Tallina: vecpilsēta, Igaunijas Jūras muzejs un Tallinas televīzijas tornis

Talino-herbasCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Tallinā

Igaunijas galvaspilsēta Tallina kartēs parādījās 1154.gadā ar nosaukumu Qlwn. Nosaukums 'Tallinn' parādījās tikai 20.gadsimta sākumā, kad Igaunija ieguva neatkarību. Tallinas viduslaiku vecpilsēta ir viena no pasaulē labāk saglabātajiem Hanzas pilsētu centriem un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Savukārt tikai piecu minūšu pastaigas attālumā no viduslaiku vecpilsētas atrodas rosīgais biznesa centrs – mūsdienīgi debesskrāpji, greznas viesnīcas, moderni kvartāli un lieli tirdzniecības centri.

Apmeklējam Igaunijas Jūras muzeju. Muzeja ir ekspozīcija ir izvietota vēsturiskajos hidroplānu celtniecības angāros, kas atrodas zem ūdens, ūdenī un virs ūdens. Piestātnē stāv stalts ledlauzis "Suur Tõll", kas 2014.gadā svinēja savu simto dzimšanas dienu. Kuģis ir ieguvis savu sākotnējo interjeru un ārējo izskatu. Vasaras mēnešos uz kuģa ir atvērta kafejnīca, kur varat nogaršot ēdienus, kādi tika gatavoti kuģa komandai pirms simts gadiem. No muzeja brīvdabas teritorijas paveras lielisks skats uz Tallinas ostu.

Tālāk pastaiga pa Tallinas vecpilsētu: Lejas pilsēta un Augšpilsēta: Rātsnams un Rātslaukums, Rātes aptieka, Lielās Ģildes ēka, "Kalev" marcipāna istaba - muzejs, Nigulistes baznīca, "Garās kājas" iela, tornis "Garais Hermanis", Tompea kalna skatu laukumi (skats uz Lejas pilsētu un mūsdienu Tallinu), Doma baznīca, Aleksandra Ņevska katedrāle, parlamenta ēka, Tompea pils.

Papildus ir iespējams apmeklēt Tallinas televīzijas torni. Tallinas televīzijas tornis Piritas priekšpilsētā ir visaugstākā celtne Tallinā un visā Igaunijā - 314 metrus augsts. Tornis ir arī tūrisma, kultūras un brīvā laika centrs. Atjaunotajā tornī sagaida: no 170 metru augstuma paverošs panorāma skats, interaktīva multimēdijas tehnika, skats tieši uz zemi caur platformas stikla grīdu, atrakcijas bērniem, mini telestudija.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
 
Igaunijas Jūras muzejs - pieaugušajiem 14.00 EUR, skolēniem 7.00 EUR

Tallinas televīzijas tornis - pieaugušajiem 10.00 EUR, skolēniem 6.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Tallina