Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Latgales slēptā pērle-Preiļi: pasakainā leļļu karaļvalsts, Preiļu parka un muižas komplekss, un Moto & Metal "NESTER CUSTOM" mākslas galerija – vīngliemežu audzētava "Ošu Mājas"

Preilu novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 25.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Preiļos

Apmeklējam pasakaino leļļu karaļvalsti. Karaliste sastāv no miniatūras pils mājas pagalmā, leļļu galerijas un karaļa galma ģērbtuves. Šis ir ļoti populārs un unikāls tūrisma objekts pilsētā.
Pils miniatūra - grezni tornīši, tiltiņi, vējdzirnavas - šī mazā karaļvalsts rotā mājas pagalmu, piesaistot garāmgājēju un tūristu uzmanību. Nemeklējiet analogus reālajā pasaulē - mini pils ir fantāzijas un autora roku darbs, kas izveidots no parasta akmens. Īpaša romantiska noskaņa rodas vakara stundās, kad pils logos iedegas gaismas.
Leļļu galerijā atveras pasaku un fantāzijas pasaule, kur plauktos daiļojas visdažādākās lelles - mākslinieces Jeļenas Mihailovas autordarbi. Šobrīd Jeļenai ir aptuveni 300 darbu, un katra ir izgatavota vienā eksemplārā. Jāpiebilst, ka galerijā ir ne tikai parastas lelles, bet arī lelles, kas piedalās dažādu žanru ainās un veidotas ar nelielu humora devu. Šeit ir viss kā dzīvē - kaislības, izklaide, koķetērija un karaļa galma intrigas, elfi, čigāni, austrumu daiļavas, ikdienas ainas, pirāti un cirka mākslinieki. Ir arī atpazīstami tēli: maestro Raimonds Pauls, Čārlijs Čaplins, Jurijs Ņikuļins, Vladimirs Putins un Dmitrijs Medvedevs Krievijas caru tērpā, Baraks Obama Napoleona laika virsnieka formā, daži angļu monarhu un citi.
Uz Preiļu karaļvalsts vai miniatūras pils fona mājas pagalmā varēsiet nofotografēties senatnīgos tērpos. Ģērbtuvē atradīsiet vairāk nekā 350 greznus dažādu izmēru sieviešu, bērnu un vīriešu kostīmu. Atbilstoši aksesuāri - parūkas, cepures, cimdi, zobeni, mūzikas instrumenti atkarībā no noskaņojuma palīdzēs pārtapt par karali vai karalieni, princi vai princesi, musketieri vai kurtizāni.

Pēc tam dosimies pastaigā pa Preiļu parku un muižas kompleksu. Preiļu vēsturiskā mantojuma lielākais lepnums ir Preiļu muižas komplekss ar skaistu parku. Līdz mūsdienām saglabājušos romantiskā ainavu dārza veidolu Preiļu parks ir ieguvis 19. gadsimta vidū. Parka platība ir 41,2 ha, no kuriem 13 ha aizņem dīķi un kanāli, šeit aug 25 koku un krūmu sugas, ieskaitot daudzos gadsimtu vecos kokus. Tāpat parkā ir saglabājušās 19. gadsimta ēkas, kas ietilpst Preiļu muižas kompleksā - Preiļu pils, kapliča, vārtsarga namiņš, staļļi un trīs vārti. Preiļu muižas ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.
Preiļu pils ir izcils 19. gadsimta Latgales muižas arhitektūras paraugs. Šobrīd pils kā arhitektūras pieminekļa galvenā vērtība ir tās izmēri un fasādes, kā arī iekšējā plānojuma sienu dizaina konstruktīvie elementi. Viduslaikos Preiļu novads ar pili piederēja Livonijas ordenim, bet kopš 1382. gada - barona fon Borha dzimtai. 16. gadsimta otrajā pusē Preiļu viduslaiku pili nopostīja Ivana Bargā krievu karaspēks. Borhi nopostīto pili neatjaunoja, bet uzcēla jaunu, kas 18. gadsimta sākumā nodega. Tās vietā tika uzbūvēta kunga māja, tomēr, kad tā vairs neatbilda īpašnieka prasībām, 1860. - 1865. gados tika uzcelta jauna pils Tjūdoru neogotikas stilā. No sākotnējās iekšējās apdares līdz mūsdienām nekas nav saglabājies. Preiļu muižas jaunā pils vismaz divas reizes palikusi bez starpsienām, logiem, durvīm, grīdām un iekšējās apdares. Kopš 2015. gada decembra norit pils atjaunošanas darbi.
1950. gadā parkā tika uzcelta pirmā koka estrāde, bet 1979. gadā - jauna 4000 skatītājiem. Uz skatuves pilsētnieki un viesi svin dziesmu svētkus. Šeit tiek rīkoti folkloras festivāli, iestudēti teātra priekšnesumi, uzstājas viesmākslinieki.
"Čedars" siera saldējuma un "Čedars" siera degustācija. Preiļu pludmales aktīvajā zonā atrodas kafejnīca ar atvērtu terasi "Pampūkas". Kafejnīcā īpaši pieprasīta grupām ir "Čedars" siera saldējuma degustācija. Degustācijas piedāvājumā ir "Čedars" siera saldējums un 3 veidi slavenā Preiļu "Čedars" siera, kafija, kakao vai jebkurš cits bezalkoholisks dzēriens un stāsts par to, kāpēc Preiļu pilsēta ir siera galvaspilsēta. Degustācijas ilgums ir aptuveni pusstunda.
 
