Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Iespaidīgais Krustu kalns – "Saules pilsēta" Šauļi – "Tulpju ziedēšanas svētki" Burbišķu muižā!..

Radviliskis gerbonis 1

 Izbraukšana 2024. gada 11. maijā

 Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena no 25.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.30 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Ierodamies uz Jurgaiču ciemā

Apmeklēsim Krustu kalnu. 12 km attālumā no Šauļu pilsētas atrodas interesanta svētceļojumu vieta - Krustu kalns. Šis ir neliels kalniņš, uz kura uzstādīts milzīgs daudzums lietuviešu krustu, kopā ap 50 tūkstošu.
Iemesls kāpēc radās Krustu kalns līdz galam nav noskaidrots. Pat aptuvenais tā rašanās laiks nav zināms. Dažas versijas attiecas uz 1831. gadu, taču lielākā daļa pētnieku uzskata, ka kalns ir daudz senāks.
Tagad šajā kalnā var redzēt visdažādākos krustus: no milzīgiem, vairākus metrus augstiem koka krustiem, līdz pavisam miniatūriem, kas karājas ķekaros no lielākiem krustiem. 1993. gadā arī Jānis Pāvils II šeit uzstādīja krucifiksu, kas ievērojami palielināja tūristu un svētceļnieku skaitu, kas apmeklē šo vietu.
Tautas ticējums vēsta, ka ik vienam, kurš kalnā uzstādīs krustu, uzsmaidīs veiksme!

Ceļš tālāk ved uz "Saules pilsētu" Šauļiem

Eskursija kājām pa pilsētas vēsturisko centru. Šauļi (lietuviešu: Šiauliai) ir ceturtā lielākā pilsēta Lietuvā un tās ziemeļrietumu etnogrāfiskā reģiona - Žemaitijas lielākā pilsēta. Iedzīvotāju skaits aptuveni 104 300.
Pilsēta izveidojās uz žemaitu un zemgaļu cilšu robežas, iespējams, jau 11. gadsimtā. Ar pilsētas nosaukumu ir saistīta Livonijas atskaņu hronikā minētā Saules kauja, kas notika 1236. gada 22. septembrī, kad žemaitu un zemgaļu apvienotais karaspēks sakāva apvienoto krustnešu karaspēku.
1522. gadā Šauļi tiek minēti kā pagasta centrs. Kaspara Vopela 1555. gadā sastādītajā Eiropas kartē ir atzīmēta tāda apdzīvota vieta kā Sovli.
1791. gadā Polijas-Lietuvas ūnijas seims pieņēma likumu par brīvajām pilsētām, saskaņā ar kuru Šauļiem tika piešķirtas tiesības uz pašpārvaldi, tika ievēlēts pilsētas maģistrāts un pilsētai tika piešķirts ģerbonis.
1795. gadā, pēc trešās Polijas-Lietuvas dalīšanas, pilsēta nonāca Krievijas pakļautībā un kļuva par apgabala centru.
Pirmā pasaules kara laikā 1915.gada martā vācu karaspēks iznīcināja 65% ēku.
1918. gadā Šauļos tika izveidota Lietuvā pirmā demokrātiskā pilsētas pārvalde, pilsēta kļuva par nozīmīgu Lietuvas rūpniecības un kultūras centru.
Otrā pasaules kara laikā, 1944. gada augustā, pilsēta atradās frontes zonā un tika iznīcināti 80% ēku.
Padomju laikos pilsēta attīstījās kā rūpniecības centrs: tika atvērta velosipēdu fabrika "Vairas", televizoru rūpnīca "Tauras" un elektronikas izstrādājumu rūpnīca "Nuklon".
Šodien "Saules pilsēta" Šauļi ir kolorīta, gleznaina un viesmīlīga pilsēta. Pilsētā atrodas Šauļu Universitāte, Šauļu Drāmas teātris un vairāki muzeji. Pilsētas vēsturiskais centrs ir iekļauts Lietuvas Republikas Kultūras vērtību reģistrā un to aizsargā valsts.
Ievērojamākie pilsētas apskates objekti: 1617. - 1637. gados celtais renesanses laikmeta arhitektūras piemineklis Sv. apustuļu Pētera un Pāvila katedrāle. Pilsētas galvenais laukums - Augšāmcelšanās laukums, ap kuru senatnē arī sāka veidoties pilsēta. Šauļu pilsētas administrācijas ēka, ko rotā pulksteņa tornis. Haima Frenkeļa villa, kas celta 1908. gadā saskaņā ar ādas izstrādājumu fabrikas īpašnieka Haima Frenkeļa norādēm. Saules pulksteņa laukums, kas izveidots 1986. gadā atzīmējot Šauļu 750. dzimšanas dienu. Laukuma galvenais akcents ir “Zelta puisēns” - 4 metrus augsta apzeltītas bronzas skulptūra "Strēlnieks". Kādreizējā grāfu Zubovu pils - šobrīd Šauļu universitātes Mākslas fakultāte. 1909. gadā par cariskās Krievijas līdzekļiem celtā Sv. Jura baznīca bizantiešu stilā. Aptieka "Baldriāns" - viena no vecākajām un joprojām strādājošajām aptiekām Lietuvā. 1936. gadā celtā Sv Ignācija no Lojolas baznīca. Laukums ar pulksteni "Gailis" - pilsētas simbols ne tikai dzied, bet arī divas reizes dienā sveic garāmgājējus ar vārdiem "Laipni lūgti Šauļos". Šauļu bulvāris, kas tika atklāts 1975. gadā un kļuva par pirmo gājēju zonu PSRS. Šī gājēju iela, ko iemīlējuši Šauļu iedzīvotāji un tūristi, dekorēta ar oriģinālu mazo arhitektūru, ir daudz veikalu un kafejnīcu. Pastaigājoties pa bulvāri redzēsiet ap 50 interesantu objektu!..
Pilsētas ainu atdzīvina arī daudzi pieminekļi, skulptūras un strūklakas. Īpašu uzmanību piesaista "Dzelzs lapsa", kas kopš 2009. gada atrodas Talkšas ezera krastā. Lietuvas Ginesa rekordu grāmatā teikts, ka tā ir lielākā dzīvnieka skulptūra, kas sver ap 7 tonnām, aptuveni 15 metrus gara un 6,6 metrus augsta.

