"Tulpju ziedēšanas svētki" Burbišķu muižā! – "Saules pilsēta" Šauļi – Krustu kalns

Radviliskis gerbonis 1

 Izbraukšana 2022.gada maijā

 Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena 20.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Burbišķu muižā

Apmeklējam tradicionālo tulpju ziedēšanas festivālu, kas piesaista daudzus apmeklētājus. Festivāls izceļas ar tulpju pārpilnību - muižas kolekcijā ir vairāk nekā 400 tulpju veidu un formu. Burbišķu muiža 17.gadsimtā piederēja Burbomu dzimtai. No viņu uzvārda ir cēlies vietas nosaukums. Muižas komplekss Burbišķes ir slavens ar savu skaisto ainavu stila parku, kas aizņem 28 hektārus. Šeit ir majestātiski vārti, kas ved uz parku, un tilts, kas dekorēts ar lauvu skulptūrām, un daudz pieminekļu. Parku grezno vairāki dīķīši un 15 saliņas, kā arī kanālu sistēma. Lietuvieši joko, ka Burbišķēs nav sliktāk kā Holandē, ne tikai tulpju dēļ. Burbišķes muižas dīķus savieno 11 tilti! Trokšņaino svinību laikā cilvēki var ne tikai apbrīnot dabu, bet arī lieliski pavadīt laiku, klausoties mūziķu uzstāšanos, aplūkojot izstādes, staigājot pa amatnieku gadatirgu, izbaudot tradicionālos lietuviešu ēdienus.

Ceļš tālāk ved uz "Saules pilsētu" Šauļiem

Apmeklēsim Haima Frenkeļa villu. Villa tika, uzcelta 1908.gadā, kā to bija izplānojis ādas izstrādājumu rūpnīcas īpašnieks Haims Frenkelis. Villai vajadzēja kļūt Frenkeļu ģimenes dzīves vietai. Bet 1920.gadā villā tika iekārtota ebreju privātā ģimnāzija, kas tajā atradās līdz 1940.gadam. Otrā pasaules kara laikā šeit atradās vācu slimnīca, bet pēc kara - padomju slimnīca. 1994.gadā pilī tika atvērts muzejs.
Haima Frenkeļa villa - viena no populārākajām kultūrtūrisma vietām Ziemeļlietuvā. Villa ir jūgendstila būve, kas apbur ar interjerā saglabājušos koka apdari, grezniem ģipša dekorējumiem, glezniecības fragmentiem.
Divstāvu villā ierīkota stilizēta muzeja ekspozīcija "Provinces muiža un pilsēta 19.gadsimta vidus - 20.gadsimta vidus", kas atspoguļo turīgo muižnieku dzīvi, sadzīvi, Frenkeļu kultūras un radošās aktivitātes. Ir ierīkota arī ekspozīcija "Ebreju mantojums Šauļos: tirgoņi Frenkeļi".
Pilī ir divas viesistabas: Zilā un Dzeltenā, trīs izstāžu-interjera telpas, kā arī bibliotēka. Muzeja darbu veic galerijas: "Karaliskā", "Austrumu māksla" un "Muižniecības portreti".
Greznā villa ar parkā atrodošos ekspozīciju, eleganto strūklaku un Tūkstoš rožu rozāriju - lieliska vieta izklaidēm vasarā. Katru gadu šeit notiek Haima Frenkeļa villas starptautiskais vasaras festivāls, tiek rīkotas dažādas izstādes.

