Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
"Stinšu svētki" Palangā!.. – atpūtas un izklaides komplekss HBH "Juozo Alus"
Izbraukšana 2025. gada 8. februārī
Ceļojuma ilgums - 1 diena
Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens
Cena no 28.00 EUR personai
Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!
7.00 izbraucam no Rīgas
Ceļš pa Latviju un Lietuvu
Pa ceļam kafijas pauze
Ierodamies Palangā
Palanga ir lielākais Lietuvas kūrorts, simboliski saukts par "Lietuvas vasaras galvaspilsētu". Kūrorts atrodas pie Baltijas jūras, tā krasta līnija, ieskaitot Sventājas ciemu, ir 25 km gara. Pilsētā ir aptuveni 17 000 iedzīvotāju.
Kuršu apmetnes mūsdienu Palangas teritorijā ir zināmas kopš mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. Laikā no 13. līdz 15. gadsimtam Palangas iedzīvotājiem nācās pretoties Vācu bruņiniekiem dienvidos un Livonijas ordenim ziemeļos. 1422. gadā saskaņā ar Melnas līgumu Palangu pievienoja Lietuvas lielkņazistei un tā 15. - 17. gadsimtā bija Lietuvas nozīmīgākā osta.
1824. gadā Palangu nopirka Tiškeviču ģimene. Un tā 19. gadsimta trešajā desmitgadē Palangā sākās grāfu Tiškeviču laikmets. Tika uzceltas pirmās ēkas viesu atpūtai, pie Birutes kalna ierīkots parks, uzcelta grāfa Tiškeviča pils. Tika uzcelts pirmais restorāns, parādījās pirmais teātris, pludmalē tika aprīkotas peldvietas. Un no šī brīža Palanga sāka attīstīties kā kūrorts.
Interesanti zināt!.. No 1919. līdz 1921. gadam Palanga bija Latvijas sastāvdaļa. Tad starp Lietuvu un Latviju izcēlās strīds par Palangas un Sventājas piederību. Strīdu atrisināja starptautiskā šķīrējtiesas komisija, un 1921. gada 21. martā šīs teritorijas tika nodotas Lietuvai.
Mūsdienās Palanga ir viens no populārākajiem kūrortiem Baltijas jūras piekrastē. Šeit top jaunas, modernas privātās villas, viesnīcas, tiek uzlabota kūrorta infrastruktūra. Kūrorts ir kļuvis slavens ar kultūras dzīves tradīcijām. Katru gadu šeit tiek rīkoti dažādi svētki, mūzikas festivāli un izstādes.
Baltijas jūra vienmēr ir ietekmējusi šeit dzīvojošo cilvēku dzīvi un kultūru. Ar to saistās daudzas lietuviešu tautas teikas - par jūras dievietes Jūrates un zvejnieka Kastīša mīlestību, par zvejnieka meitas Egles un zalkšu karaļa Žilvina mīlestību, par milžiem Nagli un Neringu, par priesterienes Birutes romantisko mīlas stāstu!..
Galvenās Palangas apskates vietas: Palangas dzintara muzejs, kas atrodas 19. gadsimta beigās celtajā kādreizējā grāfu Tiškeviču pilī. Birutas parks, viens no skaistākajiem parkiem Ziemeļeiropā, veidots pēc grāfu Tiškeviču pavēles 19. gadsimta beigās. Leģendām apvītais Birutes kalns, kas paceļas 21 metru virs jūras līmeņa, no kura paveras skaists skats uz šalkojošo jūru. Grāfu Tiškeviču aleja un kūrorta simbols - Palangas kūrmāja, kas kopš 1877. gada saistīta ar grāfu Tiškeviču dzimtu. Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas baznīca, celta 1897. - 1907. gados neogotikas stilā. Jonasa Basanavičusa vārdā nosauktā gājēju iela, viena no atpūtnieku iecienītākajām vietām Palangā. Šī ir pilsētas vēsturiskā daļa, kur atrodas daudz senu tradicionālās arhitektūras ēku, kafejnīcu, restorānu un dažādu izklaides vietu. Pilsētas centrā atrodas Skulptūru parks, kuru šobrīd rotā pazīstamu Lietuvas tēlnieku darbi un vērtīgi Latvijas, Igaunijas, Ukrainas un Armēnijas tēlnieku darbi. Jaunā Muzikālā strūklaka siltā laikā pārsteidz izklaides cienītājus ar mūzikas, gaismas un ūdens deju. 1961. gadā tika uzstādīta skulptūra "Jūratė ir Kastytis", kas kļuva par vēl vienu kūrorta simbolu. 470 metrus garais jūras mols, kas stiepjas tālu jūrā, ir "Palangos tiltas". No mola paveras lielisks skats uz kāpām, zeltīto pludmali un nebeidzamiem jūras plašumiem. Šeit var klausīties jūras šalkoņā, kaiju saucienos un vakarā tvert jūrā krītošās saules pēdējos starus!..
