Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Tallina-burvīgā Igaunijas galvaspilsēta un PROTO izgudrojumu fabrika – Keilas ūdenskritums

Talino-herbasCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 28.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Tallinā

Tallina - Igaunijas Republikas galvaspilsēta, lielākā pilsēta valstī ar aptuveni 453 800 iedzīvotājiem, liela pasažieru un kravas osta.
Pirmais koka nocietinājums Tompea kalnā tika uzcelts 11. gadsimtā. 1219. gadā Lindanises apmetni iekaroja Dānijas krustneši, kuri pilsētu pārdēvēja par Rēveli. 13. gadsimta beigās Rēvele pievienojās Hanzas savienībai. 14. gadsimta vidū, iekšējo politisko grūtību dēļ, Dānijas karalis kopā ar Rēveli pārdeva savus īpašumus Ziemeļigaunijā Vācu ordenim. Livonijas kara laikā 1561. gadā Rēvele nokļuva zviedru kontrolē un kļuva par Zviedru Igaunijas jeb Igaunijas hercogistes administratīvo centru. Ziemeļu kara laikā 1710. gadā Zviedru Igaunija kopā ar Rēveli tika iekļauta cariskajā Krievijā. 1918. gadā Rēvelē tika pasludināta Igaunijas neatkarība, bet gadu vēlāk pilsēta ieguva tagadējo nosaukumu - Tallina. Pēc Otrā pasaules kara Igaunija kļuva par PSRS daļu. Atgūt savu neatkarību Igaunijai bija iespējams tikai 1991. gada augustā.
Šodien Tallina ir moderna Eiropas galvaspilsēta ar lielu potenciālu un populārs tūrisma galamērķis. Tallinas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Apmeklēsim PROTO izgudrojumu fabriku. PROTO ir pirmais virtuālās realitātes izglītības centrs, kas piedāvā novatorisku un unikālu pieredzi, kuru neredzēsiet nekur citur Eiropā! No 2019. gada oktobra jūs gaida interaktīva fantāzijas pasaule, kuras pamatā ir jūsu aktīvā dalība. Jums atvērsies lieliskie pirms gadsimta izdarītie zinātniskie atklājumi - unikāli prototipi, kuros dzīvību iepūtusi 21. gadsimta mūsdienu virtuālās realitātes tehnoloģija.
Iedomājieties, ka braucat ar pasaulē pirmo automašīnu, tvaika lokomotīvi vai gaisa balonu vai ejat pa okeāna dibenu... Tikai šeit, bijušajā slepenajā zemūdeņu rūpnīcā, redzēsiet neticamus izgudrojumu prototipus, kas ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību atdzīvosies tieši acu priekšā.
Šeit gaida brīnummašīnas, kas ir nākušas teju kā no Žila Verna laboratorijas! Vairāk fantāzijas var sastapt vien sapņos. Vai vēlaties veidot, izgudrot, lidot, mācīties vai izmēģināt visu paši? PROTO tieši šiem mērķiem ir radīts, piedāvājot labākos piedzīvojumus gan bērniem, gan pieaugušajiem!..

Pusdienas "Solaris" centrā restorānā "Lido". Ēdiens "Lido" vienmēr ir svaigs un gatavots no dabīgiem produktiem, bez sintētiskām krāsām un garšas pastiprinātājiem. "Lido" ēdienkartē katru dienu ir vairāk nekā 266 ēdienu.

