Rietumukrainas pērle Ļvova un unikālā poļu pilsēta Zamosca

Lvova gerbonisCeļojuma ilgums - 4 dienas/ 4 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 122.00 EUR bērniem

Cena no 123.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - Polija

18.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Ceļš pa Poliju

Nakts autobusā

 

2.diena – Polija – Ukraina – Ļvova

Apstāšanās uz Polijas – Ukrainas robežas

Dodamies uz Ļvovu

Iekārtojamies viesnīcā

Ļvova (Ļviva) – pilsēta Ukrainas rietumos. Tā dibināta 13.gadsimta vidū un nosaukta Galīcijas kņaza Daniela dēla – Ļeva vārdā, kam savukārt dots lauvas vārds. Ļvova – Rietumukrainas kultūras galvaspilsēta, kā arī ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Vecpilsēta ir harmonisks eiropeisks stūrītis, šeit ir saglabājušās gan senas mājas, gan dievnami, gan mājīgas šauras ieliņas. Šeit ierodas, lai pastaigātos pa centru, apmeklētu muzejus, klausītos daudzos ielu muzikantus un iepazīties ar bagāto Rietumukrainas kultūru. Un, protams, nevajadzētu aizmirst par sātīgo virtuvi, vietējo kafiju un kafijas tradīcijām, un pārsteidzoši garšīgo šokolādi. Tas viss ir gatavots pēc unikālām gadsimtiem senām receptēm.

Ekskursija pa vecpilsētu. Redzēsiet senās pilsētas galvenās ielas, pilsētas sirdi - Tirgus laukumu, rātsnamu, iegremdēsieties armēņu un ebreju kvartālu dzīvē. Gadsimtiem senu Ļvovas varenību demonstrē senie nocietinājumi: Pulvertornis, Pilsētas un Karaliskais arsenāls, aizsardzības sienu fragmenti. Garīgo stiprumu atklās Ļvovas dievnami: Armēņu katedrāle, Sv. Apustuļu Pētera un Pāvila baznīca, Latīņu katedrāle, majestātiskā Dominikāņu katedrāle un Trīs svēto kapela

Brīvais laiks

Tumšajā laikā Ļvova izskatās savdabīga - apgaismotas ielas, nami un dievnami. Vakara pastaigā pa pilsētu var atklāt kaut ko pilnīgi citu, jaunu un noslēpumainu.

Kā arī varat apmeklēt dažus Ļvovas restorāniņus. Ar īpašu atmosfēru muzeju – restorānu «Сало». Tas ir pirmais pasaulē slavenā ukraiņu produkta – speķa, muzejs. Speķa muzejā varat pamēģināt dažādus ēdienus no speķa. Šeit speķis ir visām gaumēm – 35 veidu. Viseksotiskākie ir speķis šokolādē vai ar saldējumu.

Nakts viesnīcā

 

3.diena – Ļvova

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz parku "Augstā pils". Parks atrodas Ļvovas centrālajā daļā, un pils torņi majestātiski paceļas virs pilsētas. No skatu laukuma, parka augstākā punkta 416 metru augstumā virs jūras līmeņa, paveras brīnišķīga senās Ļvovas panorāma.

Pēc tam apmeklējam Tautas arhitektūras un sadzīves muzeju – etnogrāfisko parku. Muzeja fondos tiek glabāti gandrīz 21 tūkstotis eksponātu: senas ikonas, drēbes, rotaslietas, trauki, mēbeles. Muzejā ir 110 tautas koka arhitektūras pieminekļi. Vecākais eksponāts ir 1749.gadā celtais zemnieku namiņš. Vēl brīvdabas muzejā redzēsiet skolu, kokzāģētavu, vējdzirnavas un ūdens dzirnavas.

Atgriežamies vecpilsētā

Apmeklējam aptieku – muzeju "Zem melnā ērgļa", "Ļvovas kafijas raktuvi" un muzeju "Šokolādes zeme"

Aptieka – muzejs "Zem melnā ērgļa" tika dibināta 1735.gadā, un tā ir vecākā aptieka Ļvovā. Šī ir vienīgā Ukrainā un Eiropā aptieka, kas vienlaikus darbojas arī kā muzejs. Unikālajā muzejā ir izstādīti reti eksponāti, ko savākuši zinātnieki, farmaceiti un entuziastiski-kolekcionāri.

"Ļvovas kafijas raktuve" («Львівська Копальня Кави») - radoša kafejnīca-grāmatnīca pie tirgus laukuma Ļubomirsku vēsturiskajā greznajā ēkā. Šeit atbildēs uz jautājumu – kur Ļvovā iegūst kafiju. Izrādās, ka tā tiek izrakta raktuvē zem rātsnama! Apmeklētāji var noiet lejā un pat redzēt kafijas "iegūšanas" procesu. "Ļvovas kafijas raktuves" augšstāva kafijas pupiņas tiek grauzdētas un gatavoti vairāk nekā 30 veidu kafijas dzērienu: "Banderoviešu", "Donbasa iedzīvotājiem", "Vakara", "Rīta", "Franz Joseph", "Kad līst lietus", "Ar labu nakti " un citi.

Muzejs "Šokolādes zeme" ir ne tikai vieta ar interesantiem saldiem eksponātiem, bet arī maģiska neaizmirstamu iespaidu pasaule. Tirgus laukumā itāļu pagalmiņā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem izveidoja šokolādes muzeju. Visi apmeklētāji saldumu degustēšanā var piedalīties bez maksas!

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

4.diena – Ļvova – Zamosca – Rīga

Brokastis viesnīcā

Ceļš pa Ukrainu

Apstāšanās uz Ukrainas – Polijas robežas

Pastaiga pa vecpilsētu – renesanses pērli, jo šeit koncentrētas ēkas ar neparastu skaistumu un lielu vēsturisko vērtību: lielisks rātsnams ar staltu torni, Tirgus laukumu ieskaujošās akmens mājas ar arkām.

Izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas – Lietuvas robežas

Naktī ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* 2 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Ļvovas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 100 UAH personai
* apmeklējamie objekti ~ 400 UAH

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei! Latvijas un Eiropas pilsoņiem vīza uz Ukrainu nav nepieciešama. Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

 

Valūtas kurss:
1 EUR = ~ 30 UAH
1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

View the embedded image gallery online at:
http://santur.com.lv/index.php/lv/ukraina/827-1#sigFreeId576a4da750

 

Lvova Zamoska