Anīkšču reģionālais parks: zirgu muzejs - taka virs koku galotnēm "Laju takas" - Anīkšči - eņģeļu muzejs - Kupišķu jūra un dendroloģiskais parks "Vīramātes mēle"

Anikscu gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.30 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Ņuroņu ciemā

Apmeklējam zirgu muzeju. Muzejā varēs uzzināt daudz interesantu faktu par šiem dzīvniekiem, kuri bija ne tikai lauksaimniecības un transporta līdzeklis, varēs aplūkot markas, kokgriezumus un kara lietas. Tāpat piedāvā iepazīties ar kalēju darbu un uzzināt par maizes cepšanas mākslu. Muzejs piedāvā astoņas ekspozīcijas, kur vislielākā uzmanība pievērsta senajiem arodiem. Šeit var pamēģināt arī jāt uz zirga vai braukt pajūgā.

Ceļojumu turpinām uz Anīkšču reģionālo parku

Anīkšču reģionālais parks. 1960.gadā šo teritoriju pasludināja par ainavu liegumu, bet 1992.gadā tika atklāts Anīkšču reģionālais parks. Līdztekus mežiem tas sastāv no četriem hidrogrāfijas rezervātiem, trim botāniskajiem dārziem, četriem ģeomorfoloģiskajiem parkiem un četriem ainavu parkiem. Reģionālajā parkā iekļauta arī Anīkšču pilsēta, kas ir pilsētvides rezervāts.

Dosimies pastaigā pa taku virs koku galotnēm – Laju takas. Taka ved augšup līdz 21 metru augstumam. Taka virs koku galotnēm ir apmēram 300 metrus gara un ved līdz 35 metrus augstam skatu tornim, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Anīkšču siliem un Šventojas upes līkumiem. Tāda veida taka ir vienīgā Baltijas valstīs.
Pēc tam apskatām Puntukas akmeni, kas ir otrs lielākais, bet pats populārākais akmens Lietuvā, un kura svars ir 265 tonnas. Akmenī ir izcirsti lidotāju Dariusa un Girenasa bareljefi.

Tālāk ceļš ved uz Anīkščiem

Apmeklēsim eņģeļu muzeju. Eņģeļu muzeja kolekcija aizsākusies ar Beatričes Kleizaites - Vasaris kundzes 109 eņģeļu dāvinājumu. Kolekcija nepārtraukti tiek papildināta ar dažādos veidolos atainotiem eņģeļiem – tās ir skulptūras, gleznas un Lietuvas tautas mākslas darbi.

Pēc tam, pacelsimies līdz Sv. apustuļa evaņģēlista Matasa baznīcas torņa skatu laukumam. Baznīca celta neogotikas stilā 1899. - 1909. gadā. Šī ir augstākā baznīca Lietuvā, ko veido divi torņi un kuras augstums ir 79 metri. Uzkāpjam 33 metru augstumā - vienā no torņiem izveidots skatu laukums, no kura kā uz delnas Anīkšču pilsēta un iespaidīgais apkārtnes skaistums. Viens no interesantākajiem akcentiem ir Sventājas upe, kas tek ļoti tuvu baznīcai, un tilts, kas to šķērso, kā arī aizsprosts, kas atrodas nedaudz nostāk.

Tālāk dodamies uz Kupišķiem

Apmeklēsim Kupišķu jūru un dendroloģisko parku "Vīramātes mēle". Kupišķu jūra ir ceturtā lielākā mākslīgā ūdenskrātuve Lietuvā. 1984.gadā, aizsprostojot Lēvenes upi, tika izveidots mākslīgs dīķis 828 hektāru platībā un 25 km garumā. Kupišķu jūrā uz salas atrodas dendroloģiskais parks "Vīramātes mēle" (Uošvės Liežuvis), kura platība ir 8,97 ha. Parka teritorijā ir izglītojošas takas, atpūtas vietas ar lapenēm un vieta pasākumiem. Kā arī aug vairāk nekā 50 koku sugu, kuriem blakus izvietoti informatīvi stendi. Šī ir iecienīta atpūtas vieta Kupišķu iedzīvotājiem un viesiem.

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Zirgu muzejs – pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR
Izjāde uz zirga – apmeklētājam 1.50 EUR
Izbrauciens zirga pajūgā – apmeklētājam 1.50 EUR

Taka virs koku galotnēm "Laju takas" – apmeklētājam 1.00 EUR

Sv. apustuļa evaņģēlista Matasa baznīcas torņa skatu laukums - apmeklētājam 1.00 EUR

Eņģeļu muzejs - pieaugušajiem 1.50 EUR, skolēniem 1.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Zirgu-muzejs Laju-takas Aniksci Kupisku-jura