Lieliskā Varšava – atrakciju parks Energylandia – pasakainā Krakova

1 Krakovas gerbonisCeļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 124.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Varšava – Krakova

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Turpinām ceļojumu, baudot Polijas ainavas, uz Varšavu

Varšava - Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta valstī, atrodas uz Vislas upes krastos, ap 1,8 miljonu iedzīvotāju. 9.gadsimtā mūsdienu Varšavas teritorijā parādījās pirmā nocietinātā apmetne - Brodno. Pirmais vēsturiskais dokuments, kas apliecina Varšavas pastāvēšanu datēts ar 1313.gadu. Pateicoties centrālajai atrašanās vietai starp Polijas – Lietuvas ūnijas (Rzeczpospolita) divām galvaspilsētām - Krakovu un Viļņu, Varšava kļuva par ūnijas galvaspilsētu. 1596.gadā karalis Sigismunds III Vāsa pārcēla valsts galvaspilsētu no Krakovas uz Varšavu. 1596. - 1795.gados Varšava bija ne tikai Polijas – Lietuvas ūnijas galvaspilsēta, bet arī Polijas karaļu un Lietuvas lielkņazu rezidence. No 1815. līdz 1915.gadam Polija bija Krievijas impērijas daļa. No 1918. līdz 1939.gadam Varšava bija Polijas Republikas galvaspilsēta un no 1944. līdz 1989. gadam Polijas Tautas Republikas galvaspilsēta. Neskatoties uz to, ka pilsēta Otrā pasaules kara laikā bija gandrīz pilnīgi iznīcināta, tās vēsturiskajos kvartālos tika atjaunots senatnes izskats un atmosfēra. Galvaspilsēta piesaista tūristus ne tikai ar arhitektūru un vēsturi, bet noteikti ar vētraino dzīvi. Varšavas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru ir aizraujoša iegremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi.
Ekskursiju sāksim Pils laukumā, kuru var dēvēt par skaistāko un interesantāko vietu Varšavā. Pils laukumā redzēsim krāsainas baroka stila ēkas, kas harmoniski savstarpēji saplūst un nodod vēstures garu. Laukuma centrā atrodas Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Sigismunda III Vāsa kolonna, kuru 1644.gadā uzcēla viņa dēls Vladislavs IV. Aplūkosim Karaļa pili, kuru 1598. - 1618. gados uzcēla Sigismunda III Vāsas valdīšanas laikā. Pili var dēvēt par vecpilsētas pērli. Šodien Karaļa pils sienās atrodas Mākslas muzejs. Aplūkosim arī skaistos Kungu vārtus ar 16 metrus augsto pulksteņa torni. 
Izstaigāsim Svietojanskas ielu. Tur redzēsim pilsētas galveno baznīcu - Sv. Jāņa Kristītāja baznīcu. Baznīca tika uzcelta 1390.gadā ķieģeļu gotikas stilā, kā Mazovijas valdnieku kronēšanas un apbedīšanas vieta. Tuvumā atrodas Jezuītu baznīca, kuru 1609.gadā arī dibināja karalis Sigismunds III Vāsa. Baznīca ir spilgtākais poļu manierisma arhitektūras piemērs. Netālu no baznīcas noteikti "uzskriesim" uz šaurākās mājas Eiropā. 
Dodamies uz Tirgus laukumu, kas izveidojās 13.gadsimtā beigās vienlaikus ar pilsētas dibināšanu. Laukums vecpilsētā līdz pat 18.gadsimta beigām tika uzskatīts par Varšavas centrālo vietu un sirdi. Šodien tirgus laukumā dzīve mutuļo: pilna ar ielu muzikantiem un māksliniekiem, daudz suvenīru veikalu, nelielu galeriju, un to visu ieskauj tādi kā rotaļu nami. Katrai no četrām laukuma malām, un pat katrai mājai, ir savs nosaukums. Aplūkosim skaistas un unikālas ēkas: "Māja zem baziliska", "Māja zem zelta caurules" un "Māja zem lauvas". Laukuma vienā "sienā" atrodas Varšavas vēstures muzejs. Laukuma centrā atrodas Nāras (Sirēnas) skulptūra. Varšavas sirēna (Varšavas nāra) ir Varšavas pilsētas simbols, atrodas arī pilsētas ģerbonī. Senākais attēls ir no 1390.gada. 
Pēc tam dodamies uz Varšavas barbakānu. Apmeklēsim 16.gadsimtā celto Varšavas barbakānu - pusapaļu stiprinātu priekšposteni (barbakāns – nocietinājums, kas paredzēts cietokšņa ieejas papildu aizsardzībai). Varšavas barbakāns ir viens no nedaudziem pilsētas nocietinājuma elementiem, kas ir saglabājies. Šodien Varšavas barnakānā izvietots vēstures muzejs, kura telpās notiek dažādi pasākumi, izstādes un prezentācijas. Šī vieta piesaista daudzus tūristus.

