Pārsteidzošā Klaipēdas pilsēta: vecpilsēta, Lietuvas Jūras muzejs un delfīnu šovs – Tiškeviču muiža Kretingā

Klaipeda gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 22.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Klaipēdā

Klaipēda, pēc iedzīvotāju skaita, ir trešā lielākā Lietuvas pilsēta, kas atrodas Lietuvas rietumu daļā, vietā, kur saplūst Baltijas jūra un Kuršu līcis. Klaipēdas osta ir liela un neaizsalstoša. Kuršu apdzīvotās vietas mūsdienu pilsētas teritorijā ir zināmas no mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. 1252.gadā Livonijas ordenis uzbūvēja Mēmelburgas pili, bet pēc tam, 1252. - 1253.gados, lika pamatus pilsētai. Apmēram 1258.gadā Mēmelei piešķīra Lībekas pilsētas tiesības. Kopš 1384.gada pilsēta bija Vācu ordeņa atbalsta punkts militārajās operācijās pret lietuviešiem, vairākkārt tika iznīcināta. Melnas miera līguma rezultātā 1422.gadā, Mēmele palika krustnešiem. 1525.gadā Mēmele iekļāvās Prūsijas hercogistē, Zviedrijas Karalistei no 1629. līdz 1635. gadam, 1701.gadā iekļāvās Prūsijas karalistē. Septiņgadu kara laikā pilsēta atradās Krievijas impērijas pakļautībā. 1757. - 1871.gados pilsēta atkal nonāca Prūsijas karalistē. 1871.gadā Mēmele kļuva par Vācijas impērijas vistālāk uz ziemeļiem esošo pilsētu. No 1919. līdz 1922.gadam Mēmeles apgabals kļuva par Antantes protektorātu. 1923.gada 16.februārī Antantes vēstnieku padome akceptēja teritorijas iekļaušanu Lietuvā. Pēc apgabala nodošanas, Mēmeles pilsēta tika pārdēvēta par Klaipēdu. 1939.gada 20.martā Vācija uzstādīja Lietuvai ultimātu par Klaipēdas atdošanu Vācijai, Lietuva bija spiesta pieņemt. No 1939. līdz 1945.gadam Klaipēdas apgabals ietilpa Vācijā. 1945.gada augustā saskaņā ar Potsdamas konferences lēmumu Klaipēdas apgabals tika nodots Lietuvas PSR. Šodien Klaipēda ir galvenā Lietuvas osta, ar labi attīstītu tūrisma infrastruktūru, un pludmales nav sliktākas kā Palangā.

Ar prāmi pārceļamies uz Kuršu kāpu

Kuršu kāpa ir smilšaina pussala, kas atdala Baltijas jūru no Kuršu līča. Kāpas garums ir 98 km, platums no 400 metriem līdz 3,8 km. Kuršu kāpa Lietuvas pusē ir 52 km gara. Tās lielāko daļu aizņem Neringas pilsēta, kas apvieno 5 kūrortciemus: Nidu, Jodkranti, Pervalku, Preilu un Alksnīni. Neringā dzīvo aptuveni 3500 iedzīvotāju. Šis nacionālais dabas rezervāts ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tikai šeit var redzēt "klejojošas" kāpas un dzirdēt, kā "klusi" dzied smiltis zem un čukst simtgadīgas priedes. Šeit - tīrākais jūras gaiss, unikālās "zilā karoga" pludmales, vienas no augstākajām kāpām Eiropā, sēņu un ogu bagāti meži, bet savvaļas dzīvnieki gandrīz nebaidās no cilvēka.

Apmeklējam Lietuvas Jūras muzeju. 1979.gadā atjaunotajā Kuršu kāpas fortā tika atvērts Lietuvas Jūras muzejs, kas ir izkārtojies 13 hektāru lielā platībā. Ekspozīcijas ir iespējams apskatīt gan zālēs un akvārijos iekštelpās, gan āra baseinos, kuros peld Baltijas jūras roņi, ziemeļu jūras lauvas un pingvīni. Pazemes gaiteņos un zem vaļņiem ir ierīkota Lietuvas kuģniecības vēstures ekspozīcija, bet uz uzbēruma, bijušajās ieroču vietās, ir gan veco, gan moderno enkuru kolekcija. Jūras muzejs ir sakrājis vairāk nekā 88 tūkstošu eksemplāru kolekciju, lielākoties jūras dabas - molusku gliemežvāki, koraļļi, vēžveidīgie, adatādaiņi, jūras putni, zivis un zīdītāji.
1994.gadā blakus jūras muzejam tika atvērts delfinārijs - vienīgais Baltijas jūras austrumu krastā. Ūdens šovs tiek rādīts lielākajā centrālajā baseinā, kas vienlaikus var uzņemt 1000 skatītāju.
2017.gada 3.decembrī pēc 3 gadu rekonstrukcijas apmeklētājiem tika atvērts atjaunotais akvārijs. Tagad akvāriju sistēmu veido 24 akvāriji, kuros ir parādīta saldūdens, Baltijas jūras, Ziemeļjūras un tropisko jūru ekosistēmas, tāpat zem centrālā baseina ir izveidots 18 metrus garš akrila tunelis storēm. Apmeklētāji var doties ceļojumā "zem ūdens": no upes līdz okeānam, pastaigas laikā aplūkot Baltijas un Ziemeļu jūras zivis un eksotiskās tropiskās zivis.

