Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Klaipēdas īpašais šarms: unikālais ūdens šovs ar delfīnu un jūras lauvu piedalīšanos un Lietuvas Jūras muzejs-akvārijs!..

Klaipeda gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 31.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Klaipēdā

Klaipēda (vēsturiski Mēmele, vāciski: Memel, lietuviski: Klaipėda) ir trešā lielākā Lietuvas pilsēta ar aptuveni 150 600 iedzīvotājiem. Pilsēta atrodas valsts rietumu daļā, kur saplūst Baltijas jūra un Kuršu joma. Tā ir viena no lielākajām neaizsalstošajām ostām Baltijas jūras un Kuršu jomas krastos.
Kuršu apmetnes mūsdienu pilsētas teritorijā ir zināmas kopš mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. 1252. gadā Livonijas ordenis šeit uzbūvēja pili Mēmelburgu, bet pēc tam 1252. - 1253. gadā lika pamatus pilsētai. Apmēram 1258. gadā Mēmelei piešķīra Lībekas pilsētas tiesības. Kopš 1384. gada pilsēta bija Vācu ordeņa atbalsta punkts karā pret lietuviešiem un tika vairākkārt iznīcināta. 1422. gadā Melnas miera līguma rezultātā starp Polijas karalisti un Lietuvas lielkņazisti, no vienas puses, un Vācu ordeni, no otras puses, Mēmele palika ordeņa pakļautībā.
No 1525. gada Mēmele piederēja Prūsijas hercogistei, 1629. - 1635. gados Zviedrijai, bet no 1701. gada Prūsijas karalistei. Septiņgadu kara laikā pilsēta atradās Krievijas impērijas pakļautībā, bet 1757. gadā atkal nonāca Prūsijā. 1871. gadā Mēmele kļuva par Vācijas impērijas vistālāk uz ziemeļiem esošo pilsētu.
No 1919. līdz 1922. gadam Mēmele un viss Klaipēdas apgabals kļuva par Antantes protektorātu. 1923. gada 16. februārī Antantes vēstnieku padome nolēma Mēmeles teritoriju nodot Lietuvai. Pēc Mēmeles apgabala nodošanas Mēmeles pilsēta tika pārdēvēta par Klaipēdu. 1939. gada 20. martā Vācija izvirzīja Lietuvai ultimātu, prasot Klaipēdas apgabala atgriešanu, ko Lietuva bija spiesta pieņemt. No 1939. līdz 1945. gadam Klaipēdas reģions bija Vācijas sastāvā.
1945. gada augustā ar Potsdamas konferences lēmumu Klaipēdas apgabals tika nodots Lietuvas PSR. 1987. gadā tika atklāta starptautiska kravas prāmju satiksme no Klaipēdas uz ostu Mukrana Vācijas Demokrātiskajā Republikā.
1991. gadā Klaipēdas osta tika izveidota, apvienojot tirdzniecības un zvejas ostu. Ostas platība ir 415 ha, akvatorijas platība ir 623 ha. Osta ir aprīkota ar piestātnēm ar kopējo garumu 24,9 km. Osta spēj pārkraut līdz 40 miljoniem tonnu kravu gadā un apkalpo aptuveni 7000 kuģu gadā.
2014. gadā tika atklāts Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) terminālis, ko Lietuva patstāvīgi uzbūvēja tikai 3 gados. Šis ir pirmais šāda veida terminālis Baltijas valstīs, kas nodrošinās Lietuvai enerģētisko neatkarību.
Šodien Klaipēda ir mierīga jūras pilsēta ar bagātu kultūru. Vēsturiskais mantojums to atšķir no citām Lietuvas pilsētām. Šeit joprojām jūtams vāciskais gars, bet ēku arhitektoniskais stils un līkumainās ielas atšķir Klaipēdu no Viļņas vai Kauņas. Pilsētā ir labi attīstīta tūrisma infrastruktūra, un pludmales ne ar ko neatpaliek no Palangas!..

No Klaipēdas Jaunās pārceltuves ar prāmi pārceļamies uz Kuršu kāpu

Tikai dažas minūtes ar prāmi, un no Klaipēdas nokļūsiet īstā paradīzē - UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā Kuršu kāpā un Klaipēdas pilsētas daļā ar nosaukumu Smiltīnē. Tagad šī ir klaipēdiešu un viesu popilārākā un iecienītākā vieta. Ir patīkami pavadīt laiku šajā neskartajā Kuršu kāpas dabā, ieelpojot priežu sveķaino smaržu un pastaigājoties pa smilšaino jūrmalu. Smiltīnē var apskatīt seno zvejas kuģu ekspozīciju, ieskatīties 19. gadsimta etnogrāfiskajā zvejnieku sētā, aplūkot interesanto 12 metrus augsto pieminekli "Albatross", kas veltīts jūras dzīlēs bojā gājušajiem kuģiem. Tāpat apmeklētājus pārsteigs viens no Lietuvas apmeklētākajiem muzejiem - Lietuvas Jūras muzejs un delfinārijs.

