Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Šakotis muzejs un šakotis cepšanas paraugdemonstrējums – pasakainais A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parks – burvīgā kūrortpilsēta Druskininki – kruīzs pa Augustovas kanālu uz Rospudas upes ieleju – Vigru klosteris

Polijas Lietuvas UnijaCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 86.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1. diena – Rīga – restorāns "Romnesa Druskininkai" – A. Česnuļa skulptūru un atpūtas parks – Druskininki un pacēlājs "Lynų kelias"

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies restorānā "Romnesa Druskininkai", kas atrodas Jaskonis ciemā upes krastā bijušajās dzirnavās

Apmeklēsim pasaulē vienīgo šakotis muzeju. 2015. gadā par godu sacepto šakotis rekordskaitam tika atvērts pirmais un vienīgais pasaulē šakotis muzejs, kurā tagad tiek izrādīts nepārspējamais šakotis, kas ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā. Tā augstums ir 3 metri 72 cm, un šis milzis sver 86 kg!
Muzejā ir izstādīti analogi lietuviešu šakotim, kas tiek cepti citās zemēs: Ungārijā, Zviedrijā, Japānā, Polijā un citās valstīs. Ekskursijas laikā uzzināsiet, ar ko citās valstīs ceptie šakotis atšķiras no lietuviešu, kā arī varēsiet apskatīt daudz senu trauku un rīku, kas tiek izmantoti šakotis cepšanai. Ekspozīcijā izstādīta arī mobilā cepeškrāsns šakotis cepšanai, kas tiek izmantota izglītojošās programmās izbraukuma pasākumos.
Pēc tam, šakotis cepšanas paraugdemonstrējums. Izglītojošās programmas laikā ne tikai uzzināsiet šakotis rašanās vēsturi, apskatīsiet visu tā gatavošanas procesu, bet arī paši piedalīsieties šajā procesā un, protams, nobaudīsiet šo brīnišķīgo kūku (tradicionālo un trauslo šakotis) ar kafiju vai tēju.
Šakotis - pirmā informācija par šo kūku ir kopš 1417. gada. Tas ir lietuviešu virtuves gardums, kas iekļauta īpašā Nacionālā kulinārijas mantojuma fondā. Grūti pateikt, kam šakotis vairāk līdzinās pēc garšas - tortei, kūkai, pīrāgam, kēksam vai cepumam. Pēc sava izskata tas atgādina koku vai eglīti. No lietuviešu valodas tā nosaukums tiek tulkots kā "zarains koks" (no vārda "šaka" - zars).
Izklaidējošās degustācijas laikā viesus aicinās nogaršot vēl divu veidu restorāna "Romnesa Druskininkai" tradicionālo produkciju.
Pusdienas restorānā "Romnesa Druskininkai", kas ir Eiropas kulinārā mantojuma biedrs. Šeit jums tiks piedāvāti gan Eiropas, gan tradicionālie lietuviešu ēdieni. Eksotikas cienītāji varēs nogaršot krokodila, ķengura un strausa gaļu.

Ceļš tālāk ved uz Naujasodes ciemu

Apmeklēsim pasakaino Antana Česnuļa skulptūru un atpūtas parku. Naujasodes ciemā gleznainās Ratnīčeles upītes krastā atrodas apbrīnojama vieta - Česnuļu ģimenes saimniecība. Starp pakalnu augstām priedēm un saulainām pļavām atrodas brīvdabas muzejs, īsta lietuviešu pasaku un leģendu pilsēta. Leģendām apvītas šeit savu dzīvi dzīvo koka skulptūras un kompozīcijas, ko veidojis Lietuvas Valsts balvas laureāts tēlnieks Antanas Česnulis. Šis apbrīnojamais cilvēks un talantīgais meistars 40 gadu laikā ir iemiesojis savu fantāziju kokā, ar mīlestību un humoru radot lietuviešu nacionālās folkloras varoņus.
Pie ieejas Česnuļa īpašumā koka figūriņām dekorētie skaistie koka vārti uzreiz sola pasaku. Pasaku valstība sākas ar akas pavēlnieku, kurš ir gatavs dot jums padzerties ūdeni, tikai, kā pienākas pasakā, vajag pavilkt aiz auklas.
Tālāk dodamies pie īstām vējdzirnavām, kuras četros stāvos izvietotas no koka veidotas lietuviešu ciema iemītnieku figūriņas. Ir zemniece ar grozu, te ir puika koka tupelēs, vecs vīrs ar mazuli, ciema sapņotājs, amatnieks, bet šeit ir dzirnavu saimniece un saimnieks, kas sirsnīgi apsveicinās pie ieejas.
No dzirnavām Ratnīčeles upītes virzienā ir uzbūvēts unikāls mūris "Rupintojėlis", kura akmens nišās glabājas sērojoša Kristus figūriņas, Lietuvas labāko meistaru darbi.
Bet gar upes krastu izvietota kompozīcija "Cilvēka un koka dzīve" - unikāla veco priežu un cirsto ozolu figūru skaistuma kombinācija. Šeit redzēsiet arī skatuvi, uz kuras risinās dejas darbība mūzikas pavadījumā. Un visapkārt ir tēli no lietuviešu autoru - Vinca Krēves, Antana Venoļa un citu darbiem.
Tiem, kas vēlas atpūsties savrup, ir liela lapene ar galdiem. Šeit izstādīti ciļņi "Maizes ceļš".