Pēc tam, ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Šauļi ir ceturtā lielākā pilsēta Lietuvā ar 121 tūkstoti iedzīvotāju. Pilsēta izveidojās uz žemaitu un zemgaļu cilšu robežas, iespējams, jau 11.gadsimtā. Ar pilsētas nosaukumu ir saistīta Livonijas atskaņu hronikā, minētā Saules kauja, kas notika 1236.gada 22.septembrī, kad žemaitu un zemgaļu apvienotais karaspēks sakāva apvienoto krustnešu karaspēku. 1522.gadā Šauļi tiek minēti kā pagasta centrs. Kaspara Vopela 1555.gadā sastādītajā Eiropas kartē ir atzīmēta tāda apdzīvota vieta kā Sovli. 1701.gadā Ziemeļu kara laikā Šauļus iekaroja Zviedru karaspēks. 1710.gadā mēra epidēmija paņēma pusi iedzīvotāju dzīvības. 1791.gadā Polijas-Lietuvas ūnijas seims pieņēma likumu par brīvajām pilsētām, saskaņā ar kuru Šauļiem tika piešķirtas tiesības uz pašpārvaldi, tika ievēlēts pilsētas maģistrāts un pilsētai tika piešķirts ģerbonis. Pēc trešās Polijas-Lietuvas dalīšanas, 1795.gadā pilsēta nonāca Krievijas pakļautībā un kļuva par apgabala centru. Pirmā pasaules kara laikā 1915.gada martā vācu karaspēks iznīcināja 65% ēku. 1918.gadā Šauļos tika izveidota pirmā Lietuvā demokrātiskā pilsētas pašpārvalde, pilsēta kļuva par nozīmīgu Lietuvas rūpniecības un kultūras centru. 1940.gada jūnijā Lietuva kļuva par padomju republiku. Otrā pasaules kara laikā, 1944.gada augustā, pilsēta vairāk nekā mēnesi atradās frontes zonā un tika iznīcināti 80% ēku. Padomju laikos pilsēta attīstījās kā rūpniecības centrs: tika atvērta velosipēdu fabrika "Vairas", televizoru rūpnīca "Tauras" un elektronikas izstrādājumu rūpnīca "Nuklon".
Šodien "Saules pilsēta" Šauļi ir gleznaina pilsēta, kas lepojas ar skaistām baznīcām, rūpnieku savrupmājām, unikālām un ļoti neparastām muzeju kolekcijām. Ievērojamākie pilsētas apskates objekti: renesanses laikmeta Sv. apustuļu Pētera un Pāvila katedrāle. Šauļu pilsētas valdība, kas atrodas trīs vēsturiskās ēkās. Bijusī Zubova pils - šobrīd ir Šauļu universitātes Mākslas fakultāte. 1898.gadā dibināta, bijusī meiteņu vidusskola "Didždvario". Sv. Jura katoļu baznīca bizantiešu stilā, celta 1909.gadā. J.Janonisa vārdā nosauktā ģimnāzija, bijusī ģimnāzija zēniem. 1936.gadā celtā Sv. Ignācija no Lojolas katoļu baznīca. Laukums ar pulksteni "Gailis", tējas un kafijas namiņš "Presto", un kopš 1870.gada darbojošās aptieka "Balderiāns". Saules pulksteņa laukums tika izveidots 1986.gadā par godu Šauļu 750.gadadienai. Šauļu bulvāris, kas tika atvērts 1975.gadā un kļuva par pirmo gājēju zonu PSRS. Šī gājēju iela, kuru iemīlējuši Šauļu iedzīvotāji un tūristi, dekorēta ar oriģinālu mazo arhitektūru, bulvāra abās pusēs ir daudz dažādu stilu ēku, sākot no pirmskara un beidzot ar modernisma ēkām. Uz bulvāra ir daudz veikalu un kafejnīcu. Mūsdienās bulvāra garums ir 1280 metri. Pilsētas ainu atdzīvina daudzie pieminekļi, skulptūras un strūklakas.

Brīvais laiks

Ceļojumu turpinām uz Jurgaičiem

Apmeklēsim Krustu kalnā, kas atrodas 12 km attālumā no Šauļiem un tiek uzskatīts par katoļu dvēseles svētnīcu, cerību un skumju kalnu. Krusti šajā vietā pirmo reizi pieminēti 1850.gadā. Mūsdienās kalns sagaida ar neskaitāmu krustu skaitu. 2000.gadā pie Krusta kalna tika uzcelts Franciskāņu klosteris.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Šauļu vēsturisko centru - 3.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

"Tulpju ziedēšanas svētki" Burbišķu muižā - pieaugušajiem 10.00 EUR, bērniem 5.00 EUR

Haima Frenkeļa villa:
apmeklējums - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem 2.50 EUR
ekskursija ar audio gidu (krievu un angļu valodās) - apmeklētājiem bez maksas

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Burbisku-muiza Sauli Krustu-kalns jauns