Satikšanās ar pašām skaistākajām Igaunijas salām – Muhu un Sāremā

Saarema gerbCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 26.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

5.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Virtsu ostā

Ar prāmi pārceļamies uz Kuivastu ostu Muhu salā un dodamies uz Koguvas ciemu

Koguvas ciems ir sens zvejnieku ciems Muhu salas rietumu piekrastē, viens no izcilākajiem Igaunijas lauku apbūves arhitektūras piemēriem. Šim savdabīgajam dabas ainavas ieskautajam ciematiņam ir nedaudz atšķirīga vēsture. Šeit dzīvoja brīvzemnieki, kas nekad nebija bijuši dzimtļaudis. Tieši no Koguvas ciema nācis iemīļotais igauņu rakstnieks Juhans Smūls, bet šodien viņa dzimtajā viensētā izveidots Muhu salas muzejs.
Apmeklēsim Muhu muzeju, kas tika izveidots rakstnieka Juhana Smūla dzimtajās mājās Tooma viensētā 1973.gadā. Kopš 1990.gada muzeja nosaukums ir Muhu muzejs. Muzejs atrodas četrās ciema viensētās. Šeit varat redzēt: saimniecības arhitektūru, Muhu tautastērpus, veco ciema skolu, dažādas Muhu vēstures izstādes, kā arī mākslas izstādes un muzeja veikalu.

No Muhu salas pa dambi pārbraucam uz Sāremā salu un dodamies pie Kāli krātera

Aplūkosim Kāli meteorīta krāteru laukuKāli krāteris ir astotais jaunākais milzu krāteris uz planētas. Kāli meteorītu krāteru lauks Sāremā ir rets dabas piemineklis Igaunijā, un vienlaikus tas ir arī iespaidīgākais krāteru lauks Eirāzijā.
Aptuvenais meteorītu krišanas laiks ir pirms 7500 - 7600 gadiem. Meteorītu krišana jau tajā laikā apdzīvotajā Sāremā izraisīja postījumus, kas pielīdzināmi nelielas atombumbas eksplozijai. Apmēram 5 - 10 km augstumā meteorīts sprāgstot sadalījās daļās, no kurām vismaz astoņas sasniedza Zemes virsmu un izveidoja dažāda lieluma krāterus. Lielākā atlūza izveidoja krāteri 110 metru diametrā un 22 metru dziļumā, pārējās atlūzas 8 mazākus krāterus.
Apmēram mūsu ēras sākumu Kāli ezeru ieskāva masīva akmeņu siena, blakus kuras tika atrasts daudz kaulu, norādot, ka tā bijusi upurēšanas vieta.

Tālāk dodamies uz Kuresāri

Pastaiga pa pilsētu. Kuresāri dēvē par "Igaunijas salu galvaspilsētu". Lieta ir tāda, ka šī ir lielākā valsts nekontinentālās daļas apdzīvotā vieta, kā arī vienīgā Sāremā salā, kurai ir pilsētas statuss. Pilsēta ir zināma kopš 14.gadsimta, kad tiek pieminēts šeit esošais cietoksnis. Dažādos laikos Kuresāre atradās Zviedrijas un Dānijas karaļvalsts, Krievijas impērijas, PSRS pakļautībā, bet tagad tā ir Igaunijas Republikas Sāremā apriņķa centrs. Dažādos periodos Sāremā galvaspilsētu sauca par Ārensburgu, Kingisepu un, visbeidzot, par Kuresāri. Galvenās apskates vietas: 1654. - 1670.gados baroka stilā celtais Kuresāres rātsnams. Sv. Laurencija luterāņu baznīca, celta klasicisma stilā, 17.gadsimtā. Centrālais laukums. Kuresāres svērtuve, celta baroka stilā 1663.gadā. 18.gadsimta beigu administratīvā ēka. Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīca vēlā klasicisma stilā, celta laika posmā no 1786. līdz 1790. gadam. Pilsētas parks, izveidots 19.gadsimta otrajā pusē. 1889.gadā uzceltā Kuresāres kūrzāle. Vēsturiskā ugunsdzēsēju depo ēka, atklāta 1912.gada 18.novembrī. "Sarga namiņš", kas ir 18.gadsimta arhitektūras piemineklis. Piemineklis saliniekiem, kuri krituši Neatkarības karā, un skulptūra - Lielais Tells un Pireta.

