Jaunmoku pils – Talsi-deviņu pakalnu pilsēta – ūdenskritums Abavas rumba – "Vīna svētki" Sabilē!

Sabile gerbonis

 Izbraukšana 2021.gada jūlijā

 Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena 18.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt

 

7.30 izbraucam no Rīgas

Ierodamies Jaunmoku pilī

Apmeklējam Jaunmoku pili. Pilij, kurā neogotiskā stila formas harmoniski sadzīvo ar jūgendstila elementiem, ir īpaša vieta Latvijas arhitektūras šedevru vidū.
Jaunmoku pils tika uzcelta 1901.gadā saskaņā ar Rīgas birģermeistara Džordža Armitsteda rīkojumu, un kalpoja kā medību un vasaras rezidence. Projektu izstrādāja arhitekts Vilhelms Bokslafs, padarot Jaunmoku pili par vienu no slavenākajām ķieģeļu ēkām Latvijā. Pils interjers medību pils stilā tika atjaunots 20.gadsimta beigās. Starp oriģinālajiem interjera priekšmetiem īpaša uzmanība jāpievērš podiņu krāsnīm, no kurām viena gatavota 19. - 20.gadsimtu mijā Rīgas 700.gadu jubilejai par godu un uz kuras apskatāmi gleznojumi ar tā laika Rīgas un apkārtnes skatiem.
Jau pils vestibilā jūs sagaidīs 100 gadus veca unikāla podiņu krāsns, pēc tam varēsiet izstaigāt jūgendstila salonus, kā arī aplūkot pils pirmā īpašnieka Džordža Armitsteda piemiņas istabu. Pils augšējā stāvā apskatīsiet aizraujošas tematiskās izstādes.
Uzkāpsiet skatu tornī, no kura paveras skats uz Jaunmokas pils tuvāko un tālāko apkārtni. Tornī varēsiet apskatīt arī eksponātus, kas stāsta par pagājušām dienām.
Īpaša pasaule sagaida Meža muzejā, kas stāsta par mežstrādnieku ikdienu un medību vēsturi, kā arī par savvaļas dzīvniekiem Latvijas mežos.

Ceļš tālāk ved uz Talsiem

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Talsi ir deviņu pakalnu pilsēta, kuras klusās, bruģētās ieliņas, vecie koka nami un sendienās iekoptie parki lieliski sadzīvo ar nākotni. Talsi ir novada administratīvais centrs, kurā atrodas valsts un pašvaldību iestādes, kā arī novadā strādājošo uzņēmumu un nevalstisko organizāciju biroji. Pilsētā dzīvo aptuveni 9 300 iedzīvotāju.
Talsu vārds pirmo reizi tika pieminēts 1231.gadā līgumā starp Romas pāvesta sūtni Balduīnu no Alnas un kuršu cilšu vecākajiem. Talsi senos laikos bija nozīmīgs kuršu novada centrs. Labi nocietināta vietējā pils ir pieminēta Rīmju hronikā. Tomēr ordeņa pils uzcelšana Dzirnavkalnā 13.gadsimta beigās vai pat 14.gadsimta sākumā neveicināja iedzīvotāju pieaugumu. Talsi pilsētas tiesības ieguva tikai 1917.gadā.
Reljefa dažādības un ainaviskā krāšņuma ziņā Talsiem nav līdzīgas pilsētas. Krāšņā daba - pauguri, ezers - papildina ar sīkām ēkām piepildīto ainavu. Pilsētas vēsturiskais centrs atrodas starp Talsu un Vilkmuižas ezeriem un ir 16. - 19.gadsimtu pilsētbūvniecības piemineklis. Talsu pilskalns ir visu sākumu sākums un pilsētas sirds. Tas atrodas 32 metrus virs Talsu ezera līmeņa. Baznīckalna kalna galā jau no tālienes redzama baltā un slaidā Talsu evaņģēliski luteriskā baznīca. Bumba torņa galā atgādina par kristietības izplatīšanos visā pasaulē, bet gailis aicina saglabāt modrību un tīru sirdsapziņu.
Deviņi pauguri - Pilskalns, Ķēniņkalns, Leču kalns, Tiguļu kalns, Sauleskalns, Baznīckalns, Krievragkalns, Vilkmuižas kalns, Dzirnavkalns - izveidojuši īpašu ēku celtniecības tipu, kā arī ainavas, kas raksturīgas tikai Talsiem.

Ceļojumu turpinām pie ūdenskrituma Abavas rumba

Apbrīnosim ūdenskritumu Abavas rumba, kas ir otrais platākais ūdenskritums Latvijā. Šis vienpakāpes ūdenskritums, kas plūst cauri dolomīta krācēm, izveidojās uz Abavas upes. Ūdenskritums ir 35 metrus plats un aptuveni 1 metru augsts. Upes dziļums ap ūdenskritumu ir neliels, tāpēc šī vieta ir ideāla atpūtai pie ūdens.

Pēc tam dodamies uz Sabili

Sabile - pilsētiņa terasveidīgi izvietojusies Abavas upes senlejas tās skaistākajā un dziļākajā posmā. Ap 13. - 14.gadsimtu šeit izveidojās amatnieku un tirgotāju apdzīvota vieta. Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis.
Sabiles simbols ir vīnogas ķekars, kas arī ir redzams pilsētas ģerbonī. Vīna vēsture Sabiles vīna dārzā aizsākās 14.gadsimtā un turpinās līdz mūsdienām. Vīna kalns ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs pasaulē. Vīna kalna augstums ir 33,7 metri (apmēram 115 metrus virs jūras līmeņa). Kopējā vīnogulāju platība ir 1,5 hektāri. Ir apmēram 15 dažādu šķirņu 650 vīnogulāju. No kalna paveras gleznains skats uz Sabili un Abavas upes krastiem. Blakus vīna kalnam uz laukuma var redzēt vairāk nekā 200 salmu leļļu, kas ietērptas dažādos apģērbos. Kopš 1999.gada katru gadu jūlija pēdējā nedēļas nogalē notiek Sabiles Vīna svētki (pilsētas svētki).

Apmeklējam "Vīna svētkus" Sabilē. Katru gadu, kopš 1999.gada, jūlija pēdējā nedēļā Sabilē rīko pilsētas svētkus, kas tiek saukti par "Sabiles Vīna svētkiem". Ar katru gadu šie svētki kļūst arvien populārāki, piesaistot daudzus tūristus un Sabiles apmeklētājus. Svētku laikā ir unikāla iespēja nobaudīt īstu vīnu no Sabiles Vīna kalna. Svētku kulminācija ir sestdienā, kad tiek rīkots gadatirgus, amatnieku darbnīcas un "krāmu tirgus". Notiks teatralizēts svētku gājiens. Viesi varēs baudīt koncertus, dziesmas un dejas.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Jaunmoku pils - pieaugušajiem 4.00 EUR, bērniem 1.50 EUR. Pils gida pakalojumi no 30.00 EUR grupai

Sabiles Vīna kalns - pieaugušajiem 0.70 EUR, bērniem 0.40 EUR

 

 

Jaunmoku-pils Talsi Abavas-rumba Sabile