Ceļojumu turpinām uz kūrortpilsētu Druskininkiem

Druskininki ir kūrorts Lietuvā, pilsēta, kas atrodas vistālāk uz dienvidiem, Druskininku pašvaldības administratīvais centrs Alītas apriņķī. Iedzīvotāju skaits - aptuveni 13 170. 
Pilsēta atrodas Nemunas upes labajā krastā, pie satekas ar Ratnīčeli, 129 km no Viļņas, 128 km no Kauņas un 42 km no Baltkrievijas pilsētas Grodņas. Pilsētas dienvidu daļā mežu ieskauti atrodas Druskoņa ezers, Vijūnēļa dīķis un ezeriņš Meiteņu acis (lietuviski: Mergelių akys).
Druskininku ciems pirmo reizi Lietuvas metrikā minēts 1563. gadā. Ciema nosaukuma izcelsme ir saistīta ar reti sastopamu lietuviešu vārdu druskininkas, tas ir, "sāls ieguvējs".
Druskininku ciema sālsūdens avoti atpazīstamību ieguva 17. gadsimta beigās, kad vietējais iedzīvotājs Pranas Surutis un viņa bērni kļuva slaveni apkārtnē kā tautas dziednieki.
Druskininku ciems kūrorta statusu ieguva 1793. gadā, pateicoties Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Staņislava II Augusta personīgā ārsta veiktajiem vietējo minerālavotu pētījumiem.
Taču trešā Polijas-Lietuvas ūnijas sadalīšana apturēja tā attīstību, un tikai 1837. gadā “Minerālavotu un kūrorta būvniecības projektu Druskininkos” apstiprināja Krievijas imperators Nikolajs I. No 1861. līdz 1884. gadam minerālavotu skaits pieauga no 8 līdz 16, un kūrorta popularitāte bija tāda, ka to sauca par Lietuvas "vasaras galvaspilsētu".
Jau 19. gadsimta beigās kūrorts katru gadu uzņēma līdz 50 tūkstošiem viesu, bet laika posmā starp Pirmo un Otro pasaules karu (atrodoties Polijas sastāvā) - līdz 100 tūkstošiem cilvēku. Tieši starpkaru gados Druskininkos tika veikta liela kūrorta modernizācija, pārbūvētas sanatorijas, izveidota tiem gadiem mūsdienīga infrastruktūra un zinātniski tehniskā bāze ārstēšanai.
No 1939. gada 2. novembra Druskininki bija iekļauti Baltkrievijas PSR sastāvā. Līdz ar Lietuvas PSR izveidošanos, un Lietuvas PSR un Baltkrievijas PSR delegāciju sarunu rezultātā Grodņā 1940. gada 1. - 2. oktobrī Druskininku kūrorts ar apkārtējiem ciemiem 1940. gada 6. novembrī tika nodots Lietuvas PSR.
Padomju laikos Druskininku kūrorta infrastruktūra tika pielāgota liela daudzuma cilvēku masveidīgai ārstēšanai un atpūtai. Pilsētā bija 10 sanatorijas, kuras katru gadu uzņēma līdz 400 tūkstošiem atpūtnieku.
Mūsdienās Druskininki ir balneoloģiskais, dubļu un klimatiskais kūrorts, veselības, atpūtas un izklaides pilsēta visu gadu. Daba ir dāsni apveltījusi kūrortu, tas gadsimtiem pazīstams ar saviem dabas un ārstnieciskajiem resursiem. Šeit senās sanatorijas-kūrorta ārstēšanas metodes ir lieliski apvienotas ar mūsdienu medicīnas tehnoloģijām, bet mierīga atpūta ir apvienota ar jautrībām. Kūrorts lepojas ar lielu izvēli nakšņošanai un brīvā laika pavadīšanai, rūpīgi pārdomāts izklaides un dažādu aktivitāšu piedāvājums ļauj izvairīties no sezonalitātes - Druskininkos ir ko darīt gan ziemā, gan vasarā. Katru gadu šeit ierodas vairāk nekā 1 miljons tūristu.
Druskininki ir pazīstami ne tikai kā kūrorts. Šeit savu bērnību pavadījis slavenais mākslinieks un komponists Mikalojs Konstantīns Čurļonis. Namos, kur dzīvoja Čurļoņu ģimene, iekārtots memoriālais muzejs. Vasarā tieši zem ābelēm notiek klavierkoncerti. Šajā pilsētā dzimis vēl viens slavens mākslinieks, tēlnieks-modernists Žaks Lipšics, kurš pasaules mākslas vēsturē iegājis kā viens no kubisma klasiķiem.
 