Pēc tam izbraucam uz Krakovu

Vakarā ierodamies viesnīcā Krakovas apkārtnē

 

2.diena – Krakova – atrakciju parks Energylandia – Krakova

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Zatoru

Apmeklējam atrakciju parku Energylandia - lielāko atrakciju parku Polijā, kas viesiem piedāvā visaugstākā līmeņa pakalpojumus. Parka platība ir 30 hektāri un tajā ir aptuveni 60 atrakcijas. Energylandia ir sadalīta 5 sektoros:
Baikolandia ir bērnu vēlmju valsts. Visdažādākie karuseļi, mini slīdkalniņi, automašīnītes, lidmašīnas un laivas, kas paredzētas visjaunākajiem apmeklētājiem.
Ģimenes sektors - piedāvā atrakcijas visai ģimenei. Šeit ir vairāku veidu amerikāņu kalniņi "Roller Coaster", ciems "Mazā Šveice" ar maģiskām ielām un mājām, "Vikingu ciems", kas izveidots pēc Skandināvu sāgām un ticējumiem. Varat arī apmeklēt planetāriju un "Monster Attak" - visnoslēpumaināko Energylandia atrakciju, pavadīt laiku uz ūdens trasēm un atrakcijām, uz dzelzceļa novērošanas platformas vai "Formuła Autodrom".
Ekstrēmais sektors - fenomenāla izklaide ikvienam, kurš vēlas pārbaudīt savu raksturu un gribu, saņemt maksimālu adrenalīna un prieka devu. Šajā sektorā ir līdz pat 20 patiesi ekstrēmu ierīču. Neapšaubāmais līderis ir "Hyperion Mega Coaster" - vislielākie un visātrākie amerikāņu kalniņi savā kategorijā Eiropā, kā arī "Speed Water Coaster", kas ir pasaules rekordists starp ūdens amerikāņu kalniņiem.
Pūķu pilsēta - brīnišķīga pilsētiņa, kas izskatās gluži kā no "Gredzenu pavēlnieka". Ielas viduslaiku gotikas stilā ar neaizmirstamu arhitektūru. Šī ir neparasta vieta, dekorēta ar lāpām un citiem rotājumiem, kas rada fantāzijas zemes atmosfēru. Galvenā atrakcija ir pasaulē visaugstākie koka amerikāņu kalniņi "Wooden Coaster Zadra".
Ūdens parks - milzīgs ūdens izklaides sektors "Tropical Fun". Izveidota tropiska sala ar daudzām atrakcijām un izklaides iespējām uz ūdens. Ir 10 slīdkalniņi un ap tiem līkumota upe. Ir arī ekstrēmi kalniņi, piemēram, "Kamikadze" - slidkalniņš ar bezdibeni. Apmeklētājus gaida 300 vienvietīgi un divvietīgi peldpūšļi, kā arī milzīga pludmale ar sauļošanās krēsliem atpūtai.
Un vēl bez visa iepriekšminētā, Energylandia parkā ir: 22 interaktīvas izklaides, 5 skatuves izrādēm (divi teātri un trīs amfiteātri), moderns 7D kinoteātris. Viesu rīcībā ir arī vairāki desmiti restorānu un kafejnīcu.

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

3.diena – Krakova – Polija – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīca

