Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
Ludza-ne vien Latvijas vecākā pilsēta, bet arī vienīgā pilsēta, kuru ieskauj pieci ezeri!.. – "Hitlera bunkurs" Malnavas muižā
Ceļojuma ilgums - 1 diena
Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens
Cena 27.00 EUR skolēnam
Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!
6.00 izbraucam no skolas
Pa ceļam neliela apstāšanās
Ierodamies Ludzas pilsētā
Ludza (vācu: Ludsen, krievu: Люцин, poļu: Lucyn) ir viena no vecākajām Latvijas pilsētām, atrodas valsts austrumos, Ludzas novada administratīvais centrs ar aptuveni 7 300 iedzīvotājiem. Pilsētas administratīvajā teritorijā ir četri ezeri: Lielais Ludzas ezers, Dunakļu ezers, Zvirgzdenes ezers un Runtortas ezers. Un pilsētā atrodas Mazais Ludzas ezers.
Senatnē starp Mazo un Lielo Ludzas ezeru tika uzcelta latgaļu koka pils, tai apkārt sāka augt darbīga un turīga pilsētiņa, kuru pēcāk nodēvēja pils ķēniņa meitas Lūcijas vārdā par Ludzu.
13. gadsimtā Ludza atradās Lotigolas zemē, kas bija strīdus novads starp Livonijas ordeņa, Polockas kņazu un Lietuvas kunigaišu pārvaldītajām teritorijām.
1399. gadā latgaļu koka pils vietā krustneši uzcēla varenu pili, lai aizsargātu Livonijas ordeņa austrumu robežas. Tā bija trīs stāvu mūra celtne ar 6 torņiem, 3 vārtiem un 2 priekšpilīm.
Pēc Livonijas kara Ludza ar pārējo Latgali tika pievienota Pārdaugavas hercogistei, kas bija Lietuvas lielkņazistes, vēlāk Polijas-Lietuvas ūnijas sastāvdaļa. Pēc poļu-zviedru kara 1629. gadā Ludza ietilpa Inflantijas vaivadijā.
Valdnieka, Krievijas cara Alekseja Mihailoviča, karagājiena laikā 1654. gadā Ludzas pils tika aplenkta, bet ieņemta tikai pēc papildspēku ierašanās un parakšanās zem tās mūriem. Aplenkšanas laikā pili stipri saspridzināja, ka iznīcināja daļu cietokšņa sienas.
Pēc Ziemeļu kara 18. gadsimta sākumā no pils bija palikušas tikai drupas. 1765. gadā apdzīvotā vieta pie pils tika pārdēvēta par miestu.
1772. gadā pēc Polijas-Lietuvas ūnijas pirmās dalīšanas Ludzu pievienoja Krievijas impērijas Pleskavas guberņai. 1777. gadā Ludza kļuva par apriņķa centru. 1778. gadā Ludzu pievienoja Polockas guberņai. 1796. gadā Ludzas apriņķi un pilsētu iekļāva Baltkrievijas guberņā, savukārt to sadalot 1802. gadā, Ludzu ar apriņķi iekļāva Vitebskas guberņā.
19. gadsimta 1. ceturksnī Ludzā stipri pieauga tirdzniecības nozīme, tā kļuva par tirdzniecības centru un izauga par otru lielāko pilsētu Latgales reģionā pēc Daugavpils.
1920. gada 11. augustā Rīgā tika parakstīts Rīgas miera līgums ar Padomju Krieviju, saskaņā ar kuru Ludza nonāca Latvijas Republikas sastāvā.
Mūsdienās kontrastējošā Latgales pilsēta Ludza ir viena no iecienītākajām vietējo iedzīvotāju un tūristu atpūtas vietām. Pilsētas seja un tās nākotne iezīmējas uz svarīgu ceļu un notikumu krustošanās, tradīciju, ikdienas dzīves, kultūras un mākslas mijiedarbības fona.
Interesanta ir arī brīvdabas ekspozīcija, kas sniedz priekšstatu par Latgales ciema ēkām un sadzīvi.
Vakarpusē izbraucam uz Rīgu
Pa ceļam neliela apstāšanās
Vakarā atgriežamies Rīgā
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
Ekskursija ar vietējo gidu pa pilsētu "Atklāj Ludzu!" - 40.00 EUR grupai
http://santur.com.lv/index.php/lv/skoleniem-latvija/1147-75#sigFreeId4535550b28