Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

"Ķiršu festivāls" Žagarē-ļoti jautrs, garšīgs, muzikāls pasākums!.. – Dobele-Saules un ceriņu pilsēta

Zagare gerbonis

 Izbraukšana 2024. gada jūlijā

 Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena no 23.00 EUR personai

Grupas organizētājiem ceļojums – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

8.00 izbraucam no Rīgas

Ierodamies Lietuvas pierobežas pilsētiņā Žagarē

Žagare - pilsēta Lietuvā ar aptuveni 1300 iedzīvotājiem Jonišķu rajonā. Žagare ir maza, bet ļoti jauka pilsētiņa, valsts vistālāk uz ziemeļiem esošā pilsēta, kas atrodas pie Svētes upes (Lielupes pietekas) gandrīz uz pašas Lietuvas un Latvijas robežas. Pilsēta atrodas Žagares reģionālajā parkā, kas slavens ar savu krāšņo dabu un garāko purva laipu Lietuvā.
Žagares vecā daļa ir valsts aizsargāta kā urbānisma piemineklis. Centrālajā laukumā par godu festivālam ir uzstādīta skulptūra "Ķirsis". Pilsētiņā atrodas divas Sv. apustuļu Pētera un Pāvila baznīcas - Vecajā Žagarē un Jaunajā Žagarē. Vēl Žagarē atrodas savdabīgais Vaičuļa nams, kas ir pazīstama kā "Pannu nams" un ir viens no tūristu visvairāk apmeklētajiem un fotografētajiem. No ārpuses šīs mājas sienas un jumts ir klāts ar pannām, katliem, karotēm un citiem virtuves piederumiem.
Pilsētas ievērojamākais objekts ir greznā Žagares muižas pils. Muižas īpašnieki bija dižciltīgi krievi - kņazs Platons Zubovs un grāfs Dmitrijs Nariškins. P. Zubovs, Krievijas ķeizarienes Katrīnas II pēdējais favorīts, muižas zemi tās sākotnējā necilā veidolā ieguva 1795. gadā. Vēlāk muižu pēc savas gaumes pārveidoja grāfs D. Nariškins, kurš to iegādājās 1857. gadā. 1863. - 1865. gadā tika uzcelta muižas pils neoklasicisma stilā. Tagad pilī atrodas Žagares reģionālā parka apmeklētāju centrs.
Žagares vēsture ir cieši saistīta ar zirgiem. 19. gadsimtā tika dibināta viena no vecākajām zirgaudzētavām Lietuvā. Zirgaudzētavas ēkas tika uzbūvētas neogotikas stilā, arēnā, kas celta kopā ar staļļiem, bija atsevišķi boksi muižniekiem un citiem dižciltīgiem viesiem. 1974. - 1989. gados Žagare bija Lietuvas PSR spēcīgāko jātnieku apmācības centrs. 20. gadsimtā zirgaudzētava tika pilnībā atjaunota. Arī šodien jaunie īpašnieki cenšas panākt, lai komplekss atkal kļūtu par galveno jāšanas centru Lietuvā.
 
Apmeklējam "Ķiršu festivālu"!.. Pašā vasaras vidū Žagarē tradicionāli notiek "Ķiršu festivāls", kas ilgst no trīs līdz četrām dienām. Sestdien ir svētku kulminācija. Šajās dienās pilsēta pārtop par Baltijas "ķiršu galvaspilsētu". Festivāla zvaigznes ir ķirši un viss no tiem gatavotais. Galu galā, Žagare jau sen ir slavena ar savu īpašo ķiršu šķirni "Žagarvyšnė".
Festivāla laikā Žagare piedāvā daudzveidīgu programmu: dažādi muzikāli koncerti, priekšnesumi ar zirgiem, jautru putnubiedēkļu gājiens, jautrības bērniem un pieaugušajiem un, protams, bagātīgs tirgus - ķiršu kalni. Šis ir liels pasākums, uz kuru ierodas daudz amatnieku no visas Lietuvas. Šeit varēsiet iegādāties dažādas lietuviešu preces, suvenīrus, izbaudīt Lietuvas produktus un iegādāties - ķiršus, ķiršu ievārījumu un ķiršu liķieri!..
 
