Ceļojums uz Lietuvu - "Tulpju ziedēšanas svētki" Burbišķu muižā

Radviliskis gerbonis 1

Izbraukšana 2020.gada 9.maijā

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 19.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

8.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Krustu kalnā, kas atrodas 12 km attālumā no Šauļiem un tiek uzskatīts par katoļu dvēseles svētnīcu, cerību un skumju kalnu. Krusti šajā vietā pirmo reizi pieminēti 1850.gadā. Mūsdienās kalns sagaida ar neskaitāmu krustu skaitu. 2000.gadā pie Krusta kalna tika uzcelts Franciskāņu klosteris.

Pēc tam izbraucam uz Burbišķu muižu

Apmeklējam tradicionālo tulpju ziedēšanas festivālu, kas piesaista daudzus apmeklētājus. Festivāls izceļas ar tulpju pārpilnību - muižas kolekcijā ir vairāk nekā 400 tulpju veidu un formu. Burbišķu muiža 17.gadsimtā piederēja Burbomu dzimtai. No viņu uzvārda ir cēlies vietas nosaukums. Muižas komplekss Burbišķes ir slavens ar savu skaisto ainavu stila parku, kas aizņem 28 hektārus. Šeit ir majestātiski vārti, kas ved uz parku, un tilts, kas dekorēts ar lauvu skulptūrām, un daudz pieminekļu. Parku grezno vairāki dīķīši un 15 saliņas, kā arī kanālu sistēma. Lietuvieši joko, ka Burbišķēs nav sliktāk kā Holandē, ne tikai tulpju dēļ. Burbišķes muižas dīķus savieno 11 tilti! Trokšņaino svinību laikā cilvēki var ne tikai apbrīnot dabu, bet arī lieliski pavadīt laiku, klausoties mūziķu uzstāšanos, aplūkojot izstādes, staigājot pa amatnieku gadatirgu, izbaudot tradicionālos lietuviešu ēdienus.

Vēlāk ceļš ved uz Šauļiem

Šauļi ir ceturtā lielākā pilsēta Lietuvā. Pilsēta izveidojās 11.gadsimtā uz žemaišu un zemgaļu cilšu robežas. Ar pilsētas vārdu saistīta kauja pie Saules, kas notika 1236.gada 22.septembrī, kad apvienotā lietuviešu, žemaišu un zemgaļu armija sakāva krustnešus.

Dosimies pastaigā pa slaveno Šauļu bulvāri. Bulvāris tika atvērts 1975.gadā un kļuva par pirmo Padomju Savienībā gājēju zonu. Šī gājēju zona, ko iemīlēja Šauļu iedzīvotāji un tūristi, ir rotāta ar oriģinālām nelielām celtnēm, abās bulvāra pusēs ir daudz dažādu stilu ēku, sākot no pirmskara laika un beidzot ar mūsdienu. Uz bulvāra atrodošajās ēkās izvietoti daudz veikalu un kafejnīcu. 1986.gadā pilsēta svinēja 750 gadu jubileju, tai pateicoties gājēju bulvāris pagarinājās. Tagad bulvāra garums ir 1280 metri.

Brīvais laiks

19.00 izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes Burbišķu muižā 11.maijā – pieaugušajiem 10.00 EUR, bērniem 5.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Burbiski Sauli KrKalns