Uldevena koka pils - Likteņdārzs un Gaiziņkalna dabas taka

Kokneses novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Lielvārdē

Apmeklējam Uldevena koka pili. Tā ir 12.gadsimta senlatviešu koka pils, veidota balstoties uz arheoloģisko izrakumu materiāliem. Šī pils nav konkrēta pilskalna rekonstrukcija, tās aizsargsienas un dzīvojamās ēkas veidojot izmantoti dažādās apdzīvotās vietās atrasto būvju paraugi (Mežotnes, Talsu, Raunas, Tanīsa kalna, Jersikas pilskalna, Rīgas ciema u.c.), tādējādi veidojot kopēju baltu virsaišu pilskalnu – ideālu rekonstrukciju.

Ceļojumu turpinām uz Koknesi

Apmeklēsim Likteņdārzu, kas top, ar visas Latvijas tautas atbalstu uz salas Daugavā, kā dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā. Pirmie darbi dārzā sākti 2008.gadā, radot ābelīšu alejas ceļu. Likteņdārzs tiek veidots kā 20.gadsimtā politisko apsvērumu dēļ cietušo latviešu piemiņas vieta, kas simboliski stāsta, kāda ir bijusi maksa par latviešu tautas brīvību un neatkarīgu valsti.

Tālāk ceļš ved uz Gaiziņkalnu

Dosimies 2 km pastaigā pa Gaiziņkalna dabas taku. Vidzemes augstienes Vestienas grēdas vidusdaļā atrodas augstākais punkts Latvijas teritorijā – lielpaugurs Gaiziņkalns, kura virsotne atrodas 311,6 metrus virs jūras līmeņa un 61,6 metru augstumā no tā piekājes.
Gaiziņkalnā atrodas viens no 16 Latvijas teritorijā esošajiem "Strūves ģeodēziskā loka" punktiem. Punktu sauca par Gaisakalna punktu un to uzmērīja 1824.gadā slavenā Frīdriha Georga Vilhelma Strūves vadībā. Ģeodēziskā loka kopējais garums ir 2822 km. Loks šķērso 10 valstis no Norvēģijas līdz Ukrainai. Strūves ģeodēziskais loks ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Uldevena koka pils – pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem līdz 13 gadiem 1.50 EUR

Likteņdārzs – par ziedojumiem pieaugušajiem no 1.00 EUR, skolēniem no 0.70 EUR

 

 

Lielvarde Koknese Gaizinkalns