Ceļojums uz Lietuvu - Grandiozie Jūras svētki Klaipēdā!

Klaipeda gerbonisIzbraukšana 2020.gada 25.jūlijā

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 22.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Klaipēdā

Klaipēda, pēc iedzīvotāju skaita, ir trešā lielākā Lietuvas pilsēta, kas atrodas Lietuvas rietumu daļā, vietā, kur saplūst Baltijas jūra un Kuršu joma. Klaipēdas osta ir liela un neaizsalstoša. Kuršu apdzīvotās vietas mūsdienu pilsētas teritorijā ir zināmas no mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. 1252.gadā Livonijas ordenis uzbūvēja Mēmelburgas pili, bet pēc tam, 1252. - 1253.gados, lika pamatus pilsētai. Apmēram 1258.gadā Mēmelei piešķīra Lībekas pilsētas tiesības. Kopš 1384.gada pilsēta bija Vācu ordeņa atbalsta punkts militārajās operācijās pret lietuviešiem, vairākkārt tika iznīcināta. Melnas miera līguma rezultātā 1422.gadā, Mēmele palika krustnešiem. 1525.gadā Mēmele iekļāvās Prūsijas hercogistē, Zviedrijas Karalistei no 1629. līdz 1635. gadam, 1701.gadā iekļāvās Prūsijas karalistē. Septiņgadu kara laikā pilsēta atradās Krievijas impērijas pakļautībā. 1757. - 1871.gados pilsēta atkal nonāca Prūsijas karalistē. 1871.gadā Mēmele kļuva par Vācijas impērijas vistālāk uz ziemeļiem esošo pilsētu. No 1919. līdz 1922.gadam Mēmeles apgabals kļuva par Antantes protektorātu. 1923.gada 16.februārī Antantes vēstnieku padome akceptēja teritorijas iekļaušanu Lietuvā. Pēc apgabala nodošanas, Mēmeles pilsēta tika pārdēvēta par Klaipēdu. 1939.gada 20.martā Vācija uzstādīja Lietuvai ultimātu par Klaipēdas atdošanu Vācijai, Lietuva bija spiesta pieņemt. No 1939. līdz 1945.gadam Klaipēdas apgabals ietilpa Vācijā. 1945.gada augustā saskaņā ar Potsdamas konferences lēmumu Klaipēdas apgabals tika nodots Lietuvas PSR. Šodien Klaipēda ir galvenā Lietuvas osta, ar labi attīstītu tūrisma infrastruktūru, un pludmales nav sliktākas kā Palangā.

Dosimies pastaigā pa vecpilsētu. Senās Klaipēdas glītais vācu stils piesaista ar savu unikālo arhitektūru. Laipni sagaida ieliņas, bruģētas ar lieliem bruģakmeņiem, sakopti pagalmi, daudzkrāsainas pildrežģu mājas ar dakstiņu jumtiem un senas noliktavas. Izstaigāsim gleznaino Danes upes krastmalu, apbrīnosim burinieku "Meridiāns". Apmeklēsim Teātra laukumu ar Tāravas Anniņas skulptūru. Redzēsim arī pieminekļus un skulptūras, kas atdzīvina vecpilsētas ainu.

Pēc tam apmeklējam Jūras svētkus. Katru gadu jūlijā Klaipēdā notiek grandiozākie svētki Lietuvā - Jūras svētki. Ielas tradicionāli piepilda pilsētas iedzīvotāji, viesi no citām Lietuvas pilsētām un valstīm. Pasākums notiek visā Klaipēdas vecpilsētā, pilsētas centrālajā daļā un Smiltainē. Tiek piedāvāti daudzi priekšnesumi, koncerti, ielu teātri, izstādes, buru laivu regate un vairāku kilometru garumā gadatirgus. Katru gadu svētkus apmeklē apmēram pusmiljons tūristu! Svētku kulminācija ir sestdienā.

Tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt Lietuvas Jūras muzeju un delfināriju. 1979.gadā atjaunotajā Kuršu kāpas fortā tika atvērts Lietuvas Jūras muzejs, kas ir izkārtojies 13 hektāru lielā platībā. Ekspozīcijas ir iespējams apskatīt gan zālēs un akvārijos iekštelpās, gan āra baseinos, kuros peld Baltijas jūras roņi, ziemeļu jūras lauvas un pingvīni. Pazemes gaiteņos un zem vaļņiem ir ierīkota Lietuvas kuģniecības vēstures ekspozīcija, bet uz uzbēruma, bijušajās ieroču vietās, ir gan veco, gan moderno enkuru kolekcija. Jūras muzejs ir sakrājis vairāk nekā 88 tūkstošu eksemplāru kolekciju, lielākoties jūras dabas – molusku gliemežvāki, koraļļi, vēžveidīgie, adatādaiņi, jūras putni, zivis un zīdītāji.
1994.gadā blakus jūras muzejam tika atvērts delfinārijs - vienīgais Baltijas jūras austrumu krastā. Ūdens šovs tiek rādīts lielākajā centrālajā baseinā, kas vienlaikus var uzņemt 1000 skatītāju.
2017.gada 3.decembrī pēc 3 gadu rekonstrukcijas apmeklētājiem tika atvērts atjaunotais akvārijs. Tagad akvāriju sistēmu veido 24 akvāriji, kuros ir parādīta saldūdens, Baltijas jūras, Ziemeļjūras un tropisko jūru ekosistēmas, tāpat zem centrālā baseina ir izveidots 18 metrus garš akrila tunelis storēm. Apmeklētāji var doties ceļojumā "zem ūdens": no upes līdz okeānam, pastaigas laikā aplūkot Baltijas un Ziemeļu jūras zivis un eksotiskās tropiskās zivis.

Vakarpusē dodamies uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Prāmis uz Kuršu kāpu - turp - atpakaļ 1.00 EUR

Lietuvas Jūras muzejs – pieaugušajiem 9.00 EUR, bērniem, pensionāriem 4.50 EUR
 
Delfīnu šovs - pieaugušajiem 9.00 EUR, bērniem, pensionāriem 4.50 EUR
 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Klaipeda Riga