Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Dinozauru parks "Dino parks" un Apgrieztā māja – mājīgā ostas pilsēta Klaipēda

Klaipedas aprinkis 2Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 27.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Radaiļu ciemā

Dinozauru parka apmeklējums uz 4 stundām. 7 km attālumā no Klaipēdas Radaiļu ciemā skaistas dabas ieskauts atrodas lielākais Baltijas valstīs Dinozauru parks.
Dinozauru parkā jūs gaida 52 rūcoši un kustīgi dabiska izmēra dinozauri un neaizmirstams piedzīvojums: batuti, 5D kinoteātris, ūdens velosipēdi "Gulbji", ūdens velosipēdi "Retro mašīnītes" spoguļu labirints, automašīnas, zirgu karuselis, vilcienu karuselis, rūķu pilsētiņa, bērnu rotaļu laukums, šūpoles, animatori un parka mini zoodārza iemītnieki: kazas, truši utt.
Apgrieztā māja - aizraujošs un galvu reibinošs piedzīvojums gan lieliem, gan maziem. Vārda tiešā nozīmē māja šeit tika apgriezta kājām gaisā. Augšējais stāvs ir apakšējais stāvs, un apakšējais stāvs ir augšējais stāvs. Dīvāni, virtuves skapji un viss pārējais, kas parastās mājās atrodas uz grīdas, Apgrieztajā mājā tie ir pie griestiem. Vai arī patiesībā tie atrodas uz grīdas, bet grīda ir griesti un griesti ir grīda, un patiesībā jūs esat kājām gaisā. Tas viss rada apjukumu un ir ļoti smieklīgi!..

Ceļojumu turpinām uz Klaipēdu

Klaipēda (vēsturiski Mēmele, vāciski: Memel, lietuviski: Klaipėda) ir trešā lielākā Lietuvas pilsēta ar aptuveni 150 600 iedzīvotājiem. Pilsēta atrodas valsts rietumu daļā, kur saplūst Baltijas jūra un Kuršu joma. Tā ir viena no lielākajām neaizsalstošajām ostām Baltijas jūras un Kuršu jomas krastos.
Kuršu apmetnes mūsdienu pilsētas teritorijā ir zināmas kopš mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. 1252. gadā Livonijas ordenis šeit uzbūvēja pili Mēmelburgu, bet pēc tam 1252. - 1253. gadā lika pamatus pilsētai. Apmēram 1258. gadā Mēmelei piešķīra Lībekas pilsētas tiesības. Kopš 1384. gada pilsēta bija Vācu ordeņa atbalsta punkts karā pret lietuviešiem un tika vairākkārt iznīcināta. 1422. gadā Melnas miera līguma rezultātā starp Polijas karalisti un Lietuvas lielkņazisti, no vienas puses, un Vācu ordeni, no otras puses, Mēmele palika ordeņa pakļautībā.
No 1525. gada Mēmele piederēja Prūsijas hercogistei, 1629. - 1635. gados Zviedrijai, bet no 1701. gada Prūsijas karalistei. Septiņgadu kara laikā pilsēta atradās Krievijas impērijas pakļautībā, bet 1757. gadā atkal nonāca Prūsijā. 1871. gadā Mēmele kļuva par Vācijas impērijas vistālāk uz ziemeļiem esošo pilsētu.
No 1919. līdz 1922. gadam Mēmele un viss Klaipēdas apgabals kļuva par Antantes protektorātu. 1923. gada 16. februārī Antantes vēstnieku padome nolēma Mēmeles teritoriju nodot Lietuvai. Pēc Mēmeles apgabala nodošanas Mēmeles pilsēta tika pārdēvēta par Klaipēdu. 1939. gada 20. martā Vācija izvirzīja Lietuvai ultimātu, prasot Klaipēdas apgabala atgriešanu, ko Lietuva bija spiesta pieņemt. No 1939. līdz 1945. gadam Klaipēdas reģions bija Vācijas sastāvā.
1945. gada augustā ar Potsdamas konferences lēmumu Klaipēdas apgabals tika nodots Lietuvas PSR. 1987. gadā tika atklāta starptautiska kravas prāmju satiksme no Klaipēdas uz ostu Mukrana Vācijas Demokrātiskajā Republikā.
1991. gadā Klaipēdas osta tika izveidota, apvienojot tirdzniecības un zvejas ostu. Ostas platība ir 415 ha, akvatorijas platība ir 623 ha. Osta ir aprīkota ar piestātnēm ar kopējo garumu 24,9 km. Osta spēj pārkraut līdz 40 miljoniem tonnu kravu gadā un apkalpo aptuveni 7000 kuģu gadā.
2014. gadā tika atklāts Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) terminālis, ko Lietuva patstāvīgi uzbūvēja tikai 3 gados. Šis ir pirmais šāda veida terminālis Baltijas valstīs, kas nodrošinās Lietuvai enerģētisko neatkarību.
Šodien Klaipēda ir mierīga jūras pilsēta ar bagātu kultūru. Vēsturiskais mantojums to atšķir no citām Lietuvas pilsētām. Šeit joprojām jūtams vāciskais gars, bet ēku arhitektoniskais stils un līkumainās ielas atšķir Klaipēdu no Viļņas vai Kauņas. Pilsētā ir labi attīstīta tūrisma infrastruktūra, un pludmales ne ar ko neatpaliek no Palangas!..

