Ceļojums uz Lietuvu - "Stinšu svētki" Palangā

Palangas gerbonis

Izbraukšana 2020.gada 8.februārī

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 21.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.30 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Palangā

Palangas vēsture sākas 18.gadsimtā, kad tā bija vienkāršs zvejnieku ciemats. 19.gadsimtā grāfs Tiškevičs, vietējās dabas krāšņuma apburts, šeit nolēma izveidot kūrortu. Šodien Palanga ir mūsdienīgs kūrorts ar daudzām viesnīcām un villām, plašu un tīru pludmali un attīstītu infrastruktūru.

Dosimies pastaigā pa kūrortpilsētu: Birutes parks, Birutes kalns, Basanavičusa iela (pilsētas centrs, kur daudz kafejnīcu, restorānu, izklaides), kūrorta simbols skulptūra "Jūratė un Kastytis", jūras tilts "Palangos tiltas", kas iestiepjas jūrā 470 metru garumā.

Pēc tam dodamies uz "Stinšu svētkiem". Vai esat dzirdējuši par zivīm, kas smaržo pēc svaigiem gurķiem? Agrākos laikos, lai noķertu šīs zivis, zvejnieki laida zem ledus slazdus un, sitot ritmu, runāja īpašus vārdus. Ziņkārīga zivtiņa peldēja uz skaņas pusi un ... iekļuva tīklā. Mūsdienās dziesmas Palangā tiek dziedātas krastā, kur ik gadu tiek rīkoti "Stinšu svētki" - tradicionāla zvejnieku, makšķernieku un labi sagatavotu zivju cienītāju sanākšana. Visus apvieno stinte jeb salaka - neliela, neizskatīga, bet neparasti garšīga zivs, kas svētkos piedalās visādos veidos: svaiga, cepta, marinēta, kūpināta, veidota no māla, izgrebta no koka. Tradicionālās zemledus makšķerēšanas sacensības no mola, stinšu ēšanas sacensības, grilēti ēdieni, mūzika, rotaļas - tas viss piesaista cilvēku pūļus lielākajā Lietuvas kūrortā.

Tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt ilūziju namu "EUREKA". Unikāli un interaktīvi eksponāti, visā pasaulē populāras ilūzijas, dažādas izklaides - un tas viss ir ilūziju nams "Eureka", vieta, kur ir, ko redzēt. Tas nav vienkāršs muzejs, kur atnācāt, ieraudzījāt un aizgājāt. Šeit vajag izklaidēties, piedalīties, kļūt par daļu no ekspozīcijas. Varēsiet ne tikai apšaubīt sava ķermeņa izjūtas, bet arī uzņemt daudz smieklīgu fotoattēlu.
Tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt arī Palangas dzintara muzeju. Bijušajā grāfa Fēliksa Tiškeviča muižā dzintara muzejs darbu sāka 1963.gada 3.augustā. Muzejs, kas atrodas pašā Birutes parka centrā, iekārtots krāšņā pilī un ir viens no visvairāk apmeklētajiem muzejiem Lietuvā. Muzejā ir lielākā dzintara kolekcija pasaulē ar aptuveni 30 tūkstošiem eksponātu.

18.00 izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojum
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ilūziju nams "Eureka" - pieaugušajiem 9.90 EUR, bērniem līdz 12 gadiem 8.50 EUR

Palangas dzintara muzejs - pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Palanga