Iekārtojamies villā "Dainava"

Pēc tam, ekskursija kājām pa Druskininkiem, kuras laikā iepazīsies ar kūrorta vēsturi, kultūrvēsturiskajiem arhitektūras objektiem. Staigājot pa pilsētas zaļajām ieliņām, apbrīnosim skaistās senās 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma koka villas ar bagātīgiem dekoriem. Smalki kokgriezumi, eleganti fasāžu arhitektoniskie dizaini apvienojumā ar koptiem parkiem un apkārtējiem skujkoku mežiem rada īpašu kūrorta brīvdienu atmosfēru.
Redzēsiet māju, kurā M. K. Čurļonis pavadīja bērnību, un uzzināsiet, kas slaveno tēlnieku Z. Lipšicu saista ar Druskininkiem.
Dosimies pastaigā gar Druskoņa ezera krastu - vienu no skaistākajām atpūtas vietām Druskininkos. Vasarā šeit acis priecē puķu dobes, patīkami atvēsina strūklaka. Ezera krastā aplūkosim villu "Linksma" ar skaistu terasi. Neoklasicisma villa ar jūgendstila elementiem celta 1905. - 1909. gados kā Grodņas guberņas muižnieku Kersnovsku vasaras rezidence. Tagad villā atrodas Druskininku pilsētas muzejs.
Apbrīnosim poļu arhitekta Stefana Šillera projektēto un 1911. - 1931. gados celto neogotisko Druskininku Svētās jaunavas Marijas Škaplierinės baznīcu, kas atrodas vietā, kur kādreiz atradās pirmā katoļu baznīca.
Pie skulptūras "Viesmīlības vārti" varēsiet nofotografēties. Milzīgo bronzas pakavu 2013. gadā izveidoja tēlnieks Tads Gutausks Lietuvas Sąjūdis 25. gadadienai. Lietuviešu folklorā pakavs simbolizē laimi, veiksmi un labklājību.
Apbrīnosim 1865. gadā celto koka Druskininku pareizticīgo baznīcu. Baznīcas grezno ārējo apdari 1978. gadā veidoja mākslinieks no Maskavas, pēc tam 2014. gadā tika atjaunota tās fasāde. Uz dievnama rietumu fasādes ir atjaunota Dievmātes ikona.
Aplūkosim akvaparku "AQUA Druskininkai" - vienu no lielākajiem ūdens centriem Eiropā. 20. gadsimta beigās ēkā bija lielākā ārstniecības iestāde Eiropā, kas spēja apkalpot astoņus tūkstošus pacientu dienā, vienlaikus patērējot 2000 m³ minerālūdens. 2007. gadā tā tika pārbūvēta akvaparka vajadzībām un kļuva par kūrorta jaunā tēla elementu.
Apmeklēsim Druskininku slavenāko minerālūdens avotu - skaistuma avotu "Grožio šaltinis". Ūdenim ir ļoti augsta mineralizācijas pakāpe, tāpēc to nevar dzert, ūdeni izmanto tikai ārējai lietošanai. 1 litrs ūdens satur vairāk nekā 50 gramus dažādu minerālsāļu, kas attīra un atjauno ādu.
Apskatīsim M. K. Čurļoņa pieminekli. Majestātiskais, vairāk nekā piecus metrus augstais piemineklis tika uzcelts 1975. gadā, kad tika atzīmēti ģeniālā mākslinieka un komponista 100 gadi.
Dosimies pastaigā pa Veselības parku - populārāko un atpūtnieku apmeklētāko parku Druskininkos. Vasarā šeit tiek rīkoti dažādi svētki, festivāli un gadatirgi. Parka centrā redzēsim vēsturisko "Cara laika" slimnīcas ēku - pirmo mūra slimnīcu Druskininkos, kas tika atklāta 1894. gadā. Slimnīcas celtniecība notika saskaņā ar Krievijas imperatora Nikolaja I apstiprināto projektu tālajā 1837. gadā. Mūsdienās šī ir viesnīcas Europa Royale Druskininkai ēka. Muzikālā strūklaka, kas atrodas blakus viesnīcai, aicina apbrīnot brīnišķīgo skatu. Varat pasūtīt savu iecienītāko skaņdarbu un izbaudīt iespaidīgu ūdens šovu, krāsainu mūziku un dejas.
Pastaigāsimies pa kūrorta galveno promenādi - Viļņas aleju ar seno parku, kas savieno Druskoņa ezeru un Nemunas upi. Kūrorta viesus šeit piesaista gadsimtiem veci koki, starp kuriem lēkā pieradinātas vāveres, skaistas puķu dobes, skulptūras un tīrākais gaiss, kas piepildīts ar priežu skuju smaržu un smalku ziedu aromātu. Viļņas alejā ir daudz restorānu un bāru, kur var labi pavadīt laiku un nogaršot nacionālās un Eiropas virtuves ēdienus, savukārt mājīgajās kafejnīcās var nobaudīt dažādus saldējumus un citus gardumus.
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)

