Tiškeviču muiža Kretingā – visvērienīgākie svētki Lietuvā-"Jūras svētki" Klaipēdā!

Klaipeda gerbonisIzbraukšana 2021.gada 24.jūlijā

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 22.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Kretingas pilsētā

Apmeklēsim Kretingas muižu-Kretingas muzeju, ar Tiškeviču pili, ziemas dārzu, muižas pārvaldnieka māju, ūdensdzirnavām un parku.
Muižas komplekss sāka veidoties 16.gadsimtā Žemaitijas vecāko Kesgailu (Kęsgaila) pārvaldīšanas laikā. 1875.gadā grāfs Jāzeps Tiškevičs iegādājās Kretingas muižu un tā kļuva par ģimenes dzīvesvietu, bet pilsētiņa kļuva slavena visā Lietuvā. Nekur citur kā Kretingā tika atklāta Lietuvā pirmā hidroelektrostacija un uzbūvēta pirmā tālruņa līnija un izveidots ziemas dārzs - lielākā privātā siltumnīca Eiropā.
Pašlaik muižā darbojas Kretingas muzejs ar vairāk nekā 70 000 eksponātiem. Muzejs rūpējas arī par siltumnīcu un pārējām Kretingas muižas ēkām. Muzeja apmeklētākā vieta ir ziemas dārzs ar 5000 augiem (t.sk. apmēram 580 eksotisku sugu). Pašā pilī atrodas arheoloģijas, numismātikas un vēsturiskas ekspozīcijas, ūdensdzirnavās - etnogrāfiska ekspozīcija, bet "pārvaldnieka mājā" - pilsētas un novada vēstures muzejs. Tāpat ir vērts apmeklēt skaisto Tiškeviču muižas parku - vienu no vecākajiem Lietuvas muižas parkiem, kas saglabājies no 16. - 18.gadsimta. Šis ir viens no populārākajiem muzejiem Lietuvā, kuru gadā apmeklē vairāk nekā 120 000 cilvēku.

Tālāk ceļš ved uz Klaipēdu

Klaipēda, pēc iedzīvotāju skaita, ir trešā lielākā Lietuvas pilsēta, kas atrodas Lietuvas rietumu daļā, vietā, kur saplūst Baltijas jūra un Kuršu joma. Klaipēdas osta ir liela un neaizsalstoša. Kuršu apdzīvotās vietas mūsdienu pilsētas teritorijā ir zināmas no mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. 1252.gadā Livonijas ordenis uzbūvēja Mēmelburgas pili, bet pēc tam, 1252. - 1253.gados, lika pamatus pilsētai. Apmēram 1258.gadā Mēmelei piešķīra Lībekas pilsētas tiesības. Kopš 1384.gada pilsēta bija Vācu ordeņa atbalsta punkts militārajās operācijās pret lietuviešiem, vairākkārt tika iznīcināta. Melnas miera līguma rezultātā 1422.gadā, Mēmele palika krustnešiem. 1525.gadā Mēmele iekļāvās Prūsijas hercogistē, Zviedrijas Karalistei no 1629. līdz 1635. gadam, 1701.gadā iekļāvās Prūsijas karalistē. Septiņgadu kara laikā pilsēta atradās Krievijas impērijas pakļautībā. 1757. - 1871.gados pilsēta atkal nonāca Prūsijas karalistē. 1871.gadā Mēmele kļuva par Vācijas impērijas vistālāk uz ziemeļiem esošo pilsētu. No 1919. līdz 1922.gadam Mēmeles apgabals kļuva par Antantes protektorātu. 1923.gada 16.februārī Antantes vēstnieku padome akceptēja teritorijas iekļaušanu Lietuvā. Pēc apgabala nodošanas, Mēmeles pilsēta tika pārdēvēta par Klaipēdu. 1939.gada 20.martā Vācija uzstādīja Lietuvai ultimātu par Klaipēdas atdošanu Vācijai, Lietuva bija spiesta pieņemt. No 1939. līdz 1945.gadam Klaipēdas apgabals ietilpa Vācijā. 1945.gada augustā saskaņā ar Potsdamas konferences lēmumu Klaipēdas apgabals tika nodots Lietuvas PSR. Šodien Klaipēda ir galvenā Lietuvas osta, ar labi attīstītu tūrisma infrastruktūru, un pludmales nav sliktākas kā Palangā.

Apmeklējam "Jūras svētkus". Katru gadu jūlijā Klaipēdā notiek grandiozākie svētki Lietuvā - Jūras svētki. Ielas tradicionāli piepilda pilsētas iedzīvotāji, viesi no citām Lietuvas pilsētām un valstīm. Pasākums notiek visā Klaipēdas vecpilsētā, pilsētas centrālajā daļā un Smiltainē. Tiek piedāvāti daudzi priekšnesumi, koncerti, ielu teātri, izstādes, buru laivu regate un vairāku kilometru garumā gadatirgus. Katru gadu svētkus apmeklē apmēram pusmiljons tūristu! Svētku kulminācija ir sestdienā.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Kretingas muiža-Kretingas muzejs:
muzeja ekspozīciju apmeklēšana - pieaugušajiem 5.00 EUR, pensionāriem 2.00 EUR, bērniem 1.20 EUR
ziemas dārza apmeklēšana - pieaugušajiem 2.00 EUR, pensionāriem, bērniem 1.00 EUR
ekskursija pa muzeju ar vietējo gidu - 40.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Kretingas-muiza Klaipeda