Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Pasakainā Ļvova – elpu aizraujošais Karpatu skaistums un brīnišķīgie Aizkarpati!..

Ukraina gerbonisCeļojuma ilgums - 8 dienas/ 7 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 000.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

Svarīga informācija! Ceļojums tiek atcelts uz nenoteiktu laiku

 

1.diena  Rīga  Lietuva  Polija

17.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju, Lietuvu un Poliju ar nelielām pauzēm atpūtai

 

2.diena – Polija – Ukraina: Ļvova

Ceļš pa Poliju (nakts brauciens)

Apstāšanās uz Polijas – Ukrainas robežas

Ceļš tālāk ved uz Ļvovu

Ļvova (Ļviva) – pilsēta Ukrainas rietumos, to 13.gadsimta vidū dibināja Galīcijas kņazs Danilo, un jau 1272.gadā Ļvova kļuva par Galīcijas-Volīnijas kņazistes galvaspilsētu. Ļvova – Rietumukrainas kultūras galvaspilsēta, kā arī ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Vecpilsēta ir harmonisks eiropeisks stūrītis, kur ir saglabājušās gan senas mājas, gan dievnami, gan mājīgas šauras ieliņas. Šeit ierodas, lai pastaigātos pa centru, apmeklētu muzejus, klausītos daudzos ielu muzikantus un iepazīties ar bagāto Rietumukrainas kultūru. Un, protams, nevajadzētu aizmirst par sātīgo virtuvi, vietējo kafiju un kafijas tradīcijām, un pārsteidzoši garšīgo šokolādi. Tas viss ir gatavots pēc unikālām gadsimtiem senām receptēm.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija pa Ļvovas vēsturisko centru. Dodamies uz gleznaino parku "Augstā pils". Uz kalna virsotni ved garas kāpnes. Uz pilskalna, kur uzcelta "Augstā pils", 413 metru augstumā virs jūras līmeņa ir izveidots unikāls skatu laukums, kuram nav līdzīgu visā Eiropā. No tā paveras brīnišķīgs skats uz Ļvovas vecpilsētu, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu apmeklētāju. Neaizmirstiet apbruņoties ar fotoaparātu, lai iemūžinātu šādu skaistumu.
Pils kalns, kura virsotnē 13.gadsimtā tika uzcelta kņaza Galīcijas Daņilo nocietināta koka dzīvesvieta, tika nosaukta par Augsto pili, pretēji citai - Lejas pilij. Akmens pils celtniecība 1362.gadā tiek saistīta ar Polijas karali Kazimiru, kurš iekaroja Galīciju. Pirmo reizi Augsto pili ieņēma Ļvovas aplenkuma laikā 1648.gadā Maksima Krivonosa vadītie kazaki. Pēc tam 1648.gadā garnizons tika izvests no pils, bet 1672.gadā turki to iekaroja bez cīņas. 18.gadsimta sākumā Augsto pili iekaroja un daļēji sagrāva zviedru karaspēks. Un cietoksnis zaudēja savu stratēģisko nozīmi. Kopš 18.gadsimta vidus torņus un sienas pakāpeniski izjauca, lai izmantotu kā celtniecības materiālus, un 19.gadsimtā pils bija gandrīz pilnībā demontēta. 1835.gadā Pils kalna nogāzēs tika ierīkots Augstās pils parks. No vecās pils bija saglabājies tikai dienvidu akmens sienas fragments ar atverēm, kas aizsargāja ieeju pilī.
Pēc tam dosimies pastaigā pa vecpilsētu. Redzēsiet senās pilsētas galvenās ielas, pilsētas sirdi - Tirgus laukumu, kura arhitektūras ansamblis veidojās 14. - 19.gadsimtu laikā, un 1827. - 1835. gados celto Ļvovas rātsnamu. Iegremdēsieties armēņu un ebreju kvartālu dzīvē. Gadsimtiem senu Ļvovas varenību demonstrē senie nocietinājumi: 1554. - 1556.gados celtais Pulvertornis, renesanses laika militārās aizsardzības arhitektūras piemineklis; Pilsētas arsenāls, renesanses laikmeta aizsardzības arhitektūras piemineklis, būvēts 1554. – 1556.gados; Karaliskais arsenāls, celtais pēc karaļa Vladislava IV rīkojuma 1646.gadā, un aizsardzības sienu fragmenti. Garīgo stiprumu atklās Ļvovas dievnami: 1356. - 1363.gados celtā Armēņu katedrāle, viens no senākajiem reliģiskās arhitektūras pieminekļiem Ukrainā. Garnizona Sv. Apustuļu Pētera un Pāvila baznīca, celta 1610. - 1630. gados baroka stilā. Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas bazilika, celta gotikas stilā 1360. - 1479.gados. 1749.gadā dibinātā majestātiskā Dominikāņu katedrāle un baroka klosteris. Debesbraukšanas baznīcas ansamblis, 16. - 17.gadsimta renesanses arhitektūras piemineklis, un Trīs svēto kapela, ansambļa daļa, kas savienota ar baznīcu 19.gadsimta vidū.
 
