Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
Sabiles Vīna svētki-vieni no krāšņākajiem svētkiem Kurzemē!..
Izbraukšana 2024. gada 27. jūlijā
Ceļojuma ilgums - 1 diena
Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens
Cena no 22.00 EUR personai
Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt
8.30 izbraucam no Rīga
Ierodamies Sabilē
Vēstures avotos Sabile pirmo reizi minēta 1253. gadā, bet vēl krietni agrāk tur atradies nocietināts kuršu pilskalns ar senpilsētu. Pēc kuršu zemju sadalīšanas Sabile pārgāja Livonijas ordeņa padotībā. Aptuveni 13. gadsimta beigās - 14. gadsimta sākumā šeit tika uzcelta mūra pils (nav saglabājusies), ap kuru sāka veidoties pilsēta. Diezgan ilgu laiku Sabile bija vietējas nozīmes amatniecības un tirdzniecības centrs, kur mala graudus, apstrādāja linus un audzēja vīnogas. Pilsētas tiesības Sabile saņēma 1917. gadā.
Mūsdienās Sabile ir neliela provinces pilsētiņa, kuras apkārtnē atrodas daudzi slaveni kultūrvēsturiski pieminekļi. Sabiles pilsētas kultūrvides neatņemama sastāvdaļa ir čigāni, tāpēc pilsētu vienkāršā tauta dēvē par Latvijas čigānu galvaspilsētu.
Sabiles vecpilsētā atrodas valsts nozīmes aizsargājami kultūras pieminekļi - Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs, Sabiles pilskalns, Sabiles 17. gadsimta luterāņu baznīca, Brinkena 18. gadsimta kapliča, 19. gadsimta Sabiles sinagoga u.c. Vecpilsētā jūtama senā elpa - dažādos dekoratīvos elementos dzīvojamās ēkas, senos dakstiņu jumtos, senos bruģakmeņos, kā arī mazpilsētas aurā.
Sabilē ir daudz romantisku vietu, kur apstāties un vērot pilsētas ainavu, kā arī daudz vietu, kur smelties iedvesmu un enerģiju turpmākajam ceļojumam. Vasaras karstākajā laikā Vīna kalnā ir vērts nogaršot saldas sulas pielietos vīnogu ķekarus.
Vīna kalna augstums ir 33,7 metri (apmēram 115 metri virs jūras līmeņa). Kopējā dārza platība ir 1,5 ha. Vīna dārzs regulāri tiek papildināts ar jaunām šķirnēm. Šeit aug apmēram 30 dažādu šķirņu vīnogulāju, pavisam aptuveni 860 stādu. Aug arī tādi eksotiski augi kā persiki, aprikozes un valrieksti. No kalna paveras gleznains skats uz Sabiles pilsētu un Abavas senleju.
Sabiles Vīna kalns ir izveidots divas reizes: pirmo reizi vācu laikā 14. - 16. gadsimtos, bet pēc tam pilnībā atjaunots pirmās Latvijas brīvvalsts laikā 1936. gadā.
Hercoga Jēkaba laikā vīnogulāju šķirnes tika papildinātas ar jaunām šķirnēm, tādējādi paplašinot vīnogu audzēšanu. Sabiles vīna dārza stiprais un skābenais vīns tika augstu novērtēts gan hercogistes galmos, gan citās Eiropas valstīs, kur to eksportēja.
20. gadsimtā Vīna kalna atdzimšana aizsākās 1936. gadā, pateicoties toreizējā Latvijas Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa gādībai. Bet sākās Otrais pasaules karš, un vīna dārza atjaunošana un attīstība bija jāpārtrauc. Un tikai pateicoties studentu entuziasmam 1989. gadā tika uzsākta Sabiles Vīna kalna atjaunošana.
Apmeklējam "Vīna svētkus"!.. Godinot Sabiles pilsētas simbolu - Vīna kalnu, kopš 1999. gada ik vasaru, jūlija pēdējā nedēļas nogalē, Sabilē tiek rīkoti pilsētas svētki, kas ir nodēvēti par Sabiles Vīna svētkiem.
Svētku laikā varēsiet nobaudīt oriģinālo Sabiles vīnu no Sabiles vīna dārza. Interesanti, ka nogaršot var tikai reizi gadā, turklāt tikai vīna svētkos Sabilē!.. Lieta tāda, ka Sabiles Vīna kalns pieder pašvaldībai, kurai nav tiesību tirgot alkoholu.
Svētku kulminācija sestdien, kad tiks atklāts tirdziņš, amatnieku darbnīcas un "krāmu tirdziņš". Notiks svētku teatralizēts gājiens, viesus priecēs ar koncertiem un dažādiem pasākumiem. Un, protams, vīnu degustācijas un vispār daudz vīna!..
Sestdienas svētku programma: ...
19.00 izbraucam uz Rīgu
Vakarā atgriežamies Rīgā
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja pakalpojumi
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
Sabiles Vīna kalns - pieaugušajiem 1.50 EUR, bērniem 0.70 EUR
"Leļļu dārzs" - apmeklējums par ziedojumu
http://santur.com.lv/index.php/lv/svetku-braucieni/896-92#sigFreeIdc7b580c0a4