Bauskas pils un motormuzejs - "Trušu pilsētiņa" Codē

Bauskas novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 14.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Bauskā

Apmeklējam Bauskas pili. Pils atrodas Bauskas pilsētas teritorijā, gleznainā ainavā uz zemes strēles starp Mūsas un Mēmeles upi, netālu no vietas, kur, tām saplūstot, veidojas Lielupe. Bauskas pils ansamblis sastāv no divām daļām. Vecākā – Livonijas ordeņa pils – ir celta 15.gadsimta vidū, bet līdz mūsdienām ir saglabājušās tikai drupas. Jaunākā – Kurzemes hercogu rezidence – tika uzbūvēta 16.gadsimta beigās. Celtne ir vienīgais arhitektūras piemineklis Latvijā, kas ilustrē manierisma laika piļu arhitektūras un lietišķi dekoratīvās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē.

Pēc tam dodamies uz Bauskas motormuzejuMuzeja Ekspozīcijā ir saglabāti, kā arī profesionāli restaurēti senie spēkrati, starp kuriem joprojām greznojas pa kādai aprūsējušai "odziņai".
Spēkrati Latvijā no 1920. – 1990.gadam ir apjomīgākā muzeja kolekcija, kas ietver 35 tehnikas vienības, to skaitā 25 automobiļus.
Apskatāmi 20.gadsimta otrajā pusē Padomju Savienībā ražotie pilnpiedziņas vieglie apvidus automobiļi lauku ceļu un bezceļu apstākļiem.
Tehnika Latvijas laukos kolekcijā apskatāmi 20.gadsimta 20. un 30.gadu lauksaimniecības tehnikas paraugi – zirgvilkmes darbarīki, kuļmašīna Ködel und Böhm, kuras darbināšanai vajadzēja vairāk kā 15 cilvēkus, traktoru "Fordson" un graudu šķirotājs Trijers.
Muzejā var aplūkot Otrā pasaules kara kaujas mašīnas, kā arī militāro tehniku, ar kuru Latvijas bruņotie spēki uzsāka savu atjaunoto darbību pēc valstiskās neatkarības atgūšanas 20.gadsimta 90.gadu sākumā.

Vēlāk izbraucam uz Codi

Apmeklējam "Trušu pilsētiņu" - brīvdabas apskates objektu gan maziem, gan lieliem apmeklētājiem. Aplūkosim vairāk nekā 65 trušu šķirnes mazā, īpašā pilsētiņā.
Ir vieta piknikam, pirmajai stundai par brīvu, tālāk pēc vienošanās.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Bauskas pils – pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR

Bauskas motormuzejs - pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem 0.80 EUR

"Trušu pilsētiņa" - pieaugušiem 3.00 EUR, skolēniem 2.50 EUR

 

 

Code Bauska