Brīvais laiks

Tumšajā laikā Ļvova izskatās savdabīga - apgaismotas ielas, nami un dievnami. Vakara pastaigā pa pilsētu var atklāt kaut ko pilnīgi citu, jaunu un noslēpumainu.

Vispopulārākie Ļvova restorāni ir "Криївка" un "Сало":
Restorāns "Криївка": kulta vieta Ļvovā un ļoti iecienīts restorāns. Kafejnīca ir noformēta Ukrainas nemiernieku armija kareivju pazemes "bāzes" stilā, kas piesaista daudzu Ļvovas viesu uzmanību. Lai iekļūtu "Криївка", ir nepieciešams parunāt ar kareivi, kurš pieprasa "kodēto" saukli ("Слава Україні!"), un, saņēmis pareizo atbildi, atver durvis. Pie ieejas pazemē viesim var ieliet īpašā alkoholiskā dzēriena "Медовухa" glāzīti. Ukraiņu virtuves ēdieni tiek pasniegti militāra rakstura traukos, tomēr tas tikai pasvītro iestādes orientāciju. Restorāns "Криївка" ir visvairāk apmeklētākā iestāde Eiropā - 1 miljons apmeklētāju gadā.
Īpaša atmosfēra ir muzejā – restorānā «Сало». Tas ir pirmais pasaulē slavenā ukraiņu produkta – speķa, muzejs. Speķa muzejā varat pamēģināt dažādus ēdienus no speķa. Šeit speķis ir visām gaumēm – 35 veidu. Viseksotiskākie ir speķis šokolādē vai ar saldējumu.

Tiem, kuri vēlēsies, vakara ekskursija "Ļvovas nakts sardze". Šis nakts piedzīvojums neatstās nevienu vienaldzīgu, tas dos pozitīvu emociju jūru, liks paskatīties uz Ļvovas dzīvi no citas puses, atklās interesantus Ļvovas noslēpumus, parādīs pilsētu pavisam citā, nakts gaismā ... Ekskursija notiks, ja būs ne mazāk kā 20 cilvēku

Nakts viesnīcā

 

3.diena – Ļvova – kūrorts Jaremča

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Ļvovas vecpilsētu

Apmeklēsim aptieku – muzeju "Zem melnā ērgļa". Aptieka – muzejs "Zem melnā ērgļa" tika dibināta 1735.gadā, un tā ir vecākā aptieka Ļvovā. Šī ir vienīgā Ukrainā un Eiropā aptieka, kas vienlaikus darbojas arī kā muzejs. Unikālajā muzejā ir izstādīti reti eksponāti, ko savākuši zinātnieki, farmaceiti un entuziastiski-kolekcionāri.

Pēc tam apmeklējam muzeju "Šokolādes zeme". Muzejs ir ne tikai vieta ar interesantiem saldiem eksponātiem, bet arī maģiska neaizmirstamu iespaidu pasaule. Tirgus laukumā itāļu pagalmiņā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem izveidoja šokolādes muzeju. Visi apmeklētāji saldumu degustēšanā var piedalīties bez maksas!

Nākamā ievērības cienīgā vieta - "Ļvovas kafijas raktuve". "Ļvovas kafijas raktuve" («Львівська Копальня Кави») ir radoša kafejnīca-grāmatnīca pie tirgus laukuma Ļubomirsku vēsturiskajā greznajā ēkā. Šeit atbildēs uz jautājumu – kur Ļvovā iegūst kafiju. Izrādās, ka tā tiek izrakta raktuvē zem rātsnama! Apmeklētāji var noiet lejā un pat redzēt kafijas "iegūšanas" procesu. "Ļvovas kafijas raktuves" augšstāva kafijas pupiņas tiek grauzdētas un gatavoti vairāk nekā 30 veidu kafijas dzērienu: "Banderoviešu", "Donbasa iedzīvotājiem", "Vakara", "Rīta", "Franz Joseph", "Kad līst lietus", "Ar labu nakti " un citi.

