Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Uldevena koka pils – Lēdmanes atpūtas dabas parks "Trušu karaliste" – gleznainās Kokneses viduslaiku pilsdrupas – Likteņdārzs

Titul VidzemeCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 22.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

9.00 izbraucam no skolas

Ierodamies Lielvārdē

Apmeklējam Uldevena koka pili. Šī ir 10. - 13. gadsimtu senlatviešu koka pils ideālrekonstrukcija, kuru izveidoja mākslinieka Agra Liepiņa vadībā. Par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām, un šī koka pils ir autora versija par Lielvārdes novada cilts vadītāja Uldevena dzīvesvietu.
Koka pils iekšpusē varēsiet aplūkot cietokšņa aizsargbūvju un dzīvojamo ēku imitācijas un seno tērpu rekonstrukcijas.

Tālāk ceļš ved uz Lēdmanes ciemu

Apmeklēsim Lēdmanes atpūtas dabas parku "Trušu karalisti", kas atrodas gleznainajā Ogres upes ielejā, dabas parka teritorijā. Parka kopējā platība ir 47 ha, īpašums pieder labdarības organizācijai "Zilais krusts", kas palīdz krīzes situācijās nonākušiem cilvēkiem.
Trušu karalistē mīt visdažādāko nokrāsu un lieluma truši. Viņi ir pieņēmuši karalisti par savām mājām - ierīko alas, veido ģimenes. Trušu sadzīve notiek skaisti veidotās pilīs un muižās, kas labi iekļaujas apkārtnē, radot pasaku meža iespaidu. Bez trušiem karalistē dzīvo sabiedriski āži, zosis, lieliskas punduraitiņas un poniji. Apmeklētājiem tiek piešķirts kāds kārums, ar ko pacienāt dzīvnieku.
Jaunums "Trušu karalistē" - baskāju taka "Cerība", 2,6 km gara dabas taka, kur viesi var staigāt basām kājām pa dažādas faktūras klājumiem - pa smiltīm, niedrēm, granti, oļiem, šķembām un čiekuriem.
Parka teritorijā atrodas arī bērnu rotaļu laukums, batuti un piepūšamas atrakcijas. Šeit varēsiet iegādāties suvenīrus un nobaudīt svaigi ceptas gardas pankūkas ar ievārījumu un siltu tēju vai kafiju (cienasts grupām jāpasūta iepriekš).

