Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Ventspils pilsētas svētki-spilgts un jautrs pasākums ar plašu programmu!.. – Kolkasrags-viens no skaistākajiem dārgumiem Latvijā

Titulbilde ventspils

 Izbraukšana 2024. gada augustā

 Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena no 25.00 EUR personai

Grupas organizētājiem brauciens – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Ventspilī

Ventspils (līdz 1917. gadam Vindava) ir viena no senākajām Latvijas pilsētām, ostas pilsēta Baltijas jūras krastā, netālu no Ventas ietekas jūrā. Pilsētas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 33 380.
1253. gadā uzrakstītajā līgumā par Kurzemes ziemeļu daļas sadalīšanu ir pieminēta apdzīvota vieta Ventavas zemē. Winda kā Livonijas ordeņa pils Ventas grīvā pirmoreiz minēta 1290. gadā. No 1369. gada saglabājies pirmais Ventspils zīmogs un ģerbonis, bet pilsētas tiesības pieminētas kādā 1378. gada dokumentā. Livonijas ordeņa laikos Ventspils bija zināma kā ostas pilsēta, tā kļuva par Hanzas savienības locekli.
1561. gadā Ventspils kļuva par Kurzemes hercogistes daļu. Pilsētas ziedu laiki bija Kurzemes hercoga Jēkaba valdīšanas laikā 1642. - 1681. gados. Tad Ventas upes grīvā tika uzcelta liela kuģu būvētava, ap pilsētu sāka būvēt ieroču darbnīcas, domnas, salpetra un ķieģeļu manufaktūras, sāka attīstīties tirdzniecība ar Rietumeiropu, galvenokārt ar Holandi. No Ventspils hercoga kuģi devās uz hercogistes kolonijām - Gambiju un Tobāgo salu.
1795. gadā pilsēta kā visa Kurzeme tika iekļauta Krievijas impērijā. 19. gadsimta beigās Krievija nolēma pilsētā būvēt modernu ostu, vienlaikus tur izbūvējot dzelzceļa līniju Maskava-Ventspils. Ventspils pilsēta osta no vietējas nozīmes kļūst par nozīmīgu impērijas ostu.
Ļoti nozīmīgi Ventspils attīstībai ir 20. gadsimta 60. un 70. gadi, kad pilsēta kļūst par lielāko ostu Padomju Savienībā Krievijas naftas un ogļu eksportam pa Baltijas jūru.
Mūsdienās Ventspils ir pilsēta, pret kuru nevar izturēties vienaldzīgi. Tā ir kā maza valsts valstī. Lai sajustu Eiropas elpu, nav jābrauc uz ārzemēm - to visu var atrast Ventspilī!..

Apmeklējam Ventspils pilsētas svētkus!.. Svētki katru gadu pulcē tūkstošiem viesu no Latvijas un ārvalstīm, un tradicionāli tiek piedāvāta plaša un daudzveidīga programma. Sestdien ir svētku kulminācija.
Svinību ietvaros notiks tradicionālais Baltijas puķu paklāju festivāls un svētku parāde. Visas dienas garumā Ostas ielas promenādē, Rātslaukumā un Dzirnavu laukumā norisināsies dažādi muzikāli priekšnesumi un sporta aktivitātes, bet Reņķa dārzā tiks rīkota balle.
Sestdienas svētku programma: ...

18.00 atvadāmies no Ventspils un dodamies apskatīt brīnišķīgu vietu Latvijā - Kolkasragu

Kolkasrags ir visizteiktākais zemes rags Latvijas piekrastē, vieta, kur satiekas Baltijas jūras un Rīgas jūras līča ūdeņi. No Kolkasraga uz ziemeļaustrumiem stiepjas aptuveni 6 - 7 km gara un 2 metrus dziļa sēre, kuras pamatā ir dolomīta sēklis. Sēres galā atrodas Kolkas bāka, kura uz mākslīgi izveidotas salas tika uzcelta 1884. gadā, bet kopš 1985. gada šī bāka darbojas automātiski.
Jūra pie Kolkasraga sēkļiem ir neskaitāmu kuģu bojāejas vieta, tā ir bīstama vieta kuģošanai. Pirms izejas uz krastu ir trīs akmens plākšņu arka, uz kuras ir uzraksts “Jūras paņemtiem”.
Kolkasrags pavasarī ir ideāla vieta gājputnu vērošanai, vasarā paradīze atpūtai pie jūras, savukārt rudenī un ziemā šeit var sajust dabas spēku. Rags ir unikāla vieta, kur vērot saullēktu un saulrietu jūrā. Tā ir arī vieta, kur sākas ceļojums pa Slīteres nacionālo parku.
Dodoties pastaigā pa Kolkasraga priežu taku, izbaudiet brīnišķīgo gaisu un vērojiet, kā Mazā jūra satiekas ar lielo - Baltijas jūru.
Tūristu ērtībām Kolkasragā iekārtots apmeklētāju centrs, kurā var iegādāties vietējos suvenīrus, darbojas vasaras kafejnīca.

Mājup brauksim gar Rīgas jūras līci, caur maziem, klusiem un skaistiem zvejnieku ciematiņiem.

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana