Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

"Saules pilsēta" Šauļi: fabrikas "Rūta" šokolādes muzejs un kaķu muzejs – iespaidīgais Krustu kalns

Siauliai

 Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

 Cena no 24.00 EUR skolēnam

 Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

8.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies "Saules pilsētā" Šauļos

Apmeklējam fabrikas "Rūta" šokolādes muzeju. Konfekšu fabrika "Rūta", kas jau vairāk nekā simts gadus kārdina garāmgājējus ar saldām šokolādes, karameles, grauzdētu riekstu un vārāmu ogu smaržām, 2012. gadā atvēra savas vecās ēkas durvis apmeklētājiem. Tieši šeit, vecajā fabrikas ēkā, ierīkots fabrikas "Rūta" šokolādes muzejs.
Muzeja ekspozīcija ne tikai ilustrē interesanto fabrikas vēsturi, bet arī iepazīstina ar šokolādes lietošanas noslēpumiem. Muzejā uzzināsiet, kur aug "šokolādes koki", kā šokolādi gatavoja maiji un acteki, kā tās lietošanas tradīcijas mainījās gadsimtu gaitā. Šeit tiek stāstīts par pirmajām Lietuvas šokolādes fabrikām un par visilgāk valstī strādājošo konfekšu fabriku "Rūta". Muzejā netrūkst interaktīvu nodarbību: var nofotografēties un aizsūtīt savu fotogrāfiju vai radīto konfekšu papīriņu draugam pa e-pastu un paspēlēt dažādas ar šokolādi saistītas spēles.
Nodarbībā "Saldā laboratorija" pagaršosiet dažādas šokolādes šķirnes, pavērosiet visu šokolādes konfekšu ražošanas procesu, izgatavosiet savas šokolādes konfektes un saņemsiet dāvanā paša gatavotus gardumus.
Blakus muzejam atrodas "Rūtas" konfekšu veikals. Šeit ir liela šokolādes konfekšu izvēle tiem, kuri vēlas aizvest sev līdzi ciemakukuli: šokolādes konfektes ar dažādiem pildījumiem, dražejas, suflē, želejas konfektes, šokolādes figūriņas, bezcukura produkti, ekoloģiski produkti, dažādas suvenīrkonfekšu izlases.
 
Pēc tam apmeklēsim kaķu muzeju. Kopš 1990.gada kaķi ir apmetušies Dabaszinātnieku centra telpās, kur pirms vairāk nekā divdesmit gadiem kāda darbiniece atnesa savu privāto figūriņu kolekciju, kurā attēloti šie mājas mīluļi. Viņas dzīvoklī tie vairs neietilpa, un viņiem vajadzēja jaunu māju. Pašlaik muzejā ir vairāk nekā 14 tūkstoši dažādu veidu kaķu, kas izgatavoti no dažādiem materiāliem. Tās ir porcelāna, stikla, dzintara, marmora, kristāla figūriņas, kā arī gleznas, fotogrāfijas, pastkartes, pastmarkas, grāmatas un kaķus slavinoši dzejoļi.
Ar laiku muzejs tika atzīts visā pasaulē, un šeit sāka plūst jauni eksponāti no dažādām planētas daļām. Šeit ir kaķi no Anglijas, Austrālijas, Beļģijas, Dānijas, Nīderlandes, Kanādas, Kubas, Ķīnas, Japānas, Francijas, Krievijas, Vācijas, Senegālas, Zambijas. Šī ir īstā kaķu valstība. Viņi šeit ir visur. Kaķi uz plauktiem, kaķi uzzīmēti uz sienām, logiem, margām, krēsliem, paklājiem un vitrāžās.
Visus muzeja viesus sagaida arī kaķis, tikai īsts. Viņu sauc Perlas un viņš ir muzeja "direktors", kura pienākumos ietilpst murrāšana, glaušanās gar kājām un visu viesu pavadīšana muzeja zālēs. Viņam ļoti patīk muzeja apmeklētāji, bet īpaši bērni.
Muzeja apmeklētājus noteikti interesēs dzīvais stūrītis. Tajā dzīvo pitons, zalktis, ķirzakas un pat mazs, mīlīgs pērtiķēns.
 
