Liepāja-vēju pilsēta – pārsteidzošais Karostas cietums – Jūrkalnes stāvkrasts un Kuldīga-Kurzemes pērle!

Kurzemes gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Liepājā

Liepāja - trešā lielākā pilsēta Latvijā, lielākā pilsēta Kurzemes novadā un nozīmīga Baltijas jūras piekrastē neaizsalstoša osta. Šodien Liepāja ir pazīstama kā "pilsēta, kurā piedzimst vējš". Imanta Kalniņa sacerētā dziesma ar tādu pašu nosaukumu ir kļuvusi par pilsētas himnu.
Sākotnēji mūsdienu pilsētas vietā bija Kuršu zvejnieku ciems. Villa Liva kā Livonijas ordeņa jūras osta pirmo reizi minēta 1253.gadā. 1300.gadā Livonijas ordeņa bruņinieki šeit uzcēla katedrāli, uzbūvēja nocietinātu pili, un pašu pilsētu apjoza ar akmens mūri. 1418.gadā Livu nodedzināja lietuviešu karaspēks. 15.gadsimtā Livu šķērsoja tirdzniecības ceļš no Amsterdamas uz Maskavu. 1560.gadā Kurzemes hercogs Gothards Ketlers ieķīlāja nu jau minētu kā Libow Prūsijas hercogam Albrehtam, bet 1609.gadā tā atgrieztās hercogistes paspārnē. 1625.gada 18.martā tika dāvāts pilsētas tiesības, šo dienu svin kā pilsētas dienu. Mūsdienu vārdu - Liepāja (Leepaja), 1649.gadā pirmo reizi minēja Pauls Einhorns darbā "Historia Lettica" ("Latviešu vēsture"). 1701.gadā Ziemeļu kara laikā Līvu okupēja Kārļa XII zviedru karaspēks, taču kara beigās pilsēta atradās Polijas-Lietuvas ūnijas pakļautībā. Pēc Kurzemes hercogistes pievienošanas Krievijas impērijai 1795.gadā pilsēta tika nosaukta par Lībavu. 1919.gadā Liepāja sešus mēnešus bija Latvijas valdības uzturēšanās vieta.
 
Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Lielākā daļa Liepājas apskates objektu atrodas pilsētas centrā un ziemeļu daļā, kur ielas joprojām ir bruģētas un kur jūtama šīs pilsētas viduslaiku elpa. Liepāja ir bagāta ar dažādiem arhitektūras stiliem: koka mājām, Krievijas impērijas laikmeta ēkām, kā arī jūgendstila ēkām. Apmeklēsim Rožu laukumu - pilsētas sirdi un liepājnieku un pilsētas viesu iemīļotu satikšanās vietu. No promenādes pavērsies gleznains skats uz Liepājas koncertzāli, jahtu piestātnēm, zvejas laivām un majestātiskajiem ostas celtņiem. Izstaigāsim Latvijas mūziķu Slavas aleju, kur redzēsim 39 plāksnes ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā un 12 plāksnes ar mūzikas grupām. Aplūkosim Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāli ar pasaulē lielākajām mehāniskajām ērģelēm. Netālu no ieejas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" apmeklēsim neaizmirstamu vietu - "Spoku koku".
 
