Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Liepāja-"pilsēta, kurā piedzimst vējš" un pārsteidzošais Karostas cietums – Palanga-"Lietuvas vasaras galvaspilsēta" un Palangas dzintara muzejs

LiepajaCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 28.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Liepājā

Liepāja (līdz 1917. gadam Libava) ir lielākā pilsēta vēsturiskajā Kurzemes novadā un nozīmīga neaizsalstoša osta Baltijas jūras piekrastē. Tā ir trešā lielākā pilsēta Latvijā ar aptuveni 68 000 iedzīvotājiem.
Pilsētas viduslaiku nosaukums (villa Liva - "Līvu ciems") liecina, ka senatnē šeit dzīvojusi Baltijas somu tauta - lībieši.
Pirmo reizi apdzīvotās vietas nosaukums hronikā minēts 1253. gada 4. aprīlī, ierakstā par zemes dalīšanu starp Livonijas ordeni un Kurzemes bīskapu. Livas osta pirmo reizi minēta 1263. gadā. Tā bija Grobiņas fogta īpašums un nozīmīgs punkts ceļā no Vācu ordeņa rezidences Marienburgā uz Livonijas ordeņa rezidenci Rīgā. Tā kā Liva nebija nocietināta un atradās tuvu kareivīgajai Lietuvas lielkņazistei - ordeņa ienaidniekiem - tad tā nevarēja cerēt uz strauju izaugsmi. Tirdzniecība šajā ostā bija visai pieticīga un 15. gadsimtā aprobežojās ar kokmateriālu, gaļas, zivju un sviesta izvešanu uz dažām ziemeļaustrumu vācu pilsētām.
Pārmaiņas Līvu piemeklēja līdz ar ordeņa laika beigām. Pēdējais Vācu ordeņa mestrs Livonijā Gothards Ketlers 1560. gadā par 50 000 guldeņiem ieķīlāja Grobiņas novadu (ieskaitot Livu) Prūsijas hercogam Albrehtam. Prūsijas valdīšanas laikā apdzīvotā vieta tika pārdēvēta par Libau. Prūsija Libau Kurzemes hercogam atdeva pusgadsimtu vēlāk, 1609. gadā, kad jaunākais no Gotharda fon Ketlera dēliem Vilhelms apprecējās ar Prūsijas princesi Sofiju fon Hoencollerni, saņemot pūrā iepriekš ieķīlāto Grobiņu un Pilteni.
1625. gada 18. martā Kurzemes hercogs Frīdrihs fon Ketlers Libavai dāvāja pilsētas tiesības. Šis datums tiek uzskatīts par Liepājas oficiālo dibināšanas dienu.
Libavas ekonomiskā uzplaukuma periods bija 17. gadsimta vidus un otrā puse, kad tika celta osta. 18. gadsimtā Libava sāka ieņemt izdevīgo starpnieka vietu starp Polijas-Lietuvas ūniju, Prūsiju un Krieviju. Tirdzniecības apjoms kļuva aizvien daudzveidīgāks.
1795. gadā Kurzemes hercogiste, ieskaitot Libavu, nonāca Krievijas impērijas sastāvā. Kopš tā laika pilsēta sāka attīstīties kā liela tirdzniecības osta un 1831. gadā ieguva pirmās klases ostas tiesības. Tika atklāta Libavas-Romni dzelzceļa līnija, kuras garums pārsniedza 1000 km. Liels stimuls pilsētas attīstībai bija Libavas cietokšņa un militārās ostas celtniecība. 1899. gadā Libava kļuva par pirmo pilsētu Baltijā, kurā sāka kursēt elektriskais tramvajs, kas arī mūsdienās ir nozīmīgs pārvietošanās līdzeklis.
1919. gadā Liepāja sešus mēnešus pildīja Latvijas galvaspilsētas lomu.
Pēc Latvijas nonākšanas Padomju Savienības ietekmes sfērā 1939. gada beigās Liepāja turpmākos divus gadus kļuva par padomju flotes tālāko rietumu bāzi, bet vēlāk - par nozīmīgu vācu karaspēka militāro sakaru centru. 1945. gadā PSRS Liepājas jūras kara flotes bāze bija viena no lielākajām Baltijas jūrā.
Mūsdienās Liepāju pazīst kā "pilsētu, kurā piedzimst vējš", iespējams, pastāvīgās jūras brīzes dēļ. Imanta Kalniņa sarakstītā dziesma "Pilsēta, kurā piedzimst vējš" ir kļuvusi par pilsētas himnu.

