Liepāja un Karostas cietums – Jūrkalnes stāvkrasts – gleznainā Kuldīga

Kurzemes gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Liepājā

Liepāja ir trešā lielākā pilsēta valstī, lielākā pilsēta Kurzemes vēsturiskajā teritorijā un svarīga neaizsalstoša osta Baltijas jūras krastā. Sākotnēji mūsdienu pilsētas vietā bija kuršu zvejnieku ciems. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta kā Līvas ciems 1253.gadā. Latvijā Liepāja ir pazīstama kā "vēju pilsēta". Imanta Kalniņa dziesma "Pilsēta, kurā piedzimst vējš" kļuva par Liepājas himnu.

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru: pa Latvijas mūziķu slavas aleju, kur redzēsim 35 plāksnes ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā un 10 plāksnes mūzikas grupām. Apmeklēsim Svētās Trīsvienības katedrāli ar lielākajām mehāniskajām ērģelēm pasaulē. Netālu no ieejas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" apmeklēsim piemiņas vietu – "Spoku koku".

Pēc tam dodamies ekskursijā uz Karostas cietumu. Tas nav parasts muzejs! Redzēsiet cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināsiet, kā dzīvojuši ieslodzītie, kā jūtās karcerī ieslodzītais, redzēsiet dažādas interesantas ekspozīcijas, piemēram, padomju pilsoņa dzīvojamo istabu, II Pasaules kara laika mantojumu u.c. Būs iespēja apmeklēt cietuma bufeti, kā arī no padomju laika bufetnieces nopirkt autentiskus Karostas suvenīrus. Ekskursijas ietvaros varēsiet noskatīties 16 minūšu filmu "Karosta", kas stāsta par Karostas būvniecību un vēsturi. Ekskursijas nobeigumā piedāvās pārģērbties un fotografēties dažādu laikmetu militāros tērpos.

Ceļojumu turpinām uz Jūrkalni

Apbrīnosim Jūrkalnes stāvkrastu, kas ir viens no gleznainākajiem Baltijas jūras piekrastē Latvijā ar 20 metrus augstu stāvkrastu.

Tālāk ceļš ved uz Kuldīgu

Kuldīga pirms vairāk nekā 1000 gadiem bija lielākais seno kuršu tirdzniecības un kultūras centrs. 1368.gadā Kuldīgas pilsēta tika iekļauta Hanzas savienībā. Pilsēta bija arī Kurzemes hercogistes galvaspilsēta. Kuldīgas senās daļas vēsturiskais centrs Ventas senlejā ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Dosimies pastaigā pa viduslaiku pilsētiņu. Redzēsim unikālu, ļoti labi saglabājušos un vienīgo Baltijas valstu mazo pilsētu plānošanas 17. – 18.gadsimtu ēku celtniecības ansambli. Alekšupītes ūdenskritums ir augstākais ūdenskritums Latvijā - 4,5 metri. Pēc tam apmeklēsim Skulptūru dārzu, kas atrodas Kuldīgas senākajā daļā, bijušā Livonijas ordeņa vietā. Šeit atrodas Līvijas Rezevskas divdesmit divas skulptūras. Apbrīnosim 1874.gadā uzcelto Kuldīgas ķieģeļu tiltu, kas ir viens no garākajiem tiltiem ar ķieģeļu velvēm Eiropā, un visplatāko ūdenskritumu Eiropā - Ventas rumbu.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ekskursija pa Karostas cietumu – pieaugušajiem 3.50 EUR, skolēniem 2.00 EUR

Ekskursija pa Karostas cietumu ar šova elementiem - pasākums tiem, kas negrib parastu ekskursiju un ir bail piedalīties izrādē "Aiz restēm!" - pieaugušajiem 4.50 EUR, skolēniem 3.00 EUR

 

 

Liepaja Jurkalne Kuldiga