×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Zagare_Dobele

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Zagare_Dobele

"Ķiršu festivāls" Žagarē! – Dobele, zemgaļu pilskalns un Livonijas ordeņa pils drupas

Zagare gerbonis

 Izbraukšana 2023.gada jūlijā

 Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena 21.00 EUR personai

Grupas organizētājiem ceļojums – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

8.00 izbraucam no Rīgas

Ierodamies Lietuvas pierobežas pilsētiņā Žagarē

Žagare - neliela, bet ļoti skaista pilsētiņa, kas atrodas gandrīz uz Lietuvas un Latvijas robežas. Pilsēta ir Žagares reģionālā parka centrs un ir slavena ar savu lielisko dabu. Galvenais un ievērības cienīgais objekts ir 1863. - 1865.gados celtā Žagares muiža, lieliska neoklasicisma pils. Žagare ir slavena ne tikai tās pili, kas atrodas skaistā, gleznainā parkā, bet arī ar vienu no vecākajām zirgu audzētavām Lietuvā. Pilsētiņā ir apbrīnojamais Vaičuļa nams, kas pazīstams ar nosaukumu "Pannu nams", un ir viena no tūristu visvairāk fotografētajām vietām.

Apmeklējam "Ķiršu festivālu". Pašā vasaras vidū Žagarē notiek tradicionālais "Ķiršu festivāls", tāpēc šajā laikā pilsēta pārvēršas par Baltijas "ķiršu galvaspilsētu". Galu galā, Žagare jau sen ir slavena ar savu īpašo ķiršu šķirni "Žagarvyšnė". Festivālā tiek piedāvātas daudzveidīgas izklaides: dažādi muzikālie koncerti, izjādes ar zirgiem, priecīgu putnubiedēkļu gājiens, jautrības bērniem un pieaugušajiem. Šis ir nozīmīgs pasākums, uz kuru ierodas daudzi amatnieki un meistari no visas Lietuvas. Šeit var redzēt dažādas lietuviešu preces, suvenīrus, izbaudīt Lietuvas produktus, un, protams, iegādāties ķiršus, ķiršu ievārījumu un ķiršu liķieri.
 
Pēc tam izbraucam uz Dobeles pilsētu
 
Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Dobele ir sena pilsēta, kas atrodas Zemgalē, Bērzes upes krastos Dobeles meteorīta krātera vietā. Dobeles pils ar senpilsētu pirmo reizi pieminēta 1254.gada 4.aprīlī "Zemgales dalīšanas līgumā", kad šajā vietā pastāvēja nocietināta koka pils - zemgaļu Dobeles pilsnovada pārvaldes centrs. 14.gadsimta vidū Livonijas ordenis nodedzinātās zemgaļu pils vietā uzcēla mūra pili, ap kuru ar laiku izveidojās amatnieku un tirgotāju apmetne. 15.gadsimta beigās sākās baznīcas celtniecība, blakus tai izveidojās tirgus laukums. 17.gadsimtā, hercoga Jēkaba Ketlera laikā, Dobelē tika uzbūvētas ūdensdzirnavas, kokzāģētava un vilnas kārstuve. 1929.gadā Dobelē atklāja dzelzceļa līnijas Jelgava - Liepāja dzelzceļa staciju.
Šodien Dobele ir Dobeles novada administratīvais centrs ar aptuveni 9 000 iedzīvotāju. Pilsētā ir piecas vispārizglītojošās skolas, mūzikas skola, tēlotājas mākslas skola, arodskola un Latvijas Lauksaimniecības institūts. Dobelē atrodas tādi lieli uzņēmumi kā "Dobeles dzirnavnieks", sadzīves ķīmijas rūpnīca "Spodrība" un sveču fabrika "Baltic Candles".
Ievērojamākās pilsētas apskates vietas: 15.gadsimta beigu tirgus laukums, milzīgas akas formas strūklaka, Dobeles evaņģēliski luteriskā baznīca, kas tika uzcelta 1495.gadā pēc Livonijas ordeņa maģistra Valtera fon Pletenberga pavēles, piemiņas zīme Augustam Bīlenšteinam, no 1997. līdz 2003.gadam celtā Dobeles Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca, zemgaļu aiziešanas piemineklis, Dobeles pils promenāde, Dobeles atbrīvotāju piemineklis, zemgaļu pilskalns un Livonijas ordeņa pils drupas.
 
Pēc tam apmeklēsim zemgaļu pilskalnu un Livonijas ordeņa pils drupas. Zemgaļu pilskalns un Livonijas ordeņa pils drupas atrodas Bērzes upes labajā krastā. 1000 gadus pirms mūsu ēras šeit atradās senāko Dobeles iedzīvotāju - zemgaļu - apmetne. Senās pilsētas ielokā tika uzcelta zemgaļu koka pils, kur atradās seno zemgaļu Dobeles pilsnovada pārvaldes centrs. Pils vairākkārt tika pieminēta Livonijas Atskaņu hronikā stāstos par cīņām, kas notika 13.gadsimtā starp vietējiem iedzīvotājiem un vācu bruņiniekiem. No 1279. līdz 1289.gadam Dobeles pils izturēja sešus ienaidnieka aplenkumus. Kad viss apvidus bija nopostīts, zemgaļi paši savu pili 1289.gadā nodedzināja un neuzvarēti devās uz Rakti Lietuvā.
No 1335. līdz 1347.gadam zemgaļu koka pils vietā Livonijas ordenis uzcēla mūra pili. Vēlāk tika uzcelta baznīca un izveidots parks. Līdz 1562.gadam pilī uzturējās ordeņa Dobeles komturi ar savu karadraudzi. Pēdējais Dobeles komturs Matiass von der Reke nonāca konfliktā ar Kurzemes hercogu Gothardu Ketleru, kas 1566.gadā pili ieņēma un piespieda komturu atteikties no tās. Pēc 1729.gada Livonijas ordeņa celtā pils vairs nebija apdzīvojama un pamazām sabruka.
2002.gadā sāka konservēt Dobeles pilsdrupas.
 
Brīvais laiks

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

{gallery}Zagare_Dobele{/gallery}

 

Zagare Dobele