Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Pasakainais Minhauzena muzejs – Ainažu jūrskolas muzejs un Ainažu Ziemeļu mols – gleznainās Veczemju klintis

Limbazu novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 22.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

9.00 izbraucam no skolas

Ierodamies Duntes muižā

Apmeklēsim Minhauzena muzeju. Muzejā ataust atmiņā stāsti par pulkveža Hieronīma Kārļa Frīdriha barona fon Minhauzena neticamajiem piedzīvojumiem. Savus skaistākos gadus barons Minhauzens pavadīja ar sievu Jakobīni Latvijā, Vidzemē, Duntes muižā, kur daudzus gadsimtus cilvēki nav pārtraukuši viens otram stāstīt Minhauzena stāstus. Daudzi apgalvo, ka Minhauzens ir patiesākais cilvēks pasaulē. Šo apgalvojumu varēsiet apstiprināt vai atspēkot paši, iegrimstot asprātīgā barona stāstu atmosfērā.
Barons Minhauzens jūs sagaidīs ar tikko noķertu medījumu. Medību trofejas un medību taures, naži, ieroči, Minhauzena vaska figūra - šo visu un daudz ko citu varēsiet apskatīt barona Minhauzena muzejā. Savukārt Minhauzena sievas Jakobīnes istabā redzēsiet īstas 18. gadsimta dāmas paradīzi. Muzeja otrajā stāvā aplūkosiet slavenību vaska figūras. Ikvienam būs iespēja nofotografēties ar maestro Raimondu Paulu, basketbola zvaigzni Uļjanu Semjonovu, prezidentu Kārli Ulmani, Dainu tēvu Krišjāni Baronu un citām ievērojamām Latvijas personībām.
Tie, kuri vēlēsies, varēs uzkāpt uz Atrakciju kuģa klāja. Lielākais koka izklaides kuģis Baltijas valstīs ir paredzēts jaunākajiem tūristiem - drosmīgu siržu un zinātkāru prātu īpašniekiem, kuri alkst piedzīvojumu! Kuģis ir 30 metrus garš un 4,50 metrus plats. Bet 15 metrus augstajā mastā plīvo Minhauzena karogs.

Ceļojumu turpinām uz pierobežas pilsētiņu Ainažiem

Apmeklēsim Ainažu jūrskolas muzeju. Vidzemes piekrastē pie Igaunijas robežas atrodas mazpilsēta Ainaži, Latvijas profesionālās kuģniecības šūpulis. Tieši šeit 1864. gadā vietējie Ainažu zvejnieki, jūrniecības entuziasta Krišjāņa Valdemāra iedvesmoti, nodibināja jauna veida jūrskolu - pirmo jūrskolu, kurā Latvijas un Igaunijas jaunie cilvēki varēja iegūt jūrniecības izglītību bez maksas. Naudu skolas dibināšanai ziedoja turīgākie Ainažu apkārtnes zemnieki.
Mūsdienās Ainažu jūrskolas muzejs ir piemiņas vieta, kas veltīta pirmajai Latvijas profesionālajai jūrskolai un tās absolventiem - latviešu un igauņu kapteiņiem un stūrmaņiem. Katru apmeklētāju, iegriežoties ceļā uz muzeju, sveicina no jūras dzelmes izceltā Ainažu ostas viļņlauža bāka un pie muzeja ārdurvīm draudzīgs sagaida "kaķēns, kurš atteicās no jūrskolas".
Ekspozīcija iekārtota vēsturiskā ēkā - ainažnieka Jura Veides saimes mājā, kurā savu darbību arī uzsāka jūrskola. Muzeja kolekcijā ir vairāk nekā 9000 eksponātu. To vidū ir nozīmīgākās kolekcijas - Ainažu kartes un plāni, jūrskolas audzēkņu diplomi, mācību pieraksti, grāmatas, fotogrāfijas, navigācijas rīki, buru kuģu būves instrumenti, jūrnieku sadzīves priekšmeti un daudz kas cits.
Muzeja dārzā eksponēta enkuru, boju, mīnu un kuģu dzenskrūvju kolekcija. Dārzā apskatāms Krišjāņa Valdemāra krūšutēls un jūrskolas dibinātāju, veco Ainažu "jūras vilku" Jura Veides, Andreja Veides un Jāņa Miķelsona koka skulptūras, kā arī piemineklis kartupeļiem - jā, tiem pašiem kartupeļiem, kurus ainažnieki tirgoja Pēterburgā, lai atvērtu jūrskolu.
 