Apmeklējam Karostas cietumu - vienīgo tūristiem atvērto militāro cietumu Eiropā. Kā liecina aptaujas, Karostas cietums atzīts par apbrīnojamāko un neparastāko viesnīcu pasaulē!..
Liepājas garnizona cietums celts 1900. gadā un līdz pat 1997. gadam kalpoja kā militārpersonu disciplinārsodu izciešanas vieta. Jau no pirmajiem pastāvēšanas gadiem tā bija drūma vieta, šeit tika lauzti cilvēku likteņi un apspiests brīvais gars. Mainījās vara, un līdz ar to mainījās arī ieslodzītie, kuru vidū bija revolucionāri, cara armijas jūrnieki un jaunākie virsnieki, vācu Vērmahta dezertieri, Staļina laika tautas ienaidnieki, padomju un Latvijas armiju karavīri, kā arī citi nepakļāvīgie. Pēdējie ieslodzītie uzrakstus uz kameru sienām atstāja salīdzinoši nesen - 1997. gadā. Visā cietuma pastāvēšanas vēsturē nevienam nav izdevies izbēgt no tā sienām.
Ekskursijas laikā apmeklēsiet cietumu, kas kopš cara laikiem nav īpaši mainījies, uzzināsiet Karostas vēsturi un interesantus notikumus no cietumnieku dzīves, aplūkosiet kameras un karceri, kā arī cietuma muzeja ekspozīcijas, kas stāsta par Otro pasaules karu, padomju laiku, Atmodu Liepājā.
Ekskursija ar šova elementiem ir pasākums tiem, kuri nevēlas piedalīties parastā ekskursijā.
Pēc ekskursijas būs iespēja uzlaikot pagātnes tēlus - pārģērbties vēsturiskos tērpos un nofotografēties.
Cietuma suvenīru veikaliņā atradīsiet oriģinālus cietuma suvenīrus, kā arī Liepājā un Latvijā ražotus amatniecības izstrādājumus dažādām gaumēm.
Autentiski atjaunotā padomju laika cietuma bufetē varēsiet sevi palutināt ar siltiem pīrādziņiem un aromātisku kafiju, palasīt padomju presi vai noskatīties 16 minūšu garu filmu par Karostu. Par jūsu labsajūtu parūpēsies īsta padomju laiku bufetniece.

