Senā Švekšņa un neatkārtojamas vietas Nemūnas deltas reģionālajā parkā

Nemunas delta gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 21.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Švekšņā

Dosimies pastaigā pa pilsētiņu. Švekšnas pilsētiņa atrodas Švekšnales upes krastā. Rakstos pirmo reizi tiek pieminēta 1509.gadā. Kopš 19.gadsimta tā tiek saistīta ar Plāteru dzimtu. 1880.gadā grāfs Adomas Plāters par godu savai sievai uzcēla villu "Genowefa". Mūsdienās Švekšna ir pazīstama ar 8 hektārus lielo parku, kurā ir sastopami retu sugu augi, villu "Genowefa", saules pulksteni (oriģināls atrodas Luvras muzejā Parīzē) un senās Romas medību dievietes Diānas skulptūras kopiju. Pilsētiņā aplūkosiet skaisto apustuļa Sv. Jēkaba ​​baznīcu ar diviem 75 metrus augstiem torņiem, kas uzcelta 1905.gadā neogotikas stilā.

Ceļš tālāk ved uz Nemūnas deltas reģionālo parku

Nemūnas delta, kas atrodas tikai dažus metrus virs jūras līmeņa, ir piekrastes zemienes zemākā daļa. Šajā teritorijā ir 8 neapdzīvotas salas. Vietas unikālo ainavu rada ūdens: upju, kanālu, ezeru un purvu savijumi. Nemūnas delta izceļas ar putnu sugu daudzveidību. Te ir ideāli apstākļi, lai putni paliktu un perētu, bet gājputni atpūstos pirms došanās uz tālajām zemēm. 1993.gadā Nemūnas delta tika iekļauta starptautiski nozīmīgu mitrāju sarakstā. Lai saglabātu šo unikālo un neatkārtojamo ainavu, tika izveidots Nemūnas deltas reģionālais parks.

Ierodamies Ventes ragā. Ventes rags ir ap 5,5 km gara pussala, platākā vieta ap 2,2 km. Raga smailē atrodas bāka, kas celta 1852.gadā un ir 11 metrus augsta. Pār Ventes ragu iet nozīmīgs putnu migrācijas ceļš. 1929.gadā šeit tika izveidota ornitoloģiskā stacija. Laikā no 1929.gada līdz 2006.gadam, šeit tikuši apgredzenoti ~2 miljoni putnu.

Tālāk dodamies uz Miniju. Mazais zvejnieku ciemats pirmo reizi minēts 1540.gadā. Tas unikāls ar to, ka tā galvenā "iela" ir Minijas upe - ciemata mājas ar laivu piestātnēm sabūvētas abos upes krastos. Upe ir galvenais satiksmes ceļš. Ciematiņš skaitās un unikālās ainavas dēļ pazīstams kā "Lietuvas Venēcija".

Izbraucam uz Uostadvari. Uostadvaris ir neliels ciematiņš, kas atdodas Rusnes salā Atmatas upes kreisajā krastā. 1876.gadā tika uzbūvēta astoņstūraina 18 metrus augsta Uostadvaris bāka. Mūsdienās bāka netiek izmantota navigācijas vajadzībām, bet ir brīnišķīgs skatu tornis. Ciematiņā ir izveidots polderu muzejs.

Pēc tam apmeklēsim Rusni. Rusne pirmo reizi rakstos minēta 15.gadsimtā. Rusne ir lielākā apdzīvotā vieta, kas atrodas uz tāda paša nosaukuma salas Nemūnas deltā. Šajā vietā upe sadalās divos lielos atzarojumos - dziļūdens Skirvītē, pa kuru iet Krievijas un Lietuvas robeža, un seklajā Atmatā, kā arī daudzās citās mazākās caurtekās, kas ieplūst Kuršu līcī.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Sveksna Nemuna

Nemunas delta karte