Apmeklēsim Palangas dzintara muzeju. Bijušajā grāfa Fēliksa Tiškeviča īpašumā dzintara muzejs darbu sāka 1963. gada 3. augustā. Muzejs, kas atrodas pašā Birutes parka centrā, ir viens no visvairāk apmeklētajiem muzejiem Lietuvā.
Muzejā ir lielākā dzintara kolekcija pasaulē, kopumā aptuveni 30 000 eksponātu, daudzi no tiem ir unikāli un ar ieslēgumiem.
Dzintara muzejā, kura restaurācija ir pabeigta, varēsiet iepazīties ar dzintara rašanās vēsturi, tirdzniecības ceļiem, ieguvi un apstrādi.
Pirmā stāva telpas priecē apmeklētājus ar atjauninātiem vēsturiskiem interjeriem, kas stāsta par grāfu Tiškeviču dzīvi šajā pilī. Apmeklētājiem, kurus interesē Palangas un grāfu Tiškeviču vēsture, tiek piedāvāts autentisks iekārtojums: halle, svinību zāle, Sarkanais salons, Lielais salons, Grāfienes kabinets, Zilais salons, Jaunā grāfa kabinets un Mazais salons.
Šajās pils reprezentatīvajās zālēs ir atjaunota aristokrātu rezidences atmosfēra, kurā izstādīti 18. gadsimta beigu - 19. gadsimta sākuma muižnieku piļu interjeru priekšmeti, no Lietuvas Mākslas muzejā saglabātajiem priekšmetiem no grāfu Tiškeviču pilīm un citu Lietuvas muižnieku pilīm, privātkolekcijām. Interjera ekspozīcijas autors ir Romualds Budris.
Otrajā stāvā iekārtota unikāla dzintara ekspozīcija, ko papildina arheoloģiskie eksponāti, atjaunota arī ieslēgumu kolekcija. Muzeja apmeklētāji varēs aplūkot pilnīgi jaunu dzintara morfoloģijas ekspozīciju.
Pēc tam apmeklējam "Stinšu svētkus"!.. Vai esat dzirdējuši par zivīm, kas smaržo pēc svaigiem gurķiem? Senākos laikos, lai noķertu šīs zivis, zvejnieki nolaida zem ledus murdus un, sitot ritmu, runāja īpašus vārdus. Ziņkārīga zivtiņa peldēja uz skaņas pusi un ... iekļuva tīklā. Mūsdienās dziesmas Palangā tiek dziedātas krastā, kur ik gadu tiek rīkoti "Stinšu svētki" - tradicionāla zvejnieku, makšķernieku un labi sagatavotu zivju cienītāju sanākšana. Visus vieno stinte jeb salaka - neliela, neizskatīga, bet neparasti garšīga zivs, kas svētkos piedalās visādos veidos: svaiga, cepta, marinēta, kūpināta, veidota no māla, izgrebta no koka. Tradicionālās zemledus makšķerēšanas sacensības no mola, stinšu ēšanas sacensības, grilēti ēdieni, mūzika, rotaļas - tas viss piesaista cilvēku pūļus lielākajā Lietuvas kūrortā!..
17.00 dodamies uz Žibininku ciemu
Vakariņas atpūtas un izklaides kompleksā HBH "Juozo Alus". 1995. gada 1. maijā nelielajā Žibininku ciemā HBH alus darītava "Juozo Alus" piepildīja pirmās mucas. Alus cienītājiem pie darītavas tika iekārtots bārs, kurā pie trim galdiņiem varēja nosēsties tikai 18 cilvēki. Bāra popularitāte auga milzīgā ātrumā. Oktobrī tika atvērta jauna zāle, nedaudz vēlāk - trešā, ceturtā, piektā, un tā bez gala!..
Šodien HBH "Juozo Alus" atpūtas un izklaides kompleksā vienlaicīgi var uzņemt un apkalpot 1500 apmeklētājus. Šeit jums piedāvās iestiprināties ar izciliem, tradicionāliem lietuviešu un žemaišu ēdieniem, daudzi no kuriem ir atzīmēti kā "Kulinārais mantojums". Bet alus cienītāji varēs nogaršot vietējās alus darītavas izcilo alu.
Izbraucam uz Rīgu
Ceļš pa Lietuvu un Latviju
Pa ceļam kafijas pauze
Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Palangas dzintara muzejs:
gida pakalpojumi - 50.00 EUR grupai
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!
http://santur.com.lv/index.php/lv/svetku-braucieni/971-1#sigFreeId429304275d