Krusta kalns - Saules pilsēta Šauļi: kaķu muzejs un konfekšu fabrikas "Rūta" muzejs

Siauliai

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 16.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apmeklējam Krusta kalnu, kas atrodas 12 km attālumā no Šauļiem un tiek uzskatīts par katoļu dvēseles svētnīcu, cerību un skumju kalnu. Krusti šajā vietā pirmo reizi pieminēti 1850.gadā. Mūsdienās kalns sagaida ar neskaitāmu krustu skaitu. 2000.gadā pie Krusta kalna tika uzcelts Franciskāņu klosteris.

Tālāk dodamies uz Šauļiem

Šauļi ir ceturtā lielākā pilsēta Lietuvā. Pilsēta izveidojās 11.gadsimtā uz žemaišu un zemgaļu cilšu robežas. Ar pilsētas vārdu saistīta kauja pie Saules, kas notika 1236.gada 22.septembrī, kad apvienotā lietuviešu, žemaišu un zemgaļu armija sakāva krustnešus.

Apmeklējam kaķu muzeju. Tas ir vienīgais kaķu muzejs Baltijā, kur aplūkojami vairāk nekā 10 000 kaķu eksponātu no visas pasaules. Kaķi un kaķēni ir veidoti no porcelāna, stikla, dzintara, kaķi atrodas visur – uz mēbelēm, krāsainās vitrāžās, gleznās, fotogrāfijās, uz svečturiem.

Pēc tam apmeklējam šokolādes muzeju. Konfekšu fabrika "Rūta", kas jau vairāk nekā simts gadus kārdina garāmgājējus ar saldām šokolādes, karameles, grauzdētu riekstu un vārāmu ogu smaržām, 2012.gadā atvēra savas vecās ēkas durvis apmeklētājiem. Tieši šeit, vecajā fabrikas ēkā, ierīkots "Rūtas" šokolādes muzejs.

Pastaiga pa bulvāri ar gidu. Kājāmgājēju bulvāris Šauļos – tas ir trešais senākais bulvāris Eiropā un tāda jauninājuma pionieris bijušajā Padomju Savienībā, Saules pulksteņa laukums, Sv. Pētera un Paula Katedrāle.

Apmeklējam tirdzniecības centru AKROPOLIS

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Kaķu muzejs - pieaugušajiem 1.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Šokolādes muzejs - pieaugušajiem 2.60 EUR, skolēniem 2.00 EUR. Izglītojošas nodarbības (iepriekš rezervējot) – no 60.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Sauli Krusta kalns