Dodamies uz Krakovu

Krakova - Karaļa pilsēta, kas atrodas Vislas upes krastos Polijas dienvidos netālu no Tatru kalniem. Pēc iedzīvotāju skaita (770 tūkstoši) un teritorijas, tā ir otra lielākā pilsēta Polijā pēc Varšavas. Pirmo reizi vēsturiskajos dokumentos Krakova minēta 966.gadā. Pirmais vēsturiski zināmais Polijas valdnieks Meško I šīs zemes atkaroja čehiem un iekļāva savā īpašumā. 1039.gadā, pateicoties valdniekam Kazimiram I, Krakova kļuva par Polijas galvaspilsētu. 1333.gadā Krakovā kronēja Kazimiru III. No 14.gadsimta sākas pilsētas pakāpeniskais uzplaukums. No 1386.gada, karaļa Jagaiļa valdīšanas laikā, pilsēta kļūst bagātāka, iedzīvotāju skaits palielinās līdz 100 tūkstošiem. 1610.gadā karaļu rezidence tika pārcelta uz Varšavu. Krakova, vienīgā no Polijas lielajām pilsētām, kas netika iznīcināta Otrā pasaules kara laikā. Vecpilsētā var redzēt daudz mākslas darbu, kā arī renesanses, baroka, gotikas stila ēkas. Krakova ir labi saglabājusies pilsēta ar gleznainām bruģētām ielām, daudzām baznīcām, muzejiem, kafejnīcām, restorāniem un bāriem. Krakovas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru - "Karaliskais ceļš". Ceļojums sāksies Jana Matejko laukumā, kas ir viena no skaistākajām vietām pilsētā. Laukuma centru rotā piemineklis Polijas karalim Vladislavam Jagailim (Jogaila), kas uzcelts par godu lietuviešu-poļu karaspēka uzvarai pār krustnešiem kaujā pie Grunvaldes 1410.gadā. Aplūkosim skaisto Sv. Floriana baznīcu, kas celta 14.gadsimtā. Tāpat redzēsim Jana Matejko Krakovas Mākslas akadēmiju – vecāko mākslas augstskolu Polijā un 1889.gadā celto apgabala dzelzceļa administrācijas ēku.
Tālāk dodamies uz barbakānu. Barbakāns – aizsardzības arhitektūras pērle, varens bastions, kas bija svarīgs 15.gadsimta pilsētas nocietinājuma elements. Pēc tam redzēsim pilsētas aizsardzības sienas fragmentus un 14.gadsimtā uzbūvētos Floriāna vārtus, pēdējos saglabājušos pilsētas vārtus Krakovā, kas ir daļa no aizsardzības sienām. Izejot caur Floriāna torņa arku, nokļūsim uz Floriāna ielas. Šī iela sāka veidoties jau 14.gadsimtā, un tāpēc mājas šeit ir dažādu laikmetu un stilu. Katrai Floriāna ielas mājai ir savs nosaukums un vēsture. Vispazīstamākās ir: konditoreja kafejnīca "Mihalika bedre", izcilā poļu mākslinieka Jana Matejko māja, farmakoloģijas muzejs un "Māja zem etiopiešiem".
Pēc tam dodamies uz Tirgus laukumu. Laukums sāka veidoties 13.gadsimtā. Tas nav tikai pilsētas centrs, bet arī vēsturiskā, kultūras un tūrisma dzīves centrs. Laukumu ieskauj ēkas, katrai ir savs arhitektoniskais izskats un sava vēsture. Laukuma vidū redzēsim "Vadmalu tirgus" ēku (Sukiennice), kas 1555.gadā tika atjaunota renesanses stilā. Ēkas pirmo stāvu aizņem suvenīru veikali, bet otrajā stāvā atrodas Polijas glezniecības muzejs. Vienā "Vadmalu tirgus" pusē ir maza, gandrīz tūkstošgadīga romānikas stila Sv. Vojceha baznīca un 1898.gadā uzceltais piemineklis Ādamam Mickēvičam. Otrā "Vadmalu tirgus" pusē atrodas pilsētas rātsnama tornis. Tagad rātsnamā atrodas Krakovas vēstures muzejs. Daļa muzeja atrodas kazemātos zem laukuma. Virs laukuma paceļas greznie Sv. Marijas katoļu baznīcas gotiskie torņi. 1962.gadā baznīca no Vatikāna saņēma Mazās bazilikas titulu. Pāriesim uz nelielo Marijas laukumu. Te redzēsim Sv. Barbaras baznīcu, kas būvēta no 1394. līdz 1399.gadam. Leģenda vēsta, ka baznīca veidota no materiāliem, kas palika pāri pēc Sv. Marijas baznīcas uzcelšanas.
Nākamais ievērības cienīgais objekts ir 13.–14.gadsimtā celtā Svētā Trīsvienības bazilika, kas tagad ir Dominikāņu ordeņa padotībā. Pēc tam apmeklēsim Visu Svēto laukumu. Aplūkosim Vielopolski (Palac Wielopolskich) pili, kas celta 1553. - 1560.gados, un 13.gadsimta pirmajā pusē dibināto majestātisko Sv. Franciska baznīcu. Ēku uzcēla Franciskāņu ordeņa mūki grieķu (raksturīgs austrumu dievnamiem) krusta formā. Tālāk pa Grodzkas ielu aiziesim līdz Sv. Pētera un Pāvila baznīcai, dibinātai 1619.gadā. Šī katoļu baznīca ir pirmā baroka stila ēka Krakovā. Blakus tai atrodas 11.gadsimtā dibinātā Sv. Andreja baznīca, kas ir saglabājusi savu sākotnējo romānikas formu līdz pat šai dienai.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā


Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 2 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Varšavas vēsturisko centru - 6.00 EUR skolēnam
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Krakovas vēsturisko centru - 8.00 EUR skolēnam
 
* ieejas biļetes:
 
Energolandia - pieaugušajiem 129 PLN, bērniem līdz 140 cm 79 PLN. Grupas biļete - skolēniem no 7 līdz 13 gadiem 59 PLN, skolēniem no 14 līdz 16 gadiem 69 PLN, skolēniem virs 17 gadiem 99 PLN. 
Ieejas biļetes cenā iekļauts cienasts - frī kartupeļi un dzēriens katram skolēnam

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

 

Varsava Krakova Energylandia