Ceļojums uz Lietuvu - "Stinšu svētki" Palangā

Palangas gerbonis

Izbraukšana 2020.gada 8.februārī

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 21.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.30 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Palangā

Dosimies pastaigā pa kūrortpilsētu. Palanga ir "Lietuvas vasaras galvaspilsēta", kuras iedzīvotāju skaits ir aptuveni 18 tūkstoši. Kūrorts atrodas pie Baltijas jūras ar krasta līniju 25 km, ieskaitot Sventājas ciemu. Kuršu apdzīvotas vietas mūsdienu Palangā ir zināmas no mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. Laikā no 13. līdz 15.gadsimtam Palangas iedzīvotājiem nācās stāties pretī Vācu ordeņa bruņiniekiem dienvidos un Livonijas ordenim ziemeļos. 1422.gadā saskaņā ar Melnas miera līgumu Palangu pievienoja Lietuvas lielkņazistei un tā bija nozīmīgākā Lietuvas osta 15. - 17.gadsimtos. 1824.gadā Palangu nopirka grāfu Tiškeviču ģimene. Tiškeviči ieguldīja daudz līdzekļu Palangas kā jūras kūrorta attīstībā. 19.gadsimta beigās tika uzcelts pirmais restorāns un viesnīca, parādījās pirmais teātris, un pludmalē tika ierīkotas peldvietas. Un no šī brīža Palanga sāka attīstīties kā kūrorts.
Interesanti! No 1919. līdz 1921.gadam Palanga bija Latvijas sastāvdaļa. Tad starp Lietuvu un Latviju izcēlās strīds par Palangas un Sventājas piederību. Strīdu atrisināja starptautiskā šķīrējtiesas komisija, un 1921.gada 21.martā šīs teritorijas tika nodotas Lietuvai.
Galvenie kūrorta apskates objekti: Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīm augšāmcelšanās baznīca, celta neogotikas stilā 1907.gadā. Palangas dzintara muzejs, kas atrodas pašā Birutas parka centrā bijušajā Tiškeviču pilī. Birutes parks, Birutes kalns un virs Birutes kalna 1898.gadā celtā kapela. Botāniskais dārzs. Palangas kūrmāja - kūrorta simbols, kas kopš 1877.gada saistīta ar grāfu Tiškeviču dzimtu. Grāfu Tiškeviču aleja. Senā aptieka, atvērta 1827.gadā un joprojām darbojas. Skulptūra "Jūratė ir Kastytis" un muzikālā strūklaka. Tālu jūrā ieejošais mols - 470 metrus garais "Palangos tiltas". Jonasa Basanavičusa vārdā nosauktā gājēju iela, pilsētas vēsturiskā daļa, kur ir daudz senu tradicionālās arhitektūras ēku. Iela ir galvenā kūrorta artērija, abās tās pusēs ir mājīgas kafejnīcas un restorāni.

Pēc tam apmeklējam "Stinšu svētkus". Vai esat dzirdējuši par zivīm, kas smaržo pēc svaigiem gurķiem? Agrākos laikos, lai noķertu šīs zivis, zvejnieki laida zem ledus slazdus un, sitot ritmu, runāja īpašus vārdus. Ziņkārīga zivtiņa peldēja uz skaņas pusi un ... iekļuva tīklā. Mūsdienās dziesmas Palangā tiek dziedātas krastā, kur ik gadu tiek rīkoti "Stinšu svētki" - tradicionāla zvejnieku, makšķernieku un labi sagatavotu zivju cienītāju sanākšana. Visus apvieno stinte jeb salaka - neliela, neizskatīga, bet neparasti garšīga zivs, kas svētkos piedalās visādos veidos: svaiga, cepta, marinēta, kūpināta, veidota no māla, izgrebta no koka. Tradicionālās zemledus makšķerēšanas sacensības no mola, stinšu ēšanas sacensības, grilēti ēdieni, mūzika, rotaļas - tas viss piesaista cilvēku pūļus lielākajā Lietuvas kūrortā.

Tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt ilūziju namu "EUREKA". Unikāli un interaktīvi eksponāti, visā pasaulē populāras ilūzijas, dažādas izklaides - un tas viss ir ilūziju nams "Eureka", vieta, kur ir, ko redzēt. Tas nav vienkāršs muzejs, kur atnācāt, ieraudzījāt un aizgājāt. Šeit vajag izklaidēties, piedalīties, kļūt par daļu no ekspozīcijas. Varēsiet ne tikai apšaubīt sava ķermeņa izjūtas, bet arī uzņemt daudz smieklīgu fotoattēlu.
Tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt arī Palangas dzintara muzeju. Bijušajā grāfa Fēliksa Tiškeviča muižā dzintara muzejs darbu sāka 1963.gada 3.augustā. Muzejs, kas atrodas pašā Birutes parka centrā, iekārtots krāšņā pilī un ir viens no visvairāk apmeklētajiem muzejiem Lietuvā. Muzejā ir lielākā dzintara kolekcija pasaulē ar aptuveni 30 tūkstošiem eksponātu.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojum
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ilūziju nams "Eureka" - pieaugušajiem 9.90 EUR, bērniem līdz 12 gadiem 8.50 EUR

Palangas dzintara muzejs - pieaugušajiem 4.00 EUR, bērniem, pensionāriem 2.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Palanga