Pēc tam, ekskursija kājām pa Liepājas vecpilsētu. Ekskursijas laikā uzzināsiet par pilsētas arhitektūras īpatnībām un šarmu, izbaudīsiet romantisko ieliņu sajūtas un uzzināsiet ar tām saistītos vēsturiskos un mītiskos nostāstus. Redzēsiet pilsētu, kurai ir sava himna, kas veltīta vējam un brīvībai!..
Pastaigu sāksim pašā pilsētas sirdī - Rožu laukumā, liepājnieku un pilsētas viesu iecienītajā tikšanās vietā. Kādreiz šī laukuma vietā atradās Jaunais tirgus. 1910. gadā pēc tirgus pārcelšanas uz savu tagadējo vietu Kuršu ielu, pilsētas vara izlēma veidot atklātu parku ar apstādījumiem. Laukums savu nosaukumu arī 1911. gadā ieguvis no lielās rožu dobes tā vidū, kurā rozes tiek stādītas vairāk nekā simts gadus.
Izstaigāsim Zivju ielu, kas savu nosaukumu ieguvusi no kādreizējā Libavas zivju tirgus. Apskatīsim galerijas "Romas dārzs" pagalmu, 19. gadsimta ēku, kas sākotnēji bija iecerēta kā tirdzniecības pasāža un kurā bija tajos laikos populārs romantisks pagalms. Tagad ēkā atrodas viesnīca, veikali un biroji, restorāns un mākslas galerija.
Apmeklēsim Latvijas mūziķu Slavas aleju, kur ikviens var ielikt savu roku populāra mūziķa plaukstas nospiedumā. Kopumā alejā redzēsim 39 plāksnes ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā un 12 plāksnes ar mūzikas grupām. Šeit pat ievērības vērta ir arī Latvijā lielākā ģitāra.
Iepazīsimies ar Sv. Jāzepa katedrāli, kas ir lielākais katoļu dievnams Kurzemē ar greznu interjeru. 1747. gadā šajā vietā tika uzcelta neliela mūra baznīca. Ar laiku vecā baznīca kļuva par šauru, un tā vietā tika uzbūvēts daudz plašāks dievnams neoromānikas stilā. Ēka celta no tā sauktajiem Dancigas ķieģeļiem, kas piegādāti no Vācijas.
Apskatīsim Liepājas Pētertirgus jūgendstila paviljonu, kas tika atklāts 1910. gadā un joprojām tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem tirgus paviljoniem Eiropā.
Aplūkosim Sv. Annas evaņģēliski luterisko baznīcu - senāko Liepājas dievnamu, kas pirmo reizi rakstos minēts 1508. gadā. Baznīca ir vairākkārt pārbūvēta, tagad tā ir lielisks 19. gadsimta beigu neogotikas paraugs. Baznīcas lielākais dārgums ir 9,7 metrus augstais un 5,8 metrus platais koka altāris, kas tapis 1697. gadā. Dievnamā atrodas arī trešās lielākās ērģeles Latvijā.
Kungu ielā redzēsim vienu no vecākajām ēkām pilsētā, tautā sauktu par Pētera I namu. Šeit 1697.gadā, pirms ceļojuma uz Rietumeiropu, uzturējās (inkognito) Krievijas cars Pēteris I. Blakus atrodas birģermeistara Šrēdera nams, celts 1699. gadā, kurā Ziemeļu kara laikā esot uzturējās Zviedrijas karalis Kārlis XII.
Apmeklēsim Amatnieku namu, kas zem sava jumta vienkopus pulcē 16 dažādus Kurzemes novada amatniekus. Šeit apbrīnosim garākās dzintara krelles Latvijā. Tās ir 123 metrus garas un 19,5 kg smagas. Krelles ir izgatavotas no gandrīz 17 000 dzintara gabaliņiem, ko dāvinājuši pilsētai liepājnieki.
Apskatīsim Sv. Trīsvienības evaņģēliski luterisko katedrāli, kas celta no 1742. līdz 1758. gadam vēlā baroka stilā ar klasicisma elementiem. Katedrālē atrodas unikāls dārgums - pasaulē lielākās mehāniskās ērģeles, kuras saglabājušās savā sākotnējā izskatā un nav pārbūvētas.
Izstaigāsim Lielo un Graudu ielas, kas lepojas ar greznajām galvenokārt 20. gadsimta sākumā celtajām jūgendstila ēkām.
Apbrīnosim koncertzāli "Lielais dzintars", kas tika atklāta 2015. gadā. Ēka saņēmusi vairākus prestižus starptautiskus apbalvojumus par izcilo akustiku, moderno dizainu un daudzfunkcionalitāti.
Iepazīsimies ar Liepājas promenādi, kas ir lieliska vieta pastaigai gar Tirdzniecības kanālā pietauvotajiem zvejnieku šoneriem un jahtām. Promenādi rotā Dzintara pulkstenis, kas veidots no neskaitāmiem pilsētas iedzīvotāju saziedotajiem dzintara gabaliņiem. Uz promenādes atrodas vairākas izcilas kafejnīcas un restorāni, populārs mūzikas klubs un pat diennakts sporta klubs.
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)
 
