Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī – K. R. Jakobsona māja-muzejs Kurgjā – "Igaunijas vasaras galvaspilsēta" Pērnava

Pernavas gerbonis

 Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens 

 Cena no 27.00 EUR skolēnam

 Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.30 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Paidē

Apmeklējam Laika centru "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī. Vallimē kalnā nocietinājuma tornī ir izveidots laika centrs "Wittenstein", kurš tapis ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Paides pilsētas domes līdzfinansējumu.
Laika centrā "Wittenstein" var iepazīties ar Paides pilsētās un Igaunijas vēsturi. Viduslaiku torņa stāvos iekārtotās izstādes stāsta par cilvēku dzīvi un ikdienu no pirmatnējās kopienas līdz mūsdienām. Laika mašīnas lomā ir lifts, kas aizved no viena laikmeta citā. Varēsiet apskatīt aizvēsturisko periodu, Vācu ordeņa un Livonijas ordeņa laiku, karaļu un caru laikmetu, Igaunijas pirmās neatkarības periodu, padomju laikus, neatkarības atjaunošanu un 21. gadsimtu - Eiropas Savienības laiku. Laika centrā tiek plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un ilūziju šovi.

Pēc tam dodamies uz Kurgjas ciemu

Apmeklēsim Karla Roberta Jakobsona lauku māju-muzeju. Iepazīsieties ar Igaunijas 19. gadsimta nacionālās atmodas laikmeta dižvīra K. R. Jakobsona dzīvi un darbiem, kā arī ar viņa izveidoto saimniecību.
Restaurētajā savrupmājā aplūkosiet jauno izstādi "K. R. Jakobsons - igauņu garīgā lauka modinātājs". Izstāde stāsta par Jakobsona dzīves svarīgākajiem notikumiem, vietām un cilvēkiem, kā arī šī diženā cilvēka lolotajiem sapņiem. Šeit nav aizliegts pieskarties eksponātiem ar rokām.
Visas ēkas šeit celtas pēc paša Jakobsona zīmējumiem un idejām. Netālu no mājas-muzeja, kur joprojām nodarbojas ar lopkopību, varēsiet redzēt govis, aitas un zirgus, kā arī atjaunotās vecās saimniecības ēkas, piemēram, kūti, klēti, dzirnavas un riju.
Kafejnīcā, kas atrodas dzīvojamajā rijā, var nogaršot igauņu nacionālos ēdienus, kas gatavoti galvenokārt no muzejā audzētiem produktiem.
Interesanti! K. R. Jakobsons bija attēlots uz Igaunijas 500 kronu naudaszīmes.

