Unikālais Vaclova Inta vārdā nosauktais akmeņu muzejs – Japāņu dārzs – atpūtas un izklaides komplekss HBH "Juozo Alus" – kūrortpilsēta Palanga un Palangas dzintara muzejs

ZemaitijaCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 22.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.30 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies pilsētiņā Mosedis

Apmeklējam Vaclova Inta vārdā nosaukto Republikānisko akmeņu muzeju. Šī unikālā muzeja aizsācējs bija vietējais ārsts V. Intas, kurš 1957.gadā sāka vākt laukakmeņus. 1971.gadā no lieliem akmeņiem tika izveidots akmens muzejs.
Pašlaik muzejā eksponēta vairāk nekā 150 tūkstošu vienību liela visizplatītāko akmeņu un oļu kolekcija no visiem Lietuvas reģioniem. Lielākais muzeja eksponāts sver 50 tonnas, bet mazākais - tikai dažus gramus. Ūdensdzirnavās ir izstādīta patstāvīga ekspozīcija, kurā ir ģeoloģiskās kartes, klints iežu paraugi, pārakmeņojošies dzīvnieki un augi, kā arī no dažādām valstīm atvestie akmeņi - dāvanas muzejam. Kā arī var aplūkot no cilvēka ķermeņa iegūto svešķermeņu paraugus un Lietuvā augošo koku kokšņu kolekciju.

Pēc tam izbraucam uz Mažučai ciemu

Apmeklēsim Japāņu dārzuDārzu sāka veidot 2007.gada oktobrī kā lielāko - 16 ha, japāņu dārzu Eiropā. Sapnis to izveidot dzima no vēlmes paust mīlestību pret savas dzimtenes Žemaitijas dabu un pateikties Zemes Mātei. Uzzinot par ideju, skolotājs Hajime Watanabe pieņēma to kā izaicinājumu un kopā ar savu komandu ar entuziasmu ķērās pie idejas īstenošanas. Japāņu dārzs - tā ir neatņemama japāņu kultūras daļa. Gadsimtu gaitā tā apvienojusi reliģiju, mākslu un cieņpilnu attieksmi pret dabu.

Ceļš tālāk ved uz Žibininku ciemu

Pusdienas atpūtas un izklaides kompleksā HBH "Juozo Alus". Restorāns ir slavens ar tradicionāliem lietuviešu ēdieniem. Izsmalcināta lietuviešu virtuve ar bagātīgu nacionālā mantojuma produktu klāstu. Alus cienītāji varēs nobaudīt izcilu vietējās alus darītavas alu.
Pēc pusdienām izstaigāsim HBH "Veselības un joku taku", ieelposim svaigu priežu gaisu un aplūkosim mūsdienu skulptūru parku. Blakus alus darītavai 40 ha meža platībā jau ir izveidota meža takas daļa.

Ceļojumu turpinām uz Palangu

Apmeklējam Palangas dzintara muzeju. Bijušajā grāfa Fēliksa Tiškeviča muižā dzintara muzejs darbu sāka 1963.gada 3.augustā. Muzejs, kas atrodas pašā Birutes parka centrā, iekārtots krāšņā pilī un ir viens no visvairāk apmeklētajiem muzejiem Lietuvā. Muzejā ir lielākā dzintara kolekcija pasaulē ar aptuveni 30 tūkstošiem eksponātu.

Vēlāk dosimies pastaigā pa kūrortpilsētu. Palanga ir "Lietuvas vasaras galvaspilsēta", kuras iedzīvotāju skaits ir aptuveni 18 tūkstoši. Kūrorts atrodas pie Baltijas jūras ar krasta līniju 25 km, ieskaitot Sventājas ciemu. Kuršu apdzīvotas vietas mūsdienu Palangā ir zināmas no mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. Laikā no 13. līdz 15.gadsimtam Palangas iedzīvotājiem nācās stāties pretī Vācu ordeņa bruņiniekiem dienvidos un Livonijas ordenim ziemeļos. 1422.gadā saskaņā ar Melnas miera līgumu Palangu pievienoja Lietuvas lielkņazistei un tā bija nozīmīgākā Lietuvas osta 15. - 17.gadsimtos. 1824.gadā Palangu nopirka grāfu Tiškeviču ģimene. Tiškeviči ieguldīja daudz līdzekļu Palangas kā jūras kūrorta attīstībā. 19.gadsimta beigās tika uzcelts pirmais restorāns un viesnīca, parādījās pirmais teātris, un pludmalē tika ierīkotas peldvietas. Un no šī brīža Palanga sāka attīstīties kā kūrorts.
Interesanti! No 1919. līdz 1921.gadam Palanga bija Latvijas sastāvdaļa. Tad starp Lietuvu un Latviju izcēlās strīds par Palangas un Sventājas piederību. Strīdu atrisināja starptautiskā šķīrējtiesas komisija, un 1921.gada 21.martā šīs teritorijas tika nodotas Lietuvai.
Galvenie kūrorta apskates objekti: Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīm augšāmcelšanās baznīca, celta neogotikas stilā 1907.gadā. Palangas dzintara muzejs, kas atrodas pašā Birutas parka centrā bijušajā Tiškeviču pilī. Birutes parks, Birutes kalns un virs Birutes kalna 1898.gadā celtā kapela. Botāniskais dārzs. Palangas kūrmāja - kūrorta simbols, kas kopš 1877.gada saistīta ar grāfu Tiškeviču dzimtu. Grāfu Tiškeviču aleja. Senā aptieka, atvērta 1827.gadā un joprojām darbojas. Skulptūra "Jūratė ir Kastytis" un muzikālā strūklaka. Tālu jūrā ieejošais mols - 470 metrus garais "Palangos tiltas". Jonasa Basanavičusa vārdā nosauktā gājēju iela, pilsētas vēsturiskā daļa, kur ir daudz senu tradicionālās arhitektūras ēku. Iela ir galvenā kūrorta artērija, abās tās pusēs ir mājīgas kafejnīcas un restorāni.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Vaclova Inta vārdā nosauktais Republikānisko akmeņu muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR
ekskursija pa muzeju un parku ar vietējo gidu - 30.00 EUR grupai
 
Japāņu dārzs:
apmeklējums - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem no 7 līdz 16 gadiem 3.00 EUR
gida pakalpojumi - 50.00 EUR grupai
tējas dzeršana (vasarā) - 2.50 EUR apmeklētājam

Palangas dzintara muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR
apmeklējums (no 15.maija līdz 15.septembrim) - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR
ekskursija pa muzeju ar vietējo gidu - 40.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Akmenu muzejs Japanu HBH Palanga