Pasakainais Minhauzena muzejs – gleznainās Veczemju klintis – Ainažu jūrskolas muzejs un Ainažu Ziemeļu mols

Salacgrivas novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Duntē

Apmeklējam Minhauzena muzeju. Muzejā ataust atmiņā stāsti par pulkveža Hieronīma Kārļa Frīdriha barona fon Minhauzena neticamajiem piedzīvojumiem. Savus skaistākos gadus barons Minhauzens pavadīja ar sievu Jakobīni Latvijā, Vidzemē, Duntes muižā, kur daudzus gadsimtus cilvēki nav pārtraukuši viens otram stāstīt Minhauzena stāstus. Minhauzena sievas Jakobīnes istabā redzēsiet īstas 18.gadsimta dāmas paradīzi. Savukārt barons Minhauzens sagaidīs ar tikko noķertu medījumu. Medību trofejas un medību taures, naži, ieroči, Minhauzena vaska figūra - šo visu un daudz ko citu varēsiet apskatīt barona Minhauzena muzejā. Muzeja otrajā stāvā aplūkosiet slavenību vaska figūras.
Pēc tam uzkāpsiet uz Atrakciju kuģa klāja. Lielākais koka izklaides kuģis Baltijā ir paredzēts jaunākajiem tūristiem - drosmīgu siržu un zinātkāru prātu īpašniekiem, kuri alkst piedzīvojumu! Kuģis ir 30 metrus garš un 4,50 metrus plats. Bet 15 metrus augstajā mastā plīvo Minhauzena karogs.

Tālāk izbraucam uz Vidzemes jūrmalu

Apbrīnosim Veczemju klintis. Veczemju klintis ir iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē. Viļņi te ir izveidojuši līdz 6 m augstu stāvkrastu, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar seklām abrāzijas alām, nišām, grotām un citiem veidojumiem. Netālu atrodas saimniecība, kur "Rīgas kinostudija" filmēja skatus filmām kā "Ilgais ceļš kāpās" un "Zītaru dzimta". 

Ceļojumu turpinām uz pierobežas pilsētiņu Ainažiem

Apmeklēsim Ainažu jūrskolas muzeju, kādreizējā ostas pilsētā Ainažos. Muzejs tika atvērts 1969.gadā jūrniecības skolas vecajā ēkā, kas tika dibināta 1864.gadā pēc Krišjāņa Valdemāra iniciatīvas. Jūrniecības skolas pastāvēšanas laikā šeit tika izglītoti vairāk nekā 1000 kapteiņu un tālbraucēju stūrmaņu. Muzeja ekspozīcija iepazīstina ar pirmās jaunā tipa jūrskolas Latvijas teritorijā darbību, kā arī ar buru kuģu būvniecības vēsturi Vidzemes piekrastē 19.gadsimta otrajā pusē un 20.gadsimta sākumā. Tagad muzeja kolekcijā ir vairāk nekā 9000 eksponātu. Muzeja dārzā varēsiet aplūkot enkuru kolekciju un Ainažu bākas augšējo daļu, kas kādreiz tika izskalota.

Pēc tam dodamies uz Ainažu Ziemeļu molu. Mūsdienās no Ziemeļu mola ir saglabājies vairāk nekā pusotru kilometru garš posms, kas sastāv no lieliem laukakmeņiem. Mola paliekas ir redzamas tālāk jūrā kā lielas akmens salas. Tuvumā atrodas piejūras pļavas (Randu pļavas), kas bagātas ar dažādām putnu sugām, un no paša Ziemeļu mola iespējama putnu vērošana jūrā.
1911.gadā Valmieras šaursliežu pievadceļu biedrība izstrādāja projektu Ainažu ostas mola ziemeļu gala savienošanai ar krastu. Mola būves galvenais nolūks bija ierīkot šaursliežu dzelzceļa atzarojumu no Ainažu stacijas līdz viļņlauzim, lai ar kuģiem atvesto labumu izcelšanu krastā un tālāku pārvadāšanu padarītu ērtāku. Dambis labāk aizsargātu ostas baseinu no ziemeļu vējiem. Dambja celtniecība sākās 1912.gadā, tā garums krastā bija 361 metrs, bet līcī - 482 metri. Uz aizsprosta tika uzliktas sliedes. Celtniecību pārtrauca Pirmais pasaules karš. 1915.gadā kara iestādes pavēlēja sliedes noņemt no dambja un aizvest. Dambja galā tika iznīcināta pagaidu piestātne, bet sprādzieni dambī radīja divas lielas bedres. 78% viļņlauža virsmas tika pilnībā iznīcinātas. Lai arī pēc Pirmā pasaules kara Ainažu ostā notika atjaunošanas darbi, kādreizējā lielā dzīvība tajā pakāpeniski norima.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes: 

Minhauzena muzejs - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 2.50 EUR
Atrakciju kuģis - skolēniem 2.00 EUR

Ainažu jūrskolas muzejs - pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR

 

 

Minhauzena-muzejs Veczemju-kintis Ainazi Ainazu-ziemelu-mols