Laiks pusdienām pilsētas centrā

Ceļojumu turpinām uz Lietuvas kūrortu Palangu

Apmeklēsim Palangas dzintara muzeju. Bijušajā grāfa Fēliksa Tiškeviča muižā dzintara muzejs darbu uzsāka 1963. gada 3. augustā. Muzejs, kas atrodas pašā Birutes parka centrā, ir viens no visvairāk apmeklētajiem muzejiem Lietuvā.
Muzejā ir lielākā dzintara kolekcija pasaulē, kopumā aptuveni 30 tūkstoši eksponātu ar ieslēgumiem un unikālajiem gabaliem.
Dzintara muzejā varēsiet iepazīties ar dzintara vēsturi, tirdzniecības ceļiem, ieguvi un apstrādi.
Pirmā stāva telpas apmeklētājus priecē ar atjaunotiem vēsturiskiem interjeriem, kas stāsta par grāfu Tiškeviču dzīvi šajā pilī. Apmeklētājiem, kurus interesē Palangas un grāfu Tiškeviču vēsture, tiek piedāvāts autentisks iekārtojums: zāle, svinību zāle, Sarkanais salons, Lielais salons, Grāfienes kabinets, Zilais salons, Jaunā grāfa kabinets un Mazais salons.
Pils reprezentatīvajās zālēs ir atjaunots aristokrātu rezidences iekārtojums ar 18. gadsimta beigu - 19. gadsimta sākuma muižniecības piļu interjeriem, priekšmeti no grāfu Tiškeviču un citu Lietuvas muižnieku pilīm un privātkolekcijām.
Otrajā stāvā iekārtota unikāla dzintara ekspozīcija, ko papildina arheoloģiskie eksponāti, atjaunota arī ieslēgumu kolekcija. Muzeja apmeklētāji varēs aplūkot pilnīgi jaunu dzintara morfoloģijas ekspozīciju.

