Leļļu muzejs Preiļos – Aglona: maizes muzejs, Aglonas bazilika un Kristus karaļa kalns

Aglonas gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Preiļos

Apmeklējam miniatūru karaļvalsti un leļļu galeriju. Mājas pagalmā skatienam paveras pils miniatūrā ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem, ūdensdzirnavām. Apmeklētāji šeit labprāt fotografējas karaļnama tērpos, pārtopot prinčos un princesēs, musketieros un galma dāmās. Savukārt leļļu galerijā katram pavērsies pasaku un fantāzijas pasaule. Pašlaik galerijā apmēram 300 unikālu, vienā eksemplārā veidotu leļļu.

Ceļojumu turpinām uz Aglonu

Ekskursija maizes muzejā. Muzejs aicina uz sarunu par maizi un tās tapšanas procesu. Apmeklētājus sagaida pati saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautasdziesmām un latgalisku izrunu. Iemācīsities senas rotaļas un spēles, kas saistītas ar labību un maizi, varēsiet pārbaudīt savus spēkus roku dzirnavu griešanā vai pilnas graudu sētuves turēšanā. Muzejā ir savākts simtiem lietu, kas saistītas ar graudu pārstrādi un maizes cepšanu: spriguļus, lizes, abras un daudz kas citus. Muzejā nobaudīsiet svaigi ceptu maizi un zāļu tēju.

Maizes muzejā ir iespēja pusdienot 

Pēc tam dodamies uz Aglonas baziliku. Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilika ir nozīmīgs Latvijas katoļu reliģisks centrs. Aglonas bazilika celta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 metrus augsti torņi. Katru gadu 15.augustā Aglonā ierodas svētceļnieki, lai atzīmētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu. 1980.gadā, Aglonas dievnamam svinot savu 200 gadu jubileju, pāvests Jānis Pāvils II piešķīra tai titulu "bazilika minoris" ("mazā bazilika").

Tālāk ceļš ved uz Kristus karaļa kalnu. Netālu no Aglonas bazilikas, Aglonas ezera krastā atrodas unikāls skulptūru komplekss - Kristus Karaļa kalns. 2006.gada 16.septembrī kalnā atklāja "Jēzus Kristus - uzvarētāja" un "Eņģeļa ar Dzīvības grāmatu" skulptūras. Objektā apskatāmas vairākas lielas koka skulptūras, kurās atainoti Bībeles tēli. Lielākajai - Kristus skulptūrai tika izmantots 600 gadus vecs ozols ar apkārtmēru 4,5 metri un 14 metru augstumu. Šī ir lieliska vieta ne tikai svētceļniekiem, bet arī ikvienam apmeklētājam.

Izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Leļļu galerija – apmeklētājam 2.00 EUR. Tērpu īre fotosesijai bērniem līdz 16 gadiem 3.00 EUR, pieaugušajiem 5.00 EUR

Maizes muzejs – pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 4.00 EUR

Aglonas bazilika – ieeja par ziedojumiem, ekskursija - pieaugušajiem 1.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Kristus karaļa kalns – par ziedojumiem

 

 

Preili Aglona