Noslēgumā paskatīsimies kūrortu Druskininki no putna lidojuma!.. Dodamies nelielā, bet aizraujošā ceļojumā pa gaisa trosu ceļu "Lynų kelias". Šis pacēlājs Druskininkos ir vienīgais tāda veida transports Lietuvā. Šis ir viens no dabai draudzīgākajiem transporta veidiem, kas nepiesārņo vidi un ir lieliska izklaide kā bērniem, tā pieaugušajiem. Desmitvietīgs vagoniņš jūs no stacijas pie akvaparka 7 - 8 minūšu laikā aizvedīs pāri Nemunai. "Lidojuma" augstums ir 45 metri, garums - 1,16 km.
Brauciena laikā apbrīnosiet elpu aizraujošus skatus uz priežu mežu, Nemūnas upes lokiem, kūrorta panorāmu un Mīlestības salu. Nemūnas otrajā krastā redzēsiet slēpošanas kompleksu "Snow Arena". Tā Druskininku gaisa līnija savieno vasaru un ziemu!..

Laiks vakariņām pilsētas centrā

Nakts villā "Dainava"

 

2. diena – Druskininki – Polija: kruīzs pa Augustovas kanālu uz Rospudas upes ieleju un Vigru klosteris – Lietuva – Rīga

Brokastis restorānā "Nakviša"

Pēc tam izbraucam uz Poliju

Ierodamies kūrortpilsētā Augustova

Augustova atrodas Polijas ziemeļaustrumos, Podļaskas vojevodistē pie Augustovas kanāla. Pilsētas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 30 150 iedzīvotāju.
Rakstos pirmoreiz apdzīvota vieta minēta 1496. gadā, bet pilsētas tiesības 1557. gadā tai piešķīra Lietuvas lielkņazs un Polijas karalis Sigismunds II Augusts, un viņam par godu Augustova saņēma karalisko nosaukumu.
Deviņu ezeru un plaša Augustovas meža ieskautā Augustova ir slavena ar gleznainajiem skatiem, tīru gaisu un ezeriem, relaksējošiem priežu un egļu mežiem, neskartu dabu, unikāliem apskates objektiem un draudzīgiem vietējiem iedzīvotājiem. Polijas ziemeļaustrumu ūdeņu galvaspilsēta ir ideāli piemērota smaiļošanai, laivošanai, braukšanai ar katamarānu vai gondolu, kā arī burāšanai. Šeit aktīvi laiku pavadīs skrējēji, riteņbraucēji, zirgu izjādes vai nūjošanas cienītāji.
Atrodoties Augustovā, varēsiet aplūkot tās vēsturisko centru ar 16. gadsimta pilsētas plānojuma struktūru, Sigismunda II Augusta tirgus laukumu, 19. un 20. gadsimta mijas klasicisma un eklektikas stila mūra mājas un 1906. - 1911. gados neoromānikas stilā celto Jēzus Sirds mazo baziliku.
Augustovas galvenais apskates objekts ir Augustovas kanāls - unikāls Eiropas mēroga 19. gadsimta pirmās puses hidrotehnikas šedevrs: sarežģīti inženiertehniski risinājumi, mērogi un, protams, vietu dabiskais skaistums aizsargājamā UNESCO zonā. Augustovas kanāls ir kuģojams kanāls Polijas Podļaskas vojevodistē un Baltkrievijas Grodņas apgabalā, kas savieno Vislas un Nemunas upes (caur Bebžas, Netas un Čornaja Hanča upēm). Kanāla kopējais garums ir 101,2 km, uz kura izvietotas 18 slūžas, no kurām 14 atrodas Polijas teritorijā, viena pierobežas zonā, 3 Baltkrievijas pusē. Slūžu pārvarētā ūdens līmeņa atšķirība starp atsevišķiem baseiniem svārstās no 0,80 līdz 9,80 metriem.
Šobrīd Augustovas kanāls tiek izmantots kā ainavisks ūdens ceļš. Šis ir viens no skaistākajiem maršrutiem Polijā, pa kuru pārvietojas pasažieru kuģi. Aizraujoši kruīzi ik gadu piesaista aptuveni 100 tūkstošus pasažieru. Sezona sākas aprīlī un ilgst līdz vēlam rudenim. Ceļotājiem pieejami pasažieru kuģi, kas paredzēti 200 cilvēkiem, kā arī kuģis-katamarāns 330 pasažieriem.
1999. gada 9. jūnijā kruīzā devās neparasts viesis - Svētais pāvests Jānis Pāvils II.
Kruīzs pa Augustovas kanālu uz Rospudas upes ieleju. No Augustovas piestātnes ar izklaides kuģīti dodamies aizraujošā ceļojumā pa maršrutu: Augustovas osta - Netas upe - Necko ezers (platība 400 ha, dziļākā vieta 25 metri) - Rospudas ezers (platība 104 ha, dziļākā vieta 10,5 metri) - Augustovas osta.

