Rietumukrainas pērle Ļvova - pārsteidzošais un brīnumainais Aizkarpatu reģions!...

Ukraina 5 gerbonis 1Ceļojuma ilgums - 6 dienas/ 5 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 199.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - Polija

17.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju, Lietuvu un Poliju ar nelielām pauzēm atpūtai

 

2.diena – Polija – Ukraina: Ļvova

Ceļš pa Poliju (nakts brauciens)

Apstāšanās uz Polijas – Ukrainas robežas

Dodamies uz Ļvovu

Ļvova (Ļviva) – pilsēta Ukrainas rietumos, to 13.gadsimta vidū dibināja Galīcijas kņazs Danilo, un jau 1272.gadā Ļvova kļuva par Galīcijas-Volīnijas kņazistes galvaspilsētu. Ļvova – Rietumukrainas kultūras galvaspilsēta, kā arī ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Vecpilsēta ir harmonisks eiropeisks stūrītis, kur ir saglabājušās gan senas mājas, gan dievnami, gan mājīgas šauras ieliņas. Šeit ierodas, lai pastaigātos pa centru, apmeklētu muzejus, klausītos daudzos ielu muzikantus un iepazīties ar bagāto Rietumukrainas kultūru. Un, protams, nevajadzētu aizmirst par sātīgo virtuvi, vietējo kafiju un kafijas tradīcijām, un pārsteidzoši garšīgo šokolādi. Tas viss ir gatavots pēc unikālām gadsimtiem senām receptēm.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija pa Ļvovas vēsturisko centru. Dodamies uz gleznaino parku "Augstā pils", no kura paveras satriecošs skats uz pilsētu. Pilskalns, uz kura ir uzcelta "Augstā pils", ir unikāls skatu laukums (416 metri virs jūras līmeņa), kuram nav līdzīgu visā Eiropā. No tā paveras brīnišķīgs skats uz Ļvovas vecpilsētu, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu apmeklētāju. Neaizmirstiet apbruņoties ar fotoaparātu, lai iemūžinātu šādu skaistumu.
Pastaigāsimies pa vecpilsētu. Redzēsiet senās pilsētas galvenās ielas, pilsētas sirdi - Tirgus laukumu, rātsnamu, iegremdēsieties armēņu un ebreju kvartālu dzīvē. Gadsimtiem senu Ļvovas varenību demonstrē senie nocietinājumi: Pulvertornis, Pilsētas un Karaliskais arsenāls, aizsardzības sienu fragmenti. Garīgo stiprumu atklās Ļvovas dievnami: Armēņu katedrāle, Sv. Apustuļu Pētera un Pāvila baznīca, Latīņu katedrāle, majestātiskā Dominikāņu katedrāle un Trīs svēto kapela.

Tālāk dodamies uz "Ļvovas kafijas raktuvi". "Ļvovas kafijas raktuve" («Львівська Копальня Кави») - radoša kafejnīca-grāmatnīca pie tirgus laukuma Ļubomirsku vēsturiskajā greznajā ēkā. Šeit atbildēs uz jautājumu – kur Ļvovā iegūst kafiju. Izrādās, ka tā tiek izrakta raktuvē zem rātsnama! Apmeklētāji var noiet lejā un pat redzēt kafijas "iegūšanas" procesu. "Ļvovas kafijas raktuves" augšstāva kafijas pupiņas tiek grauzdētas un gatavoti vairāk nekā 30 veidu kafijas dzērienu: "Banderoviešu", "Donbasa iedzīvotājiem", "Vakara", "Rīta", "Franz Joseph", "Kad līst lietus", "Ar labu nakti " un citi.

Apmeklēsim arī muzeju "Šokolādes zeme". Muzejs ir ne tikai vieta ar interesantiem saldiem eksponātiem, bet arī maģiska neaizmirstamu iespaidu pasaule. Tirgus laukumā itāļu pagalmiņā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem izveidoja šokolādes muzeju. Visi apmeklētāji saldumu degustēšanā var piedalīties bez maksas!

Brīvais laiks

Tumšajā laikā Ļvova izskatās savdabīga - apgaismotas ielas, nami un dievnami. Vakara pastaigā pa pilsētu var atklāt kaut ko pilnīgi citu, jaunu un noslēpumainu.

