Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Tallinas vecpilsētas dienas!.. – Keilas ūdenskritums

Talino-herbas

Izbraukšana 2023.gada 3. jūnijā

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 28.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Keila-Joa ciemā

Apbrīnosim Keilas ūdenskritumu. Ūdenskritums atrodas Harju apriņķī Keilas pagastā uz Keilas upes. Ūdenskrituma augstums ir 6 metri, platums - līdz 70 metriem, tādējādi pēc lieluma atpaliekot tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma
Gleznainais Keilas ūdenskritums atrodas parka teritorijā. Ceļš no parka līdz ūdenskritumam iet gar upes gultni pāri diviem iekārtiem tiltiem. Uz Keilas upes blakus ūdenskritumam ir atjaunota hidroelektrostacija. Kā arī netālu atrodas viens no gleznākajiem atjaunotajiem īpašumiem Igaunijā - Keila-Joa pils Schloss Fall.
Vietējiem iedzīvotājiem kāzu dienā ir tradīcija apmeklēt ūdenskritumu, kur viņi pie tilta margām piestiprina slēdzenes ar saviem vārdiem, bet atslēga pēc tam tiek iemesta ūdenskritumā.

Ceļš tālāk ved uz Tallinu

Tallina - Igaunijas Republikas galvaspilsēta, lielākā pilsēta valstī ar 438 tūkstošiem iedzīvotāju, liela pasažieru un kravas osta.
Pirmais koka nocietinājums Tompea kalnā tika uzcelts 11. gadsimtā. 1219. gadā Lindanises apmetni iekaroja Dānijas krustneši, kuri pilsētu pārdēvēja par Rēveli. 13. gadsimta beigās Rēvele pievienojās Hanzas savienībai. 14. gadsimta vidū, iekšējo politisko grūtību dēļ, Dānijas karalis kopā ar Rēveli pārdeva savus īpašumus Ziemeļigaunijā Vācu ordenim.
Livonijas kara laikā, 1561. gadā, Rēvele nokļuva zviedru kontrolē un kļuva par Zviedru Igaunijas jeb Igaunijas hercogistes administratīvo centru.
Ziemeļu kara laikā 1710. gadā Zviedru Igaunija kopā ar Rēveli tika iekļauta cariskajā Krievijā. 1918. gadā Rēvelē tika pasludināta Igaunijas neatkarība, bet gadu vēlāk pilsēta ieguva tagadējo nosaukumu - Tallina.
Pēc Otrā pasaules kara Igaunija kļuva par PSRS daļu. Atgūt savu neatkarību Igaunijai bija iespējams tikai 1991. gada augustā.
Šodien Tallina ir moderna Eiropas galvaspilsēta ar lielu potenciālu un populārs tūrisma galamērķis. Tallinas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Pusdienas "Solaris" centrā restorānā "Lido". Ēdiens "Lido" vienmēr ir svaigs un gatavots no dabīgiem produktiem, bez sintētiskām krāsām un garšas pastiprinātājiem. "Lido" ēdienkartē katru dienu ir vairāk nekā 266 ēdienu.

Pēc tam apmeklējam festivālu "Tallinas vecpilsētas dienas". Šie kultūras svētki Igaunijā daudzina valsts nozīmīgākā vēstures pieminekļa - Tallinas vecpilsētas, unikālo atmosfēru.
Tallinas ģeogrāfiskais novietojums un vēsturiskais fons izskaidro Igaunijas galvaspilsētas zviedru, vācu, dāņu, somu un krievu-padomju mantojumu. Tallinas vecpilsētas dienas ir lielākais festivāls, kas veltīts vecpilsētas kultūras mantojumam un multikulturālai kopienai. Festivāla laikā, kas notiek vasaras sākumā kopš 1982. gada, visa Tallinas vecpilsēta kļūst par svētku norises vietu
Šogad vecpilsētas dienas notiks no 2. līdz 4. jūnijam. Svētku kulminācija sestdien. Katra diena būs ļoti notikumiem bagāta - svētku programmā ir vairāk nekā divi simti svētku pasākumu. Vecpilsētas pagalmus, laukumus, ielas un kafejnīcas pieskandinās mūzika, teātra izrādes, koncerti baznīcās, ielu gadatirgi, meistarklases, izstādes, orientēšanās sacensības, ekskursijas. Šaurajās vecpilsētas ieliņās notiks cirka priekšnesumi, uzstāsies klauni un virves staigātāji, skanēs etnogrupu dziesmas dažādās valodās.
 
18.00 izbraucam uz Rīgu
 
Ceļš pa Igauniju un Latviju
 
Pa ceļam kafijas pauze
 
Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!