Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
Bauska un Bauskas pils – Dārza svētki Rundāles pilī!
Izbraukšana 2022.gada 2.jūlijā
Ceļojuma ilgums - 1 diena
Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens
Cena 19.00 EUR personai
Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt
7.30 izbraucam no Rīgas
Ierodamies Bauskā
Dosimies pastaigā pa vecpilsētu. Bauska pirmo reizi minēta 1443.gadā, kad Livonijas ordeņa mestrs senajā pilskalnā Mūsas un Mēmeles upju satecē liek uzcelt cietoksni Bowsenborch. 1609.gadā Bauskai tika dāvāts savs zīmogs, ko uzskata par pilsētas tiesību piešķiršanas gadu.
Mūsdienās Bauskas vecpilsēta ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kurā ir saglabājies 16.gadsimta plānojums un kurā apskatāmas saglabājušās pilsētas dzīvojamās ēkas no 18.gadsimta beigām līdz 20.gadsimtam.
Apmeklēsim skaistu un koptu tirgus laukumu. Šeit redzēsiet Bauskas rātsnamu, kas celts 16.gadsimta beigās, un kas 17.gadsimtā esot bijis lielākais un greznākais Kurzemes un Zemgales hercogistē, un mūsdienās tas ir vienīgais rekonstruētais 17.gadsimta rātsnams Latvijā.
Izstaigāsim Rožu aleju, kur apskatīsim lieliskos rotājumus ar rožu motīviem, ko darinājuši baušķenieki no astoņiem Bauskas novada pagastiem. Kopumā māju fasāžu rotāšanā Rīgas ielā, no Kalna ielas līdz Baznīcas ielai, piedalījušies aptuveni 140 dalībnieku.
Strautnieku ielas dziļumā blakus Mēmeles upei uz mūra šķūņa sienas redzēsim keramikas mozaīku ar ūdens un zivju motīviem. Mozaīkas garums ir 30 metri, un tās veidošanā piedalījās vairāk nekā 50 Bauskas novada iedzīvotāju.
Tālāk apbrīnosim Svētā Gara evaņģēliski luterisko baznīcu. Kādreiz vācu draudzei celtā luterāņu Svētā Gara baznīca ir vecākā saglabājusies ēka Bauskas senajā daļā. Baznīca tika celta no 1591. līdz 1594.gadam, sākotnēji bez torņa, bet ar skaistām, rotātām ornamentālām svītrām, apmestām fasādēm. Tornis rietumu galā uzcelts 1614.gadā, bet 1623.gadā tam tika uzbūvēta divposmu torņa smaile ar kupolu un smaili. 1813.gadā torņa smaile bija jānojauc, jo tajā bija iespēris zibens. Svētā Gara baznīca visā garajā mūžā ir rūpīgi glabājusi liecības par pilsētas un pilsētnieku vēsturi un uzkrājusi ievērojamu mākslas pieminekļu kolekciju - dāvanas un piemiņas zīmes.
Pēc tam aplūkosim Bauskas Romas katoļu baznīcu, kas celta 1864.gadā. Blakus nelielajam dievnamam 1891.gadā tika uzcelts zvanu tornis.
Pēc tam apmeklējam Bauskas pili. Bauskas pils komplekss sastāv no divām daļām. Bauskas pils vecākā daļa ir iespaidīgs 15.gadsimta cietoksnis, ko Livonijas ordenis uzcēla pussalā, kur saplūst Mūsas un Mēmeles upes, savulaik droši aizstāvot ordeņa valsts robežu. Pilī dzīvoja Bauskas fogts, šeit atradās arī neliels karaspēks. Bauskas pils jaunākā daļa - Kurzemes hercoga rezidence tika uzcelta 16.gadsimta beigās. Bauskas pils ir vienīgā daļēji saglabājusies pirmo Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru rezidence, vienīgā pils Latvijā, kurā var redzēt renesanses un manierisma izpausmes arhitektūrā un lietišķajā mākslā Kurzemes hercogistē.
Apskatīsim Livonijas ordeņa pils interjeru. Kompleksa modernākajā daļā apmeklējiet izstādes "Apģērbi un rotaslietas Kurzemes hercogistē 1561. - 1620.gados" un "Bauskas pils - militārais nocietinājums". Izpētiet viduslaiku cietokšņa aizsardzības sistēmu un lielgabalu kolekciju kompleksa vecajā daļā. No Vecās pils Lielā torņa apbrīnojiet pārsteidzošās Zemgales ainavas un skatu uz Mūsas un Mēmeles satekas vietu. Pēc pils apmeklēšanas, ejot pa īpašu pastaigu taku caur parku, pa pļavu un tiltu pāri kanālam, nokļūsiet Ķirbaksalā un redzēsiet vietu, kur sākas Lielupe. Bauskas pilī regulāri notiek klasiskās mūzikas koncerti.
Ceļojumu turpinām ua Rundāli
Apmeklējam Rundāles pils muzeja Dārza svētkus. Dārza svētki norisinās, kad rožu ziedēšana sasniedz kulmināciju, un pulcē tūkstošiem ieinteresētu apmeklētāju ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm. Tie adresēti gan dārzkopības profesionāļiem, gan dārzu mīļotājiem un citiem interesentiem. Īpaši gaidītas vienmēr ir ģimenes ar bērniem. Svētkos iespējams ne tikai apskatīt dārzu, parku un pili, bet arī uzzināt un apgūt ko jaunu, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, iegādāties rožu vai citu dārzaugu stādus, vietējo amatnieku un mājražotāju izstrādājumus.
Svētki ikreiz aktualizē kādu Rundāles pils muzeja darbībai atbilstošu tēmu. Aizvadītajos gados uzmanības centrā bija gan rozes, gan tulpes un citas sīpolpuķes, gan kokaugu kolekcijas un vēsturiskās oranžērijas, gan parteri, strūklaka, Zaļais teātris, medības un 18. gadsimta izklaides.
Rundāles pils teritorijā ir pieejami ēdināšanas pakalpojumi
Vakarpusē dodamies uz Rīgu
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
http://santur.com.lv/index.php/lv/svetku-braucieni/885-56#sigFreeIdc17b853b2d