Vispopulārākie Ļvova restorāni "Криївка" un "Сало":
Restorāns "Криївка": kulta vieta Ļvovā un ļoti iecienīts restorāns. Kafejnīca ir noformēta Ukrainas nemiernieku armija kareivju pazemes "bāzes" stilā, kas piesaista daudzu Ļvovas viesu uzmanību. Lai iekļūtu "Криївка", ir nepieciešams parunāt ar kareivi, kurš pieprasa "kodēto" saukli ("Слава Україні!"), un, saņēmis pareizo atbildi, atver durvis. Pie ieejas pazemē viesim var ieliet īpašā alkoholiskā dzēriena "Медовухa" glāzīti. Ukraiņu virtuves ēdieni tiek pasniegti militāra rakstura traukos, tomēr tas tikai pasvītro iestādes orientāciju. Restorāns "Криївка" ir visvairāk apmeklētākā iestāde Eiropā - 1 miljons apmeklētāju gadā.
Īpaša atmosfēra ir muzejā – restorānā «Сало». Tas ir pirmais pasaulē slavenā ukraiņu produkta – speķa, muzejs. Speķa muzejā varat pamēģināt dažādus ēdienus no speķa. Šeit speķis ir visām gaumēm – 35 veidu. Viseksotiskākie ir speķis šokolādē vai ar saldējumu.

Tiem, kuri vēlēsies, vakara ekskursija "Ļvovas nakts sardze". Šis nakts piedzīvojums neatstās nevienu vienaldzīgu, tas dos pozitīvu emociju jūru, liks paskatīties uz Ļvovas dzīvi no citas puses, atklās interesantus Ļvovas noslēpumus, parādīs pilsētu pavisam citā, nakts gaismā ... Ekskursija notiks, ja būs ne mazāk kā 20 cilvēku

Nakts viesnīcā

 

3.diena – Ļvova – "Siltie ūdeņi" Veļjatinā – Beregova – Mukačeva

Brokastis viesnīcā

Turpinām ceļojumu, izbaudot Karpatu un Aizkarpatu ainavas, uz Veliatino ciemu

Apmeklējam termālos baseinus Veliatino ciemā. Veliatino "siltie ūdeņi" ir unikāli, Aizkarpatos tādu nav nekur citur! Termiskie ūdeņi, kuru temperatūra ir virs 36° C, tiek iegūti no 1000 metrus dziļa urbuma. Tas ir dabisks veselības avots. Veliatino termālajiem ūdeņiem piemīt ārstējoša iedarbība. Siltie ūdeņi labvēlīgi ietekmē muskuļus un kaulus, sirds un asinsvadu sistēmu, elpošanas un nervu sistēmu, kā arī ir efektīvi ginekoloģisko saslimšanu ārstēšanā. Jums jābūt līdzi peldēšanās piederumiem, kā arī dvielim un gumijas čībām.

Pēc tam dodamies uz Beregovu

Beregovas vīnu degustēšana "Vecajā pagrabā". Šis ir vecākais Aizkarpatu vīna pagrabs, kas saglabājies sākotnējā formā. Pagrabs ir vairāk nekā 400 gadus vecs. Vīna darītava specializējusies sauso vīnu ražošanā. Atkarībā no ražas, tie ir dabiski saldi, bez pievienotā cukura. Pagraba apmeklējuma programmā ietilpst iepazīšanās ar Beregovas vīnu ražošanas tehnoloģiju un degustācija.

Tālāk ceļš ved uz Mukačevu

Mukačeva atrodas Latoricas upes gleznainajā ielejā. Mukačeva pirmo reizi minēta 896.gadā hronikā "Ungāru akti". Pilsētas tiesības Mukačeva ieguva 1376.gadā. Pilsēta atveras ar savu bagāto vēsturi un arhitektūras šarmu, ir daudz senu ēku un klusu nelielu ieliņu.

Vakarā ierodamies viesnīcā Mukačevas apkārtnē

 

4.diena – Mukačeva – Palanokas pils – Užgoroda

Brokastis viesnīcā

Ekskursija pa Mukačevas vēsturisko centru - tirdzniecības centrs "Mercury", grieķu-katoļu Sv. Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas katedrāle, rātsnams, Kirila un Metodija laukums, Aizkarpatu drāmas teātris, piemineklis svētajam Kirilam un Metodijam, piemineklis māksliniekam Migam Munkakam, "Baltais nams" – kņaza Rakoci pils, piemineklis skursteņslauķim, Sv. Martina Romas katoļu baznīca, Sv. Jāzepa kapela, Reformātu baznīca.

Pēc tam dodamies uz Palanokas pili, kuru pamatoti var saukt par īstu rietumu Ukrainas arhitektūras pērli. Hronikās nav saglabājies precīzs Palanokas pils dibināšanas laiks. Vienīgais, ko zinātnieki var pateikt, ka 13.gadsimtā cietoksnis jau pastāvēja. Pils atrodas 68 metru augstumā uz izmiruša vulkāna un aizņem gandrīz 14 000 kvadrātmetru lielu platību. Slepenas pazemes ejas, kas zem sienām un torņiem joprojām ir saglabājušās, kalpoja kā patvērums cilvēkiem un mājlopiem. Pils ir sadalīta trīs terasēs - pilīs: augšējā, vidējā un apakšējā.

