Līvānu stikla muzejs – Latgales slēptā pērle-Preiļu pilsēta

Preilu novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Līvānu pilsētiņā

Apmeklējam Līvānu stikla muzeju. Vienīgais Baltijas valstīs stikla muzejs apmeklētājus iepazīstina ar Līvānu stikla rūpnīcas vēsturi un stikla izstrādājumu ražošanu kopš 1887.gada. Šobrīd muzeja ekspozīcijā ir 4000 visdažādāko unikālu stikla izstrādājumu.
Līvānu pilsēta vienmēr ir bijusi slavena ar stikla pūtēju prasmi. Tūristi medīja slaveno Līvānu stiklu, dažos eksemplāros ražotās kristāla vāzes pasūtīja dāvināšanai, bet Latvijā Līvānu stikla izstrādājumi bija gandrīz katrā mājā.
Diemžēl, Līvānu stikla rūpnīcas sen vairs nav, vāciešiem pārdotais uzņēmums bankrotēja pirms desmit gadiem. Bet unikālā stikla izstrādājumu kolekcija palika - to izpirka pilsēta.

Ceļojumu turpinām uz Preiļiem

Apmeklēsim miniatūro leļļu karaļvalsti, kas sevī ietver leļļu galeriju, karaļnama ģērbtuvi un mājas pagalmā divas miniatūras pilis ar grezniem tornīšiem, tiltiem un ūdensdzirnavām.
Leļļu galerijā paveras pasaku un fantāzijas pasaule, kur plauktos daiļojas dažādas lelles - mākslinieces Jeļenas Mihailovas autordarbi. Pašlaik Jeļenai ir aptuveni 300 leļļu un katra ir izgatavota vienā eksemplārā. Jāatzīmē, ka galerijā nav "vienkārši lelles", tās izgatavotas ar humora devu un izvietotas dažādu žanru ainās. Viss šeit ir kā dzīvē - kaislības, izklaide, koķetēšana un intrigas karaļa galmā, rūķi, čigānu apmetne un harēms, ikdienas ainiņas, pirāti un cirka mākslinieki. Ir arī atpazīstami varoņi: Vladimirs Putins un Dmitrijs Medvedevs Krievijas caru tērpos, Baraks Obama Napoleona laika virsnieka formā, daži angļu monarhi un citi.
Uz karalistes fona var nofotografēties senos tērpos. Ģērbtuvē ir aptuveni 350 greznu sieviešu, bērnu un vīriešu visdažādāko izmēru tērpu. Parūkas, cepures, cimdi, zobeni, mūzikas instrumenti palīdz pilnībā iemiesoties karaļos un karalienēs, prinčos vai princesēs.

Pēc tam, pastaiga pa Preiļu muižas kompleksu un parku. Līdz mūsdienām saglabājušos ainavu dārza veidolu Preiļu parks ieguva 19.gadsimta vidū un joprojām ir viens no slavenākajiem parkiem Latvijā. Parka platība ir 41,2 ha, no kuriem apmēram 13 ha aizņem dīķi un kanāli, šeit aug 25 koku un krūmu sugu, ieskaitot daudzus gadsimtus vecus kokus.
Preiļu muižas kompleksa teritorijā atrodas Borhu pils - izcils 19.gadsimta muižas arhitektūras piemērs Latgalē, kā arī stipri bojāti staļļi, sardzes māja, trīs vārti un 1817.gada kapela.
1979.gadā parkā tika uzbūvēta jauna koka skatuve 4000 skatītājiem. Kopš 2015.gada decembra norit Borhu pils atjaunošanas darbi.
 
Vēlāk, Preiļu siera "Čedars" un siera saldējuma "Čedars" degustēšana vasaras terases kafejnīcā "Pampūkas". Būs iespēja noklausīties stāstu par to, kāpēc Preiļus sauc par Latvijas siera galvaspilsētu un nodegustēt siera saldējumu "Čedars" un 3 veidu "Čedars" sieru ar kafiju, kakao vai jebkuru citu bezalkoholisku dzērienu. Degustācijas ilgums ir aptuveni pusstunda.

Tālāk apmeklēsim Moto & Metal "NESTER CUSTOM" mākslas galeriju, izklaides kompleksu, kur varēsiet aplūkot autordarbus: individualizētus motociklus, unikālas metāla skulptūras un unikālus interjera priekšmetus. Apmeklējot izstāžu zāles, iegūstiet daudz pozitīvu emociju un uzlādēsieties ar pozitīvu enerģiju no galerijas atmosfēras un eksponātiem.
"NESTER CUSTOM" ir radoša metālmākslas darbnīca patiesi unikālu interjera priekšmetu radīšanai. Priekšmetu izveides pamatā ir automašīnu, motociklu, elektroinstrumentu un citu metāla izstrādājumu daļas. Pašu galeriju, izstādītos motociklus un skulptūras iecerējis un izveidojis Aleksandrs Ņesterjuks. Bet visu galerijas interjera dizainu veidoja radošās darbnīcas komanda.
Adrenalīna cienītāji varēs izmēģināt trenažieri braukšanai uz motocikla aizmugurējā riteņa. Mehāniskais bērnu stūrītis ļaus bērniem izmēģināt sevi kā mehāniķiem.
Pēc izstāžu zāļu apmeklēšanas varēsiet ieturēt maltīti galerijas kafejnīcā kā arī veikalā iegādāties mākslas, sadzīves priekšmetus un suvenīrus ar "NESTER CUSTOM" logo.

Izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Līvānu stikla muzejs - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 1.50 EUR. Muzeja gida pakalpojumi 5.00 EUR grupai

Leļļu karaļvalsts - apmeklētājiem 2.00 EUR. Tērpu īre fotosesijai bērniem līdz 16 gadiem 3.00 EUR, pieaugušajiem 5.00 EUR

Preiļu siera "Čedars" un siera saldējuma "Čedars" degustēšana - apmeklētājam 3.00 EUR

Moto & Metal "NESTER CUSTOM" mākslas galerija - skolēniem 3.50 EUR. Cenā iekļauti gida pakalpojumi un galerijas apmeklējums pavadošajiem skolotājiem

 

 

Livanu-stikla-muzejs Preili