Brīnišķīgās Muhu un Sāremā salas un "salu galvaspilsēta" Kuresāre

Saarema gerbCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 27.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

5.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Virtsu ostā

Ar prāmi pārceļamies uz Kuivatsu ostu Muhu salā

Dodamies uz Koguvas ciemu

Apmeklējam Muhu muzeju. Muhu salas rietumu piekrastē izvietotais Koguvas ciems ir viens no spožākajiem Igaunijas lauku arhitektūras paraugiem. Šis savdabīgās dabas ainavas ieskautais ciematiņš ar salīdzinoši labi saglabājušos lauku apbūvi ir ievērojams ar nedaudz atšķirīgu vēsturi. Ciemats Igaunijā galvenokārt pazīstams kā rakstnieka Juhana Smūla dzimtā vieta. Koguva kļuva par populāru ceļojumu galamērķi vēl rakstnieka dzīves laikā.

No Muhu salas pa dambi pārbraucam uz Sāremā salu

Apmeklējam Kāli meteorītu krāteru lauku. Pasaulē lielāko krāteru vidū Kāli krāteris ieņem astoto vietu. Kāli meteorīta krāteru lauks Sāremā ir Igaunijas unikālākais dabas piemineklis, vienlaikus tas ir Eirāzijas iespaidīgākais krāteru lauks.

Ceļu turpinām uz Kuresāres pilsētu

Kuresāri dēvē par Igaunijas "salu galvaspilsētu". Šī ir ne tikai lielākā apdzīvotā vieta tajā valsts daļā, kas neatrodas kontinentā, bet arī vienīgā Sāremā salā, kurai ir pilsētas statuss. Pilsēta ir zināma kopš 14.gadsimta, kad  šajā vietā tiek minēts cietoksnis. Dažādos laikos Kuresāre atradās Zviedrijas un Dānijas karaļvalsts, Krievijas impērijas, pēc tam PSRS pakļautībā, bet tagad tā ir Igaunijas Republikas Sāremā apriņķa centrs. Dažādos laikos Sāremā salas galvaspilsēta saucās Ārensburga, Kingisepa un, visbeidzot, Kuresāre.

Dosimies pastaigā pa Kuresāri. Redzēsim: galveno laukumu, rātsnamu, Kuresāres svērtuvi, Sv. Laurentija un Sv. Nikolaja baznīcu, vēsturisko ugunsdzēsēju depo, skulptūru – Lielais Tells un Pireta

Apmeklēsim Kuresāres pili - cietoksni. Kuresāres pils ir viena no interesantākajām un labāk saglabātajām cietokšņu būvēm Igaunijā. Tā celtniecības laikā, no 14. līdz 19.gadsimtam, cietoksnis ir izveidojies par vienu no ievērojamākajām būvēm Ziemeļeiropā. Pilī iekārtots vēstures muzejs, kura pastāvīgās un pagaidu ekspozīcijas apmeklētājiem piedāvā iepazīties ar Sāremā salu un iedzīvotājiem gan tālajā pagātnē, gan arī nesenas vēstures skatījumā.

Pēc tam izbraucam uz Pangu. No krasta paveras brīnišķīgs skats uz Pangas stāvkrastu. Dolomītu klints izaug tieši no jūras, tā maksimālais augstums sasniedz 21 metru un garums ir apmēram 2,5 km.

Vēlāk dodamies uz Anglas vējdzirnavu kalnu. Šeit atrodas vienīgais dzirnavu kalns, kas saglabājis savu izskatu - visiem vējiem atvērta vieta, kur tika celtas visas ciema dzirnavas.

Izbraucam uz Rīgu

Atvadāmies no salas un pārceļamies atpakaļ uz kontinentālo daļu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* biļetes uz prāmjiem
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Muhu muzejs - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR

Kāli meteorītu krāteru lauks - bezmaksas

Kuresāres pils – bezmaksas

Sāremā muzejs – pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem 6.00 EUR

Anglas vējdzirnavas – pieaugušajiem 3.50 EUR, skolēniem 1.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Riga-Virtsu

Saaremaa