Tālāk ceļš ved uz Užgorodu

Užgoroda apbur ar savu eiropeisko šarmu. Pilsētas vēsture ir vairāk nekā 1100 gadus sena, padarot Užgorodu par vienu no vecākajām pilsētām valstī. Ungvāras (senais Užgorodas nosaukums) vēsture ir Ungārijas karaļvalsts, Transilvānijas kņazistes, Austroungārijas impērija un Čehoslovākijas Republika vēsture, katram laikmetam atstājot savu iespaidu uz pilsētu.

Iekārtojamies viesnīcā

Vēlāk, ekskursija pa Užgorodas vēsturisko centru: Šāndora Petēfi laukums, Frīda pils, dzejnieka Šāndora Petēfi piemineklis, gājēju tilts pāri Už upei, mini-Brīvības statuja, Teātra laukums, Aizkarpatu leļļu teātris, piemineklis māksliniekam Ignācijam Roškovičam, Užgorodas mazie piemineklīši, kādreizējā hasīdu sinagoga, Vološina iela, bijusī Sv. Vasīlija grieķu-katoļu klostera ēka, pils kalns, Užgorodas pils, Svētā Krusta grieķu-katoļu katedrāle, Korzo iela, Sv. Jura katoļu baznīca, liepu aleja, akmens dārzs, "Sinepju sēklas" šķērsiela.

Brīvais laiks

Nakts viesnīca

 

5.diena – Užgoroda – Slovākija – Polija

Brokastis viesnīcā

Apmeklēsim Užgorodas pili - slavenāko un vislabāk saglabājušos Aizkarpatu arhitektūras un vēstures pieminekli. Pili viduslaikos uzcēla turīga ungāru dzimta Drugeti, pēc tam to vairākkārt pārbūvēja. Užgorodas pils stāv uz pilskalna, kuru no trim pusēm ieskauj sauss grāvis. Lai gan pils no ārpuses izskatās kā neiekarojams cietoksnis, iekšpusē ir izveidots aristokrātisks vecs parks ar milzīgiem kokiem un skaistām 19.gadsimta skulptūrām. Parka centrā ir labi saglabājusies pils, kurā atrodas novadpētniecības muzejs. Muzejā ir daudz eksponātu, kas liecina par pilsētas un pils ilgo un vētraino vēsturi.

12.00 izbraucam no viesnīcas

Dodamies pusdienot krodziņā - muzejā "Деца у нотаря". Unikālais krodziņš - muzejs ir viena no Užgorodas ievērojamām vietām. Iestādes galvenā koncepcija - etnogrāfiska orientācija, kas cieši saistīta ar patiesu Aizkarpatu humoru. Viesus sagaida gan tradicionāli un oriģināli ēdieni, gan interesants un neparasts interjers. Katrai zālei ir atšķirīgs dizains, katrai telpai ir sava īpašā "odziņa". Krodziņā - muzejā var iegādāties īpašus suvenīrus.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Ukrainu

Apstāšanās uz Ukrainas - Slovākijas robežas

Ceļš pa Slovākiju un Poliju

 

6.diena – Polija – Lietuva – Rīga

Ceļš pa Poliju (nakts brauciens), Lietuvu un Latviju ar nelielām pauzēm atpūtai un brokastīm

Dienā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Ļvovas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai

* ekskursija ar vietējo gidu "Ļvovas nakts sardze" - 12.00 EUR personai

* ekskursija ar vietējo gidu pa Mukačevas vēsturisko centru un Palanokas pili - 6.00 EUR personai

* ekskursija ar vietējo gidu pa Užgorodas vēsturisko centru - 5.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

"Siltie ūdeņi" uz 2 stundām – pieaugušajiem 200 UAH, bērniem līdz 140 cm 100 UAH

vīnu degustēšana "Vecajā pagrabā" – 7.00 EUR personai

Palanokas pils – pieaugušajiem 40 UAH, bērniem 20 UAH

Užgorodas pils – pieaugušajiem 50 UAH, bērniem 20 UAH

 
 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei! Latvijas un Eiropas pilsoņiem vīza uz Ukrainu nav nepieciešama. Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

 

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 30 UAH

1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

View the embedded image gallery online at:
http://santur.com.lv/index.php/lv/ukraina/911-5#sigFreeIdf6ae6e0f12

 

Uzgoroda Mukaceva Beregova Veliatina Lvova