Kamieļu parks "Rakši" - Cēsu vecpilsēta - Āraišu ezerpils

Titul VidzemeCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 16.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies kamieļu parkā "Rakši". Brīvdabas zooparkā var redzēt vairāk nekā 100 dzīvnieku – kamieļus, lamas, alpakas, Valē melnkakla kazas, Valē melndeguna aitas, Poitou ēzeļus un trusīšu ģimenes.

Pēc tam izbraucam uz Cēsīm

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Cēsis ir sena pilsēta, kas dibināta 1206.gadā, trešā vecākā pilsēta Latvijā. Visstraujāk pilsēta attīstījās Livonijas pastāvēšanas laikā, kad kļuva par tās galvaspilsētu un galveno Vidzemes attīstības centru. 1323.gadā Cēsis ieguva pilsētas tiesība, 1367.gadā pievienojās Hanzas pilsētu apvienībai. Tiek uzskatīts, ka Latvijas karogs parādījās Cēsīs. 1279.gadā Atskaņu hronikā ir minēts, ka Cēsu zemes sargi aizstāvēt Rīgu devušies ar sarkanbaltsarkanu karogu. Cēsu Jaunajā pilī var redzēt pirmo Latvijas valsts karogu. Šodien pilsēta ir svarīgs valsts nozīmes kultūras un mākslas centrs. Cēsu kultūrvidi ietekmē kultūrvēsturiskais mantojums, kuru veido gan viduslaiku pils, vecpilsēta ar saglabājušos ielu tīklu un mūra un koka apbūvi, gan Gaujas krastos būvētās koka villas, gan senās muižas.

Vēlāk ceļš ved uz Āraišiem

Iepazīsimies ar Āraišu ezerpili, kas bijusi pastāvīgi apdzīvota, pilskalniem līdzīgi nocietināta dzīvesvieta, kas aizsardzības nolūkā celta uz mazas, pārplūstošas saliņas. Ezerpili cēluši un 9.-10.gadsimtā apdzīvojuši senie latgaļi. Tā bijusi sociāli diferencēta kopiena – domājams kāda latgaļu dižciltīgā rezidence, kurā viņš mājoja kopā ar saviem tuviniekiem un saimes ļaudīm. Ezerpils iemītnieki nodarbojās ar zemkopību, lopkopību, meža dravniecību un tirdzniecību. Kultūrslānī atrastās rotaslietas un ieroči visnotaļ raksturīgi seno latgaļu kultūrai, tomēr to vidū ir arī atsevišķi zemgaļu un skandināvu cilmes priekšmeti, kas liecina par kontaktiem ar kaimiņu kopienām un tautām.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Kamieļu parks "Rakši" - apmeklētājam 5.00 EUR

Āraišu ezerpils – pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR

 

 

Raksi Cesis Araisi