Brīnišķīgās Muhu un Sāremā salas un "salu galvaspilsēta" Kuresāre

Saarema gerbCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 26.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Virtsu ostā

Ar prāmi pārceļamies uz Kuivastu ostu Muhu salā

Dodamies uz Koguvas ciemu. Muhu salas rietumu piekrastē izvietotais Koguvas ciems ir viens no spožākajiem Igaunijas lauku arhitektūras paraugiem. Šis savdabīgās dabas ainavas ieskautais ciematiņš ar salīdzinoši labi saglabājušos lauku apbūvi ir ievērojams ar nedaudz atšķirīgu vēsturi. Ciemats Igaunijā galvenokārt pazīstams kā rakstnieka Juhana Smūla dzimtā vieta. Koguva kļuva par populāru ceļojumu galamērķi vēl rakstnieka dzīves laikā.

No Muhu salas pa dambi pārbraucam uz Sāremā salu

Apmeklēsim Kāli meteorīta krāteru lauku. Kāli krāteris pasaulē lielāko krāteru vidū ieņem astoto vietu. Kāli meteorīta krāteru lauks Sāremā - unikāls dabas piemineklis Igaunijai, vienlaikus tas ir Eirāzijas iespaidīgākais krātera lauks. Kāli meteorīta aptuvenais krišanas laiks ir pirms 7500-7600 gadiem. 5 - 10 km augstumā meteorīts sadalījās un nokrita uz zemes gabalos, no kuriem izveidojās lielākais krāteris 110 metrus diametrā un 22 metrus dziļais un 8 mazāki krāteri.

Ceļojumu turpinām uz Kuresāri

Dosimies pastaigā pa pilsētu. Kuresāri dēvē par "Igaunijas salas galvaspilsētu". Lieta ir tāds, ka šī ir lielākā republikas nekontinentālās daļas apdzīvotā vieta, kā arī vienīgā Sāremā salā, kurai ir pilsētas statuss. Pilsēta ir zināma kopš 14.gadsimta, kad tiek pieminēts šeit esošais cietoksnis. Dažādos laikos Kuresāre atradās Zviedrijas un Dānijas karaļvalsts, Krievijas impērijas, PSRS pakļautībā, bet tagad tā ir Igaunijas Republikas Sāremā apriņķa centrs. Dažādos periodos Sāremā galvaspilsētu sauca par Ārensburgu, Kingisepu un, visbeidzot, par Kuresāri. Galvenās apskates vietas: 1654. - 1670.gados baroka stilā celtais Kuresāres rātsnams. Sv. Laurencija luterāņu baznīca, celta klasicisma stilā, 17.gadsimtā. Centrālais laukums. Kuresāres svērtuve, celta baroka stilā 1663.gadā. 18.gadsimta beigu administratīvā ēka. Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīca vēlā klasicisma stilā, celta laika posmā no 1786. līdz 1790. gadam. Pilsētas parks, izveidots 19.gadsimta otrajā pusē. 1889.gadā uzceltā Kuresāres kūrzāle. Vēsturiskā ugunsdzēsēju depo ēka, atklāta 1912.gada 18.novembrī. "Sarga namiņš", kas ir 18.gadsimta arhitektūras piemineklis. Piemineklis saliniekiem, kuri krituši Neatkarības karā, un skulptūra – Lielais Tells un Pireta.

Apmeklēsim Kuresāres pili - cietoksni. Kuresāres pils ir viena no interesantākajām un labāk saglabātajām cietokšņu būvēm Igaunijā. Tā celtniecības laikā, no 14. līdz 19.gadsimtam, cietoksnis ir izveidojies par vienu no ievērojamākajām būvēm Ziemeļeiropā. Pilī iekārtots vēstures muzejs, kura pastāvīgās un pagaidu ekspozīcijas apmeklētājiem piedāvā iepazīties ar Sāremā salu un tās iedzīvotājiem gan tālajā pagātnē, gan arī nesenas vēstures skatījumā, kā arī piedāvā aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, sākot no dārgumu meklēšanas beidzot ar šaušanu no loka!

Pēc tam izbraucam uz Pangas stāvkrastu. Pangas klints ir augstākā pamatiežu klints Rietumigaunijā. Stāvkrasta augstākais punkts sasniedz ir 21,3 metru atzīmi, garums - aptuveni 2,5 km. Klints augstākajā vietā ir sena upurēšanas vieta, kur senatnē tika upurēts jūrai. Uz klints ir arī dolomīta saules pulkstenis. Šeit varēsiet izbaudīt brīnišķīgu skatu uz Baltijas jūru.

Tālāk ceļš ved uz Anglas vējdzirnavu kalnu. Šis ir vienīgais savu izskatu saglabājušais vējdzirnavu kalns - visiem vējiem atvērta vieta, kur tika celtas visas ciema dzirnavas. Četras no piecām Anglas dzirnavām ir Sāremā tipiskās, celtas 20.gadsimta sākumā. Starp tām atrodas nedaudz augstākas, 1927.gadā būvētās holandiešu tipa dzirnavas. Vējdzirnavas pēdējo reizi tika atjaunotas no 2009. līdz 2011.gadam. Visas vējdzirnavas ir atvērtas apmeklētājiem, vienā tām var vērot meldera darbu.

Izbraucam uz Rīgu

Ar prāmi pārceļamies atpakaļ uz kontinentālo daļu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* autobusa pārcelšana ar prāmi
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Prāmis Virtsu - Kuivastu (turp - atpakaļ) - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR

Muhu muzejs - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR

Kāli meteorītu krāteru lauks - bezmaksas

Kuresāres pils – bezmaksas

Sāremā muzejs – pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem 6.00 EUR

Anglas vējdzirnavas – pieaugušajiem 3.50 EUR, skolēniem 1.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Virtsu

Sarema vienadiena