Pēc tam dosimies pastaigā pa Ainažu Ziemeļu molu. Ainažu mols, kas atrodas pie Latvijas - Igaunijas robežas ir Ainažu ostas darbības liecinieks 20. gadsimta sākumā. Mola būves galvenais nolūks bija ierīkot šaursliežu dzelzceļa atzarojumu no Ainažu stacijas līdz viļņlauzim, lai ar kuģiem atvesto labumu izcelšanu krastā un tālāku pārvadāšanu padarītu ērtāku. 1912. gadā tika uzsākta dambja būvniecība, taču būvdarbus pārtrauca Pirmais pasaules karš, kura laikā Ainažu osta kā stratēģiski svarīgs objekts tika nopietni bojāts.
Ainažu Ziemeļu mols ir kā liels mūris, tā garums krastā ir 361 metrs, bet līcī - 482 metri. Tuvumā atrodas piejūras pļavas, kas bagātas ar dažādām putnu sugām, un pats Ziemeļu mols ir viena no retajām vietām, kur var vērot putnus jūrā.
Svarīgi! Lai staigātu pa molu, nepieciešami piemēroti apavi ar neslīdošu zoli, jo, ja pirmie pāris simti metru ir diezgan gluds bruģakmens ceļš, tad tuvāk jūrai akmeņi vēja un viļņu izjaukti un daudzi no tiem kustīgi.
 
Noslēgumā pabūsim uz Latvijas-Igaunijas valstu robežas, vietā, kur Ainažu pilsēta tieši robežojas ar Igaunijas ciemu Ikla. Šeit jums būs unikāla iespēja vienlaikus atrasties divos valstīs - ar vienu kāju stāvēt Latvijā, bet ar otru Igaunijā un nofotografēties pie robežstaba un Eiropas Savienības zīmes "Sākas Latvija" un "Sākas Igaunija"!..

Ceļš tālāk ved uz Vidzemes jūrmalu

Apbrīnosim gleznainās Veczemju klintis. Veczemju klintis ir aizsargājams ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis, kas ietilpst Vidzemes akmeņainās jūrmalas dabas lieguma un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā Salacgrīvas pagastā.
Vidzemes akmeņainā jūrmala - tas ir 12 km garš jūras krasta posms un vienīgā vieta Baltijas jūras piekrastē, kur var redzēt smilšakmens atsegumus. Tie veidojās devona periodā apmēram pirms 350 - 380 miljoniem gadu.
Veczemju klintis ir iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē. Viļņi te ir izveidojuši līdz 6 metrus augstu stāvkrastu, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar seklām abrāzijas alām, nišām, grotām un citiem veidojumiem.
Šī atpūtas vieta pašā jūras krastā visbiežāk ir brīva no laiskiem atpūtniekiem, saglabājot savu klusuma burvību un ekoloģiski tīro vidi. Klinšu tuvumā darbojas kempings "Klintis". Netālu atrodas saimniecība, kur "Rīgas kinostudija" filmēja skatus tādām filmām kā "Ilgais ceļš kāpās" un "Zītaru dzimta".

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes: 

Minhauzena muzejs:
muzeja apmeklējums - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 3.00 EUR
gida pakalpojumi - 40.00 EUR grupai
atrakciju kuģa apmeklējums - skolēniem 2.00 EUR
 
Ainažu jūrskolas muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 2.00 EUR, pensionāriem 1.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR
gida pakalpojumi - 20.00 EUR grupai