Apmeklēsim delfināriju un noskatīsimies delfīnu un jūras lauvu priekšnesumu. "Ūdens mākslinieku" priekšnesums ir ļoti aizraujoša un jautra izstāde ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Iepazīšanās ar inteliģentajiem jūras zīdītājiem atstās neizdzēšamu iespaidu jūsu sirdīs!..
1994. gadā blakus Lietuvas Jūras muzejam tika atvērts delfinārijs - vienīgais Baltijas jūras austrumu piekrastē. Izrāžu zāle var uzņemt 1000 skatītājus, un baseina tilpums sasniedz 1800 m3. Šeit dzīvo un trenējas Melnās jūras delfīni un Kalifornijas jūras lauvas.
Šova laikā jūras iemītnieki ne tikai dejo, dzied, zīmē, lec cauri aplim, bet arī sirsnīgi komunicē ar skatītājiem. Izrāde ilgst aptuveni pusstundu: zālē nodziest gaismas, lēni skan skaistas mūzikas skaņas, nelielā apgaismojumā izplūst ūdens strūklas, noskaņojot skatītājus mierīgām pārdomām. Saziņa ar jautriem, draudzīgiem un sirsnīgiem dzīvniekiem liek jebkuram cilvēkam aizmirst par problēmām un pilnībā iegremdēties laimes stāvoklī. Tāpēc ar delfīnterapijas programmu palīdzību šeit tiek ārstēti cilvēki ar fiziskām un garīgām slimībām.

Apmeklēsim arī Lietuvas Jūras muzeju-akvāriju. Muzejs tika atklāts 1979. gadā bijušajā 19. gadsimta aizsardzības cietoksnī "Kopgalis", ko vācieši uzcēluši Kuršu kāpas pašā ziemeļu galā Mēmeles pilsētas aizsardzībai.
2017. gada decembrī pēc vairāk nekā 3 gadu remonta un restaurācijas apmeklējumiem tika atvērti 24 atjaunoti akvāriji un jauns caurspīdīgs 25 metrus garš tunelis, virs kura var vērot lielā akvārijā peldošas zivis. Virs apmeklētāju galvām peld no Volgas ietekas atvestās 2 metrus garas stores.
Jūras dzīļu iemītnieki un burvīgais bezgalīgais pasaules okeāns izraisīs lielu interesi un sajūsmu ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo auditorijā. Redzēsiet ne tikai dažādas zivis, kas dzīvo no ziemeļu līdz dienvidu jūrām un okeāniem, bet akvārija dibenā arī jūras zvaigznes, nogrimušu kuģu fragmentus, enkurus.
Šeit ir arī akvāriji, kuros pārstāvēti Lietuvas upju un ezeru, Baltijas un Ziemeļjūru iemītnieki. Divos akvārijos ar kopējo tilpumu 55 m3 var vērot asarus un vēdzeles, sapalus un zušus, bet septiņos koraļļu rifu akvārijos atrodas aptuveni 70 eksotisko zivju un bezmugurkaulnieku sugas - tās ir jūras zvaigznes, gliemenes, jūras eži, ir pat milzīgas plēsīgās murēnas.
Muzeja otrajā stāvā atrodas cilindriski akvāriji ausainajām medūzām un dažādiem dzīviem koraļļiem. Šeit apkopotas interesantas eksponātu kolekcijas: aptuveni 50 veidu fosilijas, koraļļi, gliemju čaulas, trilobīti, haizivju zobi un eksponāti no dinozauru laikiem. Ļoti iespaidīgas ir bīstamo jūras dzīvnieku, tropisko zīdītāju un jūras putnu skulptūras.
Āra baseinos ir aizraujoši vērot jautro pingvīnu, roņu, jūras lauvu uzvedību. Muzejā ir arī reti sastopamie pelēkie roņi, kuri šeit tiek īpaši audzēti, lai tos palaistu savvaļā Baltijas jūrā.
Bijušajās lielgabalu vietās izvietoti unikāli seni un moderni enkuri un dzenskrūves, kā arī visa veida kuģu modeļi, savukārt ar Lietuvas kuģniecības vēsturi var iepazīties muzeja pazemes telpās, kādreizējās šaujampulvera glabātuvēs.
Bērniem patiks interaktīvas spēles. Atsevišķās muzeja zālēs bērni varēs justies kā īsti jūrnieki laivā, kas šūpojas "viļņos", pārbaudīt savas zināšanas jūrniecībā, nokārtojot jūras mezglu siešanas zinātni.