Laiks pusdienām pilsētas centrā

Tālāk, ekskursija kājām pa Klaipēdas vecpilsētu, kuras laikā ienirsiet senās pilsētas atmosfērā, sajutīsiet tās neatkārtojamo garu un kolorītu, pieskarsieties vēsturei un iepazīsieties ar ievērojamākajiem apskates objektiem.
Ekskursiju sāksim vietā, kur 13. gadsimta beigās Livonijas ordeņa bruņinieki uzcēla Mēmelburgas pili, bet pēc tam nodibināja pilsētu.
Tālāk dosimies pastaigā pa vecpilsētu. Vecpilsētas glītais vācu stils piesaista ar savu unikālo arhitektūru, draudzīgi sagaidīs lieliem bruģakmeņiem klātas ieliņas, daudzkrāsainas pildrežģu mājas ar dakstiņu jumtiem, iekopti pagalmi un senas noliktavas. Šeit visur sagaida pārsteigums: uz mājas jumta sēž skursteņslauķis, noteka lejup lidojoša pūķa veidā, kaķis vārdā Klaipēdis, mācīts dobermanis un mazs bronzas pelēns, kurš, ja pakasīs to aiz auss, piepildīs slepeno vēlēšanos.
Apmeklēsim Teātra laukumu - vienu no populārākajām vietām Klaipēdā. Laukuma galvenais arhitektoniskais akcents ir skaistā vēsturiskā Drāmas teātra ēka, kas celta pirms vairāk nekā divsimt gadiem un tiek uzskatīta par vecāko teātra ēku Lietuvā. Tāpat laukumu rotā 1912. gadā uzstādītā strūklaka, kas veltīta bijušajam pilsētas iedzīvotājam, dzejniekam, Kēnigsbergas universitātes profesoram Simonam Daham. Baskājainās meitenes figūrā ir attēlota viena no dzejnieka S. Daha apdziedātajām varonēm - Anike. Vācu dziesma "Tāravas Anniņa" (vācu: Ännchen von Tharau) vēl šodien dzirdama ne tikai Vācijā, bet arī Šveicē un Austrijā.
Apbrīnosim rātsnamu, kas bija skaistākā ēka pilsētā klasicisma stilā, kurā 1802. gadā viesojās Prūsijas karalis Frīdrihs Vilhelms III un Krievijas cars Aleksandrs. 1807. gadā, kad Prūsijas galvaspilsēta uz laiku tika pārcelta uz Mēmeli, šeit dzīvoja karaliskā ģimene (karalis Frīdrihs Vilhelms III un viņa sieva karaliene Luīze).
Redzēsim Klaipēdas pastu - skaistu vācu neogotikas stila ēku uzcelto 1893. gadā no sarkanajiem ķieģeļiem. Šīs varenās ēkas 42 metrus augstajā tornī atrodas Lietuvas lielākais mūzikas instruments - kariljons ar 48 zvaniem. Zvani skan nedēļas nogalēs pusdienlaikā, bet dažreiz tiek sarīkoti nelieli koncerti.
Pastaigājoties pa gleznaino Danas upes krastmalu, redzēsim leģendāros tiltus pāri Danes upei un apmeklēsim Klaipēdas vizītkarti - Biržas paceļamo tiltu, kas sadala veco un jauno pilsētu. Šeit, zem tilta, redzēsiet vienu no romantiskākajām un mīļākajām skulptūrām - "Nāriņa".
Apbrīnosim arī burinieku "Meridianas", Klaipēdas galveno jūras simbolu. Šis izskatīgais kuģis tika uzbūvēts Somijā 1948. gadā un, cita starpā, tika nodots kā kontribūcija Padomju Savienībai. Senatnē burinieks kuģoja jūrā un bija mācību kuģis daudziem jūrniekiem. Mūsdienās tas ir restorāns un viens no pilsētas apmeklētākajiem objektiem.
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

* Dinozauru parks "Dino parks":
parka apmeklējums - pieaugušajiem 19.00 EUR, skolēniem 16.00 EUR. 
Apgāztās mājas apmekējums - pieaugušajiem 7.00 EUR, skolēniem 5.00 EUR
Dinozauru parks + Apgāztā māja - pieaugušajiem 22.00 EUR, skolēniem 18.00 EUR

* Klaipēdas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!