Uldevena koka pils – "Skrīveru saldumi" un Lēdmanes atpūtas dabas parks "Trušu karaliste"

Titul VidzemeCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 17.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ierodamies Lielvārdē

Apmeklēsim Uldevena koka pili. Mākslinieka Agra Liepiņa vadībā tika izveidota 12.gadsimta senlatviešu koka pils. Šī ir ideālrekonstrukcija, kurai par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām, un ir autora versija par Lielvārdes novada cilts vadītāja Uldevena dzīvesvietu.
Koka pils iekšpusē varēsiet aplūkot 12.gadsimta senlatviešu cietokšņa aizsargbūvju un dzīvojamo ēku imitācijas un seno tērpu rekonstrukcijas.

Ceļojumu turpinām uz Skrīveriem

Ekskursija un degustācija uzņēmumā "Skrīveru saldumi". Uzņēmums "Skrīveru saldumi" tika dibināts 2006.gada sākumā Skrīveros. Tāpat 2006.gadā tika izveidots arī jaunais zīmols - "Skrīveru Gotiņa". Dibināšanas ideja radās Ivetai un Normundam Audzišiem, kuri konfekšu ražošanas tradīcijas pārņēma no vecākiem 1999.gadā Lizumā. Konfektes "Gotiņa" ražošana aizsākās Lizumā 1959.gadā. Šodien Skrīveru ciems var lepoties ne tikai ar saglabātajām "Gotiņas" ražošanas tradīcijām, bet arī ar uzņēmumu "Skrīveru saldumi", kas nepārtraukti attīstās un ražo daudzveidīgus augstas kvalitātes gardumus no šokolādes, žāvētiem augļiem, riekstiem, sēklām, sukādēm un citām vērtīgām un noderīgām izejvielām. Uzņēmuma moto - "Apvienot veselīgo ar saldo!".
Kopš 2008.gada uzņēmumā "Skrīveru saldumi" darbojas saldumu darbnīca "Emociju fabrika", kas uzņem tūristus un skolēnus, iepazīstina ar konfekšu "Gotiņa" ražošanu, tapšanas vēsturi gan Latvijā, gan Skrīveros.
Saldumu darbnīcā "Emociju fabrika":
- iepazīties ar "Gotiņas" tapšanas vēsturi
- noskatīties filmu par saldumu ražošanu
- ekskursija "Skrīveru Gotiņas' pasaulē ar iespēju ietīt savas konfektes "Gotiņa"
- īpašu saldumu degustācija
Uzņēmuma veikalā ir arī iespēja iegādāties svaigākos un gardākos saldumus.

Tālāk ceļš ved uz Lēdmani

Apmeklējam Lēdmanes atpūtas dabas parku "Trušu karalisti", kas atrodas gleznainajā Ogres upes ielejā, dabas parka teritorijā. Parka kopējā platība ir 47 ha, īpašums pieder labdarības organizācijai "Zilais krusts", kas palīdz krīzes situācijās nonākušiem cilvēkiem.
Trušu karalistē mīt visdažādāko nokrāsu un lieluma truši. Viņi ir pieņēmuši karalisti par savām mājām - ierīko alas, veido ģimenes. Trušu sadzīve notiek skaisti veidotās pilīs un muižās, kas labi iekļaujas apkārtnē, radot pasaku meža iespaidu. Bez trušiem karalistē dzīvo sabiedriski āži, zosis, lieliskas punduraitiņas un poniji. Apmeklētājiem tiek piešķirts kāds kārums, ar ko pacienāt dzīvnieku.
Jaunums "Trušu karalistē" - baskāju taka "Cerība", 2.6 km gara dabas taka, kurā viesi var staigāt basām kājām pa dažādas faktūras klājumiem - pa smiltīm, niedrēm, granti, oļiem, šķembām un čiekuriem.
Papildus piedāvājumi - suvenīri, bērnu rotaļu laukums, batuti, piepūšamās atrakcijas.
Kā arī šeit varēsiet nobaudīt svaigi ceptas gardas pankūkas ar ievārījumu un siltu tēju vai kafiju (cienasts grupām jāpasūta iepriekš).

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Uldevena koka pils - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem līdz 13 gadiem 1.50 EUR

Ekskursija un degustācija uzņēmumā "Skrīveru saldumi" - apmeklētājam 5.50 EUR

Lēdmanes atpūtas dabas parks "Trušu karaliste" - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR
Cienasts grupai: pankūka (1 gab.) - 0.80 EUR, tēja - 0.40 EUR. kafija - 0.80 EUR

 

 

Lielvarde Skriveri Ledmane