Pēc tam ekskursija kājām pa pilsētu. Palanga ir lielākais Lietuvas kūrorts, simboliski saukts par "Lietuvas vasaras galvaspilsētu". Kūrorts atrodas pie Baltijas jūras ar krasta līniju 25 km, ieskaitot Sventājas ciemu. Pilsētas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 18 130 iedzīvotāju.
Kuršu apdzīvotas vietas mūsdienu Palangā ir zināmas no mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. Laikā no 13. līdz 15. gadsimtam Palangas iedzīvotājiem nācās stāties pretī Vācu ordeņa bruņiniekiem dienvidos un Livonijas ordenim ziemeļos. 1422. gadā saskaņā ar Melnas miera līgumu Palangu pievienoja Lietuvas lielkņazistei un tā bija nozīmīgākā Lietuvas osta 15. - 17. gadsimtos.
1824.gadā Palangu nopirka grāfu Tiškeviču ģimene. Tā 19. gadsimta trešajā desmitgadē Palangā sākās grāfu Tiškeviču laikmets. Tika uzceltas pirmās ēkas viesu atpūtai, netālu no Birutes kalna ierīkots parks, uzcelta grāfa Tiškeviča pils. Tika uzcelts pirmais restorāns, parādījās pirmais teātris, pludmalē tika aprīkotas peldvietas. Un no šī brīža Palanga sāka attīstīties kā kūrorts. Tiškeviči ieguldīja daudz līdzekļu Palangas kā jūras kūrorta attīstībā.
Interesanti zināt!.. No 1919. līdz 1921. gadam Palanga bija Latvijas sastāvdaļa. Tad starp Lietuvu un Latviju izcēlās strīds par Palangas un Sventājas piederību. Strīdu atrisināja starptautiskā šķīrējtiesas komisija, saskaņā ar kuras lēmumu 1921. gada 21. martā šīs teritorijas tika nodotas Lietuvai.
Mūsdienās Palanga ir kļuvusi par vienu no populārākajiem kūrortiem Baltijas piekrastē. Šeit top jaunas, modernas privātās villas, viesnīcas, tiek uzlabota kūrorta infrastruktūra. Kūrorts ir kļuvis slavens ar kultūras dzīves tradīcijām. Katru gadu tiek rīkotas dažādi svētki, mūzikas festivāli un izstādes.
Baltijas jūra vienmēr ir ietekmējusi šeit dzīvojošo cilvēku dzīvi un kultūru. Ar to saistās daudzas tautas leģendas - tās ir teikas par jūras dievietes Juratas un zvejnieka Kastīša mīlestību, par zvejnieka meitu Egli un zalkšu karali Žilvinu, par milžiem Nagli un Neringu, par priesterienes Birutes romantisko mīlas stāstu!..
Galvenās Palangas apskates vietas:
Palangas dzintara muzejs, kas atrodas 19. gadsimta beigās celtajā bijušajā grāfu Tiškeviču pilī.
Birutes parks, viens no skaistākajiem parkiem Ziemeļeiropā, iekopts pēc grāfu Tiškeviču rīkojuma 19. gadsimta beigās.
Leģendām apvītais Birutes kalns, kas paceļas 21 metru virs jūras līmeņa, no kura paveras lielisks skats uz šalkojošo jūru.
Grāfu Tiškeviču aleja un kūrorta simbols - Palangas kūrmāja, kas saistīts ar grāfu Tiškeviču dzimtu kopš 1877. gada.
Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas baznīca, celta 1897. - 1907. gados neogotikas stilā.
Jonasa Basanavičiaus vārdā nosauktā gājēju iela, viena no atpūtnieku iecienītākajām vietām Palangā. Šī ir pilsētas vēsturiskā daļa, kurā atrodas daudz senu tradicionālās arhitektūras ēku, ir daudz kafejnīcu, restorānu un dažādas izklaides.
Palangas jaunums ir modernākais un augstākais panorāmas rats Lietuvā, kas uzstādīts pašā kūrorta centrā. No 40 metru augstuma paveras lielisks skats uzjūru, pludmali un pilsētu!
Pilsētas centrā atrodas Skulptūru parks, kuru šobrīd rotā pazīstamu Lietuvas un vērtīgi Latvijas, Igaunijas, Ukrainas un Armēnijas tēlnieku darbi.
Jaunā Muzikālā strūklaka siltajā sezonā pārsteidz izklaides cienītājus ar mūzikas, gaismas un ūdens deju.
1961. gadā tika uzstādītā skulptūra "Jūratė ir Kastytis" - kļuvusi par vēl vienu kūrorta simbolu.
470 metrus garais jūras mols - "Palangos tiltas". No mola paveras lielisks skats uz kāpām, zeltaino pludmali un nebeidzamiem jūras plašumiem. Šeit var klausīties jūras šalkoņā, kaiju saucienos un vakarā apbrīnot pēdējos rietošās saules starus!..
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)

Laiks vakariņām pilsētas centrā

Starp citu, ja ieradāties Lietuvā, lai atpūstos un gūtu jaunus patīkamus iespaidus, jums jāpagaršo un jānovērtē lietuviešu nacionālās virtuves lieliskie ēdieni.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* Liepājas vecpilsētas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai
 
* Palangas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Karostas cietums: 
ekskursija pa cietumu - pieaugušajiem 7.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 3.50 EUR
ekskursija pa cietumu ar šova elementiem - pieaugušjiem 8.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 4.50 EUR
 
Palangas dzintara muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR
apmeklējums (no 15. maija līdz 15. septembrim) - pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem 8.00 EUR
gida pakalpojumi - 50.00 EUR grupai
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!