Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Uldevena koka pils – ekskursija un degustācija uzņēmumā "Skrīveru saldumi" – kazas saimniecībā "Līvi" – Gaiziņkalns

Titul VidzemeCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 23.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

9.00 izbraucam no skolas

Ierodamies Lielvārdē

Apmeklējam Uldevena koka pili. Šī ir 10. - 13. gadsimtu senlatviešu koka pils ideālrekonstrukcija, kuru izveidoja mākslinieka Agra Liepiņa vadībā. Par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām, un šī koka pils ir autora versija par Lielvārdes novada cilts vadītāja Uldevena dzīvesvietu.
Koka pils iekšpusē varēsiet aplūkot cietokšņa aizsargbūvju un dzīvojamo ēku imitācijas un seno tērpu rekonstrukcijas.

Ceļojumu turpinām uz Skrīveriem

Ekskursija un degustācija uzņēmumā "Skrīveru saldumi". Uzņēmums "Skrīveru saldumi" tika dibināts 2006.gada sākumā Skrīveros. Tāpat 2006.gadā tika izveidots arī jaunais zīmols - "Skrīveru Gotiņa". Dibināšanas ideja radās Ivetai un Normundam Audzišiem, kuri konfekšu ražošanas tradīcijas pārņēma no vecākiem 1999.gadā Lizumā. Konfektes "Gotiņa" ražošana aizsākās Lizumā 1959.gadā. Šodien Skrīveru ciems var lepoties ne tikai ar saglabātajām "Gotiņas" ražošanas tradīcijām, bet arī ar uzņēmumu "Skrīveru saldumi", kas nepārtraukti attīstās un ražo daudzveidīgus augstas kvalitātes gardumus no šokolādes, žāvētiem augļiem, riekstiem, sēklām, sukādēm un citām vērtīgām un noderīgām izejvielām. Uzņēmuma moto - "Apvienot veselīgo ar saldo!".
Kopš 2008.gada uzņēmumā "Skrīveru saldumi" darbojas saldumu darbnīca "Emociju fabrika", kas uzņem tūristus un skolēnus, iepazīstina ar konfekšu "Gotiņa" ražošanu, tapšanas vēsturi gan Latvijā, gan Skrīveros.
Saldumu darbnīcā "Emociju fabrika":
- iepazīties ar "Gotiņas" tapšanas vēsturi
- noskatīties filmu par saldumu ražošanu
- ekskursija "Skrīveru Gotiņas' pasaulē ar iespēju ietīt savas konfektes "Gotiņa"
- īpašu saldumu degustācija
Varēsiet iegādāties svaigākos un gardākos saldumus uzņēmuma veikaliņā.

Ceļojumu turpinām uz Bērzaunes ciemu

Apmeklēsim zemnieku saimniecību "LĪVI". Saimniecība "Līvi" ir mīlošas ģimenes uzņēmums, kas atrodas Gaiziņkalna pakājē. Galvenais uzsvars saimniecībā tiek likts uz kazas siera radīšanu un šīs delikateses kultūras attīstīšanu Latvijas un pasaules mērogā. Saimniecībā darbojas sierotava, tajā top 7 veidu mīkstie sieri. Populārākais no tiem - siera bumbiņas ar ķiplokiem "Labrīt". Klīst runas, ka runīgais saimniecības īpašnieks Raimonds ir Minhauzena tuvs radinieks. Šīs baumas neizplatām mēs, bet gan apmeklētāji, kuri nespēj vien noticēt Raimonda krāšņajiem un nepieradinātajiem stāstiem.
Ekskursijas pa saimniecību "Līvi" laikā:
- iepazīsiet vienu no lielākajiem kazu ganāmpulkiem Latvijā
- dzirdēsiet saimnieka jautros stāstus par kazām
- apskatīsiet lielā kazu ganāmpulka dzīvi (ganāmpulkā ir apmēram 300 kazu)
- iepazīsieties ar sierotavu
Iepriekš piesakot tiek piedāvāta tomātu zupa ar kazas sieru.

Pēc tam dodamies uz Gaiziņkalnu

Dosimies 1,5 km pastaigā pa Gaiziņkalna dabas taku. Vidzemes augstienes Vestienas grēdas vidusdaļā atrodas augstākais punkts Latvijas teritorijā - lielpaugurs Gaiziņkalns, ar savām stāvajām, gravu saposmotām nogāzēm un elpu aizraujošajiem skatiem. Gaiziņkalna virsotne atrodas 311,6 metrus virs jūras līmeņa un 61,6 metru augstumā no tā piekājes.
Lielpaugura nosaukums, iespējams, cēlies no vārda "Gaiszinis", jo tas tiek uzskatīts par laika apstākļu pareģotāju. Ja kalns tinas miglā vai no tā ceļas miglaina dūmaka, tad ne vēlāk kā trīs dienu laikā gaidāmi nokrišņi.
Apkārt kalnam 1987.gadā izveidots Gaiziņkalna dabas parks. Tas aptver kalnainu apkaimi ap Talejas un Viešūra (Kaķīša) ezeriem. Dabas parka platība ir 2026 ha, tas ir iekļauts vienā no deviņām Latvijas aizsargājamo ainavu teritorijām "Vestiena". No nogāzes "Dāmu paradīze" paveras skats uz Blāžu kalnu, Bolēnu un Tomēnu pakalniem. Skaidrā laikā var redzēt Cesvaines pils torņus un Madonas pakalnus. No rietumu nogāzes var redzēt Vestienu un Avošiņa ezeru.
Gaiziņkalnā atrodas viens no 16 Latvijas teritorijā esošajiem "Strūves ģeodēziskā loka" punktiem. Punktu sauca par Gaisakalna punktu un to uzmērīja 1824.gadā slavenā Frīdriha Georga Vilhelma Strūves vadībā. Ģeodēziskā loka kopējais garums ir 2822 km. Loks šķērso 10 valstis no Norvēģijas līdz Ukrainai. Strūves ģeodēziskais loks ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Uldevena koka pils - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR

Ekskursija un degustācija uzņēmumā "Skrīveru saldumi" - apmeklētājam 7.00 EUR

Zemnieku saimniecība "Līvi" - apmeklētājam 2.00 EUR
tomātu zupa ar kazas sieru - apmeklētājam 4.00 EUR