Laiks pusdienām pilsētas centrā

Ceļš tālāk ved uz Vigru nacionālo parku

Apmeklēsim kamaldulu ordeņa klostera kompleksu Vigros. Klostera komplekss, kas atrodas Vigru ezera pussalā, ir Suvalku reģiona visdārgākā relikvija.
Kamaldulu mūki šeit ieradās 1667. gadā un pusgadsimtu vēlāk uzcēla klosteri, kas kļuva par vienu no lielākajiem un bagātākajiem Polijā. Pēc kamaldulu ordeņa likvidēšanas 1800. gadā Prūsijas varas iestādes izraidīja mūkus uz Varšavas priekšpilsētu Bielāni, un klosteris pamazām sabruka. Tikai tā atjaunošana pēc Otrā pasaules kara, atgrieza klosteri agrākajā krāšņumā.
Šobrīd klostera kompleksā ietilpst durvju sarga māja, augšējās un apakšējās terases vārti, celles, Karaliskā māja, bīskapa pils, bijusī ēdamtelpa un pulksteņa tornis.
Baznīcas priekšā atrodas divas māju rindas, kurās kādreiz dzīvojuši kamaldulu mūki, kas kopā ar pulksteņa torni veido pagalmu. Rokoko stilā celtās Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas baznīcas apdare ir ļoti grezna, tajā tiek rīkoti dievkalpojumi, nereti kāzas. Baznīcas kripta sastāv no vairāk nekā 40 telpām, kurās apglabātas mirušo vientuļnieku mirstīgās atliekas.
Pagrieziena punkts klostera vēsturē bija Svētā pāvesta Jāņa Pāvila II vizīte 1999. gadā. Mūsdienās var apmeklēt apartamentus, kuros uzturējās pāvests savas Polijā ilgākās vizītes laikā.
Tūristiem pieejamais klostera pulksteņa tornis ir labākais apkārtnes apskates punkts visā Vigru nacionālajā parkā.

Pēc tam, izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* nakts villā "Dainava" divvietīgos, trīsvietīgos un četrvietīgos numuros ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Druskininku apskates ekskursija ar vietējo gidu - 4.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Restorāns "Romnesa Druskininkai":
Šakotis muzejs - 2.00 EUR apmeklētājam
Šakotis cepšanas paraugdemonstrējums - 7.00 EUR apmeklētājam
 
A. Česnuļa skulptūru un atpūtas parks - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 3.00 EUR
 
Pacēlājs "Lynų kelias":
biļete turp-atpakaļ - pieaugušajiem 6.00 EUR, bērniem līdz 17 gadiem un pensionāriem 5.50 EUR
biļete vienā virzienā - pieaugušajiem 4.00 EUR, bērniem līdz 17 gadiem un pensionāriem 3.70 EUR

Kruīzs pa Augustovas kanālu uz Rospudas upes ieleju - pieaugušajiem un bērniem no 11 gadiem 35 PLN, bērniem no 7 līdz 10 gadiem 20 PLN

Vigru klosteris - pieaugušajiem 18 PLN, skolēniem 10 PLN

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.40 PLN