14.00 izbraucam uz Dobeli

Dobele (līdz 1917. gadam - Doblen) - pilsēta ar aptuveni 8 700 iedzīvotājiem, Dobeles novada administratīvais centrs. Pilsēta atrodas Zemgalē Bērzes upes krastā Dobeles krātera iekšpusē.
Nosaukums Doblen pirmo reizi minēts 1254. gada 4. aprīļa Zemgales dalīšanas līgumā starp Rīgas arhibīskapiju un Livonijas ordeni.
Tomēr vēl pirms tam šeit bija seno zemgaļu novads. Upes līkumā atradās zemgaļu koka pils, kurā atradās viens no seno zemgaļu administratīvajiem centriem. Pils vairākkārt minēta Livonijas atskaņu hronikas nostāstos par kaujām, kas notikušas 13. gadsimtā starp vietējiem iedzīvotājiem un vācu bruņiniekiem. No 1279. līdz 1289. gadam Dobeles pils izturēja sešus ienaidnieka aplenkumus. Vācu krustnešiem nepadevušies, Dobeles lepnie zemgaļi pēc sīvām cīņām 1290. gadā pameta savu pili un pārcēlās uz Raktes pilskalnu Lietuvā.
No 1335. līdz 1347. gadam zemgaļu koka pils vietā Livonijas ordenis uzcēla savu mūra pili. Apkārt tai izveidojās apdzīvota vieta. 15. gadsimta beigās Dobeles iedzīvotāju skaits kļuva tik liels, ka Bērzes upes kreisajā krastā tika uzcelta baznīca. Pie baznīcas izveidojās tirgus laukums, dzīvoja tirgotāji un amatnieki.
1562. gadā Livonija beidza pastāvēt. Apdzīvotā vieta Dobele tiek iekļauta Kurzemes hercogistē un kļūst par apriņķa centru. 17. gadsimtā Kurzemes hercoga Jēkaba valdīšanas laikā šeit tika uzceltas ūdensdzirnavas, kokzāģētava un linu kalte.
18. gadsimtā Ziemeļu kara un Lielā mēra laikā no 1710. līdz 1713. gadam bojā gāja gandrīz visi Dobeles iedzīvotāji, izglābās tikai pilskunga Ofenberga ģimene, kura bija iebarikadējusies pilī. Pēc 1729. gada pils vairs netika apdzīvota un pamazām sabruka.
1795. gadā Dobele kļuva par Krievijas impērijas sastāvdaļu.
1917. gadā Dobelei piešķīra pilsētas tiesības.
Kopš 1927. gada Dobelē piestāja dzelzceļa līnijas Jelgava - Liepāja vilcieni.
20. gadsimta otrajā pusē Dobelē tika atvērtas vairākas rūpnīcas, pateicoties kurām pilsēta ir atpazīstama līdz mūsdienām. Darbojas uzņēmums "Dobeles dzirnavnieks", sadzīves ķīmijas rūpnīca "Spodrība", sveču fabrika "Baltic Candles". Šeit atrodas arī Latvijas Lauksaimniecības institūts.
Dobele jau izsenis ir pazīstama kā saulainākā vieta Latvijā, kā ceriņu, ābolu un majestātisku sniegavīru pilsēta.

Ekskursija kājām pa Dobeli, kuras laikā iepazīsimies ar saulaināko pilsētu Latvijā, apskatīsim zemgaļu pilskalnu un Livonijas ordeņa pilsdrupas.
Dosimies pastaigā pa Tirgus laukumu, kas veidojies līdz ar baznīcas celtniecību 15. gadsimta beigās un šodien ir pilsētas vēsturiskais centrs. Mūsdienās laukumu ieskauj dažādos vēstures laikmetos сeltas ēkas, kurās joprojām atrodas veikali un kafejnīcas. Apbrīnosim lielāko aku Latvijā! - strūklaku milzu akas formā.
Iepazīsimies ar Dobeles evaņģēliski luterisko baznīcu, kas celta 1495. gadā pēc Livonijas ordeņa mestra Valtera fon Pletenberga pavēles. Baznīca daudzkārt tika pārbūvēta, torņa smaile savu pašreizējo veidolu ieguvusi 1907. gadā. Dievnama 500 gadu jubilejas priekšvakarā, 1995. gadā baznīcai tika uzlikts jauns jumts un nokrāsotas ārsienas. Baznīcā varēsiet aplūkot unikālus mākslas darbus: altārgleznu "Golgāta", Dobeles pils galvai Filipam Drahenfelsam veltītu epitāfiju, masīvu granīta svečturi, kas veidots Svētā Grāla formā, 18. gadsimta kristāmtrauku, un daudz ko citu.
Pabūsim pie piemiņas zīmes Augustam Bīlenšteinam, kurš 1867. gadā tika iecelts par Dobeles vācu luterāņu mācītāju un šajā amatā bija gandrīz 40 gadus. Augusts Bīlenšteins - viens no latviešu etnogrāfijas, folkloras pētniecības un arheoloģijas aizsācējiem Latvijā.
Aplūkosim Dobeles Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīcu, kas celta no 1997. līdz 2003. gadam. Krusts jaunās baznīcas 34 metrus augstajā tornī uzstādīts 2001. gada 9. augustā. Dobeles Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīca iesvētīta 2003. gada 21. septembrī.
Dosimies pastaigā pa Dobeles pils promenādi, kas stiepjas no Brīvības ielas līdz pilsdrupu teritorijas dienvidu pusei. Pastaigu takas galā ir neliels skatu laukums, no kura paveras skaista Bērzes upes ainava un skats uz trim strūklakām.
Apskatīsim Dobeles atbrīvošanas pieminekli - pilsētas simbolu. Piemineklis veltīts Pirmā pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās 1919. - 1920. gados kritušajiem karavīriem. Piemineklim ir sarežģīta vēsture...
Pabūsim pie zemgaļu aiziešanas pieminekļa, kas veltīts zemgaļu brīvības cīņu noslēgumam 1289. gadā.
Noslēgumā apskatīsim zemgaļu pilskalnu un Livonijas ordeņa pilsdrupas Bērzes upes labajā krastā. Livonijas ordeņa pils ir vecākā celtne Dobelē, valsts nozīmes kultūras piemineklis. Šo vietu nesen rekonstruēja - tika pārbūvēta kapela, kā arī pils laukuma teritorija. Atjaunotā kapela tika nodota ekspluatācijā 2020. gadā un objekts kļuva par daudzfunkcionālu kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centru ar nosaukumu Dobeles pils.
Pēc ekskursijas interesenti varēs apmeklēt Dobeles pils kapelu.

Brīvais laiks. Laiks vakariņām pilsētas centrā.

19.00 izbraucam uz Rīgu

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija kājām pa Dobeli ar vietējo gidu - 2.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Dobeles evaņģēliski luteriskā baznīca - apmeklējums par ziedojumu
 
Dobeles pils kapela - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem, pensionāriem 3.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!