Brīvais laiks. Laiks pusdienām pilsētas centrā. Ja esat ieradušies Lietuvā, lai atpūstos un gūtu jaunus patīkamus iespaidus, jāizmēģina un jānovērtē lietuviešu nacionālās virtuves garšīgie un tajā pašā laikā nedārgie ēdieni.

Ceļojumu turpinām uz Burbišķu muižu

Apmeklējam Tulpju ziedēšanas svētkus Burbišķu muižā!.. Katru gadu maija sākumā Burbišķu muižas parks ir pakļauts ziedu maģijai - uzzied dažāda lieluma un krāsu tulpes, muižas kolekcijā ir vairāk nekā 400 tulpju veidu. Kopš 2000. gada šeit tiek svinēti svētki - tulpju ziedēšana. Pateicoties tām, šo vietu sāka saukt par "Lietuvas mazo Holandi".
Burbišķu muižas parks joprojām tiek dēvēts par romantiskāko Lietuvā. Īpašumu ieskauj skaists ainavu stila parks 28 ha platībā. Šeit ir majestātiski vārti, kas ved uz parku, un tilts, kas dekorēts ar lauvu skulptūrām, Marijas statuja, piemineklis Lietuvas dižkunigaitim Vītautam, piemineklis dzejniekam Ādamam Mickevičam. Parku grezno vairāki dīķīši un 15 saliņas, kā arī kanālu sistēma. Lietuvieši joko, ka Burbišķēs nav sliktāk kā Holandē, ne tikai tulpju, bet arī tiltu pārpilnības dēļ: muižas dīķus savieno pat 11 tilti!..
Burbišķu muižā bez tulpju plantācijām aug vēl 25 citu augu sugas, dzīvo 40 putnu sugas, kuru dziedāšanu var baudīt pastaigājoties pa Burbišķu parkiem.
Ar katru gadu "Tulpju ziedēšanas svētkus" organizatori cenšas padarīt vēl krāšņākus, tādējādi piesaistot tūkstošiem tūristu ne tikai no Lietuvas, bet arī kaimiņvalstīm, tostarp Latvijas. Trokšņaino svinību laikā cilvēki var ne tikai apbrīnot dabu, bet arī lieliski pavadīt laiku, klausoties mūziķu uzstāšanos, aplūkojot izstādes, staigājot pa amatnieku gadatirgu, izbaudot tradicionālos lietuviešu ēdienus.

19.00 izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Ekskursija kājām pa Šauļiem ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai

* "Tulpju ziedēšanas svētki" Burbišķu muižā - pieaugušajiem 10.00 EUR, bērniem no 7 gadiem 5.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!