Laiks pusdienām pilsētas centrā
 
Tālāk ekskursija kājām pa pilsētas vēsturisko centru. Šauļi (lietuviski: Šiauliai) ir ceturtā lielākā pilsēta Lietuvā un tās ziemeļrietumu etnogrāfiskā reģiona - Žemaitijas lielākā pilsēta. Iedzīvotāju skaits aptuveni 104 300.
Pilsēta izveidojās uz žemaitu un zemgaļu cilšu robežas, iespējams, jau 11. gadsimtā. Ar pilsētas nosaukumu ir saistīta Livonijas atskaņu hronikā minētā Saules kauja, kas notika 1236. gada 22. septembrī, kad žemaitu un zemgaļu apvienotais karaspēks sakāva apvienoto krustnešu karaspēku.
1522. gadā Šauļi tiek minēti kā pagasta centrs. Kaspara Vopela 1555. gadā sastādītajā Eiropas kartē ir atzīmēta tāda apdzīvota vieta kā Sovli.
1791. gadā Polijas-Lietuvas ūnijas seims pieņēma likumu par brīvajām pilsētām, saskaņā ar kuru Šauļiem tika piešķirtas tiesības uz pašpārvaldi, tika ievēlēts pilsētas maģistrāts un pilsētai tika piešķirts ģerbonis.
1795. gadā, pēc trešās Polijas-Lietuvas dalīšanas, pilsēta nonāca Krievijas pakļautībā un kļuva par apgabala centru.
Pirmā pasaules kara laikā 1915.gada martā vācu karaspēks iznīcināja 65% ēku.
1918. gadā Šauļos tika izveidota Lietuvā pirmā demokrātiskā pilsētas pārvalde, pilsēta kļuva par nozīmīgu Lietuvas rūpniecības un kultūras centru.
Otrā pasaules kara laikā, 1944. gada augustā, pilsēta atradās frontes zonā un tika iznīcināti 80% ēku.
Padomju laikos pilsēta attīstījās kā rūpniecības centrs: tika atvērta velosipēdu fabrika "Vairas", televizoru rūpnīca "Tauras" un elektronikas izstrādājumu rūpnīca "Nuklon".
Šodien "Saules pilsēta" Šauļi ir kolorīta, gleznaina un viesmīlīga pilsēta. Pilsētā atrodas Šauļu Universitāte, Šauļu Drāmas teātris un vairāki muzeji. Pilsētas vēsturiskais centrs ir iekļauts Lietuvas Republikas Kultūras vērtību reģistrā un to aizsargā valsts.
Pilsētas galvenās apskates vietas: 1617. - 1637. gados celtais renesanses laikmeta arhitektūras piemineklis Sv. apustuļu Pētera un Pāvila katedrāle. Pilsētas galvenais laukums - Augšāmcelšanās laukums, ap kuru senatnē arī sāka veidoties pilsēta. Šauļu pilsētas administrācijas ēka, ko rotā pulksteņa tornis. Haima Frenkeļa villa, kas celta 1908. gadā saskaņā ar ādas izstrādājumu fabrikas īpašnieka Haima Frenkeļa norādēm. Saules pulksteņa laukums, kas izveidots 1986. gadā atzīmējot Šauļu 750. dzimšanas dienu. Laukuma galvenais akcents ir “Zelta puisēns” - 4 metrus augsta apzeltītas bronzas skulptūra "Strēlnieks". Kādreizējā grāfu Zubovu pils - šobrīd Šauļu universitātes Mākslas fakultāte. 1909. gadā par cariskās Krievijas līdzekļiem celtā Sv. Jura baznīca bizantiešu stilā. Aptieka "Baldriāns" - viena no vecākajām un joprojām strādājošajām aptiekām Lietuvā. 1936. gadā celtā Sv Ignācija no Lojolas baznīca. Laukums ar pulksteni "Gailis" - pilsētas simbols ne tikai dzied, bet arī divas reizes dienā sveic garāmgājējus ar vārdiem "Laipni lūgti Šauļos". Šauļu bulvāris, kas tika atklāts 1975. gadā un kļuva par pirmo gājēju zonu PSRS. Šī gājēju iela, ko iemīlējuši Šauļu iedzīvotāji un tūristi, dekorēta ar oriģinālu mazo arhitektūru, ir daudz veikalu un kafejnīcu. Pastaigājoties pa bulvāri redzēsiet ap 50 interesantu objektu!..
Pilsētas ainu atdzīvina arī daudzi pieminekļi, skulptūras un strūklakas. Īpašu uzmanību piesaista "Dzelzs lapsa", kas kopš 2009. gada atrodas Talkšas ezera krastā. Lietuvas Ginesa rekordu grāmatā teikts, ka tā ir lielākā dzīvnieka skulptūra, kas sver ap 7 tonnām, aptuveni 15 metrus gara un 6,6 metrus augsta.
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)

Ceļojumu turpinām uz Jurgaiču ciemu

Apmeklēsim Krustu kalnu. 12 km attālumā no Šauļu pilsētas atrodas interesants svētceļojuma punkts - Krustu kalns. Tas ir neliels kalniņš, uz kura uzstādīts milzīgs daudzums lietuviešu krustu, kopā ap 50 tūkstošu.
Iemesls kāpēc radās Krustu kalns līdz galam nav noskaidrots. Pat aptuvenais tā rašanās laiks nav zināms. Dažas versijas attiecas uz 1831. gadu, taču lielākā daļa pētnieku uzskata, ka kalns ir daudz senāks.
Tagad šajā kalnā var redzēt visdažādākos krustus: no milzīgiem, vairākus metrus augstiem koka krustiem, līdz pavisam miniatūriem, kas karājas ķekaros no lielākiem krustiem. 1993. gadā arī Svētais pāvests Jānis Pāvils II šeit uzstādīja krucifiksu, kas ievērojami palielināja tūristu un svētceļnieku skaitu, kas apmeklē šo vietu.
Tautas ticējums vēsta, ka visiem, kas kalnā atstās krustu, uzsmaidīs veiksme!..

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana 
* Šauļu apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

Fabrikas "Rūta" šokolādes muzejs:
muzeja ekspozīcijas apmeklējums - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 3.00 EUR
gida pakalpojumi - 20.00 EUR grupai
"Šokolādes meistarklase" - pieaugušajiem 11.00 EUR, skolēniem 8.00 EUR
muzeja ekspozīcijas apmeklējums + gida pakalpojumi + nodarbības "Saldā laboratorija" - pieaugušajiem 25.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 18.00 EUR. Nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās!
 
Kaķu muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 3.00 EUR
gida pakalpojumi - 10.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!