"Šokolādes muzejs" Pūrē - Sabile un Abavas rumba - Kuldīga

Kurzemes gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Pūrē

Ekskursijas programma ar meistarklasi "Šokolādes muzejā":
• iepazīšanās ar kakao un šokolādes vēsturi 
• atraktīvs ceļojums par šokolādes iegūšanu, apstrādāšanu un lietošanu 
• ceļojums trifeļu istabā 
• meistarklasē varēsiet nodegustēt šokolādi un izgatavot šokolādes figūriņu un praline

Ceļš tālāk ved uz Sabili

Dosimies pastaigā pa pilsētiņu. Sabile terasveidīgi izvietojusies Abavas upes senlejas tās skaistākajā un dziļākajā posmā. Šeit ap 13.-14.gadsimtu izveidojās amatnieku un tirgotāju miests. Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs atzīts par valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekli. Sabiles Vīna kalns ir Sabiles simbols un Ginesa rekordists - vīnogu dārzs, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem. 34 metrus augstajā nogāzē 1,5 hektāru platībā aug aptuveni 25 dažādu šķirņu vīnogas. Blakus vīnogu stādiem aug arī tādi eksotiski augi kā persiki, aprikozes, valrieksti. Netālu no Vīna kalna aplūkosim "leļļu dārzu" - salmu leļļu kolekciju.

Pēc tam, braucam aplūkot ūdenskritumu Abavas rumba

Abavas rumba ir otrais platākais ūdenskritums Latvijā, kas sasniedz 1 metra augstumu un 35 metru platumu. Abavas rumba ir krāšņa un apskatāma visu gadu. Ūdenskritums izveidojies, ūdenim krītot pāri ieslīpam kāpņveida Pļaviņu svītas dolomīta slieksnim bez pārkares.

Ceļojumu turpinām uz Kuldīgu

Kuldīga pirms vairāk nekā 1000 gadiem bija lielākais seno kuršu tirdzniecības un kultūras centrs. 1368.gadā Kuldīgas pilsēta tika iekļauta Hanzas savienībā. Pilsēta bija arī Kurzemes hercogistes galvaspilsēta. Kuldīgas senās daļas vēsturiskais centrs Ventas senlejā ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Dosimies pastaigā pa viduslaiku pilsētiņu. Redzēsim unikālu, ļoti labi saglabājušos un vienīgo Baltijas valstu mazo pilsētu plānošanas 17. – 18.gadsimtu ēku celtniecības ansambli. Alekšupītes ūdenskritums ir augstākais ūdenskritums Latvijā - 4,5 metri. Pēc tam apmeklēsim Skulptūru dārzu, kas atrodas Kuldīgas senākajā daļā, bijušā Livonijas ordeņa vietā. Šeit atrodas Līvijas Rezevskas divdesmit divas skulptūras. Apbrīnosim 1874.gadā uzcelto Kuldīgas ķieģeļu tiltu, kas ir viens no garākajiem tiltiem ar ķieģeļu velvēm Eiropā, un visplatāko ūdenskritumu Eiropā - Ventas rumbu.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ekskursijas programma ar meistarklasi "Šokolādes muzejā" – pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 3.50 EUR, gida pakalpojums grupai 7.00 EUR

Sabiles Vīna kalns – pieaugušajiem 0.70 EUR, skolēniem 0.40 EUR

 

 

Pure Sabile Abava Kuldiga