Traķu ezera pils un ievērojamākās vietas Viļņas vecpilsētā

Vilnas aprinkis

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Traķos

Apmeklējam Traķu ezerpili. Uz vienas no Galves ezera salām atrodas Traķu pils - vienīgā pils Austrumeiropā, kas uzcelta uz salas. Pils būvniecību pabeigta 1409.gadā. Kad pēc Grīnvaldes kaujas Polijas un Lietuvas apvienotais karaspēks sagrāva Vācu ordeņa karaspēku, pils zaudēja savu stratēģiski - militāro nozīmi un uzreiz kļuva par Lietuvas valdnieku dzīves vietu.
Traķu muzeja ekspozīcija stāsta par Traķu un ezerpils vēsturi. Pils rietumu spārnā no 1992.gada atvērtas 16 zāles, kurās var redzēt mēbeļu, cauruļu, pastmarku, pulksteņu, keramikas, grāmatu, karšu, medību trofeju kolekcijas. Tāpat varat redzēt bagātu arheoloģijas kolekciju.

Piedāvājam pusdienot Traķos "Senoji KIBININE"

Pēc tam izbraucam uz Viļņu

Lietuvas galvaspilsēta Viļņa pirmo reizi tiek pieminēta 1323.gadā, kad Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins uzcēla pili Neris upes krastā. Viļņa ir arī viena no vecākajām Eiropas pilsētām, kur vecpilsētas šarms harmoniski sadzīvo ar mūsdienu vēsmām, pilsēta iepriecina ar arhitektonisko daudzveidību – gotikas un neoklasicisma stila nami mijas ar brīnišķīgām baroka pērlēm. Vecpilsēta kopš 1994.gada ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa Viļņas vecpilsētu un Užupi: Katedrāle un Katedrāles laukums, piemineklis dižkunigaitim Ģediminam, Valdnieku pils, Ģedimina tornis, Prezidenta Pils un laukums, Viļņas Universitāte, Dzintara muzejs – galerija, Sv. Mihaila baznīca, Sv. Annas un Sv. Bernarda baznīcas, Rātsnams un Rātslaukums, Sv. Kazimira baznīca, Basīlijiešu klostera vārti, Sv. Gara baznīca un klosteris Sv. Terēzas baznīca, Aušras vārti.

Užupi dažkārt salīdzina ar Monmartru Parīzē vai Kristiāniju Kopenhāgenā. Užupis ir mākslinieku "republika" ar savu himnu, konstitūciju, prezidentu, bīskapu, divām baznīcām, vienu no vecākajām kapsētām Viļņā – Bernardīnu, septiņiem tiltiem un aizbildni – Užupes bronzas Eņģeli.

Pēc tam apmeklēsim Ģedimina torni. Pils muzeja ekspozīcija iepazīstina ar 14.gadsimta otrās puses un 17.gadsimta sākuma Viļņas piļu pārbūves maketiem, apbruņojumu, senās Viļņas ikonogrāfiskajiem materiāliem. Torņa augšā ir uzbūvēts skatu laukums, no kura paveras brīnišķīgā Viļņas panorāma.

Dodamies uz tirdzniecības centru AKROPOLIS

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Traķu vēstures muzejs - pieaugušajiem 7.00 EUR, skolēniem 3.50 EUR

Ģedimina tornis – pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 2.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

trakai