Pēc tam, ekskursija Karostas cietumā - vienīgajā tūristiem atvērtajā militārajā cietumā Eiropā. Karostas cietuma jeb virssardzes ēka tika uzcelta ap 1900.gadu slimnīcas vajadzībām, taču jau no paša sākuma tā kalpojusi kā militārpersonu disciplinārsodu izciešanas vieta. Visos laikos un jebkuras valdības laikā ēkas mērķis nemainījās. Sodu šeit izcieta revolucionāri, cara armijas matroži un apakšvirsnieki, vācu Vērmahta dezertieri, Staļina laika "tautas ienaidnieki", padomju armijas un Latvijas Republikas armijas karavīri. Pēdējie ieslodzītie savas kameras atstāja samērā nesen - 1997.gadā. Visā cietuma pastāvēšanas laikā nevienam nav izdevies izbēgt no tā. Šodien Karostas cietums ir atzīts par apbrīnojamāko un neparastāko viesnīcu pasaulē!
Redzēsiet cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināsiet, kā dzīvoja ieslodzītie, kā jūtas ieslodzītais karcerī, iepazīsities ar dažādām interesantām ekspozīcijām, aplūkosiet padomju pilsoņa viesistabu, Otrā pasaules kara mantojumu un daudz ko citu. Varēsiet apmeklēt cietuma bufeti, kā arī pie bufetnieces iegādāties autentiskus militārās pilsētiņas suvenīrus. Ekskursijas ietvaros noskatīsieties 16 minūšu filmu "Militārā pilsēta", kas stāsta par tās celtniecību un vēsturi. Ekskursijas beigās tiks piedāvāts pārģērbties un nofotografēties dažādu laikmetu militārajās formās.

Ceļojumu turpinām uz Jūrkalnes ciemu

Apbrīnosim Jūrkalnes stāvkrastu. Jūrkalnes stāvkrasts ir viena no gleznainākajām jūras piekrastēm Latvijā, kas lepojas ar klusu, civilizācijas neskartu pludmali un 20 metru stāvu krasta krauju. Stāvkrasts turpina grūt. Vislielākā krasta erozija Latvijā novērojama tieši pie Jūrkalnes - tās tuvumā jūrā jau ir izskalots tikpat daudz smilšu cik visā valstī kopā. No stāvā krasta uz pludmali ved kāpnes, kas vairākkārt ir atjaunotas, jo spēcīgu vētru laikā krasts ievērojami atkāpjas. Ir novērots, ka gada laikā piekraste zaudē vairākus metrus.

Tālāk ceļš ved uz Kuldīgu

Kuldīga rakstiskajos avotos pirmo reizi minēta 1242.gadā. Šajā pat gadā Livonijas ordeņa mestrs Dītrihs fon Grīningens sāk Goldingenas pils celšanu. 1355.gadā pilsētai tika piešķirts ģerbonis ar Svētās Katrīnas attēlu. Pilsētai, kas izveidojās ap Goldingenas pili, 1378.gadā tika piešķirtas pilsētas tiesībām un tā pievienojās Hanzas savienībai. 1596.gadā šeit atradās viena no Kurzemes hercogu rezidencēm, līdz 1616.gadam pilsēta bija Kurzemes hercogistes galvaspilsēta. Kuldīgas vecpilsētas vēsturiskais centrs Ventas senlejā ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Dosimies pastaigā pa viduslaiku pilsētiņu. Redzēsim unikālu, ļoti labi saglabājušos un vienīgo Baltijas valstīs 17. - 18.gadsimta mazpilsētu plānojuma ēku celtniecības ansambli. Savukārt, Alekšupītes ūdenskritums ir augstākais ūdenskritums Latvijā - 4,5 metri. Pēc tam apmeklēsim Skulptūru dārzu, kas atrodas Kuldīgas senākajā daļā, bijušā Livonijas ordeņa rezidences vietā. Parkā atrodas divdesmit divas Līvijas Rezevskas skulptūras. Apbrīnosim 1874.gadā uzbūvēto Kuldīgas ķieģeļu tiltu pāri Ventai, kas ir viens no garākajiem tiltiem ar ķieģeļu velvēm Eiropā, un visplatāko ūdenskritumu Eiropā - Ventas rumbu.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ekskursija pa Karostas cietumu - pieaugušajiem 3.50 EUR, skolēniem 2.00 EUR

Ekskursija pa Karostas cietumu ar šova elementiem - pasākums tiem, kas negrib parastu ekskursiju un ir bail piedalīties izrādē "Aiz restēm!" - pieaugušajiem 4.50 EUR, skolēniem 3.00 EUR

 

 

Liepaja Jurkalne Kuldiga