Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī - K. R. Jakobsona muzejs Kurgjā - Pērnava

Pernavas gerbonis

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens 

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Paidē

Pilsēta Paide atrodas pašā Igaunijas sirdī, tika uzcelta Teitoņu ordeņa pilsētiņas vietā. Pilsētiņa apbur ar savu gleznaino ezeru un Igaunijai raksturīgajiem dabas skatiem, kā arī ar garo vēsturi, krāšņiem gadatirgiem un unikālo kultūru.

Apmeklējam Laika centru "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī. Vallimē kalnā nocietinājuma tornī ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kas aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.

Tālāk ceļš ved uz māju - muzeju Kurgjā

Apmeklējam K. R. Jakobsona lauku māju - muzeju Kurgjā ar programmu "Igaunijas ēdieni". Programmā "Igaunijas ēdieni" ietilpst iepazīšanās ar zemnieku saimniecību, ēdiena nokļūšanas uz galda ceļa izpēte, praktiskas aktivitātes, degustācijas un lomu spēles. Dalībnieki no muzeja paņems līdzi receptes un uzdevumus. Programmā ietilpst arī pusdienas.
Kurgjas lauku mājā - muzejā iepazīsieties ar Igaunijas 19.gadsimta nacionālās atmodas laikmeta dižvīra Kārļa Roberta Jakobsona dzīvi un darbiem, kā arī ar viņa izveidoto saimniecību. Līdz pat šodienai šeit nodarbojas ar lopkopību, varēsiet aplūkot Igaunijā selekcionētās govis, baltgalvas aitas, zirgus, trušus, gaiļus, vistas un tītarus. Un vēl redzēsiet atjaunotas vecās saimniecības ēkas, stalli, klēti, dzirnavas un žāvētāju. Interesanti! K. R. Jakobsons attēlots uz Igaunijas 500 kronu naudaszīmes.

Vēlāk dodamies uz Pērnavu

Kopš 1996.gada kūrortpilsēta Pērnava tiek dēvēta Igaunijas vasaras galvaspilsētu. Pilsētu dibināja Hanzas savienības tirgotāji 1346.gadā un kļuva par nozīmīgu ostu vēlajos viduslaikos. Šai viduslaiku pilsētai ir raksturīgs bezrūpības un romantikas gars. Igaunijas lielākajā kūrortpilsētā Pērnavā ir daudz restorānu, kokteiļbāru un spa - no liela ūdens parka līdz mājīgai ūdens procedūras vietai un pirtij vēsturiskā stilā. Plašas balto smilšu pludmales, sekli ūdeņi un "labākā saule Igaunijā" piesaista gan igauņus, gan daudzos viesus. Skaistā promenāde ir ideāli piemērota pārgājieniem, riteņbraukšanai un skrituļslidām, bet bērnu rotaļu laukumi, strūklakas un rotaļu laukumi palīdzēs padarīt jūsu bērna dienu jautru un prieku pilnu.

Dosimies pastaigā pa vecpilsētu: Sv. Elizabetes baznīca, Sv.Katrīnas baznīca, rātsnams, Tallinas vārti, Sarkanais tornis, 17.gadsimta dzīvojamās mājas.

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Laika centrs "Wittenstein" - pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem 5.00 EUR

K. R. Jakobsona lauku māja - muzejs un programma "Igaunijas ēdieni" - skolēniem 6.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Paide Jakobsona Pernava