Piekrastes zviedru muzejs - gleznainā kūrortmazpilsēta Hāpsala - "Igaunijas vasaras galvaspilsēta" Pērnava

Hapsalas gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Piekrastes zviedru muzejā. Muzejs iepazīstina ar tūkstošgadīgo piekrastes zviedru apdzīvotību Igaunijā. Zviedrijas karaļa atvērtajā namā iespējams iepazīties ar šī etnosa savdabīgo kultūras mantojumu un apskatīt 20 izšūtu paklāju, kurā attēlota Igaunijas zviedru vēsture. Tajā ir attēls, kurā Zviedrijas zemnieki 1345.gadā par 34 sudraba markām iegādājas no Padises klostera Lielo Pakri salu. Zviedrijas karalis Kārlis Gustavs nespēja beigt slavēt šo paklāju ar attēliem! Blakus muzeja ēkai tīklu būdā tika uzbūvēta koka buru laiva – Jaala, kuras paraugs nāk no Roņu salas.

Izbraucam uz Hāpsalu

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Hāpsala - brīnišķīga pilsēta ar šaurām ieliņām, miniatūru rātsnamu un romantiskām dzīvojamajām koka mājām. Romantiskajā promenādē atrodas Kūrzāle, viena no skaistākajām koka ēkām Igaunijā. Virs pilsētas paceļas Bīskapa pils skatu tornis, bet leģenda par slaveno Balto dāmu apņem ar noslēpumu tā drupas. Hāpsalas spa atpūtai ir dziļas saknes. Pirmā dūņu spa Hāpsalā durvis atvēra 1825.gadā, un kopš tā laika Hāpsala ir piesaistījusi spa mīļotājus no visas pasaules. Hāpsalas mierīgo atmosfēru īpaši mīl ģimenes un romantiski pāri, kuri dod priekšroku piknikiem, pastaigām, spa apmeklējumiem un burāšanai.

Pēc tam apmeklēsim Hāpsalas bīskapa pili. Kā Sāres-Lēnes bīskapijas centrs 13.gadsimtā celtā Hāpsalas bīskapa pils un Doma baznīca ir viena no vislabāk saglabātajām pilīm Igaunijā. Apmeklējiet konventa ēkas muzeja kompleksu, izstāžu zāles ar pils atradumiem un noslēpumainos, velvju pagrabus. Šeit sastopams Igaunijā slavenākais spoks – Baltā Dāma. Aizsarggrāvī atrodams stilizēts viduslaikus atgādinošs bērnu rotaļu parks, liels šaha galds, loka šaušanas vieta un keramikas darbnīca. Uzkāpiet 38 metrus augstajā zvanu tornī un pusdienlaikā klausieties virs pilsētas skanošo zvanu spēli.

Kā arī bānītis "Peetrike" aicina piedzīvojumu pilnā tūrisma braucienā pa skaisto un romantisko Hāpsalas pilsētu.

Vēlāk ceļš ved uz Pērnavu

Kopš 1996.gada kūrortpilsēta Pērnava tiek dēvēta Igaunijas vasaras galvaspilsētu. Pilsētu dibināja Hanzas savienības tirgotāji 1346.gadā un kļuva par nozīmīgu ostu vēlajos viduslaikos. Šai viduslaiku pilsētai ir raksturīgs bezrūpības un romantikas gars. Igaunijas lielākajā kūrortpilsētā Pērnavā ir daudz restorānu, kokteiļbāru un spa - no liela ūdens parka līdz mājīgai ūdens procedūras vietai un pirtij vēsturiskā stilā. Plašas balto smilšu pludmales, sekli ūdeņi un "labākā saule Igaunijā" piesaista gan igauņus, gan daudzos viesus. Skaistā promenāde ir ideāli piemērota pārgājieniem, riteņbraukšanai un skrituļslidām, bet bērnu rotaļu laukumi, strūklakas un rotaļu laukumi palīdzēs padarīt jūsu bērna dienu jautru un prieku pilnu.

Dosimies pastaigā pa vecpilsētu: Sv. Elizabetes baznīca, Sv.Katrīnas baznīca, rātsnams, Tallinas vārti, Sarkanais tornis, 17.gadsimta dzīvojamās mājas.

Pēc tam dodamies uz Pērnavas tirdzniecības centru 

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Piekrastes zviedru muzejs - pieaugušajiem 2.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Hāpsalu bīskapa pils muzejs - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR

Tūrisma brauciens ar bānīti "Peetrike" 45 minūtes - braucējam 5.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Hapsala Pernava