Pēc tam apmeklēsim Kuresāres pili-cietoksni. Kuresāres pils ir viena no interesantākajām un labāk saglabātajām cietokšņu būvēm Igaunijā. Tā celtniecības laikā, no 14. līdz 19.gadsimtam, cietoksnis izveidojās par vienu no ievērojamākajām būvēm Ziemeļeiropā.
Pilī atrodas Sāremā muzejs, kura pastāvīgās un pagaidu ekspozīcijas apmeklētājiem piedāvā iepazīties ar Sāremā salu un tās iedzīvotājiem gan tālajā pagātnē, gan arī nesenas vēstures skatījumā, kā arī piedāvā aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, sākot no dārgumu meklēšanas beidzot ar loka šaušanu!
 
Ceļojumu turpinām uz Pangas stāvkrastu
 
Apbrīnosim Pangas stāvkrastu - pašu augstāko Rietumigaunijas un salu pamatiežu atsegumu. Siluri klints ir plaša krauja, kas sākas no Gotlandes salas Zviedrijā, šķērso Baltijas jūru un paceļas virs zemes virsmas Sāremā rietumu piekrastē.
Stāvkrasta augstākais punkts sasniedz 21,3 metrus, un tas stiepjas aptuveni 2,5 km garumā. Visaugstākajā vietā atrodas sena upurēšanas vieta, kur senos laikos nesti upuri jūrai. Uz klints ir uzstādīts arī dolomīta saules pulkstenis. 
Dabas aizsardzības zonā var redzēt brīnišķīgu saulrietu, varat noorganizēt pikniku, vērot putnus, uzņemt skaistas dabas fotogrāfijas un šūpoties senatnīgās šūpolēs.

Tālāk ceļš ved uz Anglu

Apmeklēsim Anglas vējdzirnavu kalnu. Anglā atrodas vienīgais dzirnavu kalns, kas saglabājis savu izskatu - vējainākā vieta, kur tika uzbūvētas visa ciema dzirnavas. 1925.gadā, kad Anglā bija 13 saimniecības, kalnā bija 9 dzirnavas.
No piecām dzirnavām, kas saglabājušās, četras ir tipiskas Sāremā balststaba vējdzirnavas, uzbūvētas 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā. To vidū stāv nedaudz augstākas, 1927.gadā uzbūvētās holandiešu dzirnavas. Savdabīgais vējdzirnavu parks piesaista skatu jau iztālēm, taču skats, kas paveras, ieejot dzirnavās, aizrauj ar savu daudzveidību. Apmeklētājiem ir pieejamas gan holandiešu tipa dzirnavas, gan balststaba dzirnavas.
Šeit varēsiet iepazīties arī ar vēsturiskām lauksaimniecības mašīnām, bet vasarā - ar vairākiem lauksaimniecības dzīvniekiem un putniem.
Vējdzirnavu kalnā atrodas muzejs, kas iepazīstina ar vietējo tautas kultūru, kafejnīca, dāvanu veikals un banketu zāle. Iepriekš vienojoties, var piedalīties dažādās meistarklasēs.

Pēc tam dodamies uz Kuivastu ostu un pārceļamies ar prāmi atpakaļ uz kontinentālo daļu

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* autobusa pārcelšana ar prāmi
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Prāmis Virtsu - Kuivastu (biļete turp - atpakaļ) - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR
 
Muhu muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR
vietējā gida pakalpojumi - 25.00 EUR grupai
 
Kuresāres pils:
Sāremā muzejs - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 4.00 EUR
ekskursija pa pili ar vietējo gidu - 120.00 EUR grupai
 
Anglas vējdzirnavu kalns:
apmeklējums - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR
apmeklējums un Anglas rudzu maizes ar zāļu sviestu un tēju degustēšana - 6.00 EUR apmeklētājam (tikai grupām)
vietējā gida pakapojumi - 25.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Virtsu

Sarema vienadiena