Ceļojums uz Lietuvu - Grandiozie Jūras svētki Klaipēdā!

Klaipeda gerbonisIzbraukšana 2020.gada 25.jūlijā

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 22.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Klaipēdā

Klaipēda – ostas pilsēta atrodas vietā, kur saplūst Baltijas jūra un Kuršu joma, un ir trešā lielākā pilsēta Lietuvā. Ir zināma precīza pilsētas dzimšanas diena - tas ir 1252.gada 1.augusts, kad Kurzemes bīskaps Heinrihs pasludināja Mēmelburgas (Mēmeles) cietoksni par Kurzemes bīskapijas centru. Vēsturiski pilsēta vienmēr ir piesaistījusi ar savu stratēģisko atrašanās vietu un izeju uz Baltijas jūru.

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru. Vecpilsētas kārtīgais vācu stils piesaista ar savu unikālo arhitektūru. Aplūkosim 18. un 19.gadsimta pildrežģu stila ēkas, senās noliktavas, Danas upes krastmalu un burinieku "Meridiāns". Tāpat redzēsim Teātra laukumu un Tāravas Anniņas skulptūru.

Pēc tam apmeklējam Jūras svētkus. Katru gadu jūlijā Klaipēdā notiek grandiozākie svētki Lietuvā - Jūras svētki. Ielas tradicionāli piepilda pilsētas iedzīvotāji, viesi no citām Lietuvas pilsētām un valstīm. Pasākums notiek visā Klaipēdas vecpilsētā, pilsētas centrālajā daļā un Smiltainē. Tiek piedāvāti daudzi priekšnesumi, koncerti, ielu teātri, izstādes, buru laivu regate un vairāku kilometru garumā gadatirgus. Katru gadu svētkus apmeklē apmēram pusmiljons tūristu! Svētku kulminācija ir sestdienā.

Tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt Lietuvas Jūras muzeju un delfināriju. 1979.gadā atjaunotajā Kuršu kāpas fortā tika atvērts Lietuvas Jūras muzejs, kas ir izkārtojies 13 hektāru lielā platībā. Ekspozīcijas ir iespējams apskatīt gan zālēs un akvārijos iekštelpās, gan āra baseinos, kuros peld Baltijas jūras roņi, ziemeļu jūras lauvas un pingvīni. Pazemes gaiteņos un zem vaļņiem ir ierīkota Lietuvas kuģniecības vēstures ekspozīcija, bet uz uzbēruma, bijušajās ieroču vietās, ir gan veco, gan moderno enkuru kolekcija. Jūras muzejs ir sakrājis vairāk nekā 88 tūkstošu eksemplāru kolekciju, lielākoties jūras dabas – molusku gliemežvāki, koraļļi, vēžveidīgie, adatādaiņi, jūras putni, zivis un zīdītāji.
1994.gadā blakus jūras muzejam tika atvērts delfinārijs - vienīgais Baltijas jūras austrumu krastā. Ūdens šovs tiek rādīts lielākajā centrālajā baseinā, kas vienlaikus var uzņemt 1000 skatītāju.
2017.gada 3.decembrī pēc 3 gadu rekonstrukcijas apmeklētājiem tika atvērts atjaunotais akvārijs. Tagad akvāriju sistēmu veido 24 akvāriji, kuros ir parādīta saldūdens, Baltijas jūras, Ziemeļjūras un tropisko jūru ekosistēmas, tāpat zem centrālā baseina ir izveidots 18 metrus garš akrila tunelis storēm. Apmeklētāji var doties ceļojumā "zem ūdens": no upes līdz okeānam, pastaigas laikā aplūkot Baltijas un Ziemeļu jūras zivis un eksotiskās tropiskās zivis.

18.30 dodamies uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Prāmis uz Kuršu kāpu - turp - atpakaļ 1.00 EUR

Lietuvas Jūras muzejs – pieaugušajiem 9.00 EUR, bērniem, skolēniem, pensionāriem 4.50 EUR
 
Delfīnu šovs - pieaugušajiem 9.00 EUR, bērniem, skolēniem, pensionāriem 4.50 EUR
 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Klaipeda Riga