Pēc tam no Jaunās pārceltuves Smiltīnē ar prāmi pārceļamies atpakaļ uz Klaipēdu

Laiks pusdienām pilsētas centrā

Tālāk, ekskursija kājām pa Klaipēdas vecpilsētu, kuras laikā ienirsiet senās pilsētas atmosfērā, sajutīsiet tās neatkārtojamo garu un kolorītu, pieskarsieties vēsturei un iepazīsieties ar ievērojamākajiem apskates objektiem.
Ekskursiju sāksim vietā, kur 13. gadsimta beigās Livonijas ordeņa bruņinieki uzcēla Mēmelburgas pili, bet pēc tam nodibināja pilsētu.
Tālāk dosimies pastaigā pa vecpilsētu. Vecpilsētas glītais vācu stils piesaista ar savu unikālo arhitektūru, draudzīgi sagaidīs lieliem bruģakmeņiem klātas ieliņas, daudzkrāsainas pildrežģu mājas ar dakstiņu jumtiem, iekopti pagalmi un senas noliktavas. Šeit visur sagaida pārsteigums: uz mājas jumta sēž skursteņslauķis, noteka lejup lidojoša pūķa veidā, kaķis vārdā Klaipēdis, mācīts dobermanis un mazs bronzas pelēns, kurš, ja pakasīs to aiz auss, piepildīs slepeno vēlēšanos.
Apmeklēsim Teātra laukumu - vienu no populārākajām vietām Klaipēdā. Laukuma galvenais arhitektoniskais akcents ir skaistā vēsturiskā Drāmas teātra ēka, kas celta pirms vairāk nekā divsimt gadiem un tiek uzskatīta par vecāko teātra ēku Lietuvā. Tāpat laukumu rotā 1912. gadā uzstādītā strūklaka, kas veltīta bijušajam pilsētas iedzīvotājam, dzejniekam, Kēnigsbergas universitātes profesoram Simonam Daham. Baskājainās meitenes figūrā ir attēlota viena no dzejnieka S. Daha apdziedātajām varonēm - Anike. Vācu dziesma "Tāravas Anniņa" (vācu: Ännchen von Tharau) vēl šodien dzirdama ne tikai Vācijā, bet arī Šveicē un Austrijā.
Apbrīnosim rātsnamu, kas bija skaistākā ēka pilsētā klasicisma stilā, kurā 1802. gadā viesojās Prūsijas karalis Frīdrihs Vilhelms III un Krievijas cars Aleksandrs. 1807. gadā, kad Prūsijas galvaspilsēta uz laiku tika pārcelta uz Mēmeli, šeit dzīvoja karaliskā ģimene (karalis Frīdrihs Vilhelms III un viņa sieva karaliene Luīze).
Redzēsim Klaipēdas pastu - skaistu vācu neogotikas stila ēku uzcelto 1893. gadā no sarkanajiem ķieģeļiem. Šīs varenās ēkas 42 metrus augstajā tornī atrodas Lietuvas lielākais mūzikas instruments - kariljons ar 48 zvaniem. Zvani skan nedēļas nogalēs pusdienlaikā, bet dažreiz tiek sarīkoti nelieli koncerti.
Pastaigājoties pa gleznaino Danas upes krastmalu, redzēsim leģendāros tiltus pāri Danes upei un apmeklēsim Klaipēdas vizītkarti - Biržas paceļamo tiltu, kas sadala veco un jauno pilsētu. Šeit, zem tilta, redzēsiet vienu no romantiskākajām un mīļākajām skulptūrām - "Nāriņa".
Apbrīnosim arī burinieku "Meridianas", Klaipēdas galveno jūras simbolu. Šis izskatīgais kuģis tika uzbūvēts Somijā 1948. gadā un, cita starpā, tika nodots kā kontribūcija Padomju Savienībai. Senatnē burinieks kuģoja jūrā un bija mācību kuģis daudziem jūrniekiem. Mūsdienās tas ir restorāns un viens no pilsētas apmeklētākajiem objektiem.
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
prāmis uz Kuršu kāpu (biļete turp-atpakaļ)
* autobusa pārcelšana ar prāmi
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Klaipēdas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

Delfinārijs - delfīnu un jūras lauvu priekšnesumus:
apmeklējums - pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 4.00 EUR
apmeklējums (no 1. jūnija līdz 31. augustam) - pieaugušajiem 15.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 10.00 EUR

Lietuvas Jūras muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 7.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 3.50 EUR
apmeklējums (no 1. jūnija līdz 31. augustam) - pieaugušajiem 13.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 6.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!