Pēc tam, ekskursija kājām pa Tallinas vecpilsētu. Vecpilsētu nosacīti var sadalīt Lejaspilsētā un Augšpilsētā. Augšpilsētā, kas atrodas Tompea kalnā, sākotnēji dzīvoja turīgie iedzīvotāji, savukārt Lejaspilsētā dzīvoja tirgotāji, amatnieki un citi mazāk pārtikuši iedzīvotāju slāņi. Augšpilsētu no Lejaspilsētas atdalīja cietokšņa mūris, kura lielākā daļa ir lieliski saglabājusies līdz mūsdienām.
Ekskursijā pa vecpilsētas interesantākajām un skaistākajām vietām uzzināsiet par pilsētas dibināšanu un svarīgiem notikumiem, kas noteica Tallinas likteni. Dzirdēsiet stāstus par Tallinas iedzīvotājiem dažādos gadsimtos, aplūkosiet senos torņus, pilsētas mūri, baznīcu smailes, Veco Tomasu rātsnama smailē, ielas ar nosaukumu "īsā kāja" un "garā kāja", tirgotāju namus, ģildes un iedvesmosieties no viduslaiku arhitektūras.
Pastaiga sāksies Lejaspilsētas centrā - Rātslaukumā, ko ieskauj izsmalcināti tirgotāju nami. Iepazīsimies ar Tallinas rātsnamu - vienīgo Ziemeļeiropā saglabājušos rātsnamu gotiskā stilā. Ēkas vēsture aizsākās 13. gadsimtā, bet savu pašreizējo izskatu tas ieguva 1404. gadā. Viens no Tallinas simboliem - vējrādītājs Vecais Tomass, kopš 1530. gada rotā rātsnama smaili. Apskatīsim rātsnama aptiekas ēku, vienu no vecākajām aptiekām Eiropā, kas darbojas kopš 15. gadsimta sākuma. Izstaigāsim Pikk ielu, kādreizējo pilsētas galveno artēriju. Apskatīsim gotikas stila 1410. gadā celto Lielās ģildes ēku, Melngalvju brālības namu - sabiedrisko ēku, kas 16. gadsimtā pārbūvēta renesanses stilā no senākas ēkas. Apbrīnosim vecpilsētas arhitektūras dominanti - Sv. Olafa baznīcu, kas celta gotiskā stilā 13. gadsimtā un nosaukta Norvēģijas karaļa Ūlafa II vārdā. 15. - 16. gadsimtu mijā galvenā torņa augstums ar smaili sasniedza 159 metrus, kas padarīja Sv. Olafa baznīcu par vienu no augstākajām celtnēm pasaulē. Apskatīsim 14. gadsimtā gotiskā stilā celto Svētā Gara baznīcu, kas savu sākotnējo izskatu saglabājusi līdz mūsdienām, un 1845. gadā neoklasicisma stilā celto Sv. Pētera un Pāvila katoļu katedrāli. Apbrīnosim gotisko Tallinas Nikolaja baznīcu, kura celta 13. gadsimtā, pārbūvēta 15. gadsimta sākumā. Tās lieliskais baroka tornis ir redzams no jebkuras Tompea kalna vietas. Apskatīsim Igaunijas vecākā katoļu klostera - 13. gadsimtā dibinātā dominikāņu Sv. Katrīnas klostera, drupas, kā arī Katrīnas šķērsielu un Amatnieku pagalmu.
Izpētījuši Lejaspilsētu, šķērsosim robežu un pāriesim uz Augšpilsētu, kur dzīvoja bruņinieki, muižnieki un garīdznieki. Redzēsim īstu bruņinieku pili, turīgu muižnieku savrupmājas un uzzināsiet par viņu dzīvi. Apmeklēsim vienu no senākajiem Tallinas laukumiem - Kiriku laukumu, kur atrodas 1848. gadā neorenesanses stilā celtais Igaunijas bruņniecības nams. Apskatīsim celto 13. gadsimtā balta akmens luterāņu Doma baznīcu (jeb Jaunavas Marijas katedrāli) un pareizticīgo Aleksandra Ņevska katedrāli. Katedrāle tikusi celta no 1894. līdz 1900. gadam, pieminot Krievijas imperatora Aleksandra III brīnumaino izglābšanos vilciena avārijā 1888. gada 17. oktobrī. Pabūsim pie senās Tompea pils mūriem, ko 1219. gadā dibināja Dānijas karalis Valdemārs II. 13. un 14. gadsimtā akmens cietoksnis kalpoja par galveno dāņu atbalsta bāzi pie Baltijas jūras. Šodien Garā Hermaņa tornī katru dienu tiek pacelts Igaunijas valsts karogs. Bet Igaunijas Republikas parlaments strādā bijušajā gubernatora pilī. No Augšpilsētas skatu laukumiem varēsiet apbrīnot lielisko Tallinas vecpilsētu, redzēsiet Tallinas līča un ostas daļu un uzņemsiet neaizmirstamas fotogrāfijas.
Pēc tam nokāpsim līdz Dānijas karaļa dārzam - vienai no romantiskākajām vietām Tallinā. Saskaņā ar leģendu Dānijas karaļa dārzs Tompea pakalna nogāzē ir Dānijas valsts karoga rašanās vieta. Un par šo leģendu vēsta arī skulptūra.
Ceļš atpakaļ uz Lejaspilsētu vedīs pa "īsās kājas" ielu.
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)

Ceļojumu turpinām uz Keila-Joa ciemu

Apbrīnosim Keilas ūdenskritumu. Ūdenskritums atrodas Harju apriņķī Keilas pagastā Keila-Joa ciemā uz Keilas upes. Ūdenskrituma augstums ir 6 metri, platums - līdz 70 metriem, tādējādi pēc lieluma atpaliekot tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma
Gleznainais Keilas ūdenskritums atrodas parka teritorijā. Ceļš no parka līdz ūdenskritumam iet gar upes gultni pāri diviem iekārtiem tiltiem. Uz Keilas upes blakus ūdenskritumam ir atjaunota hidroelektrostacija. Kā arī netālu atrodas viens no gleznākajiem atjaunotajiem īpašumiem Igaunijā - Keila-Joa pils Schloss Fall.
Vietējiem iedzīvotājiem kāzu dienā ir tradīcija apmeklēt ūdenskritumu, kur viņi pie tilta margām piestiprina slēdzenes ar saviem vārdiem, bet atslēga pēc tam tiek iemesta ūdenskritumā.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

* PROTO izgudrojumu fabrika:
apmeklējums - pieaugušajiem 14.00 EUR, skolēniem 10.00 EUR, pensionāriem 8.00 EUR
gida pakalpojumi - 108.00 EUR grupai
 
* Tallinas vecpilsētas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 7.00 EUR personai
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!