Piekrastes zviedru muzejs - ievērojamākās vietas kūrortmazpilsētā Hāpsala

Hapsalas gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 19.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Apmeklējam Piekrastes zviedru muzeju. Muzejs iepazīstina ar tūkstošgadīgo piekrastes zviedru apdzīvotību Igaunijā. Zviedrijas karaļa atvērtajā namā iespējams iepazīties ar šī etnosa savdabīgo kultūras mantojumu un apskatīt 20 izšūtu paklāju, kurā attēlota Igaunijas zviedru vēsture. Tajā ir attēls, kurā Zviedrijas zemnieki 1345.gadā par 34 sudraba markām iegādājas no Padises klostera Lielo Pakri salu. Zviedrijas karalis Kārlis Gustavs nespēja beigt slavēt šo paklāju ar attēliem! Blakus muzeja ēkai tīklu būdā tika uzbūvēta koka buru laiva – Jaala, kuras paraugs nāk no Roņu salas.

Izbraucam uz Hāpsalu

Hāpsala - mierīga, draudzīga pilsētiņa atrodas mazāk nekā 2 stundu brauciena attālumā no galvaspilsētas. Tai ir sena SPA kūrortu vietas vēsture. Kādreiz Hāpsala bija Krievijas aristokrātu iecienīta atpūtas vieta. Mūsdienās pilsētā norisinās dažādi starptautiski festivāli un darbojas apburoši restorāni.

Apmeklējam Hāpsalu bīskapa pili. Kā Sāres-Lēnes bīskapijas centrs 13.gadsimtā celtā Hāpsalas bīskapa pils un Doma baznīca ir viena no vislabāk saglabātajām pilīm Igaunijā. Apmeklējiet konventa ēkas muzeja kompleksu, izstāžu zāles ar pils atradumiem un noslēpumainos, velvju pagrabus. Šeit sastopams Igaunijā slavenākais spoks – Baltā Dāma. Aizsarggrāvī atrodams stilizēts viduslaikus atgādinošs bērnu rotaļu parks, liels šaha galds, loka šaušanas vieta un keramikas darbnīca. Uzkāpiet 38 metrus augstajā zvanu tornī un pusdienlaikā klausieties virs pilsētas skanošo zvanu spēli.

Pēc tam dodamies ekskursijā pa vecpilsētu: brīnišķīga maza pilsētiņa ar šaurām ieliņām, miniatūrs rātsnams un romantiskas koka dzīvojamās mājas, Hāpsalas Bīskapa pilskalna konventa ēka - muzejs un Doma baznīca. Romantiskajā krastmalā slejas Kūrzāle (Kuursaal), kas ir viena no skaistākajām koka ēkām visā Igaunijā. Šeit var baudīt gadu gaitā noslīpētu SPA kultūru. Pirmais Hāpsalas dūņu SPA centrs savas durvis vēra 1825.gadā un kopš tā brīža Hāpsala vienmēr SPA cienītājus ir piesaistījusi no visas pasaules, pat Krievijas carus.

Bānītis "Peetrike" aicina piedzīvojumu pilnā tūrisma braucienā pa skaisto un romantisko Hāpsalas pilsētu.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Piekrastes zviedru muzejs - pieaugušajiem 2.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Hāpsalu bīskapa pils - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR

Tūrisma brauciens ar bānīti "Peetrike" 45 minūtes - braucējam 3.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Hapsala