Krustpils pils - Līvānu stikla muzejs - Daugavpils pilsēta

Latgales gerbonsCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Jēkabpilī

Apmeklējam Krustpils pili - vienu no vecākajām pilīm Latvijā. Vēsturiskajās hronikās pils pirmo reizi minēta 1237.gadā. Krustpils pils vairāk nekā 300 gadus piederēja baronu fon Korfu dzimtai. No pils torņa skatu laukuma paveras skats uz Krustpils luterāņu baznīcu, pils saimnieciskajām ēkām, parku, bet pāri Daugavai ir redzams Jēkabpils vecpilsētas siluets.

Ceļojumu turpinām uz Līvāniem

Apmeklēsim Līvānu stikla muzeju. Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot no 1887.gada, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot ap 4 000 Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu.

Tālāk ceļš ved uz Daugavpili

Daugavpils ir otra lielākā pilsēta Latvijā pēc Rīgas, kas padara to par nozīmīgu ekonomikas, kultūras un tūrisma centru. Daugavpils ir arī lielākā pilsēta Latgalē, tās kultūras, izglītības un rūpniecības centrs. Pilsēta atrodas abos Daugavas krastos, tikai 25 km attālumā no Lietuvas un 35 km no Baltkrievijas. Pilsētu ar Dinaburgas pili tās centrā dibināja Livonijas ordenis 13.gadsimtā, bet caur to plūduši vācieši, lietuvieši, poļi, zviedri un krievi. Pilsēta gadsimtu gaitā vairākkārt ir mainījusi savu nosaukumu: Dinaburga, ar pārtraukumiem no 1275. līdz 1893.gadam, Borisogļebska 1656. - 1667.gados. Tikai 1920.gadā kļuva par Daugavpili, kuru zinām šodien. Vēsture ir ietekmējusi Daugavpili - tās arhitektūru, iedzīvotāju daudzveidību un kultūru.

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centruRedzēsim daudzu arhitektūras stilu ēkas: jūgendstila, Krievijas impērijas, "latgaliešu baroka" (sarkano ķieģeļu ēkas) un daudz cita. Pilsētas centrā ir daudz skulptūru, pieminekļu un monumentu. Apmeklēsim Baznīcas kalnu - unikālu vietu, kur atrodas četru konfesiju dievnami.

Pēc tam apmeklēsim Daugavpils cietoksni. Cietoksnis tika uzcelts 1810.-1878.gados. Daugavpils cietoksnis, dažādos laikos tika saukts arī par Dinaburgu un Dvinsku, ir nozīmīgākais pilsētas kultūras un vēstures piemineklis, kā arī viens no pilsētas simboliem. Dažādos laikos šajā izcilajā fortifikācijas būvē atradās dažādu varu armijas. Cietokšņa kopējā platība pārsniedz 150 hektārus. Daugavpils cietoksnis ir Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19.gadsimta pirmās puses cietoksnis.

Vēlāk izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Krustpils pils un tornis – pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem 1.50 EUR

Līvānu stikla muzejs – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 1.50 EUR, muzeja gida pakalpojumi grupai 5.00 EUR

 

 

Jekabpils Livani Daugavpils