"Šokolādes muzejs" Pūrē – neparastā Kurzemes pilsētiņa Sabile – ūdenskritums Abavas rumba – Kuldīga-Kurzemes pērle!

Kurzemes gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Pūres pagastā

Pūrē, gleznainās Abavas upes krastā, atrodas viens no saldākajiem muzejiem pasaulē - "Šokolādes muzejs", kas ļauj pilnībā iegremdēties šīs apbrīnojamā salduma burvīgajā pasaulē! Šeit dzīvo paši kaislīgākie pasaules šokolādes mīļotāji, kuri ir izveidojuši Pure Chocolate un "Šokolādes muzeju". Vairāk nekā desmit gadus šeit tiek radīti izsmalcināti izstrādājumi no beļģu šokolādes, kas rotāti ar dabīgām garšām. Kopā ar šokolādes meistaru muzeja darbnīcā varēsiet ne tikai pagatavot šokolādes konfektes, bet arī nobaudīt tik daudz šokolādes, cik līdīs iekšā!
Ekskursijas programma ar meistarklasi "Šokolādes muzejā":
• iepazīšanās ar kakao un šokolādes vēsturi 
• atraktīvs ceļojums par šokolādes iegūšanu, apstrādāšanu un lietošanu 
• ceļojums trifeļu istabā 
• meistarklasē varēsiet nodegustēt šokolādi un izgatavot šokolādes figūriņu un praline

Tālāk ceļš ved uz Sabili

Dosimies pastaigā pa Sabili. Pilsētiņa terasveidīgi izvietojusies Abavas upes senlejas tās skaistākajā un dziļākajā posmā. Ap 13. - 14.gadsimtu šeit izveidojās amatnieku un tirgotāju apdzīvota vieta. Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis.
Sabiles simbols ir vīnogas ķekars, kas arī ir redzams pilsētas ģerbonī. Vīna vēsture Sabiles vīna dārzā aizsākās 14.gadsimtā un turpinās līdz mūsdienām. Vīna kalns ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs pasaulē. Vīna kalna augstums ir 33,7 metri (apmēram 115 metrus virs jūras līmeņa). Kopējā vīnogulāju platība ir 1,5 hektāri. Ir apmēram 15 dažādu šķirņu 650 vīnogulāju. No kalna paveras gleznains skats uz Sabili un Abavas upes krastiem. Blakus vīna kalnam uz laukuma var redzēt vairāk nekā 200 salmu leļļu, kas ietērptas dažādos apģērbos. Kopš 1999.gada katru gadu jūlija pēdējā nedēļas nogalē notiek Sabiles Vīna svētki (pilsētas svētki).

Pēc tam dodamies pie ūdenskrituma Abavas rumba

Apbrīnosim ūdenskritumu Abavas rumba, kas ir otrais platākais ūdenskritums Latvijā. Šis vienpakāpes ūdenskritums, kas plūst cauri dolomīta krācēm, izveidojās uz Abavas upes. Ūdenskritums ir 35 metrus plats un aptuveni 1 metru augsts. Upes dziļums ap ūdenskritumu ir neliels, tāpēc šī vieta ir ideāla atpūtai pie ūdens.

Ceļojumu turpinām uz Kuldīgu

Kuldīga rakstiskajos avotos pirmo reizi minēta 1242.gadā. Šajā pat gadā Livonijas ordeņa mestrs Dītrihs fon Grīningens sāk Goldingenas pils celšanu. 1355.gadā pilsētai tika piešķirts ģerbonis ar Svētās Katrīnas attēlu. Pilsētai, kas izveidojās ap Goldingenas pili, 1378.gadā tika piešķirtas pilsētas tiesībām un tā pievienojās Hanzas savienībai. 1596.gadā šeit atradās viena no Kurzemes hercogu rezidencēm, līdz 1616.gadam pilsēta bija Kurzemes hercogistes galvaspilsēta. Kuldīgas vecpilsētas vēsturiskais centrs Ventas senlejā ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Dosimies pastaigā pa viduslaiku pilsētiņu. Redzēsim unikālu, ļoti labi saglabājušos un vienīgo Baltijas valstīs 17. - 18.gadsimta mazpilsētu plānojuma ēku celtniecības ansambli. Savukārt, Alekšupītes ūdenskritums ir augstākais ūdenskritums Latvijā - 4,5 metri. Pēc tam apmeklēsim Skulptūru dārzu, kas atrodas Kuldīgas senākajā daļā, bijušā Livonijas ordeņa rezidences vietā. Parkā atrodas divdesmit divas Līvijas Rezevskas skulptūras. Apbrīnosim 1874.gadā uzbūvēto Kuldīgas ķieģeļu tiltu pāri Ventai, kas ir viens no garākajiem tiltiem ar ķieģeļu velvēm Eiropā, un visplatāko ūdenskritumu Eiropā - Ventas rumbu.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ekskursijas programma ar meistarklasi "Šokolādes muzejā" - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 4.00 EUR, gida pakalpojums 7.00 EUR grupai

Sabiles Vīna kalns - pieaugušajiem 0.70 EUR, skolēniem 0.40 EUR

 

 

Pure Sabile Abavas-rumba Kuldiga