Gleznainā Sigulda – Turaidas pils – Līgatnes dabas takas

Titul VidzemeCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 17.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Siguldā

Sigulda - pilsēta, kas atrodas Gaujas upes krastos, to ieskauj brīnišķīga daba. Pilsētas apkārtne ir iekļauta Gaujas nacionālā parka struktūrā. Par Siguldas dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1207.gads, kad Zobenbrāļu ordenis uzcēla mūra cietoksni "Siegewald". Sigulda tiek dēvēta par "Vidzemes Šveici", iecienīta atpūtas vieta rīdziniekiem un tūristiem.
 
Dodamies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Apmeklēsim Siguldas pilsdrupas - viduslaiku arhitektūras pieminekli. Tāpat aplūkosim 1878. – 1881.gados celto Siguldas jauno pili, neogotikas pieminekli.
 
Tālāk dodamies uz Gūtmaņa alu – lielāko alu Latvijā un visā Baltijas reģionā. Sarkanā smilšakmens ala atrodas Gaujas labajā krastā. Alas dziļums ir 18,8 metri, maksimālais platums - 12 metri, augstums ir 10 metri. No alas izplūst strauts, kas ietek Gaujā.
 
Pēc tam apmeklēsim Turaidas muzejrezervātu – īpaši aizsargājamu kultūras pieminekli. 42 hektārus plašā teritorija ir bagāta ar arheoloģiskiem, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kas stāsta par notikumiem, sākot no 11.gadsimta.
 Muzejrezervātā:
- apskatiet Turaidas mūra pili, kas sākta būvēt 1214.gadā Rīgas bīskapa Alberta vajadzībām vietā, kur iepriekš bija pastāvējusi Turaidas lībiešu vadoņa Kaupo koka pils;
- izstaigājiet Tautasdziesmu parku un Dainu kalnu, kur izvietotas tēlnieka Induļa Rankas veidotās skulptūras par latviešu tautasdziesmu tēmu.
- apskatiet Turaidas baznīcu (1750.gads) un ekspozīciju "Turaidas baznīcas un draudzes vēsture";
- aizejiet līdz piemiņas vietai pie vecās liepas Turaidas Rozei, jaunietei, kas ziedoja savu dzīvību mīlestības vārdā un kļuva par leģendu godam, cieņai un uzticībai;
- izstaigājiet plašo muižas apbūvi, kur vēsturisko ēku ekspozīcijās ietverts stāstījums par Turaidas muižu 300 gadu garumā.

Ceļojumu turpinām uz Līgatni

Apmeklējam Līgatnes dabas takas. Gaujas nacionālajā parkā Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar dabu, Latvijā dzīvojošo savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un aizsardzības nepieciešamību. Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, vairāk kā 5 km garumā ierīkotas takas, kur var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus. Līgatnes dabas takās sastopamie meža dzīvnieki atvesti no dažādām Latvijas vietām. Tie ir bijuši ievainoti vai arī pieradināti dzīvnieku mazuļi, kas nav spējīgi izdzīvot bez cilvēku gādības un patstāvīgi atrast barību.

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes

Turaidas muzejrezervāts – pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 1.15 EUR

Līgatnes dabas takas – pieaugušajiem 3.60 EUR (4.30 EUR brīvdienās), skolēniem 1.40 EUR (2.10 EUR brīvdienās)

 

 

Ligatne Sigulda Turaida