Bauskas ievērojamākās vietas un "Trušu pilsētiņa" Codē

Bauskas novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens no 1.maija

Cena 17.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes  bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Bauskā

Dosimies pastaigā pa vecpilsētu. Bauska pirmo reizi minēta 1443.gadā, kad Livonijas ordeņa mestrs senajā pilskalnā Mūsas un Mēmeles upju satecē liek uzcelt cietoksni Bowsenborch. 1609.gadā Bauskai tika dāvāts savs zīmogs, ko uzskata par pilsētas tiesību piešķiršanas gadu.
Mūsdienās Bauskas vecpilsēta ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kurā ir saglabājies 16.gadsimta plānojums un kurā apskatāmas saglabājušās pilsētas dzīvojamās ēkas no 18.gadsimta beigām līdz 20.gadsimtam.
Apmeklēsim skaistu un koptu tirgus laukumu. Šeit redzēsiet Bauskas rātsnamu, kas celts 16.gadsimta beigās, un kas 17.gadsimtā esot bijis lielākais un greznākais Kurzemes un Zemgales hercogistē, un mūsdienās tas ir vienīgais rekonstruētais 17.gadsimta rātsnams Latvijā.
Izstaigāsim Rožu aleju, kur apskatīsim lieliskos rotājumus ar rožu motīviem, ko darinājuši baušķenieki no astoņiem Bauskas novada pagastiem. Kopumā māju fasāžu rotāšanā Rīgas ielā, no Kalna ielas līdz Baznīcas ielai, piedalījušies aptuveni 140 dalībnieku.
Strautnieku ielas dziļumā blakus Mēmeles upei uz mūra šķūņa sienas redzēsim keramikas mozaīku ar ūdens un zivju motīviem. Mozaīkas garums ir 30 metri, un tās veidošanā piedalījās vairāk nekā 50 Bauskas novada iedzīvotāju.
Tālāk apbrīnosim Svētā Gara evaņģēliski luterisko baznīcu. Kādreiz vācu draudzei celtā luterāņu Svētā Gara baznīca ir vecākā saglabājusies ēka Bauskas senajā daļā. Baznīca tika celta no 1591. līdz 1594.gadam, sākotnēji bez torņa, bet ar skaistām, rotātām ornamentālām svītrām, apmestām fasādēm. Tornis rietumu galā uzcelts 1614.gadā, bet 1623.gadā tam tika uzbūvēta divposmu torņa smaile ar kupolu un smaili. 1813.gadā torņa smaile bija jānojauc, jo tajā bija iespēris zibens. Svētā Gara baznīca visā garajā mūžā ir rūpīgi glabājusi liecības par pilsētas un pilsētnieku vēsturi un uzkrājusi ievērojamu mākslas pieminekļu kolekciju - dāvanas un piemiņas zīmes.
Pēc tam aplūkosim Bauskas Romas katoļu baznīcu, kas celta 1864.gadā. Blakus nelielajam dievnamam 1891.gadā tika uzcelts zvanu tornis.

Pēc tam apmeklējam Bauskas pili. Bauskas pils komplekss sastāv no divām daļām. Bauskas pils vecākā daļa ir iespaidīgs 15.gadsimta cietoksnis, ko Livonijas ordenis uzcēla pussalā, kur saplūst Mūsas un Mēmeles upes, savulaik droši aizstāvot ordeņa valsts robežu. Pilī dzīvoja Bauskas fogts, šeit atradās arī neliels karaspēks. Bauskas pils jaunākā daļa - Kurzemes hercoga rezidence tika uzcelta 16.gadsimta beigās. Bauskas pils ir vienīgā daļēji saglabājusies pirmo Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru rezidence, vienīgā pils Latvijā, kurā var redzēt renesanses un manierisma izpausmes arhitektūrā un lietišķajā mākslā Kurzemes hercogistē.
Apskatīsim Livonijas ordeņa pils interjeru. Kompleksa modernākajā daļā apmeklējiet izstādes "Apģērbi un rotaslietas Kurzemes hercogistē 1561. - 1620.gados" un "Bauskas pils - militārais nocietinājums". Izpētiet viduslaiku cietokšņa aizsardzības sistēmu un lielgabalu kolekciju kompleksa vecajā daļā. No Vecās pils Lielā torņa apbrīnojiet pārsteidzošās Zemgales ainavas un skatu uz Mūsas un Mēmeles satekas vietu. Pēc pils apmeklēšanas, ejot pa īpašu pastaigu taku caur parku, pa pļavu un tiltu pāri kanālam, nokļūsiet Ķirbaksalā un redzēsiet vietu, kur sākas Lielupe. Bauskas pilī regulāri notiek klasiskās mūzikas koncerti.

Tālāk dodamies uz Bauskas motormuzeju. Rīgas Motormuzeja ekspozīcijas filiālē Bauskā apmeklētājiem tiek piedāvāts plašs antīko automašīnu klāsts. Izstāžu zālēs ir izvietotas automašīnas, ar kurām pilsētnieki brauca pagājušā gadsimta 30.gados, kā arī pēckara laikā. Lauku atmosfēru rada traktori "Fordson" un "Lanz-Bulldog", īsta kuļmašīna un citi 20.gadsimta 20. un 30.gadu lauksaimniecības tehnikas paraugi. Izstādē apskatāmi arī kravas automobiļi un apvidus automašīnas, kas plaši tika izmantotas kolhozos padomju laikā.

Ceļojumu turpinām uz Codi

Apmeklēsim "Trušu pilsētiņu" - vienīgo trušu pilsētiņu Latvijā, kur apmeklētāji var aplūkot vairāk nekā 65 šo pūkainu dzīvnieku šķirnes, kas mitinās miniatūrās koka mājiņās. Šeit dzīvo visdažādāko šķirņu ģimenes - holanderi, čehu tauriņi, hermelīni, satīni un citi. Jāpiemin, ka ikvienam trusim ir savs dokuments - cilts apliecība, kurā ierakstītas 5 - 6 iepriekšējās paaudzes. Pilsētiņas teritorijā ir izveidotas nojumes arī pīlēm, zosīm, vistām, cūkām, aitām, kazām, ponijiem, teliņam un sunim.
Šo visu saimniecību vada namdaris un trušu pilsētiņas mērs Ojārs Narvils, kurš ar savām rokām darinājis 35 košās mājiņas: pasakainus, begoniju ieskautus, namiņus, senatnīgas pilis, debesskrāpjus. Kopā ar garaušiem viņš piedalās izstādēs, bet brīvdienās dodas izbraukumos uz citām pilsētām.
Ir vieta piknikam, pirmajai stundai par brīvu, tālāk pēc vienošanās.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Bauskas pils - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 2.50 EUR

Bauskas motormuzejs - pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem 0.80 EUR

"Trušu pilsētiņa" - pieaugušiem 3.00 EUR, skolēniem 2.50 EUR

 

 

Code Bauska