Ceļojumu turpinām uz Koknesi

Laiks pusdienām pilsētas centrā

Pēc tam aplūkosim Kokneses viduslaiku pilsdrupas. Kokneses rakstiskos avotos pirmoreiz minēta Indriķa hronikas aprakstā kā Kukenois senpilsēta ar ķēniņu Viesceķi (rex Vesceka de Kukenois), kura kristītais vārds, iespējams, bija Vjačeslavs (Vjačko). 1207. gadā Kokneses ķēniņš lauza sadarbību ar lietuviešiem un polockiešiem, kļūdams par Rīgas bīskapa Alberta vasali. Rīgas arhibīskapa mūra pils celtniecība pie Pērses ietekas Daugavā tika uzsākta 1209. gadā, neilgā laikā tapa milzu pils ar priekšpili un nocietinātu pilsētu tai līdzās.
1229. gadā Rīgas bīskaps Nikolajs fon Nauens pili izlēņoja Tīzenhauzenu dzimtai, kuru pārziņā tā bija līdz 1395. gadam. Tīzenhauzeni kļuva slaveni ar savām ķildām ar Rīgas arhibīskapiem: 1292. gadā Hanss Tīzenhauzens ievilināja pilī arhibīskapu Johanu II fon Fehti un, gaidot izpirkuma maksu, ieslodzīja viņu pagrabā, par ko tika izslēgts no baznīcas. Par ieslodzīto 1295. - 1300. gados kļuva arī arhibīskapa pēctecis Johans III fon Šverīns.
1277. gadā Kokenhusena saņēma pilsētas tiesības un drīz pēc tam pievienojās Hanzas savienībai.
1397. gadā Kokenhusenu atkal pievienoja Rīgas arhibīskapijai. 1420. gadā Kokenhusenas pils kļuva par Rīgas arhibīskapa vasaras rezidenci, bet pārējā laikā arhibīskaps uzturējās galvenokārt Raunas pilī. 1529. gadā Kokenhusena kļuva par arhibīskapa Tomasa Šēninga pastāvīgo rezidenci. Tajā uzturējās arī arhibīskapa galms, pie kam 800 - 900 cilvēku ik nedēļas maizei un alum vien patērējuši 3900 pūru labības.
Reformācijas gados arhibīskapi pameta dumpīgo Rīgu un beidzot apmetās Kokenhusenā, kur kala arī monētas. 1556. gadā Livonijas ordeņa bruņinieki šeit aplenca pēdējo katoļu Rīgas arhibīskapu un saņēma gūstā.
1561. gadā Livonijas kara laikā pilsētu ieņēma poļu-lietuviešu karaspēks, pārdēvējot to par Kokenhuzu.
Kokenhuzas pils bija viena no lielākajām un nozīmīgākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā, tāpēc tā vairākkārt kļuva par krievu, lietuviešu, poļu un zviedru strīdu un bruņotas cīņas objektu, pārejot no vienām rokām citās.
Lielā Ziemeļu kara laikā 1701. gadā Kokenhuzu iekaroja Saksijas armija, kas to uzspridzināja, atkāpjoties zviedru pārspēka priekšā. Pēc tam Kokenhuza zaudēja pilsētas statusu un pils vairs netika atjaunota.
Līdz 1966. gadam Kokneses pilsdrupas atradās augstu kalnā, uz zemesraga Daugavas un Pērses upju satecē, un izskatījās ļoti majestātiski. Bet pēc Pļaviņas HES ūdenskrātuves izbūves ūdens līmenis stipri pacēlās, un tagad upes ūdeņi skalojas tieši pie pils mūriem.
Ar Kokneses vēsturi un kādreizējo Kokneses pils veidolu varēsiet iepazīties paviljonā, kas atrodas pie ieejas pilsdrupās.
Kokneses viduslaiku pilsdrupas joprojām ir viena no gleznainākajām vietām Latvijā. Šodien šī ir ideāla vieta romantiskai pastaigai vai foto sesijai. Pilī bieži notiek pasākumi, festivāli un koncerti.

Tālāk, dosimies pastaigā pa Likteņdārzu. Ar visas Latvijas tautas atbalstu salas Koknesē ir tapis Likteņdārzs kā dāvana Latvijai 100-tajā dzimšanas dienā. Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei - te satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne.
Likteņdārzā apvienojas lieliska ainavu arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu. Tautas dārzu veido ābeļu aleja un bruģakmens ceļš, kas ved uz ozolu ieskautu amfiteātri, publisku daudzfunkcionālu ēku, Virtuālo atmiņu māju ar digitālo taku un Lielo kalnu. Ikvienu sagaida Sirdsakmens un citi objekti. No skatu terases paveras skaists skats uz Daugavu un Kokneses baznīcu.
Likteņdārzs top tikai par ziedojumiem. Katrs iestādītais koks un ieklātais akmens ir stāsts par kādu cilvēku vai veselu dzimtu Latvijas vēsturē.
Dārzu iecienījuši ekskursanti, ģimenes un kāzu viesi. Šeit notiek arī kultūras un atpūtas pasākumi.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Uldevena koka pils - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR

Lēdmanes atpūtas dabas parks "Trušu karaliste" - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR
 
Kokneses viduslaiku pilsdrupas: apmeklējums - pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 1.50 EUR
 
Likteņdārzs:
ieeja par ziedojumu - apmeklētājam no 1.00 EUR
gida pakalpojumi - grupai 70.00 EUR