Tālāk ceļš ved uz Ukrainas Karpatiem uz kūrortu Jaremča

Dosimies pastaigā pa kūrortu. Jaremču  pamatoti uzskata par Karpatu kalnu tūrisma galvaspilsētu. Jaremčā īpašais gucuļu (Rietumu Ukrainā dzīvojoša etnogrāfiskā grupa) kolorīts harmonizē ar attīstīto infrastruktūru. Jaremča, tā ir: ūdenskritums Probiy, minerālūdens avoti, stirnu, briežu un mežacūku voljēri, Dovbuša taka, 16. un 17. gadsimta koka baznīcas, suvenīru tirdziņi. Apbrīnosim Probiy ūdenskritumu, kas ir ūdeņiem bagātākais pakāpienveida ūdenskritums Karpatu kalnos. Prutas upes ūdeņi šeit krīt no 8 metru augstuma. Unikāls skats paveras no gājēju tilta, kas atrodas 20 metrus virs ūdenskrituma. Apmeklēsim gucuļu tirgu - galveno suvenīru tirgu Jaremčā. Pamatā ir izstrādājumi no koka - izgrebtas vāzes un lādītes, krūzes un bļodas, visādu veidu skulptūras. Ļoti populāras gucuļu segas, kas izgatavotas no aitas vilnas, siltas vilnas zeķes un kažokādas čības. Var iegādāties izšūtus un austus kreklus, izšūtus dekoratīvos dvieļus, paklājus un pārklājus. Tirdziņā pārdod kaltētas sēnes, medu, riekstus un Karpatu zāļu tēju.

Vakarā izbraucam uz viesnīcu Jaremčas apkārtnē

 

4.diena – Jaremča – Bukovela – Jaremča

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Bukoveli

Bukovel ir lielākais slēpošanas kūrorts Ukrainā. Tas atrodas netālu no Poļaņicas ciema, Bukovel kalna pakājē 920 metrus virs jūras līmeņa. Augstākais ir Dovga kalns – 1372 metri. Kūrortpilsētā radīti visi priekšnoteikumi, lai nodarbotos ar sportu, biznesu vai atpūtos un atjaunotu veselību. Bukovel ir ne tikai slavens slēpošanas centrs, bet arī pievilcīgs vasaras kūrorts ar lielām izklaides iespējām.

Dosimies pastaigā pa Ukrainas lielāko kalnu slēpošanas kūrortu. Apmeklēsim unikālo "Jaunības" ezeru. 2014.gada vasarā Bukovelē atklāja lielāko mākslīgo ezeru Ukrainā, tā platība ir 6,8 hektāri un dziļums – 15 metri. Ezera krastā, kura garums ir 2 km, izveidota pludmales un atpūtas zona un kafejnīcas, bet pašā ezerā tiek piedāvātas dažādas ūdens izklaides. Pēc tam ar pacēlāju pacelsimies Bukovel kalnā līdz 1127 metru augstumam. Pastaigāsimies pa kalna grēdu, baudīsim burvīgo Karpatu kalnu panorāmu un skatu uz augstāko kalnu Hoverla (2061 metri).

Brīvais laiks Bukovelē

Tie, kuri vēlēsies, varēs izbraukt ar "džipiem" kalnos Mikuļičinā. Brauciens notiks ar pilnpiedziņas mašīnām pa kalnu virsotnēm un Mikuličinas ciema pļavām. Brauciena laikā apmeklēsiet kalnu virsotnes, kas ir augstumā no 950 līdz 1111 metriem virs jūras līmeņa, apbrauksiet upes kanjonus, apmeklēsiet pļavas, kurās gana aitas un govis, varēsiet iegādāties dažādus īpašos sierus un savām acīm redzēt, kā tos pagatavo dabiskos apstākļos, iekarosiet virsotni ar milzīgiem akmeņiem. Maršruta garums ir aptuveni 30 km. Apskates brauciens līdz 3 stundām. Braukšana ar pilnpiedziņas mašīnām notiks, ja būs ne mazāk kā 20 cilvēku

Vakarā dodamies uz Jaremču

Ukraiņu nacionālais vakars restorānā "Гуцульщина". Restorāns ir celts saskaņā ar gucuļu arhitektūras kanoniem - no koka un bez nevienas naglas. Pati ēka gan iekšpusē, gan no ārpuses atgādina 19.gadsimta gucuļu dzīvojamo māju. Jūs draudzīgi sagaidīs viesmīļi tradicionālajos gucuļu tērpos. Skanot dzīvajai tautas mūzikai, jautri pavadīsiet vakaru, baudot tradicionālos gucuļu ēdienus un Karpatu dzērienus!...