Tālāk apmeklēsim "ūdens mākslinieku" – delfīnu priekšnesumu. Šovs ir ļoti aizraujoša un jautra izstāde ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem!...

Pēc delfīnu priekšnesuma atgriežamies ar prāmi atpakaļ Klaipēdā

Dosimies pastaigā pa vecpilsētu. Senās Klaipēdas glītais vācu stils piesaista ar savu unikālo arhitektūru. Laipni sagaida ieliņas, bruģētas ar lieliem bruģakmeņiem, sakopti pagalmi, daudzkrāsainas pildrežģu mājas ar dakstiņu jumtiem un senas noliktavas. Izstaigāsim gleznaino Danes upes krastmalu, apbrīnosim burinieku "Meridiāns". Apmeklēsim Teātra laukumu ar Tāravas Anniņas skulptūru. Redzēsim arī pieminekļus un skulptūras, kas atdzīvina vecpilsētas ainu.

Ceļojumu turpinām uz Kretingas pilsētu

Apmeklēsim Kretingas muižu-Kretingas muzeju, ar Tiškeviču pili, ziemas dārzu, muižas pārvaldnieka māju, ūdensdzirnavām un parku.
Muižas komplekss sāka veidoties 16.gadsimtā Žemaitijas vecāko Kesgailu (Kęsgaila) pārvaldīšanas laikā. 1875.gadā grāfs Jāzeps Tiškevičs iegādājās Kretingas muižu un tā kļuva par ģimenes dzīvesvietu, bet pilsētiņa kļuva slavena visā Lietuvā. Nekur citur kā Kretingā tika atklāta Lietuvā pirmā hidroelektrostacija un uzbūvēta pirmā tālruņa līnija un izveidots ziemas dārzs - lielākā privātā siltumnīca Eiropā.
Pašlaik muižā darbojas Kretingas muzejs ar vairāk nekā 70 000 eksponātiem. Muzejs rūpējas arī par siltumnīcu un pārējām Kretingas muižas ēkām. Muzeja apmeklētākā vieta ir ziemas dārzs ar 5000 augiem (t.sk. apmēram 580 eksotisku sugu). Pašā pilī atrodas arheoloģijas, numismātikas un vēsturiskas ekspozīcijas, ūdensdzirnavās - etnogrāfiska ekspozīcija, bet "pārvaldnieka mājā" - pilsētas un novada vēstures muzejs. Tāpat ir vērts apmeklēt skaisto Tiškeviču muižas parku - vienu no vecākajiem Lietuvas muižas parkiem, kas saglabājies no 16. - 18.gadsimta. Šis ir viens no populārākajiem muzejiem Lietuvā, kuru gadā apmeklē vairāk nekā 120 000 cilvēku.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Prāmis uz Kuršu kāpu - biļete turp-atpakaļ 1.00 EUR braucējam

Lietuvas Jūras muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR
apmeklējums (no 1.jūnija līdz 31.augustam) - pieaugušajiem 9.00 EUR, skolēniem 4.50 EUR
 
Delfinārijs:
delfīnu šova apmeklējums - pieaugušajiem 6.00 EUR, skolēniem 3.00 EUR
delfīnu šova apmeklējums (no 1.jūnija līdz 31.augustam) - pieaugušajiem 9.00 EUR, skolēniem 4.50 EUR

Kretingas muiža-Kretingas muzejs:
muzeja ekspozīciju apmeklējums centrālajā pilī, muižas pārvaldnieka mājā un ūdensdzirnavās - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 1.20 EUR (no 1.maija līdz 30.septembrim - pieaugušajiem 5.00 EUR)
ziemas dārza apmeklējums - pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR
ekskursija pa muzeju ar vietējo gidu - 40.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Klaipeda Kretingas-muiza