Ceļojumu turpinām uz "Igaunijas vasaras galvaspilsētu" - Pērnavu

Laiks pusdienām pilsētas centrā

Pēc tam ekskursija kājām pa pilsētas vēsturisko centru. Pērnava ir ostas pilsēta, kas atrodas Pērnavas līča krastā pie Pērnavas upes ietekas līcī. Pilsētā dzīvo aptuveni 41 220 iedzīvotāju. Pērnava ir Igaunijas galvenais kūrorts Baltijas jūras piekrastē un kopš 1996. gada ir "Igaunijas vasaras galvaspilsēta".
Pilsēta tika dibināta 1251. gadā, kad Leales bīskaps no iepriekšējās rezidences Lihulā pārcēlās uz galveno pili (latīņu: Perona) Pērnavas upes labajā krastā. Tajā pašā gadā Perona saņēma pilsētas tiesības. Bet jau 1263. gadā Peronu nopostīja žemaišu karavadonis Tranaitis. Iepretī tai 1265. gadā Livonijas ordenis upes kreisajā krastā sāka Embekes ordeņa pils celtniecību, ko vēlāk nodēvēja par Jauno Pērnavu. 1318. gadā Jaunajai Pērnavai piešķīra Rīgas pilsētas tiesības, tā kļuva par Hanzas savienības locekli un bija ļoti nozīmīga visai Livonijai kā neaizsalstoša jūras osta.
Pēc Livonijas kara 1558. - 1583. gados Pērnava nonāca Zviedrijas pakļautībā. 1600. - 1611. gados poļu-zviedru kara rezultātā pilsēta no 1609. gada marta līdz 1617. gada jūnijam atradās Polijas-Lietuvas Ūnijas pakļautībā un pēc tam atkal iekaroja Zviedrija.
Ziemeļu kara laikā 1710. gadā pilsēta nonāca Krievijas impērijas sastāvā un kļuva pazīstama kā Pernova. Nākamie 200 gadi pilsētas vēsturē bija mierīgi, Pernova kļuva par vienu no galvenajām Krievijas ostām Baltijas jūrā. Pernovas pārtapšana par kūrortpilsētu sākās 1837. gadā, kad šeit tika uzceltas pirmās dubļu vannas.
1919. gadā Igaunijas neatkarības laikā Pernovu pārdēvēja par Pērnavu. Pilsētā tika uzceltas villas, viesnīcas, atvērtas kafejnīcas, restorāni, kazino. 1937. gadā Pērnavā atpūtās aptuveni 7 tūkstoši cilvēku, no kuriem vairāk nekā 4 tūkstoši bija ārzemnieki.
1940. gada 20. jūnijā Pērnavā tika proklamēta padomju vara. Otrais pasaules karš pārtrauca kūrorta attīstību. Pēckara periodā kūrorts strauji attīstījās un tika atvērtas sanatorijas. Pērnavā ik gadu atpūtās desmitiem tūkstošu cilvēku no visiem PSRS reģioniem. Pilsētā bija īpaša sanatorija, kur padomju kosmonauti atpūtās un uzlaboja savu veselību.
Mūsdienās Pērnava ir pazīstama kā Igaunijas labākais kūrorts, ideāla vieta vasaras brīvdienām. Pērnava piesaista tūristus ar plašo smilšu pludmali, daudziem restorāniem, kokteiļbāriem, spa un mierīgu, relaksējošu gaisotni!..
Pērnavas galvenās apskates vietas - tās ir vietas, kas saistītas ar atpūtu un brīvo laiku. Pērnavā ir seši valsts aizsardzībā esoši parki, kurus rotā pieminekļi, skulptūras un strūklakas. Pilsētā ir divas piekrastes promenādes: viena iet gar jūras krastu netālu no pilsētas pludmales, otra - gar Pērnavas upi. Turklāt daudziem apskates objektiem ir liela vēsturiska nozīme un tie rotā pilsētu vairākus simtus gadu: 1797. gadā agrīnā klasicisma stilā celtā Rātsnama ēka. Sv. Elizabetes luterāņu baznīca, celta 1744. - 1747. gados baroka stilā. Sarkanais tornis - 15. gadsimta ēka, viduslaikos tika izmantota kā aizsardzības celtne un kā cietums. 1658. gadā celtā kādreizējā Pērnavas žēlastības nama ēka. 17. gadsimtā uzbūvētie Tallinas vārti - saglabājies zviedru kādreizējo nocietinājumu fragments. 1681. gadā celtā tirgotāja K. H. Mora māja. Rüütli gājēju iela - ar vēsturiskām ēkām, restorāniem, bāriem, kafejnīcām un veikaliem. Pērnavas Kūrzāle - lielākais krogs Igaunijā, uzcelts 1880. gadā. Pareizticīgo Sv. Katrīnas baznīca, celta 1764. - 1768. gados baroka stilā. 1834. gadā celtā Pērnavas pasta stacijas ēka jeb krogs "Postipoiss". 1911. gadā dibinātā teātra "Endla" ēka. 1905. gadā jūgendstila stilā uzceltā villa "Ammende". "Hedon SPA & Hotel" - vēsturiskā dūņu ārstniecības ēka, celta 1926. - 1927. gados. 1937. gadā celtā viesnīca "Rannahotell"- Igaunijas funkcionālisma šedevrs.
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

* Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī - pieaugušajiem 10.00 EUR, pensionāriem 9.00 EUR, skolēniem 7.00 EUR

* K. R. Jakobsona lauku māja-muzejs - pieaugušajiem 7.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 5.00 EUR
 
* Pērnavas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!