Amatnieku gadatirgus "Kaziukas" Viļņā! Ģedimina tornis un izklaides un atpūtas centrs "Belmontas"

VilniausIzbraukšana 2022.gada martā

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 22.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Viļņā

Viļņa ir Lietuvas galvaspilsēta un lielākā pilsēta ar 575 tūkstošiem iedzīvotājiem. Pirmo Viļņa reizi minēta 1323.gadā kā Lietuvas dižkunigaiša Ģedimina galvaspilsēta. Laika posmā no 14. līdz 18.gadsimtam Viļņa bija galvenā pilsēta Lietuvas lielkņazistē. Pilsēta vislielāko uzplaukumu sasniedza Polijas - Lietuvas ūnijas karaļa Sigismunda I valdīšanas laikā, kad 1544.gadā Viļņa kļuva par karaļa galma pilsētu. Turpmākajos gados pilsēta nepārtraukti auga un attīstījās. Pēc trešās Polijas - Lietuvas ūnijas dalīšanas 1795.gadā, Viļņa kļuva par Krievijas impērijas daļu līdz pat 1918.gadam. No 1922. līdz 1939.gadam pilsēta bija Polijas sastāvā. Kopš 1939.gada Viļņa ir Lietuvas Republikas (vēlāk Lietuvas PSR) galvaspilsēta. 1991.gada 6. septembrī PSRS Valsts padome atzina Lietuvas neatkarību. Viļņa šodiena ir Lietuvas administratīvais, kultūras un politiskais centrs. Šeit, jebkurā diennakts laikā, dzīve rit pilnā sparā, un neticami mājīgā pilsētas atmosfēra ir vienkārši valdzinoša! Viļņa ir unikāla, brīnišķīga un aizraujoša pilsēta. Gandrīz katrs tūrists, kuram ir gadījies būt Lietuvas galvaspilsētā, iemīl šo lielisko pilsētu un sapņo vēlreiz šeit atgriezties. Viļņas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Apmeklējam "Kaziukas" gadatirgu. Tradicionāli "Kaziukas gadatirgus" notiek brīvdienās, kas ir tuvākās 4.martam, kad tiek atzīmēta Lietuvas aizbildņa - Svētā Kazimira, diena. Vecpilsētā tiek atklāts Baltijas valstīs lielākais gadatirgus, kas pastāv kopš 17.gadsimta un jau trīs gadsimtus ziņo par pavasara sākšanos Lietuvā. Uz gadatirgu sabrauc amatnieki no visas Lietuvas, demonstrējot savas prasmes un tirgojot rokām gatavotus priekšmetus. Šeit varat iegādāties kvalitatīvus izstrādājumus no lina, koka un ādas, nopirkt garšīgu lietuviešu alu un kvasu, mājās gatavotus sierus, kūpinātu gaļu un slaveno rupjmaizi. Satiksme Viļņas centrā šajās dienās tiek slēgta, un visa vecpilsēta pārvēršas par vienu lielu un jautru gadatirgu. Galvenais svētku simbols ir "verba" - prasmīgi veidots kaltētu ziedu, dažādu aromātisku augu un vārpu pušķis. Tas ir svētku galvenais atribūts, bez kura vienkārši nedrīkst doties prom no "Kaziukas"! ...

Pēc tam uzkāpsim Ģedimina tornī. Ģedimina tornis (lietuviešu valodā - Gedimino pilies bokštas) ir vēstures un kultūras piemineklis. Augšējās pils rietumu tornis tika uzbūvēts 1419. - 1422.gados Lietuvas dižkunigaiša Vītauta laikā. Iepriekš tā celtniecība kļūdaini tika piedēvēta viņa vectēvam Ģediminam.
Tas izvietots Pils kalna rietumu daļā, atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā un paceļas 48 metrus no kalna pakājes (143 metrus virs jūras līmeņa). Tornim ir trīs astoņstūra formas stāvi (apakšējā daļa ir četrstūrveida), 20 metrus augsts, būvēts no rupjiem laukakmeņiem un sarkanā ķieģeļa. Virs torņa mastā plīvo Lietuvas valsts karogs. Augšā no skatu laukuma paveras skats uz vecpilsētu un Vilijas upes ieleju. Lietuvas iedzīvotāji ir īpaši iemīļojuši šo torni!
Kopš 1960.gada tornī atrodas Lietuvas Nacionālā muzeja filiāles ekspozīcija, kas veltīta pilsētas vēsturei. Tornī redzēsiet arheoloģiskos atradumus, bruņu un ieroču paraugus, Viļņas piļu maketus.
Pils kalnā blakus esošajam tornim atrodas Augšējās pils drupas - dienvidu torņa pamati un aizsardzības sienas fragments. Līdz tornim var uzkāpt kājām pa Pils kalna nogāzē 1895. - 1896.gados ieklāto spirālveida celiņu vai par maksu pacelties funikulierī no Nacionālā muzeja "Lietuvas lielkņazistes valdnieku pils" slēgtā pagalma.

Noslēgumā apmeklēsim izklaides un atpūtas centru "Belmontas". Franču dzirnavas "Belmontas", kas celtas 1838.gadā, pārtrauca darboties tikai 20.gadsimta vidū. 2001.gadā tika uzsākti šī unikālā kompleksa atjaunošanas darbi. Šobrīd izklaides un atpūtas centrā "Belmontas" ir 10 banketu zāles, kurās var uzņemt no 20 līdz 1000 viesu. Sakoptā teritorija, atjaunotās ēkas un ar etnogrāfiskiem un antīkiem eksponātiem un mēbelēm papildinātās zāles parāda Lietuvas iedzīvotāju sadzīvi, viņu vaļaspriekus un gaumi 19.gadsimta sākumā.
Viļņas iedzīvotāji un galvaspilsētas viesi īpaši iemīlējuši vasaras kafejnīcu "Belmonto kriokliai" ar unikālu skatu uz skaļo ūdenskritumu un krodziņu "Joanos Carinovos smuklė", kurā varēsiet nobaudīt tradicionālos lietuviešu ēdienus un vietējo alu "Belmontas".
Vasarā durvis atver vasaras restorāns "Amfiteatras", kas atrodas straujās Viļņas upes krastā. Upe savu vārdu devusi arī Lietuvas galvaspilsētai.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā 

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
 
Ģedimina tornis - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem 2.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Vilnius