Pasakainā leļļu karaliste – Aglonas maizes muzejs – Aglonas bazilika un koka skulptūru parks "Kristus karaļa kalns"

Aglonas gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Preiļos

Apmeklējam miniatūro leļļu karaļvalsti, kas sevī ietver leļļu galeriju, karaļnama ģērbtuvi un mājas pagalmā divas miniatūras pilis ar grezniem tornīšiem, tiltiem un ūdensdzirnavām.
Leļļu galerijā paveras pasaku un fantāzijas pasaule, kur plauktos daiļojas dažādas lelles - mākslinieces Jeļenas Mihailovas autordarbi. Pašlaik Jeļenai ir aptuveni 300 leļļu un katra ir izgatavota vienā eksemplārā. Jāatzīmē, ka galerijā nav "vienkārši lelles", tās izgatavotas ar humora devu un izvietotas dažādu žanru ainās. Viss šeit ir kā dzīvē - kaislības, izklaide, koķetēšana un intrigas karaļa galmā, rūķi, čigānu apmetne un harēms, ikdienas ainiņas, pirāti un cirka mākslinieki. Ir arī atpazīstami varoņi: Vladimirs Putins un Dmitrijs Medvedevs Krievijas caru tērpos, Baraks Obama Napoleona laika virsnieka formā, daži angļu monarhi un citi.
Uz karalistes fona var nofotografēties senos tērpos. Ģērbtuvē ir aptuveni 350 greznu sieviešu, bērnu un vīriešu visdažādāko izmēru tērpu. Parūkas, cepures, cimdi, zobeni, mūzikas instrumenti palīdz pilnībā iemiesoties karaļos un karalienēs, prinčos vai princesēs.

Ceļojumu turpinām uz Aglonu

Apmeklēsim Aglonas maizes muzeju. Apmeklētājus sagaida pati saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu. Viesu uzņemšanai sagatavots teatralizēts uzvedums par maizi un tās tapšanas procesu. Muzejā iedegtas sveces, uz galda māla krūkā kūp zāļu tēja, un uz linu galdauta smaržo rudzu maizīte.
Šeit iepazīsiet senas rotaļas, kas saistītas ar graudiem un maizi, dzirdēsiet, kā šalc vārpas un čīkst dzirnakmeņi, varēsiet pārbaudīt savus spēkus roku dzirnavu griešanā vai pilnas graudu sētuves turēšanā. Muzejā ir savākts simtiem lietu, kas saistītas ar graudu pārstrādi un maizes cepšanu: spriguļus, lizes, abras un daudz kas citus.
Un noteikti nogaršosiet svaigu maizi un izbaudīsiet zāļu tēju. Tāpat varēsiet iegādāties Aglonas maizi vai konditorejas izstrādājumus.
Aglonas maizes muzejā ir iespēja pusdienot. Varēsiet arī iegādāties Aglonas maizi vai konditorejas izstrādājumus.
 
Pēc tam aplūkosim Aglonas bazilikukas tiek uzskatīta par svētceļojumu un katolicisma centru Latvijā. Nozīmīgākie svētki Aglonas bazilikā tiek svinēti katru gadu 15.augustā - Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas diena, kad šeit ierodas vairāk nekā 150 000 svētceļnieku. 1980.gadā, Aglonas dievnamam svinot savu 200 gadu jubileju, pāvests Jānis Pāvils II piešķīra tai titulu "bazilika minoris" ("mazā bazilika").
1699.gadā pēc muižnieku Evas un Dadziborga Šostovicku ielūguma šeit ieradās Dominikānas ordeņa mūki no Viļņas, kuri gleznainā vietā starp Cirīšu un Egles ezeriem uzcēla pirmo koka baznīcu. No 1768. līdz 1789.gadam vecās baznīcas vietā tika uzcelta Viļņas baroka stila ķieģeļu baznīca un tai piegulošā klostera ēka. Baznīca tika uzcelta par godu Dievmātes Debesbraukšanai, un virs galvenā altāra atrodas svētbilde "Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte", ko 17.gadsimtā darinājis nezināms mākslinieks.
Vēlā baroka stilā celto sniegbalto baziliku rotā divi aptuveni 60 metrus augsti torņi. Iekšpusē atrodas krusta velves, arkas, kolonnas, kas dekorētas ar rokoko stila rotājumiem. Bazilikas iekšējā apdare tika veikta 17. - 19.gadsimtā. Kancele, ērģeles un biktssols ir no 18.gadsimta beigām. Baznīcas priekšmeti datēti ar 18.gadsimtu, sānu altāri tika uzstādīti 19.gadsimta sākumā. Bazilikā atrodas liela gleznu, skulptūru un mākslas priekšmetu kolekcija.
Pieminot leģendu, ka pirmais Lietuvas karalis Mindaugs ir apglabāts Aglonā, netālu no Aglonas bazilikas viņam tika uzstādīts piemineklis.
 
Vēlāk, izstaigāsim koka skulptūru parku "Kristus Karaļa kalns". 2006.gada septembrī uz pakalna, kas atrodas Egles ezera krastā, divus kilometrus no Aglonas bazilikas, atklāja pirmās koka skulptūras - "Jēzus Kristus - Uzvarētājs" un "Eņģelis ar Dzīves grāmatu". Milzīgās figūras bija izgatavotas no 600 gadus veca ozola, kura apkārtmērs bija 4,5 metri un 14 metru augsts. No šī ozola tika izgatavoti arī vairāki soliņi.
Minētās skulptūras lika pamatu skulptūru parkam "Kristus Karaļa kalns". Tajā pašā laikā pastāv leģenda, ka 13.gadsimtā šajā vietā tika apglabāts Lietuvas karalis Mindaugs, tāpēc kalns jau sen tiek dēvēts par Karalisko kalnu. Šobrīd parkā uzstādītas apmēram 400 koka skulptūras, kurās atainoti Bībeles tēli, kalnā ir uzcelts lūgšanu nams visām kristīgajām konfesijām. Parkā ir iestādīti vairāki simti dažādu koku, daudz dekoratīvo krūmu un ziedu.
Skulptūru izveidotājs ir apbrīnas vērts cilvēks - Ēriks Delpers, bijušais gaisa spēku pilots, kurš savu dzīvi veltījis Kungam. Zeme, uz kuras atrodas parks, pieder Jānim Stupānam. Arī viņš ir ticīgs cilvēks un vēlas, lai viņa zeme kalpotu kaut kam garīgam, kas vieno cilvēkus.
Karalisko kalnu ir apmeklējuši desmitiem tūkstošu tūristu aptuveni no 40 valstīm.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Leļļu karaliste - apmeklētājam 2.00 EUR, tērpu īre fotosesijai bērniem līdz 16 gadiem 3.00 EUR, pieaugušajiem 5.00 EUR

Aglonas maizes muzejs - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 4.00 EUR

Aglonas bazilika - ieeja par ziedojumu, ekskursija - pieaugušajiem 1.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Koka skulptūru parks "Kristus karaļa kalns" - apmeklējums par ziedojumu

 

 

Preili Aglona