Līgatne: slepenais bunkurs - dabas takas un papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs

Ligatnes gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 17.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Līgatnē

Apmeklējam Padomju laika īpaši slepeno objektu "Bunkurs". Labiekārtots slepenais bunkurs atrodas 9 metrus zem zemes 2000 m2 platībā, kam slepenības zīmogu noņēma tikai 2003.gadā. Tas ir izbūvēts pagājušā gadsimta 80-tajos gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā. Tā ir viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā. Bunkurā ir spēcīgākā autonomā saimnieciskā struktūra ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu. Līdz mūsdienām saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums!

Pēc tam apmeklēsim Līgatnes dabas takas. Gaujas nacionālajā parkā izveidotas 1975.gadā, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar dabu, Latvijā dzīvojošo savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un aizsardzības nepieciešamību. Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, vairāk kā 5 km garumā ierīkotas takas, kur var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus. Līgatnes dabas takās sastopamie meža dzīvnieki atvesti no dažādām Latvijas vietām. Tie ir bijuši ievainoti vai arī pieradināti dzīvnieku mazuļi, kas nav spējīgi izdzīvot bez cilvēku gādības un patstāvīgi atrast barību.

Vēlāk dosimies pastaigā pa Līgatnes papīrfabrikas ciematu. Līgatnes papīrfabrikas ciemats ir unikāls 19.gadsimta pilsētbūvniecības piemineklis, celts kā savulaik modernākais strādnieku ciemats Eiropā. Tajā laikā Līgatne uzskatāma par veiksmīgu ekonomisko un sociālo interešu apvienojumu, kura ietvaros bija iespējams radīt ne tikai augstas kvalitātes papīra ražotni, bet arī nodrošināt augstas kvalitātes sadzīves apstākļus visai uzņēmuma saimei. Papīrfabrikas strādniekiem tika nodrošināti tam laikam augstvērtīgi sadzīves apstākļi: veselības aprūpe, izglītības un atpūtas iespējas. Īpaši saudzējama un unikāla vērtība ir koka arhitektūras paraugi, kas Līgatnē labi saglabājušies neskartā veidā. Tās ir papīrfabrikas strādnieku dzīvojamās rindu mājas.

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Padomju laika īpaši slepenais objekts "Bunkurs" – pieaugušajiem 6.60 EUR, skolēniem 4.60 EUR

Līgatnes dabas takas – pieaugušajiem 3.60 EUR (4.60 EUR brīvdienās), skolēniem 1.40 EUR (2.10 EUR brīvdienās)

 

 

Ligatne Riga