Pēc tam atgriežamies viesnīcā

 

5.diena – Jaremča – "Siltie ūdeņi" Veļjatinā – Beregova – Mukačeva

Brokastis viesnīcā

Turpinām ceļojumu, izbaudot Karpatu un Aizkarpatu ainavas, uz Veliatino ciemu

Apmeklējam termālos baseinus Veliatino ciemā. Veliatino "siltie ūdeņi" ir unikāli, Aizkarpatos tādu nav nekur citur! Termiskie ūdeņi, kuru temperatūra ir virs 36° C, tiek iegūti no 1000 metrus dziļa urbuma. Tas ir dabisks veselības avots. Veliatino termālajiem ūdeņiem piemīt ārstējoša iedarbība. Siltie ūdeņi labvēlīgi ietekmē muskuļus un kaulus, sirds un asinsvadu sistēmu, elpošanas un nervu sistēmu, kā arī ir efektīvi ginekoloģisko saslimšanu ārstēšanā. Jums jābūt līdzi peldēšanās piederumiem, kā arī dvielim un gumijas čībām.

Tālāk ceļš ved uz Beregovu

Beregovas vīnu degustēšana "Vecajā pagrabā". Šis ir vecākais Aizkarpatu vīna pagrabs, kas saglabājies sākotnējā formā. Pagrabs ir vairāk nekā 400 gadus vecs. Vīna darītava specializējusies sauso vīnu ražošanā. Atkarībā no ražas, tie ir dabiski saldi, bez pievienotā cukura. Pagraba apmeklējuma programmā ietilpst iepazīšanās ar Beregovas vīnu ražošanas tehnoloģiju un degustācija.

Pēc tam izbraucam uz Mukačevu

Mukačeva atrodas Latoricas upes gleznainajā ielejā. Mukačeva pirmo reizi minēta 896.gadā hronikā "Ungāru akti". Pilsētas tiesības Mukačeva ieguva 1376.gadā. Pilsēta atveras ar savu bagāto vēsturi un arhitektūras šarmu, ir daudz senu ēku un klusu nelielu ieliņu.

Vakarā ierodamies viesnīcā Mukačevas apkārtnē

 

6.diena – Mukačeva – Palanokas pils – Užgoroda

Brokastis viesnīcā

Ekskursija pa Mukačevas vēsturisko centru. Redzēsim: tirdzniecības centru "Mercury", grieķu-katoļu Sv. Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas katedrāli, rātsnamu, Kirila un Metodija laukumu, Aizkarpatu drāmas teātri, pieminekli svētajam Kirilam un Metodijam, pieminekli māksliniekam Migam Munkakam, "Balto namu" – kņaza Rakoci pili, pieminekli skursteņslauķim, Sv. Martina Romas katoļu baznīcu, Sv. Jāzepa kapelu, Reformātu baznīcu.

Pēc tam dodamies uz Palanokas pili, kuru pamatoti var saukt par īstu rietumu Ukrainas arhitektūras pērli. Hronikās nav saglabājies precīzs Palanokas pils dibināšanas laiks. Vienīgais, ko zinātnieki var pateikt, ka 13.gadsimtā cietoksnis jau pastāvēja. Pils atrodas 68 metru augstumā uz izmiruša vulkāna un aizņem gandrīz 14 000 kvadrātmetru lielu platību. Slepenas pazemes ejas, kas zem sienām un torņiem joprojām ir saglabājušās, kalpoja kā patvērums cilvēkiem un mājlopiem. Pils ir sadalīta trīs terasēs - pilīs: augšējā, vidējā un apakšējā.

Tālāk ceļš ved uz Užgorodu

Užgoroda apbur ar savu eiropeisko šarmu. Pilsētas vēsture ir vairāk nekā 1100 gadus sena, padarot Užgorodu par vienu no vecākajām pilsētām valstī. Ungvāras (senais Užgorodas nosaukums) vēsture ir Ungārijas karaļvalsts, Transilvānijas kņazistes, Austroungārijas impērija un Čehoslovākijas Republika vēsture, katram laikmetam atstājot savu iespaidu uz pilsētu.