Laiks pusdienām pilsētas centrā

Tālāk, apmeklēsim Moto & Metal "NESTER CUSTOM" mākslas galeriju, izklaides kompleksu, kur varēsiet aplūkot autordarbus: individualizētus motociklus, unikālas metāla skulptūras un unikālus interjera priekšmetus. Apmeklējot izstāžu zāles, iegūstiet daudz pozitīvu emociju un uzlādēsieties ar pozitīvu enerģiju no galerijas atmosfēras un eksponātiem.
"NESTER CUSTOM" ir radoša metālmākslas darbnīca patiesi unikālu interjera priekšmetu radīšanai. Priekšmetu izveides pamatā ir automašīnu, motociklu, elektroinstrumentu un citu metāla izstrādājumu daļas. Pašu galeriju, izstādītos motociklus un skulptūras iecerējis un izveidojis Aleksandrs Ņesterjuks. Bet visu galerijas interjera dizainu veidoja radošās darbnīcas komanda.
Adrenalīna cienītāji varēs izmēģināt trenažieri braukšanai uz motocikla aizmugurējā riteņa. Mehāniskais bērnu stūrītis ļaus bērniem izmēģināt sevi kā mehāniķiem.
Pēc izstāžu zāļu apmeklēšanas varēsiet ieturēt maltīti galerijas kafejnīcā kā arī veikalā iegādāties mākslas, sadzīves priekšmetus un suvenīrus ar "NESTER CUSTOM" logo.

Noslēgumā ekskursija un degustācija vīngliemežu audzētavā "Ošu Mājas". Preiļu pakājē, aptuveni 500 metrus aiz pilsētas robežas Daugavpils virzienā atrodas "Ošu Mājas", kuras saimnieki nodarbojas ar ne gluži tradicionālu, Latgalei un Latvijai neraksturīgu, bet modernu lauksaimniecisko ražošanu - vīngliemežu audzēšanu.
Interesantās ekskursijas laikā iepazīsiet gliemežu dzīvi, aplūkosiet to audzēšanas vietu, kā arī dzirdēsiet interesantu saimnieka Aiņa stāstījumu par šiem neparastajiem radījumiem.
Ekskursijas noslēgumā nodegustēsiet vīngliemežu gaļu, kas pagatavota pēc oriģinālām vietējām receptēm, un papildināta ar latviešu dzērieniem - mājās gatavotu bērzu sulu un piparmētru tēju. Izrādās, ka ir daudz veidu, kā pagatavot vīngliemežus!..
Tiem, kas ir drosmīgi un mīl par sevi rūpēties, piedāvājam oriģinālu SPA procedūru - sejas masāžu ar gliemežiem! Starp citu, šī nav tikai atrakcija tūristiem, bet gan procedūra, kurai ir ļoti specifisks kosmētiskais efekts. Saimnieks Ainis pastāstīs, kāpēc āda pēc šādas procedūras kļūst jaunāka. SPA procedūra ilgst 15 minūtes.
Tāpat ikvienam interesentam ir iespēja saņemt konsultāciju par vīngliemežu audzēšanu, to īpatnībām un atjaunojošām sejas maskām no gliemežu gļotām.
Atvadoties varēsiet iegādāties vīngliemežu konservus un vietējo amatnieku darinātus suvenīrus ar gliemeža un Preiļu novada simboliku.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Leļļu karaļvalsts:
leļļu galerijas apmeklējums - apmeklētājam 5.00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bezmaksas
viena tērpa uzlaikošana - apmeklētājam 7.00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem 5.00 EUR

Siera saldējuma "Čedars" un 3 veidu siera "Čedars" degustēšana - apmeklētājam 4.00 EUR

Skolēnu ekskursija Moto & Metal "NESTER CUSTOM" mākslas galerijā - apmeklētājam 3.50 EUR 

Vīngliemežu audzētava "Ošu Mājas":
ekskursija un gliemežu degustēšana - apmeklētājam 5.00 EUR
SPA procedūra-sejas masāža ar gliemežiem - apmeklētājam 10.00 EUR