Iekārtojamies viesnīcā

Vēlāk, ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Redzēsim: Šāndora Petēfi laukumu, Frīda pili, dzejnieka Šāndora Petēfi pieminekli, gājēju tiltu pāri Už upei, mini-Brīvības pieminekli, Teātra laukumu, Aizkarpatu leļļu teātri, pieminekli māksliniekam Ignācijam Roškovičam, Užgorodas mazos piemineklīšus, kādreizējo hasīdu sinagogu, Vološina ielu, bijušo Sv. Vasīlija grieķu-katoļu klostera ēku, pils kalnu, Užgorodas pili, Svētā Krusta grieķu-katoļu katedrāli, Korzo ielu, Sv. Jura katoļu baznīcu, liepu aleju, akmens dārzu, "Sinepju sēklas" šķērsielu.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

7.diena – Užgoroda – Slovākija – Polija

Brokastis viesnīcā

Apmeklēsim Užgorodas pili - slavenāko un vislabāk saglabājušos Aizkarpatu arhitektūras un vēstures pieminekli. Pili viduslaikos uzcēla turīga ungāru dzimta Drugeti, pēc tam to vairākkārt pārbūvēja. Užgorodas pils stāv uz pilskalna, kuru no trim pusēm ieskauj sauss grāvis. Lai gan pils no ārpuses izskatās kā neiekarojams cietoksnis, iekšpusē ir izveidots aristokrātisks vecs parks ar milzīgiem kokiem un skaistām 19.gadsimta skulptūrām. Parka centrā ir labi saglabājusies pils, kurā atrodas novadpētniecības muzejs. Muzejā ir daudz eksponātu, kas liecina par pilsētas un pils ilgo un vētraino vēsturi.

12.00 izbraucam no viesnīcas

Dodamies pusdienot krodziņā - muzejā "Деца у нотаря". Unikālais krodziņš - muzejs ir viena no Užgorodas ievērojamām vietām. Iestādes galvenā koncepcija - etnogrāfiska orientācija, kas cieši saistīta ar patiesu Aizkarpatu humoru. Viesus sagaida gan tradicionāli un oriģināli ēdieni, gan interesants un neparasts interjers. Katrai zālei ir atšķirīgs dizains, katrai telpai ir sava īpašā "odziņa". Krodziņā - muzejā var iegādāties īpašus suvenīrus.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Ukrainu

Apstāšanās uz Ukrainas - Slovākijas robežas

Ceļš pa Slovākiju un Poliju ar nelielām pauzēm atpūtai

 

8.diena – Polija – Lietuva – Rīga

Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju (nakts brauciens)

Dienā ierodamies RīgāCeļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 5 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Ļvovas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai

* ekskursija ar vietējo gidu "Ļvovas nakts sardze" - 12.00 EUR personai

* ekskursija ar vietējo gidu pa Mukačevas vēsturisko centru un Palanokas pili - 6.00 EUR personai

* ekskursija ar vietējo gidu pa Užgorodas vēsturisko centru - 5.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

Aptieka-muzejs "Zem melnā ērgļa" - pieaugušajiem 15 UAH, bērniem 10 UAH

pacēlājs Bukovelē (turp-atpakaļ) - pieaugušajiem 120 UAH, bērniem 80 UAH

brauciens ar pilnpiedziņas mašīnām kalnos Mikuļiščinā - no 18.00 EUR personai

nacionālais vakars restorānā "Гуцульщина" - 25.00 EUR personai

"Siltie ūdeņi" uz 2 stundām – pieaugušajiem 200 UAH, bērniem līdz 140 cm 100 UAH

vīnu degustēšana "Vecajā pagrabā" – 6.00 EUR personai

Palanokas pils – pieaugušajiem 40 UAH, bērniem 20 UAH

Užgorodas pils – pieaugušajiem 50 UAH, bērniem 20 UAH

 

Svarīgi! Latvijas pilsoņiem vīza uz Ukrainu nav nepieciešama. Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 30 UAH

1 EUR = ~ 4.40 PLN

 

View the embedded image gallery online at:
http://santur.com.lv/index.php/lv/ukraina/857-3#sigFreeId439872b28f

 

Uzgoroda 1